Jump to content

Το iPhone 4 στην Ελλάδα και ο τελικός απολογισμός


TN97
 Κοινοποίηση

Το iPhone 4 κυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Θα το αγοράσετε;  

905 members have voted

  1. 1. Το iPhone 4 κυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Θα το αγοράσετε;

    • Ναι, θα το αγοράσω, είτε τώρα είτε αργότερα
      248
    • Όχι, δεν θα το αγοράσω
      525
    • Δεν έχω αποφασίσει ακόμα...
      100
    • Το έχω αγοράσει ήδη από το εξωτερικό
      32


Recommended Posts

Το έχω από το μεσημέρι, με vodafone και wind.

To έπιανα πολλή ώρα αλλά δεν έπεφταν οι μπάρες και μιλούσα και κανονικά.

Σε ένα σημείο του σπιτιού μου που δεν έπιανε wind τώρα πιάνει μία γραμμή και δεν πέφτει η κλήση. Προσπάθησα και στη μία γραμμή να το ρίξω πιάνοντάς το στο επίμαζο σημείο και δεν έπεφτε.

Αυτά.

4.01-32 εβδομάδα.

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 530
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μάλλον εσύ δεν κατάλαβες την ειρωνεία...

και στα αλήθεια πιστεύεις ότι έχεις δίκιο επειδή δεν σου απάντησε μια γυναίκα σε αυτό το thread...???

 

για όλα τα άλλα σου απάντησε ο Mercyful_Fate...

 

Κοιτα αν καταλαβες το θεμα ειναι μια συσκευη να προσφερει αυτα για τα οποια εχει φτιαχτει. Καλα τα extra αλλα παντα ερχονται δευτερα σε σχεση με την βασικη λειτουργια.

Εχει νοημα να αγορασεις ενα ακριβο αυτοκινητο αν του λειπει ενας τροχος μονο και μονο επειδη εχει ωραιους καθρεφτες ?

 

Δεν ειπα οτι η οθονη δεν ειναι σημαντικη, ισως ειναι το νουμερο 1 σε τετοια κινητα. Επισης η προσθηκη δευτερου μικροφωνου ειναι οντως εκπληκτικη προσθηκη γιατι δινει πολυ καθαρο ηχο, κατα την γνωμη μου ισως το μοναδικο πραγματικο inovation στο iphone4. Αλλα το να λεμε οτι η μια οθονη εχει 100 pixels παραπανω απο την αλλη ή οτι εχει led flash ή οτι εχει 5.1 ηχο ή hd video ειναι κατα πολυ δευτερευον σε σχεση με αλλα πραγματα. Για να μην αναφερω τα γυροσκοπια, λες και ειναι F16.

 

Ο Mercyful_Fate λεει βλακειες περι apple hater.

 

Εχω ηδη πανω απο 2500 ευρω apple products στο σπιτι μου. Απλα καποια στιγμη εβαλα μυαλο, ιδιαιτερα οταν για να μου αλλαξουν ενα εξαρτημα στο mac που στοιχιζει 50 ευρω μου ζητησαν 600.

 

Εσεις εχουν περασει ηδη 4 γενιες κινητων και ακομα υποστηριζετε την νοοτροπια αυτη. Για αυτο ανεφερα τα περι android κλπ. τα οποια κανουν τα ιδια με το iphone καλυτερα - φθινοτερα

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μια μεγαλη απορια και θελω να μου την λυσουν οσοι γνωριζουν, ειτε ειναι χρηστες iphone ειτε οχι.

Γιατι το itunes δεν εχει εκδοση για linux ????

 

αν σκεφτειτε λιγο θα την βρειτε την απαντηση !!!!

 

και για τον αντιλογο απλα να πω οτι το hd2 συγχρονιζει τα παντα και κανονικοτα ακομα και με ipad και με mac. αν για σας αυτο δεν ειναι ενα συν για την htc και ενα μειον για την apple και την κολλημενη νοοτροπια της, για μενα λεει πολλα !!!!

 

φιλικα παντα :).

 

εαν δεν απατωμαι, διορθωστε με παρακαλω αν κανω λαθος, μπορεις απλουστατα να εγκαταστησεις ενα προγραμμα που επιτρεπει στο linux να τρεχει προγραμματα για windows. οποτε οπως βλεπεις λυνεται ευκολα και αυτο το προβλημα (αν υποθεσουμε οτι αποτελει προβλημα που δεν το νομιζω).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα, αν και εχουν γραφτει πολλες σελιδες απο το μεσημερι, θα απαντησω σε καποιους και θα γραψω για ποιον λογο πιστευω (με επιχειρηματα) οτι το iphone δεν ειναι σε καμια περιπτωση η καλυτερη multimedia συσκευη οπως αναφερθηκε.

 

η απαντηση μου αναφέρεται στα παρακατω posts.

 

2. ειναι απο τις κορυφαιες mm συσκευες. θα πρεπει να βαλετε μεσα και τον παραγοντα ευχρηστια. μολις μαθεις λιγακι το itunes τελειωσες, και για τους νομιμους κατεβαστες τραγουδιων μη μου πειτε οτι υπαρχει ευκολοτερος τροπος αγορας τραγουδιων και τοσο φτηνα??

 

 

Για πες μας ένα από αυτά τα επιχείρήματα που αποδεικνύει ότι δεν είναι καθόλου καλό multimedia κινητό...

 

Είναι ένα κινητό που πλεον έχει μια πολύ καλή κάμερα. Επίσης αναπαράγει video με απίστευτη ομαλότητα σε μια απίστευτη οθόνη που βάζει άνετα κάτω ακόμη και τη super amoled του galaxy (για κάτω από τον ήλιο δεν το το συζητάω, εκεί το iphone δίνει ρέστα). Αντίστοιχα είναι από τα ποιοτικότερα mp3 players της αγοράς με απίστευτη ποιότητα ήχου που μέχρι στιγμής δεν τη βρήκα πουθενά αλλού (δοκίμασα όλες τις συσκευές της αγοράς με δικά μου ποιοτικά ακουστικά και όχι με τα χύμα που έχει μέσα η κάθε συσκευασία).

