Jump to content

Κλοπή και απώλεια κινητών


TN97
 Κοινοποίηση

Σας έχουν κλέψει ή έχετε χάσει ποτέ το κινητό σας;  

823 members have voted

  1. 1. Σας έχουν κλέψει ή έχετε χάσει ποτέ το κινητό σας;

    • Μου το έχουν κλέψει
      174
    • Το έχω χάσει
      96
    • Και μου το έχουν κλέψει και το έχω χάσει
      40
    • Ούτε μου το έχουν κλέψει, ούτε το έχω χάσει
      513


Recommended Posts

Πατρίδα κι εσύ?Κρητικός?

Δυστυχώς τα κλεφτρόνια την στήνουν παντού.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσοχή σε όσους πουλάτε κινητό η ταμπλετ μέσω αγγελίας σας καλεί Κάποιος. Τάχα μου ότι ενδιαφέρεται με το αριθμό κινητού+306942294998 σας λέει ότι έχει μαγαζί και δεν μπορεί να έρθει να το πάρει και σας τραβάει σε μια περιοχή στα Λιόσια σε ήσυχο μέρος σας ζητάει να το δει και το παίρνει και φεύγει τρέχοντας το έχουν σύστημα το νου σας
Link to comment
Share on other sites

Και έκανες ό,τι σου είπε και πήγες σε μια ήσυχη περιοχή στα Λιόσια που σου υπέδειξε και στο πήρε κι έφυγε; Πραγματικά απορώ τι άλλο θα διαβάσουμε / ακούσουμε... ΕΛΕΟΣ!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πώς να βρει τον κλέφτη η αστυνομία; Με ποιό στοιχείο; Τον αριθμό κλήσης που 99% θα είναι ταυτοποιημένος σε κάποιον άγνωστο Πακιστανό;
Link to comment
Share on other sites

Πώς να βρει τον κλέφτη η αστυνομία; Με ποιό στοιχείο; Τον αριθμό κλήσης που 99% θα είναι ταυτοποιημένος σε κάποιον άγνωστο Πακιστανό;

 

Και;Δεν μπορεί να κάνει καταγγελία;Είναι αντιμετώπιση αυτή σοβαρού ανθρώπου;Εκτός αν μιλάμε για επαγγελματία θύμα οπότε καλά τα παθαίνει.

 

 

Εμένα μου βρωμάει αυτή η ιστορία πάντως.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Να μην σου βρωμάει καθόλου...

Σε Ζεφύρι, Μενίδι, Λιόσια κ.λπ. έχουν κλέψει πολλές τηλεοράσεις από μεταφορικές εταιρίες.

Κάνει ο άλλος ηλεκτρονική παραγγελία με ψεύτικα στοιχεία και επιλέγει πληρωμή με αντικαταβολή. Φτάνει ο δύσμοιρος υπάλληλος της μεταφορικής στο σοκάκι του Ζεφυρίου, όπου και είναι η διεύθυνση αποστολής και να ο "αγοραστής". Μετράει το χρήμα για να πληρώσει, ενώ ο υπάλληλος κατεβάζει την τηλεόραση από το φορτηγό.

Και τότε να άλλοι πέντε κολλητοί του "αγοραστή". Ώσπου να προλάβει να αντιδράσει ο υπάλληλος, ο ένας έχει πάρει την τηλεόραση παραμάσχαλα και άντε πιάσ' τον στο Ζεφύρι, ενώ και οι υπόλοιποι την κάνουν σφεντόνα προς κοντινά σοκάκια...

Link to comment
Share on other sites

Να μην σου βρωμάει καθόλου...

Σε Ζεφύρι, Μενίδι, Λιόσια κ.λπ. έχουν κλέψει πολλές τηλεοράσεις από μεταφορικές εταιρίες.

Κάνει ο άλλος ηλεκτρονική παραγγελία με ψεύτικα στοιχεία και επιλέγει πληρωμή με αντικαταβολή. Φτάνει ο δύσμοιρος υπάλληλος της μεταφορικής στο σοκάκι του Ζεφυρίου, όπου και είναι η διεύθυνση αποστολής και να ο "αγοραστής". Μετράει το χρήμα για να πληρώσει, ενώ ο υπάλληλος κατεβάζει την τηλεόραση από το φορτηγό.

Και τότε να άλλοι πέντε κολλητοί του "αγοραστή". Ώσπου να προλάβει να αντιδράσει ο υπάλληλος, ο ένας έχει πάρει την τηλεόραση παραμάσχαλα και άντε πιάσ' τον στο Ζεφύρι, ενώ και οι υπόλοιποι την κάνουν σφεντόνα προς κοντινά σοκάκια...

 

Ούτε και αυτοί το καταγγέλλουν στην αστυνομία;

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και το καταγγέλουν, όπως θα πρέπει να κάνει το ίδιο και ο φίλος μας.

Εγώ αναφέρομαι στο πρακτικό αποτέλεσμα.

Ούτε ο δράστης θα βρεθεί, ούτε το tablet του φίλου μας...

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος εδώ έγραψε ότι πουλούσε κινητό μέσω αγγελίας. Θεωρείτε λογικό αυτό που (φέρεται ότι) έκανε;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια να λέγεται.

Άντε όμως τώρα να μου σκάσει κανείς με κάνα iPhone 6 κούτα σε καμία τέρμα κάτω τιμή,η κανένα tablet η κάτι άλλο κουτατο.θα πω την αμαρτία μου,όχι δεν θα έλεγα.

Και λίγοι θα έλεγαν όχι.

Αν κάτσει high end εργαλείο χτύπημα εις τριπλούν αν έχει ποσότητά....αλλά πού...

Γενικά θέλει πάντως προσοχή στις συναντήσεις.

Προσωπικά πάντως όταν κάποιος μου κλείσει ραντεβού,ποτέ δεν πάω άδειος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η διαδικασια για να μπλοκαρω το IMEI του κινητου που μου εκλεψαν ετσι ωστε να μην δουλευει το σημα.

Απο οτι καταλαβα εντοπισμος μεσω ΙΜΕΙ δεν μπορει να γινει.

Για να γινει blacklist το imei πρεπει να επικοινωνησω με την Cosmote ή τον κατασκευαστή;

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η διαδικασια για να μπλοκαρω το IMEI του κινητου που μου εκλεψαν ετσι ωστε να μην δουλευει το σημα.

Απο οτι καταλαβα εντοπισμος μεσω ΙΜΕΙ δεν μπορει να γινει.

Για να γινει blacklist το imei πρεπει να επικοινωνησω με την Cosmote ή τον κατασκευαστή;

Άμα έχεις Android υπάρχει η διαχείριση συσκευών Google όπου μπορείς να μπλοκάρεις τελείως το κινητό

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έτυχε και σε εμένα απώλεια - κλοπή κινητού. Μέσω android manager όμως δεν μπορώ να το μπλοκάρω επειδή το έκλεισαν αμέσως και προφανώς δεν ξανασυνδέθηκε στο internet με το δικό μου google account.

Σε αυτήν την περίπτωση μπλοκάρισμα (αχρήστευση του κινητού) μπορει να γίνει μόνο με δήλωση στην αστυνομία και δήλωση ΙΜΕΙ στην εταιρεία κινητής;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...