Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

;)εγω το εχω σαν κινητο και οι ατιμοι οι κορεατες το εχουν κανει ναχωραει σε καθε τσεπη σακακιου η μπουφαν και με ενα bluetooth εισαι αρχηγος ,χωραει επισης το ατιμο και στην τσεπη του τζιν για το καλοκαιρι.παρτο ανεπιφυλακτα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου δεν ξερω τι εννοει η voda οτι δεν ειναι κλειδωμενη η συσκευη, αλλα official update firmware απο το KIES δεν προκειται να παρεις ποτε (ουτε κιεγω βεβαια)

Αυτο το εχω πει εδω και πολυ καιρο

Αυτο ακριβως.

Βασικα και μιλαω για τον εαυτο μου, με πιασανε κοροιδο, γιατι αν ηξερα οτι η συσκευη εχει τροποποιημενο λογισμικο απο τη vodafone δεν θα επαιρνα απο αυτους.

 

Αργυρη, το smart keyboard pro δεν υπαρχει στο μαρκετ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Αργυρη, το smart keyboard pro δεν υπαρχει στο μαρκετ?

 

Το εχω αγορασει απο το μαρκετ απο τον Ιουλιο, σε μια αναζητηση που εκανα τωρα το βρηκα.

Αν δεν το βρησκεις εσυ, ξερεις απο ipm...

δεν θα τους παρακαλαμε κιολας να το αγορασουμε:p

 

Γιαννη περεπιπτοντως εβαλα την JMC, διαδικασια 5 λεπτων, χωρις να χασω τις εφαρμογες και τις ρυθμθσεις μου.

Η ρομ ακομα πιο smooth, ο browser ακομα καλυτερος

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη το εχω αγορασει απο το μαρκετ απο τον Ιουλιο, σε μια αναζητηση που εκανα τωρα το βρηκα.

Αν δεν το βρησκεις εσυ, ξερεις απο ipm...

δεν θα τους παρακαλαμε κιολας να το αγορασουμε:p

Φυσικα και ξερω...

Απλα, ειχα την εντυπωση οτι ηταν στο μαρκετ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αγορασει απο το μαρκετ απο τον Ιουλιο, σε μια αναζητηση που εκανα τωρα το βρηκα.

Αν δεν το βρησκεις εσυ, ξερεις απο ipm...

δεν θα τους παρακαλαμε κιολας να το αγορασουμε:p

 

Γιαννη περεπιπτοντως εβαλα την JMC, διαδικασια 5 λεπτων, χωρις να χασω τις εφαρμογες και τις ρυθμθσεις μου.

Η ρομ ακομα πιο smooth, ο browser ακομα καλυτερος

 

Pinch to zoom στον Dolphin, πάλι δεν έχει όμως, ε;

Link to comment
Share on other sites

Pinch to zoom στον Dolphin, πάλι δεν έχει όμως, ε;

Εχει ο dolphin mini ομως. Μου αρεσε τοσο που τον εβαλα και στο μιλεστονε:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε ακριβώς στο ίδιο μήκος κύματος... το iPad ξεκουράζεται απλά πριν το δώσω θέλω να βεβαιωθώ ότι το Galaxy θα με καλύψει. Ως τώρα αντικαθιστά άριστα και το GPS και καθώς δεν είχα το 3G iPad, με το Galaxy είμαι συνδεδεμένος παντού. Ουσιαστικά δεν μπορώ να βρω ακόμα κάποιο ουσιαστικό ψεγάδι και μάλλον θα αντικαταστήσει το iPad.

 

Αν δε σε ενδιαφέρουν συγκεκριμένες εφαρμογές του iPad (που ειναι τρεις κλάσεις μπροστά απο τις αντίστοιχες υλοποιήσεις που παίζουν με upscaling σε android) τοτε δεν πρόκειται να του βρείς σημαντικό ψεγάδι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως.

Βασικα και μιλαω για τον εαυτο μου, με πιασανε κοροιδο, γιατι αν ηξερα οτι η συσκευη εχει τροποποιημενο λογισμικο απο τη vodafone δεν θα επαιρνα απο αυτους.

