Jump to content

[Επίσημο] Nokia X3-02 "Touch & Type"


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε τι θα ωφελησει ομως αυτο..?να πω οτι ειναι κανα smartphone ενταξει..

 

Δεν βαζουν καμια auto focus καμερα εστω και 2MP λεω εγω. Αν το ειχα ψαξει καλυτερα δεν υπηρχε περιπτωση να το ειχα αγορασει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε τι θα ωφελησει ομως αυτο..?να πω οτι ειναι κανα smartphone ενταξει..

 

Μήπως να τρέχει κανά angry birds; Έχει κανείς το RM775 να μας πει αν έχουν καμιά διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδιά έκανα εχθές αναβάθμιση στη εκδοση 6,5 αλλα δεν εχει ελληνικά,πως μπορω να βαλλω ξανα ελληνική γλωσα???
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα εχθές αναβάθμιση στη εκδοση 6,5 αλλα δεν εχει ελληνικά,πως μπορω να βαλλω ξανα ελληνική γλωσα???

 

Πως την έκανες την αναβάθμιση; Μάλλον είναι συσκευή παραεισαγωγής. Ρίξε μια ματιά στους οδηγούς;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πρόβλημα με το Nokia Suite? Κατέβασα σήμερα την έκδοση 3.2.100 και δοκίμασα να κάνω backup για πρώτη φορά τα αρχεία του τηλεφώνου, εκτός της κάρτας μνήμης, μέσω usb, και την πρώτη φορά κόλλησε η διαδικασία στο 75%, με αποτέλεσμα να την τερματίσω. Δεύτερη απόπειρα εδώ και μισή ώρα, πάλι κόλλησε η πρόοδος στο 75%:mad:. Ο λόγος που κάνω backup είναι γιατί άρχισε πάλι τώρα τελευταία να κάνει τα δικά του το τηλέφωνο, όπως να μην σε ακούει ο άλλος, να τρώει κολλήματα η οθόνη αφής (είχε αλλαχτεί κιόλας εντός εγγύησης...)και να θέλει restart για να δουλέψει.

Μόλις "τελείωσε" το backup με ένα μεγάλο κόκκινο θαυμαστικό και το μήνυμα "connection to the device was lost" :mad: ενώ στο αρχικό menu του Nokia Suite φαίνεται κανονικά το τηλέφωνο connected....:blink: . Φοβερά τηλέφωνα η nokia και ακόμα καλύτερα συνοδευτικά software...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πρόβλημα με το Nokia Suite? Κατέβασα σήμερα την έκδοση 3.2.100 και δοκίμασα να κάνω backup για πρώτη φορά τα αρχεία του τηλεφώνου, εκτός της κάρτας μνήμης, μέσω usb, και την πρώτη φορά κόλλησε η διαδικασία στο 75%, με αποτέλεσμα να την τερματίσω. Δεύτερη απόπειρα εδώ και μισή ώρα, πάλι κόλλησε η πρόοδος στο 75%:mad:. Ο λόγος που κάνω backup είναι γιατί άρχισε πάλι τώρα τελευταία να κάνει τα δικά του το τηλέφωνο, όπως να μην σε ακούει ο άλλος, να τρώει κολλήματα η οθόνη αφής (είχε αλλαχτεί κιόλας εντός εγγύησης...)και να θέλει restart για να δουλέψει.

Μόλις "τελείωσε" το backup με ένα μεγάλο κόκκινο θαυμαστικό και το μήνυμα "connection to the device was lost" :mad: ενώ στο αρχικό menu του Nokia Suite φαίνεται κανονικά το τηλέφωνο connected....:blink: . Φοβερά τηλέφωνα η nokia και ακόμα καλύτερα συνοδευτικά software...:lol:

 

καταρχάς τζάμπα κουραστικές για να κανείς αντίγραφο ασφαλείας . Μπορούσες να κανείς κατευθείαν στην κάρτα μνήμης του κινητού σου και από την ίδια την συσκευή σου! Και πολύ πιο γρήγορα!. Επίσης και εμένα μου κολλάει όταν κάνω αντίγραφο ασφαλείας μέσω του pc suite!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς τζάμπα κουραστικές για να κανείς αντίγραφο ασφαλείας . Μπορούσες να κανείς κατευθείαν στην κάρτα μνήμης του κινητού σου και από την ίδια την συσκευή σου! Και πολύ πιο γρήγορα!. Επίσης και εμένα μου κολλάει όταν κάνω αντίγραφο ασφαλείας μέσω του pc suite!.