 

Βάλε και τις ευκολίες που σου προσφέρει στην οργάνωση της μουσικής σου το itunes, ε δεν θέλει και πολύ για να αποφασίσω πως είναι ο,τι καλύτερο για μένα!

 

Άφησα απ'έξω τις gaming δυνατότητες γιατί είναι ένα κεφάλαιο από μόνο του!

 

Προφανώς όμως δεν είναι ίδιες οι ανάγκες του καθενός! Κάποιος μπορεί να συμβιβάζεται με τον μέτριο ήχο στα ακουστικά του ή με το να ρίχνει χύμα τη μουσική μέσα σε έναν φάκελο και δεν τον κατηγορώ! Όπως τη βρίσκει ο καθένας! :p

 

λοιπον εχουμε και λεμε...

οταν μιλαμε για μια multimedia συσκευη, ποσο μαλλον για την καλυτερη multimedia συσκευη της αγορας, θα πρεπει να πληρουνται καποιες προυποθεσεις.

 

Θα πρεπει λοιπον το κινητο αυτο να

  • εχει αψογη αποδοση σε αναπαραγωγη βιντεο καθε τυπου (οσο περισσοτεροι τυποι τοσο το καλυτερο ως ποιο ολοκληρομενη λυση)
  • αψογη ληψη φωτογραφιας
  • αψογη ληψη βιντεο
  • αψογη αναπαραγωγη μουσικης (οσο περισσοτεροι τυποι τοσο το καλυτερο ως ποιο ολοκληρομενη λυση)
  • αψογη οθονη
  • υποστηριξη επεκτασιμου αποθηκευτικου χωρου (micro sd καρτες κλπ)
  • αψογη περιηγηση στον ιστο
  • οπωσδηποτε δυνατοτητα προβολης δυναμικων σελιδων με υποστηριξη flash.
  • λειτουργια βιντεο κλησης
  • αψογη συνδεσιμοτητα
  • να υποστηριζει διασυνδεση με εξωτερικη οθονη
  • να ειναι οσο ποιο αυτονομο γινεται (δεν μιλαω για μπαταρια), οσα περισσοτερα μπορει να κανει μονο του χωρις βοηθεια υπολογιστων τοσο το καλυτερο για την συσκευη (πχ διαχειρηση αρχειων,downloading, sharing)
  • να εχει οσο το δυνατον καλυτερα παιχνιδια μιας και υπαρχουν πολοι που τα θελουν

 

ολα αυτα ολοκληρωνουν την multimedia εμπειρια σε ενα κινητο τηλεφωνο.

 

γιατι ομως το iphone δεν ειναι καθολου καλο multimedia τηλεφωνο?

 

αναγκαστικα θα σας κανω μια συγκριση με ενα αληθινο (κατα την γνωμη μου multimedia κινητο) παρακαλω μην εστιασετε τοσο στην συγκριση μεταξυ τους, δεν θελω να κανω vs το ποστ και μην απαντησετε συνεχιζοντας την συγκριση των 2 αυτων τηλεφωνων, δεν ειναι αυτο το θεμα μας, απλα θελω να σας δειξω γιατι το ενα αποτυγχανει στον τομεα του multimedia και τι θα επρεπε να ειχε για να ηταν το top multimedia device.

 

 

ας δουμε πρωτα τι video formats υποστηριζει για αναπαραγωγη το iphone (αντιγραφη απο το site της apple)

 

  1. H.264
  2. MPEG-4
  3. M-JPEG

 

για να δουμε τωρα λοιπον τι formats υποστηριζει το κατα την γνωμη μου top multimedia τηλεφωνο (nokia n8)

  1. H.264
  2. MPEG-4
  3. VC-1
  4. H.263
  5. Real Video 10
  6. ON2 VP6
  7. Flash video

Μπορει ακομα και να παιζει .mkv files !!! τι αλλο να πω? πανω στο θεμα αναπαραγωγης βιντεο?

 

ωραια, ας παμε παρακατω, το iphone εχει μια αρκετα καλη καμερα που βγαζει ικανοποιητικες φωτογραφιες σε αναλυση 5mp χωρις να φοραει πανω του καποιον επωνυμο φακο και διαθετει led flash, πραγμα που δεν ταιριαζει σε ενα φωτογραφικο κινητο μιας και εχει ενσωματωθει πλεον το xenon flash στα κινητα τηλεφωνα.

 

απο την αλλη το αλλο κινητο διαθετει μια καμερα που τραβαει φωτογραφιες στα 12mp, υπαρχει εγκατεστημενο xenon flash, φοραει ευρυγωνιο φακο φτιαγμενο απο την πασιγνωστη carl zeiss και χρησιμοποιει τον μεγαλυτερο sensora που εχει μπει ποτε σε κινητο. Η νοκια συγκεκριμενα υποστηριζει οτι ο συγκεκριμενος σενσορας χρησιμοποιειται σε διαφορες ψηφιακες μηχανες κοστους 100-150 ευρω.

 

οσο για την ληψη βιντεο, και τα δυο γραφουν 720p high definition video,

το iphone στα 30fps ενω το nokia στα 25fps.

το ποιο τελικα γραφει καλυτερο βιντεο θα το δουμε σε λιγο καιρο, το iphone υπερεχει στο θεμα των fps (ομως ακομα και οι κινηματογραφηκες ταινιες γραφονται σε 24fps οποτε μην τρελαθειτε με τα λιγοτερα fps του n8)

και το n8 υπερεχει στον καλυτερο φακο που φοραει η καμερα του.

τα αποτελεσματα θα τα δουμε μολις κυκλοφορησει το nokia.