 

Αργυρη, το smart keyboard pro δεν υπαρχει στο μαρκετ?

 

Και εγω της voda πηρα αλλα απο τη πρωτη μερα εβαλα της μαμας samsung...υπαρχει λυση

Link to comment
Share on other sites

 

Γιαννη περεπιπτοντως εβαλα την JMC, διαδικασια 5 λεπτων, χωρις να χασω τις εφαρμογες και τις ρυθμθσεις μου.

Η ρομ ακομα πιο smooth, ο browser ακομα καλυτερος

 

 

Αργύρη, είσαι σίγουρος ότι δεν κλείδωσες τον bootloader?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αργύρη, είσαι σίγουρος ότι δεν κλείδωσες τον bootloader?

 

Γιάννη έβαλα την τροποποιημένη JMC του roto , είναι η πιο ασφαλής και pre-rooted (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9989856&postcount=50)

---------------------------------------------------

 

EDIT

 

Μην κάνεις τίποτα αν σεν που πεις......

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμένα, ειχα μερες να μπώ-λογω ημερών- τοσο εδω αλλα και στο XDA.

βλεπω τα νεα fιrm GMC, GMD και αμέτρητα Post στο XDA. Πελάγωσα τι γίνεται???? βάζουμε κάτι η περιμένουμε να βγει καμμια 2.3??

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Σε μια συσκευή HTC με android 2.2 είδα μια εφαρμογή που λέγεται wifi hotspot (ή κάπως έτσι) που μετατρέπει το τηλέφωνο σε Access point (δηλαδή μοιράζει μέσω του wifi του κινητου το internet -πχ cosmote internet on the go 3g- σε υπολογιστές ή άλλα κινητά). Όσο κι αν έψαξα δεν είδα κάτι τέτοιο για το tab.
Link to comment
Share on other sites

Σε μια συσκευή HTC με android 2.2 είδα μια εφαρμογή που λέγεται wifi hotspot (ή κάπως έτσι) που μετατρέπει το τηλέφωνο σε Access point (δηλαδή μοιράζει μέσω του wifi του κινητου το internet -πχ cosmote internet on the go 3g- σε υπολογιστές ή άλλα κινητά). Όσο κι αν έψαξα δεν είδα κάτι τέτοιο για το tab.

 

Οχι, υπάρχει κανονικά αυτη η λειτουργία στο galaxy tab!!! :D

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις για cosmote internet?

 

Ευχαριστώ

http://www.faretra.gr

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις για cosmote internet?

 

Ευχαριστώ

Πέρασε τις από το blog μου φίλε :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/internet-mms.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε τις από το blog μου φίλε :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/internet-mms.html

 

ευχαριστώ πολύ Αντώνη

http://www.faretra.gr

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Σε μια συσκευή HTC με android 2.2 είδα μια εφαρμογή που λέγεται wifi hotspot (ή κάπως έτσι) που μετατρέπει το τηλέφωνο σε Access point (δηλαδή μοιράζει μέσω του wifi του κινητου το internet -πχ cosmote internet on the go 3g- σε υπολογιστές ή άλλα κινητά). Όσο κι αν έψαξα δεν είδα κάτι τέτοιο για το tab.

 

Πρέπει να ονομάζεται Mobile AP και να είναι μέσα στο menu "Wireless..."

 

Galaxy Tab ή Apple iPad ??????

Μου αρέσει πολύ το Android OS αλλά όσο gadgetακιας και αν είμαι με έχει κουράσει λίγο το συνεχόμενο σκάλισμα (στο Galaxy S που έχω από το καλοκαίρι). Από την άλλη, δεν έχω δουλέψει παρά ελάχιστα (Gatwick airport!) σε iPad και iOS γενικά....

 

Νομίζω πως το θέλω μόνο για μέσα στο σπίτι για την ώρα, μια που παίζει και το Galaxy S όσο και 900gr 9" Netbook για τα ταξίδια.