 

Κατάλαβα τι εννοείς αλλά με ενδιαφέρει κυρίως να κάνω backup τα δεδομένα που έχω περάσει στο ημερολόγιο και τα οποία είναι πάρα πολλά. να υποθέσω οτι αντίγραφο ασφαλείας κατευθείαν στην κάρτα μνήμης του κινητού των δεδομένων του ημερολογίου δεν γίνεται, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι εννοείς αλλά με ενδιαφέρει κυρίως να κάνω backup τα δεδομένα που έχω περάσει στο ημερολόγιο και τα οποία είναι πάρα πολλά. να υποθέσω οτι αντίγραφο ασφαλείας κατευθείαν στην κάρτα μνήμης του κινητού των δεδομένων του ημερολογίου δεν γίνεται, έτσι?

 

ακριβώς το ίδιο είναι το αντίγραφο ασφαλείας μέσω του υπολογιστή ή μέσω του ίδιου του κινητού. Εγώ εχω σταματήσει να κάνω αντίγραφο από τον υπολογιστή διότι είναι πιο γρήγορο να το κάνω μέσω κινητού. Δοκίμασε το και θα δεις επίσης δεν μπλέκεις με καλώδια. Ακόμα και στον δρόμο να είσαι ή μακριά από υπολογιστή μπορείς να κανείς κατευθείαν στο κινητό σου και μου φαίνεται ότι είναι πολύ πιο χρήσιμο έτσι!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι είναι άλλο το backup και άλλο το αντίγραφο ασφαλείας που γίνεται μέσα από τη συσκευή. Άλλωστε το αρχείο του backup διαφέρει αισθητά σε μέγεθος από αυτό του αντίγραφου ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα δεν έχει βγάλει κάποια ειδοποίηση. Τι διαφορές είδες;

 

φιλε το κινητο ειναι αγορασμένο απο ελλαδα οπωσ σου ειπα εκανα την αναβάθμιση σε 6,5 και δεν εχει ελληνικα στο μενου βλέπω εικονίδια που στην προηγούμενη εκδοσή δεν υπηρχαν οπωσ Jukebox,internet(επιπλεον ,2 δηλαδη)επίσης στο τροπο ξεκληδοματος που πρέπει να σύρω την οθόνη προσ τα δεξιά για να ξεκλειδώσει και οχι απλώς να πατήσω

 

φιλε οποία βοήθεια θα ηταν δεχτή......(πηγα σ ενα κατάστημα κινητών και μου είπαν 25 ευρω για να βάλει την γλωσσά νομίζω ειναι υπερ- πολλά)

Edited by greg094
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είδα το κινητό πρόσφατα και μου άρεσε πολύ. Σκέφτομαι να το πάρω, αλλά έχω μια ερώτηση: ο πωλητής στο μαγαζί που το είδα είπε ότι έχει βγεί το ίδιο κινητό με επεξεργαστή 1ghz. Αξίζει να πάρω αυτό με τον καλύτερο επεξεργαστή ή το απλό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είδα το κινητό πρόσφατα και μου άρεσε πολύ. Σκέφτομαι να το πάρω, αλλά έχω μια ερώτηση: ο πωλητής στο μαγαζί που το είδα είπε ότι έχει βγεί το ίδιο κινητό με επεξεργαστή 1ghz. Αξίζει να πάρω αυτό με τον καλύτερο επεξεργαστή ή το απλό;

 

Σωστά σου είπε. Δεν ξέρω αν αξίζει μιας και δεν είναι smartphone ώστε να χρειάζεται τον επεξεργαστή αυτόν... Δική σου είναι η απόφαση, πάντως μεγάλες και ουσιαστικές διαφορές δε νομίζω πως θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είδα το κινητό πρόσφατα και μου άρεσε πολύ. Σκέφτομαι να το πάρω, αλλά έχω μια ερώτηση: ο πωλητής στο μαγαζί που το είδα είπε ότι έχει βγεί το ίδιο κινητό με επεξεργαστή 1ghz. Αξίζει να πάρω αυτό με τον καλύτερο επεξεργαστή ή το απλό;

 