 

στο θεμα αναπαραγωγης μουσικης, το iphone υποστηριζει τους παρακατω τυπους

  1. AAC (16 to 320 Kbps)
  2. AIFF
  3. AAC Protected (MP4 from iTunes Store)
  4. MP3 (16 to 320 Kbps)
  5. MP3 VBR
  6. Audible (formats 2-4)
  7. Apple Lossless
  8. WAV

 

το νοκια

  1. MP3,
  2. WMA
  3. WAV
  4. AAC
  5. eAAC
  6. eAAC+
  7. AMR-NB
  8. AMR-WB
  9. E-AC-3
  10. AC-3

# Bit rate up tp 320 kbps

# DRM support WM DRM, OMA DRM 2.0

 

σχετικα με την ποιοτητα του mp3 δεν γνωριζω αν ειναι καλυτερη απο την ποιοτητα του n8 ομως για να πουμε την στραβη αληθεια για να καταλαβεις την απολυτη ποιοτητα θα πρεπει να φορας ακουστηκα μεγαλα σαν αυτα των dj.

δεν νομιζω λοιπον να γυρνας στον δρομο με τετοια ακουστικα για να απολαμβανεις την μουσικη σου πρωτον

και δευτερον δεν νομιζω να συνδεσεις το iphone στο super duper ηχοσυστημα σου στο σπιτι για να ακουσεις μουσικη απο το iphone σε crystal clear sound.

οποτε καλοδεχουμενη φυσικα η ποιοτητα ομως θα προτιμησω την ευχρηστια και κατ'επεκταση την δυνατοτητα προσθηκης μουσικης στο κινητο με ενα απλο copy paste η με ληψη απο bluetooth παρα τον μοναδικο τροπο προσθηκης μουσικης στο iphone μεσω itunes.

 

το iphone πρως το παρον υπερεχει στα παιχνιδια μιας και εχουνε βγει πολλα παιχνιδια για το κινητο αυτο με πολυ καλα γραφικα.

 

οσο για τις οθονες τωρα, και οι δυο συσκευες εχουν capacitive τεχνολογια αφης,

το iphone χρησιμοποιει retina display που εχει το πλεονεκτημα της αναλυσης και δουλευει σε 960*640 ομως με μονο 262,000 χρωματα????? :blink:

ενω το nokia χρησιμοποιει amoled οθονη με 640*360 αναλυση και 16,7 εκατομμυρια χρωματα.

το ποιο κινητο εχει καλυτερη ευαισθησια στην αφη και ποσο μεγαλη ειναι η διαφορα θα το μαθουμε μολις κυκλοφορησει το νοκια.

 

το iphone δεν υποστηριζει επεκταση μνημης, βγαινει σε 2 εκδοσεις των 16 και 32 gb

ενω το n8 εχει 16gb εσωτερικη μνημη και δεχεται καρτουλα micro sd μεχρι και 32 gb (συνολο 48gb max)

 

σε οτι αναφορα το browsing το iphone παντα υπερηχε σε σχεση με τα υπολοιπα τηλεφωνα, παρολα αυτα σε καμια περιπτωση δεν μπορουμε να παραβλεψουμε την απουσια του flash support που κανει τις σελιδες που εχουν βιντεο, κινουμενα γραφικα η flash μενου να μην ειναι λειτουργικες και να μην εμφανιζεται το περιεχομενο.

Το νοκια εχει σιγουρα βελτιομενο browser σε σχεση με τον παλιο, παρεχει υποστηριξη σε flash αφου διαθετει το flashlite 4.0 και δεν χρειαζεται εφαρμογες για youtube κλπ ομως μενει να δουμε αν η πλοηγηση θα πλησιαζει αυτην του iphone.

 

λειτουργια βιντεο κλησης δεν υπαρχει στο iphone οποτε αποτυγχανει ενα multimedia κινητο να στειλει "εικονα" σε ενα αλλο.

το μονο που υποστηριζεται ειναι αποστολη"εικονας" μεσω wifi μονο (δηλαδη αδυνατο αν εισαι στον δρομο) και παλι μονο σε iphone πρως το παρον...

το πρωτοκολλο λενε οτι ειναι ανοιχτο ομως κανεις δεν ξερει αν θα το χρησιμοποιhσει ποτε καμια αλλη εταιρια περα απο την apple.

 

δεν εχει ραδιοφωνικο δεκτη την στιγμη που το νοκια οχι απλα εχει δεκτη, οχι απλα υποστηριζει rds αλλα εχει και ραδιοφωνικο πομπο Fm!

πραγμα το οποιο κανει την αναπαραγωγη των mp3 σας στο στερεοφωνικο του αυτοκινητου σας αστεια υποθεση εαν δεν εχετε στερεοφωνικο που υποστηριζει usb.

και ειναι ενα εξερετικο προσον για μια multimedia συσκευη καθως διευρυνει την συνδεσημοτητα της συσκευης

 

για το θεμα της συνδεσιμοτητας τωρα τι να πω?

πληρης αποτυχια απο την μερια του iphone. δεν ειναι καθολου αυτονομο. εξαρταται μονο απο το itunes

Πως μπορεις να αποκαλεις ενα τηλεφωνο multimedia την στιγμη που αποτυγχανει να μοιρασει τα αρχεια του και να δεχτει νεα...?

 

φανταστειτε ενα multimedia και καλα τηλεφωνο, το οποιο

  • δεν μπορει να παρει/στειλει φωτογραφιες με bluetooth
  • δεν μπορει να παρει/στειλει βιντεο με bluetooth
  • δεν μπορει να παρει/στειλει mp3 με bluetooth
  • δεν μπορει να δεχτει αρχεια mp3 για αναπαραγωγη εαν δεν τα βαλεις μεσω του itunes (αυτο σημαινει πως αν εισαι στον δρομο σε καποιο μαγαζι, σε καποιον φιλο σου, σε εναν ξενο υπολογιστη, δεν θα καταφερεις να ανανεωσεις την λιστα του mp3 σου γιατι κατα πασα πιθανοτητα δεν θα υπαρχει στον υπολογιστη το itunes)
  • δεν υπαρχει υποστηριξη για καλωδιο micro usb οποτε και σε ιντερνετ καφε ακομα να πας θα πρεπει να κουβαλας το καλωδιο της apple μαζι σου, και αυτο αν υπαρχει το itunes στο μαγαζι
  • δεν υποστηριζει καρτα μνημης ετσι ωστε οποτε θες να περασεις κατι στο κινητο να βαζεις την καρτα μνημης στον υπολογιστη και να μεταφερεις οτι θελεις, (πολυ χρησιμο αν δεν βρισκεις καλωδια)

