Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασε απο το μαρκετ την εφαρμογη es file explorer μηπως κανεις δουλεια

 

Δυστυχως ουτε αυτος εχει προσβαση R/W ..

Δεν μπορω ουτε να σβησω ουτε να αντικαταστησω αρχειο συστηματος ..

 

Εσυ εβγαλες ακρη με το firmware update?

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο ποιο siteμπορώ να παρακολουθω ποια ειναι η τελευταια εκδοση του root explorer ?
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο siteμπορώ να παρακολουθω ποια ειναι η τελευταια εκδοση του root explorer ?

 

http://www.appbrain.com/

 

Έχει και widget να το βάλεις στο home σου πχ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε αυτος εχει προσβαση R/W ..

Δεν μπορω ουτε να σβησω ουτε να αντικαταστησω αρχειο συστηματος ..

 

 

:O Tι να πω ...ντρεπομαι ..!!:O

Απο την βιασυνη μου ειχα ξεχασει να το κανω root !!! Πως να δουλεψει ο root explorer :O:O

 

Παω να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο :dash:

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Τέλος από μένα το vodafone firmware

 

Αφού σιγουρεύτηκα ότι ολα πάνε καλά και είναι ασφαλής η μέθοδος μέσω odin έβαλα την P1000XXJM6.

Ευρωπαικό firmware και φυσικά χωρίς ελληνικά πληκτρολόγια.

 

Αυτό που με πέδεψε λίγο ήταν το ρουτ.

Το superoneclick root κράσαρε σε 2 υπολογιστές με windows 7 64bit και τελικά μπήκε σε winxp (το Ζ4oot δεν τρέχει τελικά στο μηχάνημα)

 

Τώρα για τη συμπεριφορά του ταμπ θα τη δω όταν περάσω τις εφαρμογές και το δουλέψω λίγο

 

 

@TLG

Φίλε ίσως σε χρειατώ κάποια στιγμή αν δεν μπορέσω να περάσω το ελληνικό

sam keyboard μια και έχεις εμπειρία σαυτό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τέλος από μένα το vodafone firmware

 

Αφού σιγουρεύτηκα ότι ολα πάνε καλά και είναι ασφαλής η μέθοδος μέσω odin έβαλα την P1000XXJM6.

Ευρωπαικό firmware και φυσικά χωρίς ελληνικά πληκτρολόγια.

 

Αυτό που με πέδεψε λίγο ήταν το ρουτ.

Το superoneclick root κράσαρε σε 2 υπολογιστές με windows 7 64bit και τελικά μπήκε σε winxp (το Ζ4oot δεν τρέχει τελικά στο μηχάνημα)

 

Τώρα για τη συμπεριφορά του ταμπ θα τη δω όταν περάσω τις εφαρμογές και το δουλέψω λίγο

 

 

@TLG

Φίλε ίσως σε χρειατώ κάποια στιγμή αν δεν μπορέσω να περάσω το ελληνικό

sam keyboard μια και έχεις εμπειρία σαυτό :lol:

 

Δεν αντεξες ε? χεχεεχε περιμενουμε τις πρωτες εντυπώσεις σου!!!

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και γω δεν αντεξα!!!:pπερασα την JM6...αψογο firmware γεματο βελτιωσεις οπως αναγραφονται στο xda developers..αν ακολουθησετε τα βηματα ενα ενα δεν υπαρχει κανενα προβλημα στην εφαρμογη..επιτελους ξεφορτωθηκα την vodafone..και γω το ψαχνω για ελληνικο πληκτλ.αν μπορει καποιος ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και γω δεν αντεξα!!!:pπερασα την JM6...αψογο firmware γεματο βελτιωσεις οπως αναγραφονται στο xda developers..αν ακολουθησετε τα βηματα ενα ενα δεν υπαρχει κανενα προβλημα στην εφαρμογη..επιτελους ξεφορτωθηκα την vodafone..και γω το ψαχνω για ελληνικο πληκτλ.αν μπορει καποιος ας βοηθησει

 

Υπαρχει στο ποστ 348. Κατεβασε το απο εκει, αλλα πρεπει να εισαι ρουτ

Link to comment
Share on other sites

 

@TLG

Φίλε ίσως σε χρειατώ κάποια στιγμή αν δεν μπορέσω να περάσω το ελληνικό

sam keyboard μια και έχεις εμπειρία σαυτό :lol:

 

Εννοειται ...at your service !! :lol:

 

 

JM6 ?? Εγώ εχω την JK5 ....ειναι ποιο παλιά ??

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

φιλε TLG ναι ειναι πιο παλια..βαλε JM6...στην JM6 υπαρχει και το social hub.

 

Mαλιστα .....το Kies μου εβγαλε την JK5 ,οποτε θα πρεπει να το κανω με το "γνωστο" τροπο ...τον οποιο που τον βρισκω ?

H JM6 ειναι επισημη εκδοση ?

 

 

Φιλε Argam τελικα αντι να σου πω εγω , θα μου πεις εσυ !!!

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα .....το Kies μου εβγαλε την JK5 ,οποτε θα πρεπει να το κανω με το "γνωστο" τροπο ...τον οποιο που τον βρισκω ?

H JM6 ειναι επισημη εκδοση ?

 

 

Φιλε Argam τελικα αντι να σου πω εγω , θα μου πεις εσυ !!!

 

θα σου έλεγα να μην το πειράξεις αφού έχεις ευρωπαική επίσημη έκδοση γιατί 1. θα χάσεις την εγγύηση και

2. δεν θα μπορέσεις να ξανακάνεις official update firmware μεσω του ΚΙES.

