Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήταν, τώρα είμαι με jm6.

 

Το swype που έχω τώρα σίγουρα δεν έχει ελληνικά. Περίεργο.

 

Θα κοιτάξω και το smart kb, οκ.

 

Μόλις το έβαλα και έχει, με το swype σου γράφω.

Για πες μου τι ακριβώς έκανες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις οδηγίες που έχει το .zip που ανέβασε ο tyxerakias ακολούθησα. Φάκελο Τ9* και τα 2 αρχεία εκεί που έπρεπε. Αυτό μόνο για το samsung keyboard δεν είναι;

 

Edit: το swype είναι έκδοσης 2.10.52.13753

Link to comment
Share on other sites

Τις οδηγίες που έχει το .zip που ανέβασε ο tyxerakias ακολούθησα. Φάκελο Τ9* και τα 2 αρχεία εκεί που έπρεπε. Αυτό μόνο για το samsung keyboard δεν είναι;

 

Edit: το swype είναι έκδοσης 2.10.52.13753

 

Ναι μονο για samsung.

Επειδη δεν θυμαμαι σε πιο ποστ ειχα ανεβασει τα αρχεια του swype, κανε προβολη ολα μου τα μυνηματα και βρες το λινκ.

Αν δεν καταφερεις να το βρεις τα ξαναλεμε.

Παντως για εμενα το swype σαυτη εδω την εκδοση ειναι αβολο στην ενσλλαγη της γλωσσας

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σας μπέρδεψα λίγο...

Εγώ απλά έβαλα την jm6 και μετά τα αρχεία για το samsung keyboard. Το swype δεν το πείραξα μετά, οπότε έιναι όπως είναι stock στην jm6. Εσένα ποιά έκδοση είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σας μπέρδεψα λίγο...

Εγώ απλά έβαλα την jm6 και μετά τα αρχεία για το samsung keyboard. Το swype δεν το πείραξα μετά, οπότε έιναι όπως είναι stock στην jm6. Εσένα ποιά έκδοση είναι;

 

Ασε την εκδοση τι σημασια εχει, η ευρωπαικη ρομ δεν εχει ελληνικο swype. Aν θες ελληνικα κανε αυτο που σου λεω.

Συγνωμη δεν στα λεω αναλυτικα, αλλα γραφω απο το ταμπ και μου εινςι δυσκολο να δινω link και να κανω copy paste

Link to comment
Share on other sites

Ασε την εκδοση τι σημασια εχει, η ευρωπαικη ρομ δεν εχει ελληνικο swype. Aν θες ελληνικα κανε αυτο που σου λεω.

Συγνωμη δεν στα λεω αναλυτικα, αλλα γραφω απο το ταμπ και μου εινςι δυσκολο να δινω link και να κανω copy paste

 

Don't worry, ήδη με βοήθησες αρκετά. :) Ψάχνω και επανέρχομαι. :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είχα βρει και δούλεψε. Ευχαριστώ πολύ! :D

 

Βάζω και το smart kbd να δω τι ψάρια πιάνει και δαύτο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι λέει παιδιά; 584,90 euro galaxy tab 16GB.

http://www.techneasy.gr/index.php?target=products&product_id=35851

το πήρε κανείς;

Edited by dimudis
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εσείς που το έχετε, για δώστε τα φώτα σας, το iphone το 4 έχει μια τέλεια αναγνώριση φωνής (και στα ελληνικά) για voice dial, το tab έχει κάτι αντίστοιχο; Στο iphone 4 που το έχω δεί με τα μάτια μου, για παράδειγμα ακόμα και σκατουλάκης μαλακάκης να του πείς που έχεις περασμένη σαν επαφή το αναγνωρίζει μια χαρά και χωρίς καμία εκμάθηση και το καλεί απευθείας. Είναι μαγικό το voice dial του. στο tab παίζει τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εσείς που το έχετε, για δώστε τα φώτα σας, το iphone το 4 έχει μια τέλεια αναγνώριση φωνής (και στα ελληνικά) για voice dial, το tab έχει κάτι αντίστοιχο; Στο iphone 4 που το έχω δεί με τα μάτια μου, για παράδειγμα ακόμα και σκατουλάκης μαλακάκης να του πείς που έχεις περασμένη σαν επαφή το αναγνωρίζει μια χαρά και χωρίς καμία εκμάθηση και το καλεί απευθείας. Είναι μαγικό το voice dial του. στο tab παίζει τίποτα;

 

Οχι δεν υποστηριζει Ελληνική αναγνώριση φωνής, τουλάχιστον ακομα η ευρωπαική flashαρισμένη εκδοση.