Βγαίνει και το iPad 2 σύντομα......μπλέξιμο το μυαλό μου :)

Edited by skritikos
προσθήκη ερώτησης
Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδωσα το galaxy s και πήρα galaxy tab.Το χρησιμοποιω και σαν κινητό.,αφού το έβαλα σε μια καλή θήκη ώστε να μοιάζει με ατζέντα.

Πήρε κι ένα ακουστικό bluetooth με καλώδιο

Μου έκαναν χώρο και το πληκτρολόγιο της samsung και έχω παντού ίντερνετ.

Έχω βιντεοplayer.Εφαρμογή γραφείου πλήρη.

E-mail παντού.

Μουσική επίσης

Είχα και το ipad ενός φίλου να μαζεύει σκονη σε μια άκρη.

Είναι πολύ βολικό σε μέγεθος και ταχει όλα

Και το κυριότερο

Λόγω μεγέθους βλέπεις και γράφεις άνετα!!!

Με ένα καλώδιο ακόμη θα μπορώ να κάνω HD παρουσιασεις-ειμαι επαγγελματίας φωτογράφος και διδάσκω και βίντεο και κινηματογραφο - με φωτό και βίντεο υψηλης πραγματικά ανάλυσης.

Όλα σε ένα...νοικοκυρεμενα!!

Οπότε μη προβληματιζεσαι με ipad που δεν έχουν την ευκολία ενός android tab και κυρίως την ελευθερία διαχείρισης

Ελπίζω να βοήθησαν στο δίλημμα σου

 

 

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα σε ολους

Αγορασα ενα πληκτρολογό της samsung για το tab.

Ο μονος τροπος που βρηκα για να να γραφω μ αυτο ελληνικα ριναι το greek inpuy method το οποιο δεν καλυπτει το ευρος της οθονηε οπως τα αλλα πληκτρολογια και ειναι περοπου 2εκ απ τη βαση ψηλα

Καμμια βοηθεια;

Δεν εχω φλασαρει τη συσκευη.Απλα ειμαι root

 

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αγορασει απο το μαρκετ απο τον Ιουλιο, σε μια αναζητηση που εκανα τωρα το βρηκα.

Αν δεν το βρησκεις εσυ, ξερεις απο ipm...

δεν θα τους παρακαλαμε κιολας να το αγορασουμε:p

 

Γιαννη περεπιπτοντως εβαλα την JMC, διαδικασια 5 λεπτων, χωρις να χασω τις εφαρμογες και τις ρυθμθσεις μου.

Η ρομ ακομα πιο smooth, ο browser ακομα καλυτερος

 

ειναι πιο καινουργια απο την jm6???και πως την φλασαρουμε???ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Παρακολουθω το φορουμ απο περυσι τετοιες μερες που προτοπηρα το HD2 αλλα δεν ετυχε να συμμετασχω καθως με διαφωτιζετε παντα..

Σημερα ενα χρονο χρονο αργοτερα,εχω μερικες αποριες!

1. Προσπαθησα να περασω τα Android 2.2 στο HD2,εκανα οτι ελεγαν τα παλικαρια της XDA αλλα πλεον το τηλεφωνο ουτε που ανοιγει..Τι κανουμε τωρα?

Εκανα Hard Reset αλλα τζιφος!

2. Πριν λιγες μερες αγορασα το Galaxy Tab,το εχω φορτωσει με μερικες εφαρμογες που χρησιμευουν στην δουλεια μου,λειπει μονο να βρω ενα προγραμμα με χαρτες Ναυτιλιακους ετσι ωστε να το χρησιμοποιω αναλογα..Αν μπορουσατε να βοηθησετε θα το εκτιμουσα...Επισης αν βρω την εφαρμογη,πως θα την εγκαταστησω????

3. Γινεται στην μπαρα ψηλα στην οθονη να βαλω το logo της vodafone οπως γινεται στο iphone?

K τωρα στο αστειο της υποθεσης...