 

Αν πάλι επιμένεις να την περάσεις πες μου

 

------------------------------------

H συσκευή συμπεριφέρεται όπως κανονικά θα έπρεπε οταν την αγοράζαμε και όχι μ αυτή την πρώιμη και άθλια ρομ της vodafοne με τα κρασαρίσματα και τις δονήσεις όταν το πίεζες λίγο , ή τουλάχιστον να μην μας στερούσε το official upadate οποτε αυτό το έδεινε η σαμσουγκ.

 

Η συσκευή ηταν γρήγορη δεν υπήρχε πρόβλημα εκεί, όσοι είχαν διαπιστώσει ένα μικρό λαγκ, ένα μικρό δισταγμο, τώρα δεν υπάρχει είναι πολύ καλύτερα, ομαλή εναλλαγή στις today οθόνες, στην οθόνη προγραμμάτων κλπ

Οσο το δούλεψα δεν που κράσαρε ποτέ, και το κυριότερο επιτέλους ο browser δουλεύει όπως πρέπει χωρίς λαγκ.

 

Τα θεματάκια του τώρα

 

Δεν μου δείχνει όλες τις paid εφαρμογές στο μαρκετ. Απο τις εφαρμογες που έχω αγοράσει πχ δεν μου βρίσκει, το astro file manager donate, το systemapp remover, το Wunderradio.

 

Εκεί που πήγα να συνηθίσω το dolphin browser έχει πρόβλημα, δεν κάνει pinch to zoom

Αυτά

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την γνωμη σας.Σκεφτομαι να πουλησω το Galaxy S και να παρω το Galaxy Tab.Κυριως η χρηση ειναι επαγγελματικη.Σαν τηλεφωνο λειτουργει μονο με bluetooth ακουστικο,ή υπαρχει κι αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την γνωμη σας.Σκεφτομαι να πουλησω το Galaxy S και να παρω το Galaxy Tab.Κυριως η χρηση ειναι επαγγελματικη.Σαν τηλεφωνο λειτουργει μονο με bluetooth ακουστικο,ή υπαρχει κι αλλος τροπος?

 

Με bluetooth ή ανοιχτή ακρόαση μόνο.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την γνωμη σας.Σκεφτομαι να πουλησω το Galaxy S και να παρω το Galaxy Tab.Κυριως η χρηση ειναι επαγγελματικη.Σαν τηλεφωνο λειτουργει μονο με bluetooth ακουστικο,ή υπαρχει κι αλλος τροπος?

 

Εγω το θεωρω υπερβολικο να εχει το tab για τηλεφωνο. Ειναι μεγαλο, δεν θα με βολευε με τιποτα προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το θεωρω υπερβολικο να εχει το tab για τηλεφωνο. Ειναι μεγαλο, δεν θα με βολευε με τιποτα προσωπικα.

 

Δεν βολεύει σίγουρα. Αλλά επίσης δεν βολεύει να κουβαλάς το tab και μαζί και το galaxy s για κανονικό κινητό.

Θέλει ένα μικρό δεύτερο κινητό;) Ένα Ε71 ας πούμε...:lol::p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση που εφαρμοσα εγω.Πουλησα το galaxy s αγορασα το galaxy tab kai mε 25 ευρω πηρα απο wind to δυκαρτο zte.the best solution
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μόλις σήμερα απόκτησα το Tab και μπορώ να πω ότι είναι καταπληκτικό.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι μιας και δεν το βρήκα στο forum. Υπάρχει η δυνατότητα υποστηρίξεις Ελληνικών υποτίτλων εκτός των Αγγλικών στα βίντεο.?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, για δωστε τα φωτα σας: εχει ακουσει κανεις ποτε θα το εχει η cosmote με επιδοτηση συμβολαιου?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, για δωστε τα φωτα σας: εχει ακουσει κανεις ποτε θα το εχει η cosmote με επιδοτηση συμβολαιου?

Ευχαριστω

δυσκολο μου φαινεται φιλε να το φερει η cosmote. το εχει η vodafone αποκλειστικα και δεν το βλεπω τουλαχιστον για τον δεκεμβριο κατι τετοιο.

Απο την αλλη να ξερεις οτι αναμενεται και η wind αλλα και η cosmote να φερουν μεσα στον δεκεμβριο, tablet 7 ιντσων, με υποστηριξη καρτας sim, και με κοστος κατω απο 400 ευρω αγορα σκετης συσκευης !!!!

λογικα δεν θα ειναι ποιοτικα το ιδιο με το tab φυσικα, αλλα για καποιους που εχουν επιδοτηση σε cosmote, θα ειναι μια καλη και φθηνη επιλογη.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα ενσύρματα ακουστικά, παίζουν κιαυτά

 

Στο νέο firmware ;

 

Εγώ που είχα δοκιμάσει με το στοκ δεν έπαιζαν σωστά, εκτός κι αν ήταν κάποια ρύθμιση που δε πρόσεξα.

Link to comment
Share on other sites

Στο νέο firmware ;

 

Εγώ που είχα δοκιμάσει με το στοκ δεν έπαιζαν σωστά, εκτός κι αν ήταν κάποια ρύθμιση που δε πρόσεξα.

 

Ναι στο νεο.

Μου φανηκε περιεργο που δεν ανεφερες τα ακουστικα. Εκανα μια δοκιμη και εγινε κανονικα η κληση. Δεν εκανα καμμια ρυθμιση

Στο firmware που εχεις τι προβλημα παρουσιαζει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...