και διαφορα αλλα

 

την στιγμη που το nokia

  • μπορει να σηκωσει οτι αρχειο θες στο ιντερνετ ποιο γρηγορα απο το iphone λογω των
    GPRS/EDGE class B, multislot class 33
    HSDPA Cat9, maximum speed up to 10.2 Mbps
  • εχει την καινουρια εκδοση bluetooth v3.0 που υποστηριζει μεταφορες αρχειων σε ταχυτητες μεχρι 24 Mbit/s την ωρα που το iphone εχει bluetooth 2.1 ρυθμους μεταφορας 3 Mbit/s
  • μπορει να στειλει και να παρει οτι αρχειο θελεις με οσα κινητα και υπολογηστες εχουν bluetooth
  • για οσα δεν εχουν bluetooth μπορει να δημιουργησει ασυρματο δικτυο wifi με υποστηριξη 802.11 b/g/ ακομα και n ! (ναι n καλα διαβασες) και να κανει share τα αρχεια του μεσα στο δικτυο.
  • για οσους υπολογιστες δεν εχουν ουτε bluetooth μπορει να συνδεθει με ενα καλωδιο micro usb η να βαλεις την καρτα μνημης στον υπολογιστη και να περασεις οτι αρχεια-τραγουδια θες χωρις να χρειαζεσε καποιο προγραμμα νταβατζη για να στα βαλει σε playlist και να μπορεις να τα αναπαραγεις.
    δεν εχεις ουτε καλωδιο micro usb?
  • δεν αγχωνεσε, συνδεεις οποιο κινητο θελεις η οποιο stickακι-σκληρο δισκο θελεις απευθειας πανω στο κινητο, το κινητο το αναγνωριζει σαν εξωτερικο δισκο και κανεις απο το κινητο οτι μεταφορα αρχειων θελεις...
     

Αυτο θα πει συνδεσιμοτητα και αυτονομια. τελος. :D

 

μεσα σε ολα αυτα για να καταλαβεις τι παει να πει top multimedia τηλεφωνο προσθεσε και το εξης σκηνικο:

 

χαλασε ο υπολογιστης σου? δεν θες να τον ανοιξεις για καποιον λογο? προτιμας να την πεσεις στο σαλονι?

  • συνδεεις το κινητο με την hdmi θυρα του στην τηλεοραση-οθονη και αμεσως μπορεις να δεις high definition ταινια 720p με ηχο dolby sorround !!!

δεν θες να δεις ταινια?

no problem

  • συνδεεις ταυτοχρονα στο κινητο σου μεσω bluetooth ενα πληκτρολογιο και ενα mouse και αμεσως αμεσως εχεις εναν υπολογιστη για το σαλονι σου, ετοιμο να σερφαρει, να παιξει μουσικη, να προβαλει ταινιες αλλα και φωτογραφιες, επισης μπορεις να παιξεις και παιχνιδια.

ετοιμο το mediacenter σου θα ελεγα εγω.

 

αυτην την συσκευη την αποκαλω multimedia device.

το iphone δεν ειναι

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

εαν δεν απατωμαι, διορθωστε με παρακαλω αν κανω λαθος, μπορεις απλουστατα να εγκαταστησεις ενα προγραμμα που επιτρεπει στο linux να τρεχει προγραμματα για windows. οποτε οπως βλεπεις λυνεται ευκολα και αυτο το προβλημα (αν υποθεσουμε οτι αποτελει προβλημα που δεν το νομιζω).

μιλαω για υποστηριξη του itunes αμεσα με το linux.

μιλαω για native εκτελεση του itunes στο linux. οπως παιζει κανονικοτατα το hd2 με mac και ipad.

το προγραμμα που τρεχει εφαρμογες windows στο linux το γνωριζω γιατι χρησιμοποιω ubuntu (απο εδω γραφω κιολας) και χρησιμοποιω και την εκαστοτε εφαρμογη.

σιγουρα υπαρχει αυτος ο τροπος, αλλα ειναι πλαγιος. εχω θελω αμεση native εκτελεση itunes στο linux.

 

απλα η apple δεν προκειτε να το υποστηριξει ποτε αυτο. γιατι μην ξεχναμε οτι πισω απο το linux ειναι αμεσα συνδεδεμενη η google και το android !!!!

κακως ομως γιατι η συμβατοτητα ειναι κατι που πρεπει να υπαρχει εν'ετη 2010. παντου και στα παντα.

 

ακομα και στο καλωδιο του iphone, η apple αρνειτε να ακολουθησει την ενιαια αποφαση ολων των εταιρειων να υπαρχει πλεον το micro usb σε ολες τις συσκευες !!!!

απορω με αυτη την νοοτροπια της apple. απλα παταει στο οτι πουλαει. αν δεν πουλουσε, τοτε να δειτε πως θα αλλαζε τακτικη και νοοτροπια !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ο 'Τελικος Απολογισμος' που λεει και το topic, μετα απο 13 σελιδες, ειναι οτι το 53% (βλ. δημοσκοπηση) δεν θα το αγοραζε.. Επισης, το υπολοιπο ποσοστο λεει οτι ο 'θειος Jobs' λεει ψεμματα οτι εχει ενα θεμματακι το κινητο με τη κεραια, οπως επισης και ολα τα media.. Σορυ παιδια, αλλά τα γεγονοτα μιλανε απο μονα τους και δε μπορειτε να τα διαψευσετε..

 

@jimacid: εισαι σωστος

Edited by mobilelove
Link to comment
Share on other sites

ο 'Τελικος Απολογισμος' που λεει και το topic, μετα απο 13 σελιδες, ειναι οτι το 53% (βλ. δημοσκοπηση) δεν θα το αγοραζε.. Επισης, το υπολοιπο ποσοστο λεει οτι ο 'θειος Jobs' λεει ψεμματα οτι εχει ενα θεμματακι το κινητο με τη κεραια, οπως επισης και ολα τα media.. Σορυ παιδια, αλλά τα γεγονοτα μιλανε απο μονα τους και δε μπορειτε να τα διαψευσετε..