ναι όντως έχει βγει το c3-01 touch and type αλλα με τον επεξεργαστή που έγραψες. Δεν έχει νόημα να το πάρεις με τέτοιο επεξεργαστή διότι δεν έχει τίποτα παραπάνω από το ίδιο το κινητό που δεν έχει τέτοιο επεξεργαστή. Επίσης πιστεύω ότι καλύτερα να κοιτάξεις για ένα smartphone κανονικό, εάν είναι ότι θέλεις τέτοιον επεξεργαστή να αγοράσεις. Εγώ με το απλό c3-01 touch and type όχι με τον επεξεργαστή που θέλεις. Δεν είμαι ικανοποιημένος καθόλου διότι δεν έχει τίποτα. Το μόνο που μου αρέσει είναι η κατασκευή της συσκευής που είναι πολύ στιβαρή, και ότι έχει φακό και βύσμα 3,5" ακουστικών και ότι η θύρα σύνδεσης με τον υπολογιστή συνδέεται και φορτίζει ταυτόχρονα , και επίσης ότι είναι παραλληλόγραμμη η θύρα σύνδεσης με τον υπολογιστή και όχι ακριβώς όπως το μίνι usb και μπαίνει και βγαίνει παρά πολύ εύκολα το καλώδιο συνέδεσης.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Όπως διαβάζω στο Διαδίκτυο, το Angry Birds από τα Asha παίζει και στο Χ3-02 (φαντάζομαι θα τρέχει καλύτερα στο Χ3-02 με τον δυνατό επεξεργαστή).
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Ξέρει κανείς πως βλέπω συνολική διάρκεια κλήσεων (εξρχομένων για πάραδειγμα)?

 

είναι πολύ απλό θα πασ επαφές μετά μητρώο και μετά διάρκεια κλ. Ομιλ. Έχει εκεί μέσα την διάρκεια της τελευταίας κλήσης, των ληφθεντων κλήσεων, εξέρχομένων κλήσεων, και στο τέλος για όλες της κλήσεις. Και μπορείς να το μηδενίσεισ στην επόμενη επιλογή.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ απλό θα πασ επαφές μετά μητρώο και μετά διάρκεια κλ. Ομιλ. Έχει εκεί μέσα την διάρκεια της τελευταίας κλήσης, των ληφθεντων κλήσεων, εξέρχομένων κλήσεων, και στο τέλος για όλες της κλήσεις. Και μπορείς να το μηδενίσεισ στην επόμενη επιλογή.

 

Να σαι καλά φίλε μου!

Πραγματικά ηταν μέσα στα μάτια μου!

:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα άν το αγοράσω από bird phone μου είπαν ευρωπαϊκής εισαγωγής τι γίνεται με την εγγύηση, το επισκεύαζει η νοκια ελλάδος;

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα άν το αγοράσω από bird phone μου είπαν ευρωπαϊκής εισαγωγής τι γίνεται με την εγγύηση, το επισκεύαζει η νοκια ελλάδος;

 

Sent from my MB525

 

θεωρητικα ναι.

 

αφου οι συσκευες εχουν πανευρωπαικη εγγυηση θα πρεπει να το αναλαμβανει η Νοκια,

αλλα στην Ελλαδα ειμαστε ντε, εχε το στην ακρη του νου σου αυτο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι συσκευή παραεισαγωγής. Ρίξε μια ματιά στους οδηγούς;)

 

δηλαδή οι συσκευές παραεισαγωγής δεν αναβαθμίζονται με απο το pc? θελει κατι άλλο, γιατι στο birdphone μου είπαν (για συσκευή παραεισαγωγης με ελληνικο μενου!) οτι για να το αναβαθμίσω, να τους το πηγαίνω εκεί :blink:

τι τελικά ισχύει?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή οι συσκευές παραεισαγωγής δεν αναβαθμίζονται με απο το pc? θελει κατι άλλο, γιατι στο birdphone μου είπαν (για συσκευή παραεισαγωγης με ελληνικο μενου!) οτι για να το αναβαθμίσω, να τους το πηγαίνω εκεί :blink:

τι τελικά ισχύει?

 

Αναβαθμίζονται φυσικά από τον υπολογιστή αλλά, επειδή είναι παραεισαγωγής, μετά την αναβάθμιση δε θα έχεις Ελληνικά. Για αυτό σου είπαν, να τους το πηγαίνεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Αν αναβαθμιστούν από το pc, χάνουν την ελληνική γλώσσα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...