 

Αλήθεια, υπάρχει κόσμος που κάνει voice dial?

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Για την διευκόλυνση όλων μας και την δυνατότητα χρήσης του Tab με οποιαδήποτε sim, ποιές είναι οι ρυθμίσεις για πρόσβαση στο internet που χρειάζονται ανά πάροχο ???
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια , μετα από αρκετες ημερες που εχουμε οι περισσοτεροι το Galaxy Tab στα χερια μας ποιες ειναι οι ποιο ήρεμες σκέψεις μας για αυτο ?

 

Θα το αγοράζαμε ξανά σημερα ?

 

Προσωπικά, το απέκτησα δωρεάν (μέσω εταιρικής επιδότησης) και κάνω την δουλειά μου μια χαρά, συμπεριλαμβανομένης και χρήσης σαν τηλέφωνο (σταμάτησα να κουβαλάω ξεχωριστή συσκευή).

Το μόνο που μ' ενοχλεί, είναι η αδυναμία σύνδεσης usb stick (χάθηκε ο κόσμος να βάλουν ένα port?). Επίσης, θα μου άρεσε να έχει ραδιόφωνο.

 

Για κάποιον όμως που πρόκειται να το πληρώσει, σήμερα... υπάρχουν πλέον κι άλλες, παρόμοιες λύσεις ΠΟΛΥ οικονομικότερες...

π.χ.

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=55241&selectedCategoryId=1221

Edited by dg900
Link to comment
Share on other sites

Εχω προσθεσει στο tab στο εικονιδιο email το λογαριασμο που εχω στο yahoo. Οταν ομως θελω να προσθεσω καποιον παραληπτη δεν μου βγαζει τις διευθυνσεις που εχω περασμενες στο yahoo αλλα των φιλων μου στο facebook. Μπορει καποιος να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο απο την Samsung για το Android 2.3 στο Tab ?

 

Tωρα που φοραμε και τον επισημο επεξεργαστη της Google ποιος μας πιανει :D

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο απο την Samsung για το Android 2.3 στο Tab ?

 

Tωρα που φοραμε και τον επισημο επεξεργαστη της Google ποιος μας πιανει :D

 

Πάρε μια γευση :)

http://www.google.gr/search?sourceid=navclient&hl=el&ie=UTF-8&rlz=1T4GGLL_elGR352GR404&q=galaxy+tab+android+2.3

Link to comment
Share on other sites

 

Μεχρι εκει που επιτρεπει η..... "λογοκρισία" :D

 

http://guide-images.ifixit.net/igi/U2lvQ3ryQghvYX1B.medium

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Γιά σας παιδιά

έχτές έβαλα την έκδοση P1000XXJM6 ρομ

πως μπορώ να κάνω root το galaxy tab τώρα;

Με την ρομ της vodafone το z4root έτρεχε κανονικά τώρα κολάει,,

SOLERO

Samsung Galaxy S & Galaxy Tab

Link to comment
Share on other sites

Γιά σας παιδιά

έχτές έβαλα την έκδοση P1000XXJM6 ρομ

πως μπορώ να κάνω root το galaxy tab τώρα;

Με την ρομ της vodafone το z4root έτρεχε κανονικά τώρα κολάει,,

 

Με το SuperOneClick http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

Σε 2 υπολογιστές με Win 7 64bit κράσαρε το πρόγραμμα, τελικά το περασε σε XP, προσπάθησε και ελπίζω να μην ταλαιπωρηθείς όπως εγώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται hard reset στο tab ξερεις κανενας?

 

Γιατι φιλε τι επαθες :wacko:

η απο τις ρυθμισεις στο απορρητο, η με κλειστη τη συσκευη πατας vol up + power και στο μενου επιλεγεις wipe data

Link to comment
Share on other sites

Μολις το αγορασα.

Του εβαλα screen protector και το αφησα να φορτιζει.

Εντυπωσεις, μαλλον απο αυριο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...