 

@jimacid: εισαι σωστος

 

Tα γεγονότα λένε ότι το iPhone πουλάει σαν τρελό... Η δημοσκόπηση είναι θεωρία

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

κοιτα, αν εγραφες, "θα σας αποδειξω οτι το iphone δεν ειναι το καλυτερο στον τομεα multimediä" θα εξεταζα το ποστ με προσοχη και ισως συμφωνουσα τελικα.

 

οταν ομως ισχυριζεσαι (και σοβαρολογεις απο οτι βλεπω) οτι

" το iphone δεν ειναι καθολου καλο multimedia τηλεφωνο?" ενω ολος ο πλανητης βοα οτι ειναι τουλαχιστον μεταξυ των top τοτε αδυνατω να διαβασω με την πρεπουσα προσοχη τα οσα γραφεις για ευννοητους λογους...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κανε τον κοπο να το διαβασεις και θα δεις οτι αντικειμενικα εκφραζω τις αποψεις μου και λεω για ποιον λογο το πιστευω....

γραφω και τα + και τα -

 

στο κατω κατω αν δεν το διαβασεις δεν μπορεις να κρινεις την αποψη μου

Link to comment
Share on other sites

μιλαω για υποστηριξη του itunes αμεσα με το linux.

μιλαω για native εκτελεση του itunes στο linux. οπως παιζει κανονικοτατα το hd2 με mac και ipad.

το προγραμμα που τρεχει εφαρμογες windows στο linux το γνωριζω γιατι χρησιμοποιω ubuntu (απο εδω γραφω κιολας) και χρησιμοποιω και την εκαστοτε εφαρμογη.

σιγουρα υπαρχει αυτος ο τροπος, αλλα ειναι πλαγιος. εχω θελω αμεση native εκτελεση itunes στο linux.

 

απλα η apple δεν προκειτε να το υποστηριξει ποτε αυτο. γιατι μην ξεχναμε οτι πισω απο το linux ειναι αμεσα συνδεδεμενη η google και το android !!!!

κακως ομως γιατι η συμβατοτητα ειναι κατι που πρεπει να υπαρχει εν'ετη 2010. παντου και στα παντα.

 

ακομα και στο καλωδιο του iphone, η apple αρνειτε να ακολουθησει την ενιαια αποφαση ολων των εταιρειων να υπαρχει πλεον το micro usb σε ολες τις συσκευες !!!!

απορω με αυτη την νοοτροπια της apple. απλα παταει στο οτι πουλαει. αν δεν πουλουσε, τοτε να δειτε πως θα αλλαζε τακτικη και νοοτροπια !!!!

 

--------------

συγνωμη, δηλαδη αν γινεται πανευκολα (σε 3 λεπτα) με πλαγιο τροπο γιατι δηλ να απαιτεις τον ισιο καλα και ντε? Αφου κανεις αυτο που θελεις τελικα ευκολα και γρηγορα

πως να το κανουμε, το itunes ειναι software που γραφτηκε για mac και windows.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κανε τον κοπο να το διαβασεις και θα δεις οτι αντικειμενικα εκφραζω τις αποψεις μου και λεω για ποιον λογο το πιστευω....

γραφω και τα + και τα -

 

στο κατω κατω αν δεν το διαβασεις δεν μπορεις να κρινεις την αποψη μου

 

μα το διαβασα απλα σου λεω ποσο ακραιος και απολυτος ακουγεσαι οταν γραφεις "καθολου καλο". Αληθεια το πιστευεις ή μηπως σου ξεφυγε κατα λαθος?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

μα φυσικα και το πιστευω και εγραψα και τους λογους για να το δικαιολογησω...

ειναι δυνατον να αποκαλεις μια συσκευη multimedia την ωρα που δεν μπορει ουτε να στειλει ουτε να παρει media?

την ωρα που δεν μπορει ουτε να προβαλει τα media στην τηλεoραση σου, με high definition αναλυση και dolby surround ηχο?

την ωρα που για να γεμισεις με media την συσκευη πρεπει να εχεις στην διαθεση σου υπολογιστη (μονο και τιποτα αλλο) με εγκατεστημενο itunes?

την ωρα που του λειπουν βασικες multimedia εφαρμογες? ραδιοφωνα βιντεοκλησεις support σε πολλα βιντεο φορματ

και αν εισαι στον δρομο πως θα φορτωσεις αυτην την multimedia συσκευη σου με media....?

 

ε τι σοι multimedia συσκευη ειναι αυτη?

μαλλον προηγουμενης γενιας...

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

οτι το iphone δεν ειναι σε καμια περιπτωση η καλυτερη multimedia συσκευη οπως αναφερθηκε.

 

ghostdoc ο φίλος είπε πως δεν είναι η καλύτερη, πράγμα που τεκμηρίωσε με εκπληκτικό μπορώ να πω τρόπο

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

@jimacid: οπως βλεπεις, για ολα υπαρχει μια εξηγηση. Σιγουρα το 4 εχει κρυφο software που κανει πλυση εγκεφαλου και ο χρηστης σκεφτεται οπως ο Jobs.. Εγω παντως συμφωνω 100% μαζι σου, παρολο που ειμαι fan της SE
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα, αν και εχουν γραφτει πολλες σελιδες απο το μεσημερι, θα απαντησω σε καποιους και θα γραψω για ποιον λογο πιστευω (με επιχειρηματα) οτι το iphone δεν ειναι σε καμια περιπτωση η καλυτερη multimedia συσκευη οπως αναφερθηκε.

 

η απαντηση μου αναφέρεται στα παρακατω posts.

 

[...]

 

αυτην την συσκευη την αποκαλω multimedia device.

το iphone δεν ειναι

 

γιαυτο το ειπα, δεν το εκρινα αναλυτικα, και πες μου ποιος σοβαρος ανθρωπος θα δεχτει οτι ενα τηλεφωνο με αψογη οθονη, αψογο ηχο, αψογη μουσικη, αψογη καμερα, την καλυτερη πλοηγηση, αψογο βιντεο , αφθονο αποθηκευτικο χωρο, απειρα αψογα παιχνιδια κλπ κλπ δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΟ multimedia ?