Πηγα στην vodafone προχθες να παρω μια prepaid sim για να το λειτουργω με μια δευτερη καρτα καθως για τηλεφωνο χρησιμοποιω το καταπληκτικο για μενα ΝΟΚΙΑ Ε72 κ τα κοριτσια δεν ειχαν ιδεα οπως παντα για το τι γινεται,κ εβαλαν μεσα μιια mini-sim κ φυσικα δεν μπορουσαν να την βγαλουν!!!!!!!!!!!!

Προσπαθησαν να την αφαιρεσουν με συνδετηρες χωρις αγνοια κινδυνου οτι μπορει να σπασουν τα σιδερακια του slot!!!

Aφου μου ανεβηκε η πιεση 400, τους λεω δεν ξερω τι θα κανετε,θελω καινουργιο κ μετα απο μεγαλη για εκεινες στεναχωρια,αναγκαστηκαν να μου δωσουν καινουργιο!

Τα σχολια δικα σας....

Λοιπον ελπιζω σε απαντηση σας για τις αποριες μου κ καλη χρονια!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα σε ολους

Αγορασα ενα πληκτρολογό της samsung για το tab.

Ο μονος τροπος που βρηκα για να να γραφω μ αυτο ελληνικα ριναι το greek inpuy method το οποιο δεν καλυπτει το ευρος της οθονηε οπως τα αλλα πληκτρολογια και ειναι περοπου 2εκ απ τη βαση ψηλα

Καμμια βοηθεια;

Δεν εχω φλασαρει τη συσκευη.Απλα ειμαι root

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

 

Για να καταλάβω, αγόρασες soft keyboard ή κάτι τέτοιο http://www.expansys.com.gr/samsung-portable-keyboard-dock-for-samsung-galaxy-tab-201997/

 

ειναι πιο καινουργια απο την jm6???και πως την φλασαρουμε???ευχαριστω..

 

Ναι είναι πιο καινουρια, αν φοράς την JM6 οδηγίες θα βρεις εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=886714 , αν φοράς κάποια άλλη ρομ πχ της vodafone δεν είμαι σίγουρος για τα αποτελέσματα.

 

Καλημερα παιδια!

Παρακολουθω το φορουμ απο περυσι τετοιες μερες που προτοπηρα το HD2 αλλα δεν ετυχε να συμμετασχω καθως με διαφωτιζετε παντα..

Σημερα ενα χρονο χρονο αργοτερα,εχω μερικες αποριες!

 

2. Πριν λιγες μερες αγορασα το Galaxy Tab,το εχω φορτωσει με μερικες εφαρμογες που χρησιμευουν στην δουλεια μου,λειπει μονο να βρω ενα προγραμμα με χαρτες Ναυτιλιακους ετσι ωστε να το χρησιμοποιω αναλογα..Αν μπορουσατε να βοηθησετε θα το εκτιμουσα...Επισης αν βρω την εφαρμογη,πως θα την εγκαταστησω????

 

3. Γινεται στην μπαρα ψηλα στην οθονη να βαλω το logo της vodafone οπως γινεται στο iphone?

 

Λοιπον ελπιζω σε απαντηση σας για τις αποριες μου κ καλη χρονια!

 

2. Δεν έχει πάρει το μάτι μου πουθενά ναυτιλιακούς χάρτες, πάντως αν βρεις κάτι, θα είναι ένα αρχείο της μορφής χχχχχχχχχ.apk απλά θα το μεταφέρεις στην κάρτα σου και θα κάνεις install το αρχείο

 

3. Ούτε και γιαυτό έχω δει κάτι ανάλογο

 

Όσο για το πρώτο ερώτημα μάλλον εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279151 θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο πηρα το dock.Απλα ψαχνω για πληκτρολογιο καλυτερο απ ο greek method input,που να συνεργαζεται

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο πηρα το dock.Απλα ψαχνω για πληκτρολογιο καλυτερο απ ο greek method input,που να συνεργαζεται

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

 

Δοκιμασε το smart keyboard pro που εχει ελληνικα, αλλα δεν ξερω αν συνεργαζεται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...