Jump to content

Crypto Easy Drive 43, Πώς ξεκλειδώνει...???


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς μήπως τι παίζει με αυτά τα PNA της δικής μας Crypto..???

Έχουν κάνει καλή δουλειά από κατασκευαστικής άποψης, ειδικά με αυτό των 5'' και με αρκετά καλή τιμή...

αλλά εγώ δεν το θέλω για να έχω το Easy Drive... αλλά να βάλω κάποιο άλλο... πχ το Garmin mobile xp που τρέχει και σε Windows CE5...

Αυτό λέει ότι έχει λειτουργικό "Microsoft WinCE.NET5.0, NAVTEQ" αλλά μόλις το ανοίγεις σε βάζει κατευθείαν στο πρόγραμμα πλοήγησης και αν κάνεις έξοδο, έχει ένα "παιδικό" θα έλεγα Interface για να δεις εικόνες, να διαβάσεις κάποιο txt, ή να ακούσεις κάνα mp3... και το prompt που σε πάει στην πρόσθετη sd που μπορείς να βάλεις, είναι για αυτές τις 3 συγκεκριμένες λειτουργίες! Ότι και να προσθέσεις στην SD αλλά και με το usb calbe στην εσωτερική κάρτα μνήμης, απλά δεν το βλέπει... πώς θα βγω εντελώς στη βάση στα windows δηλ..?? Ώστε να κάνω από τη διαχείριση των αρχείων τη δουλειά μου, να βάλω ότι interface θέλω και να έχω περισσότερα από 1 προγράμματα πλοήγησης..?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια...!

Και όποιος θέλει κάτι από PPC... (WM) ξέρω πολλά... και είμαι πρόθυμος να τα ..."μαρτυρήσω" όλα... χααχαχα

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Το πρόγραμμα είναι κλειδωμένο στην κάρτα και δεν δέχεται να του περάσεις χάρτες κλπ αν δεν πληρωσεις να σου δώσουν νέα κάρτα.Ομως η εταιρία φαίνεται δεν παρέχει συχνές αναβαθμίσεις για Ευρωπη για το προγραμμα αυτό (στηρίζεται στο Polnav).Εχει μείνει Q2.2009 της Navteq που είναι παλιοι αν δει κανεις ότι είμαστε ήδη σε Q4.2010 .

 

Χρειάζεται να βρεί κανεις ξεκλειδωμα (γενικό για όλα τα PNA) που μεσω κενής κάρτας και κάποιων αρχείων πάνω σε αυτή "ανοιγει" την συσκευή,και μετά με menu που συνήθως περιλαμβάνεται, βάζεις ότι προγραμμα θες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε starenios πηρα στην crypto και μου ειπε ο τεχνικος οτι αυτοι δεν εχουν χαρτες για Ευρωπη για το 43 gr αλλα μπορω να βρω απο καποιον που ασχολειται μ αυτα. Αυτο πρασπαθω να βρω. Να κατεβασω καποιον και να τον περασω. Δεν βρισκω ομως τον χαρτη. Ναδοκημασω να βαλω στην extra sd καρτα που περνει μεσα καποιον αλλον;

Σ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πειρα και γω το crypto 43, αλλά βάζοντας κάποιο άλλο navigator, πχ destinator 9, δεν βλέπει κανενα χαρτη, με το 8 μου λέει οτι έχει προβλημα με την άδεια.

Γενικα δεν διαβάζει σωστά οτι περάσει στην εσ. καρτα.

 

Κανω κατι λάθος ? Καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ξεκλειδώσεις την συσκευή σου και να βρείς και την κατάλληλη έκδοση λογισμικού για το μηχάνημα σου:)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε bpapad81 αν βγαλεις καποια ακρη με το easy drive στειλε μου σε παρακαλω μηνημα γιατι του περασα το igo8 στην προσθετη καρτα που εχει ,αλλα μεχρι εκει. Δεν μπορω να τρεξω τον νεο χαρτη.

Γιαννης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Λενε βλακείες αφού το διαφημίζουν εξάλλου...

 

Exεις PM

μπορεις να μου πεις και εμενα με ΠΜ πως ξεκλειδωνει το Crypto Easy Drive 43 ,ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Έχω το Crypto Easy Drive 43 από το 2010 εντελώς αχρησιμοποίητο αφού έμενα σε νησί και δεν το χρειαζόμουν.Σε 1 μήνα επιστρέφω για μετεγκατάσταση στην Αθήνα και μου γράφει ότι ο χάρτης είναι παλιός.Επειδή δεν είμαι καλός γνώστης της τεχνολογίας θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει πού θα πρέπει να πάω για να το αναβαθμίσω.Προκειμένου να μην θεωρηθεί διαφήμιση δεκτό και πμ.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...