Edited by gkr41
αφαίρεση τεράστιας παράθεσης

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

φιλε jimacid το 90% που γραφεις αποκλειτε λογο του jailbreak...

 

δεν νομιζω να τιθεται θεμα συγκρισης με ενα μαμα iphone σε σχεση πχ με ενα android κινητο...

 

σαφως το android υπερτερει...και βαζω στοιχημα πως αν δεν υπηρχε το jailbreak οι μισοι δεν θα το αγοραζαν..

 

 

εγω προσωπικα στο iphone 4 ( jailbreak ) εχω :

 

-bluetooth με το οποιο ανταλασω photo, music ,κτλ

-flash player μια χαρα

-μεταφορα αρχειων χωρις itunes

-file explorer ο οποιος εκτελει τα παντα απο αρχεια

-διασυνδεση κανονικοτατη με εξωτερικη οθονη

-GPS το οποιο χτυπαει χαλαρα τις 2 συσκευες gps που εχουμε στην δουλεια!

 

αρα αμεσως αμεσως με μια απλη διαδικασια 2 λεπτων καταριπτουμε το 80% των εληψεων που ανεφερες....

 

ειμαι αρκετα αντικειμενικος και μπορεις να ανατρεξεις και σε παλαιοτερο ποστ μου στο θεμα αυτο.

 

για την ποιοτητα κατασκευης τι να πουμε?? ποσα κινητα στην αγορα δεν γρατζουνιουντε?ποσα παραμενουν μπρος πισω ανεπαφα?χωρις τριξιματα χωρις να χρειαζεται να το λυνεις να το καθαριζεις??

 

επισης θελω να πω πως ποτε δεν μτρανε τα Mp στις καμερες.... το 95% των χρηστων θελουν να του τις παρουσιαζει αψογα η οθονη του κινητου...δεν τον ενδιαφερει αμα την βαλει στο pc και την εκτυπωση ποστερ για τον τοιχο...

και σε αυτο το θεμα η οθονη του iphone ειναι αψογη!!! και ας εχει λιγοτερα χρωματα...παντα η αναλυση δειχνει την ποιοτητα τις εικονας τις ομορφες καμπυλες και την ελειψη των pixel..τα περισσοτερα χρωματα απλα διαμορφωνουν τις χρωματικες διαφορες μιας εικονας σε ακομα περισσοτερα σταδια.

 

ΚΑΙ ΝΑΙ...ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ANDROID...δεν ειμαι κολημενος.....απλα βλεπω να κατακρινουν μια πολυ καλη συσκευη ανθρωποι που παιζει να μην την εχουν δουλεψει ουτε μια μερα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε jimacid το 90% που γραφεις αποκλειτε λογο του jailbreak...

 

δεν νομιζω να τιθεται θεμα συγκρισης με ενα μαμα iphone σε σχεση πχ με ενα android κινητο...

 

σαφως το android υπερτερει...και βαζω στοιχημα πως αν δεν υπηρχε το jailbreak οι μισοι δεν θα το αγοραζαν..

 

 

εγω προσωπικα στο iphone 4 ( jailbreak ) εχω :

 

-bluetooth με το οποιο ανταλασω photo, music ,κτλ

-flash player μια χαρα

-μεταφορα αρχειων χωρις itunes

-file explorer ο οποιος εκτελει τα παντα απο αρχεια

-διασυνδεση κανονικοτατη με εξωτερικη οθονη

-GPS το οποιο χτυπαει χαλαρα τις 2 συσκευες gps που εχουμε στην δουλεια!

 

αρα αμεσως αμεσως με μια απλη διαδικασια 2 λεπτων καταριπτουμε το 80% των εληψεων που ανεφερες....

 

ειμαι αρκετα αντικειμενικος και μπορεις να ανατρεξεις και σε παλαιοτερο ποστ μου στο θεμα αυτο.

 

για την ποιοτητα κατασκευης τι να πουμε?? ποσα κινητα στην αγορα δεν γρατζουνιουντε?ποσα παραμενουν μπρος πισω ανεπαφα?χωρις τριξιματα χωρις να χρειαζεται να το λυνεις να το καθαριζεις??

 

επισης θελω να πω πως ποτε δεν μτρανε τα Mp στις καμερες.... το 95% των χρηστων θελουν να του τις παρουσιαζει αψογα η οθονη του κινητου...δεν τον ενδιαφερει αμα την βαλει στο pc και την εκτυπωση ποστερ για τον τοιχο...

και σε αυτο το θεμα η οθονη του iphone ειναι αψογη!!! και ας εχει λιγοτερα χρωματα...παντα η αναλυση δειχνει την ποιοτητα τις εικονας τις ομορφες καμπυλες και την ελειψη των pixel..τα περισσοτερα χρωματα απλα διαμορφωνουν τις χρωματικες διαφορες μιας εικονας σε ακομα περισσοτερα σταδια.

 

ΚΑΙ ΝΑΙ...ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ANDROID...δεν ειμαι κολημενος.....απλα βλεπω να κατακρινουν μια πολυ καλη συσκευη ανθρωποι που παιζει να μην την εχουν δουλεψει ουτε μια μερα.

 

Συμφωνώ, ειδικά με την τελευταία σου πρόταση. Αλλά μην ξεχνάς πως δεν ξέρουν όλοι να κάνουν JB;) Η στο κάτω κάτω γιατί να κάνουν;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

jimacid, και μόνο το γεγονός ότι συγκρίνεις ένα υπαρκτό κινητό με ένα χαρτί full of specs είναι αστείο από μονο του.

Τώρα, για τα επιμέρους points, στα οποία αναλώνεσαι στα περισσότερα στο bluetooth και τη σύνδεση με tv :lol: δεν θα ασχοληθώ καν, καθ' οτι δεν βρίσκω κανένα νόημα. Συνέχισε να ψάχνεις το κινητό που θα συνδέεται με εξωτερική συστοιχία RAID, παρ' όλο που σου δίνει έως και 32GB εσωτερικής μνήμης. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, ειδικά με την τελευταία σου πρόταση. Αλλά μην ξεχνάς πως δεν ξέρουν όλοι να κάνουν JB;) Η στο κάτω κάτω γιατί να κάνουν;

 

συμφωνω και επαυξανω αυτο που λες....ειμαι ο πρωτος που τους κραζω για τους περιορισμους...αφου ***** **** οι ανθρωποι!

ομως εντελει δε με νοιαζει αν θα το παρει το Iphone η μανταμ απο απεναντι που δεν ξερει να το χειριστει...εγω ειμαι ενας power user ο οποιος θα το φερει στα μετρα του.

και συμφωνα με αυτα που μου προσφερει λεω την γνωμη μου και δεν μου αρεσει να βλεπω να το κατηγορουν για πραγματα που κανω ανετα εγω με το δικο μου!

 

παντως θα ηθελα ενα android ταυτοχρονα να το δοκιμασω...απλα φοβαμαι πως ακομα λογο του ελευθερου λογισμικου πιζει στα bugs και στο lag...γιατι οπως και να εχει το κλειστο λειτουργικο εχει ενα + ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΑΨΟΓΑ και να κανει και τουμπες! :lol:

Edited by gkr41
αφαίρεση απρεπούς έκφρασης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα, αν και εχουν γραφτει πολλες σελιδες απο το μεσημερι, θα απαντησω σε καποιους και θα γραψω για ποιον λογο πιστευω (με επιχειρηματα) οτι το iphone δεν ειναι σε καμια περιπτωση η καλυτερη multimedia συσκευη οπως αναφερθηκε.

 

η απαντηση μου αναφέρεται στα παρακατω posts.

 

[...]

 

αυτην την συσκευη την αποκαλω multimedia device.

το iphone δεν ειναι

 

Εγώ να σου πω πως, σε κάποια σημεία συμφωνώ μαζί σου - όπως τα έχουμε συζητήσει μεταξύ μας -, αλλά δεν κρίνω σκόπιμο να συγκρίνεις μια συσκευή που κυκλοφορεί με μια που ΘΑ κυκλοφορήσει. Όταν θα κυκλοφορήσει, μπορεί να είναι η απόλυτη multimedia device.

Edited by gkr41
αφαίρεση τεράστιας παράθεσης

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

φιλε jimacid το 90% που γραφεις αποκλειτε λογο του jailbreak...

 

δεν νομιζω να τιθεται θεμα συγκρισης με ενα μαμα iphone σε σχεση πχ με ενα android κινητο...

 

σαφως το android υπερτερει...και βαζω στοιχημα πως αν δεν υπηρχε το jailbreak οι μισοι δεν θα το αγοραζαν..

 

 

εγω προσωπικα στο iphone 4 ( jailbreak ) εχω :

 

-bluetooth με το οποιο ανταλασω photo, music ,κτλ

-flash player μια χαρα

-μεταφορα αρχειων χωρις itunes

-file explorer ο οποιος εκτελει τα παντα απο αρχεια

-διασυνδεση κανονικοτατη με εξωτερικη οθονη

-GPS το οποιο χτυπαει χαλαρα τις 2 συσκευες gps που εχουμε στην δουλεια!

 

αρα αμεσως αμεσως με μια απλη διαδικασια 2 λεπτων καταριπτουμε το 80% των εληψεων που ανεφερες....

 

ειμαι αρκετα αντικειμενικος και μπορεις να ανατρεξεις και σε παλαιοτερο ποστ μου στο θεμα αυτο.

 

για την ποιοτητα κατασκευης τι να πουμε?? ποσα κινητα στην αγορα δεν γρατζουνιουντε?ποσα παραμενουν μπρος πισω ανεπαφα?χωρις τριξιματα χωρις να χρειαζεται να το λυνεις να το καθαριζεις??

 

επισης θελω να πω πως ποτε δεν μτρανε τα Mp στις καμερες.... το 95% των χρηστων θελουν να του τις παρουσιαζει αψογα η οθονη του κινητου...δεν τον ενδιαφερει αμα την βαλει στο pc και την εκτυπωση ποστερ για τον τοιχο...

και σε αυτο το θεμα η οθονη του iphone ειναι αψογη!!! και ας εχει λιγοτερα χρωματα...παντα η αναλυση δειχνει την ποιοτητα τις εικονας τις ομορφες καμπυλες και την ελειψη των pixel..τα περισσοτερα χρωματα απλα διαμορφωνουν τις χρωματικες διαφορες μιας εικονας σε ακομα περισσοτερα σταδια.

 

ΚΑΙ ΝΑΙ...ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ANDROID...δεν ειμαι κολημενος.....απλα βλεπω να κατακρινουν μια πολυ καλη συσκευη ανθρωποι που παιζει να μην την εχουν δουλεψει ουτε μια μερα.

 

κατσε περιμενε λιγο, μην με μπλεκεις με πραγματα που δεν ειπα.

δεν ειπα τιποτα για το ποσο καλο η κακοφτιαγμενο ειναι το iphone πχ.

σιγουρα εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.

 

εγω αυτο που προσπαθησα να πω, ειναι οτι δεν το χαρακτηριζεις multimedia device γιατι πολυ απλα οτι εχει να κανει με multimedia ειναι ή κλειδομενο ή δεν υποστηριζεται...

 

το jailbreak ειναι αλλο θεμα... σε οποιοδηποτε κινητο αν αρχιζεις να βαζεις προγραμματα θα κανει παπαδες... λογικο ειναι αυτο.

 

ακομα και με jailbreak ομως παλι αποτυγχανει να κανει πολλα..

εγω ακομα δεν εχω καταφερει πχ να δεχτω αρχειο απο iphone μεσω bluetooth παρολο που ηταν jailbroken...

ασε που χρηστες iphone εχουν γραψει εδω στο φορουμ οτι ακομα και οταν καταφερνουν να κανουν μεταφορες με bluetooth, αυτες πολλες φορες αποτυγχανουν η καθυστερουν πολυ κλπ...

 

flash player πως μια χαρα? μην μου πεις frash please...

 

και εκτος απο αυτα συνεχιζουν να υπαρχουν ελειψεις οπως πομπος fm, usb on the go, micro usb, dolby surround και διαφορα αλλα.

 

οποτε παλι καταλειγουμε στο οτι σε καμια περιπτωση δεν ειναι καλη multimedia συσκευη...

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και επαυξανω αυτο που λες....ειμαι ο πρωτος που τους κραζω για τους περιορισμους...αφου **** **** οι ανθρωποι!

ομως εντελει δε με νοιαζει αν θα το παρει το Iphone η μανταμ απο απεναντι που δεν ξερει να το χειριστει...εγω ειμαι ενας power user ο οποιος θα το φερει στα μετρα του.

και συμφωνα με αυτα που μου προσφερει λεω την γνωμη μου και δεν μου αρεσει να βλεπω να το κατηγορουν για πραγματα που κανω ανετα εγω με το δικο μου!

 

παντως θα ηθελα ενα android ταυτοχρονα να το δοκιμασω...απλα φοβαμαι πως ακομα λογο του ελευθερου λογισμικου πιζει στα bugs και στο lag...γιατι οπως και να εχει το κλειστο λειτουργικο εχει ενα + ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΑΨΟΓΑ και να κανει και τουμπες! :lol:

 

Kαι πάλι συμφωνώ... Χαίρομαι να βλέπω άτομα (και απο τις 2 παρατάξεις) να φέρονται έτσι! Υπάρχει μέλλον για ειρήνη χαχα

 

 

 

Mercyful (μπαντάρα btw) θυμάμαι άτομα να κανιβαλίζονται για φήμες και να τρελένονται ότι το iPhone 4G τότε πιθανότατα/ισως/λογικά θα έβγαινε σε έκδοσεις 64 και 128GB "γιατί η Apple διπλασιάζει τα giga!!!

 

Oπότε ας μην μιλάμε για χαρτιά με specs!

Edited by gkr41
αφαίρεση απρεπούς έκφρασης
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

tetra: Συμφωνώ, ειδικά με την τελευταία σου πρόταση. Αλλά μην ξεχνάς πως δεν ξέρουν όλοι να κάνουν JB Η στο κάτω κάτω γιατί να κάνουν;

---------------------------------

γιατι ειναι ευκολο και γιατι λυνει τα χερια και γιατι υπαρχουν οδηγιες παντου στο ιντερνετ και στα φορουμ και γιατι προσφερει απειρες δυνατοτητες παραμετροποιησης και ενισχυει τα ηδη δυνατα χαρακτηριστικα του μαμα. Νομιζω οτι το ποστ του φιλου ειναι αντικειμενικοτατο και επεξηγηματικοτατο και συνοψιζει αριστα τις αρετες αυτου του σπουδαιου τηλεφωνου. κι οσο για τον αν παιζει ή οχι να μην τοχουν δουλεψει, ειναι βεβαιο οτι η συντριπτικη πλειοψηφια δεν..

Edited by ghostdoc

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

jimacid, και μόνο το γεγονός ότι συγκρίνεις ένα υπαρκτό κινητό με ένα χαρτί full of specs είναι αστείο από μονο του.

Τώρα, για τα επιμέρους points, στα οποία αναλώνεσαι στα περισσότερα στο bluetooth και τη σύνδεση με tv :lol: δεν θα ασχοληθώ καν, καθ' οτι δεν βρίσκω κανένα νόημα. Συνέχισε να ψάχνεις το κινητό που θα συνδέεται με εξωτερική συστοιχία RAID, παρ' όλο που σου δίνει έως και 32GB εσωτερικής μνήμης. :rolleyes:

 

φιλε μου μην ξεχνας οτι απαντησα σε καποιον οσο αναφορα την multimedia μερια του τηλεφωνου... δεν μιλησα για το τηλεφωνο σαν τηλεφωνο.

σε μια multimedia συσκευη λοιπον, αντικειμενικα αυτα που εγραψα περι bluetooth εξωτερικων δισκων και διασυνδεσεις με tv ειναι απαραιτητα....

αν το δεις αντικειμενικα δεν νομιζω οτι μπορεις να διαφωνησεις με αυτο...

 

Εγώ να σου πω πως, σε κάποια σημεία συμφωνώ μαζί σου - όπως τα έχουμε συζητήσει μεταξύ μας -, αλλά δεν κρίνω σκόπιμο να συγκρίνεις μια συσκευή που κυκλοφορεί με μια που ΘΑ κυκλοφορήσει. Όταν θα κυκλοφορήσει, μπορεί να είναι η απόλυτη multimedia device.

 

κοιταξε δεν ηθελα να τα συγκρινω ετσι κιαλλιως γιατι φοβομουν μην ξεκινησω μια νεα διαμαχη, ομως μιας και μιλουσα για multimedia πιστευως πως το n8 εχει τα καλυτερα multimedia χαρακτηριστηκα και πιστευω πως ολες οι συσκευες που θελουν να ακουν σε αυτον τον χαρακτηρισμο πρεπει να κινουνται με βαση τα χαρακτηριστικα αυτα.

δηλαδη συνδεσιμοτητα ως εκει που δεν παει και οσο περισσοτερα video-audio formats supported.

σχετικα με το οταν θα βγει, και εγω φοβαμαι μηπως τελικα ειναι μουφα, δεν στο κρυβω αυτο και συμφωνω με αυτο που λες, ομως και μουφα να ειναι το hardware και το software του συμφωνα με τα specs οπως και να εχει το κανουν μια multimedia συσκευη.

 

γιαυτο εκανα την συγκριση με αυτο.

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω όχι. και εγώ το 3G μου JB το είχα. Η ένστασή μου είναι πως αγοράζει κάποιος μια συσκευή 700 ευρώ όπως το iPhone 4. Γιατί να πρέπει να βάλει λογισμικό τρίτων για να έχει βασικές λειτουργίες; Λέω κάτι παράλογο;

 

Φυσικά αν δεν τοηθελε δεν θα έδινε τα 700 αλλά αυτό είναι άλλο θέμα....

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...