Jump to content

[Off topic] Sony Ericsson K700


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (Z600: SonyEricssonZ600/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

@christ-k

Perimena oti pali 8a apantouses aorista,apofevgontas na apanthseis epi ths ousias profanws logw aneparkeias gnwsewn.Gia arxh

8a se janarwthsw loipon giati krineis thn mnhnh tou k700 ws aneparkh -pera apo ta mp3-?jereis polla thlefwna me tosh mnhmh kai se paromoia timh pou 8a yparxoun mexri ton iounio(alla kai argotera)? A kai ma8e ti 8ewreitai "bug"sth glwssa twn mhxanikwn-texnikwn.

Oxi na vaftizeis ws "bug"oti den sou tairiazei h den tairiazei me thn "nokiakh " apopsh pou vlepeis ta pragmata.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bigalis (30 Μάρ. 2004 , 14:49)

 

Η συζητηση εχει γινει βαρετη...και φταιμε εμεις που απανταμε σε καποιους που το μονο που κανουν ειναι να αυταρεσκονται στο θαψιμο της se....Nα πανε να κανουνε αν ειναι αντικειμενικοι ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΗ ΝΟΚΙΑ με τις αθλιες οθονες,τις τιμες μαμουθ και το μονιμως κλειδωμενο bluetooth...

ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ PLEASE AΓΝΟΕΙΣΤΕ ΤΟΥΣ!!

 

Στο θεμα Sonyericsson K700 τωρα...

 

Κατ εμε αφου εχει βγει και το White paper apo την εταιρεια το κινητο εχει ηδη παραχθει μαζικα και περιμενει την οριστικοποιηση του software του και φυσικα και τις καταλληλες συνθηκες του ανταγωνισμου...πιστευω οτι αρχες Μαιου θα κυκλοφορησει(Αλλωστε μην ξεχνατε πως βασει του ανταγωνισμου ειχα πει οτι και το 6230 δεν θα βγει το Πασχα....).Περιμενουμε..και τιμη εκτιμω 420ευρω ανωτατη...

 

Για το stereo μιλουσα για τα mp3 kai radio με hands free φυσικα....

 

Σε βρίσκω απολύτως σωστό σε όλα!!!

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Eπιστρεφοντας στο θεμα θα ηθελα να ενημερωσω αν δεν εχει ηδη γινει οτι το mobile-preview εβγαλε την αγγλικη version του review του Κ700..

 

http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-k700-en.shtml

Link to comment
Share on other sites

Και αλλα ευχαριστα νεα..το Κ700 βγαινει Απριλιο παντα με επιφυλαξη στα πλαισια του ανταγωνισμου τον οποιο παρακολουθει στενα η Sonyericsson...διαβαστε και εδω...

 

http://star-techcentral.com/tech/story.asp?file=/2004/3/30/prodit/7608275&sec=prodit

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bigalis ( 1 Απρ. 2004 , 13:33)

 

Και αλλα ευχαριστα νεα..

 

Ευχάριστα μάλλον δυσάρεστα τα βλέπω προς το παρόν μιας και το mobile review που είναι και αυθεντία σε θέματα SE αναφέρει στη παρουσίαση ότι η τελική διαθέσιμη μνήμη στο χρήστη θα είναι 12-13ΜΒ και μάλιστα απορούν γιατί η SE ανακοίνωσε τη συνολική μνήμη που είναι 32ΜΒ και περιλαμβάνει τόσο το software όσο και προεγκατεστημένες εφαρμογές που όμως δε σβήνουν. Και δε το λέει με επιφύλλαξη αλλά με σιγουριά, πχ. στο βίντεο αναφέρει ότι στο μοντέλο που έχουν υπάρχει περιορισμός 30δευτερολέπτων αλλά στο τελικό προϊόν αυτό δε θα υπάρχει. Κατά τ' άλλα το κινητό δείχνει φανταστικό αλλά με με 13ΜΒ μνήμης να το πάρουν οι της SE, εγώ πάντως όχι. Αχ πάλι θα περιμένω κανά χρόνο για να πάρω κινητό, μια εταιρεία να βγάλει ένα αξιοπρεπές μοντέλο δεν υπάρχει;;;;; Και μη πει κανείς για 6230 γιατί αυτό είναι από άλλο ανέκδοτο... :whistle:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Παναγιώτη μη το σκέφτεσαι....είναι μονόδρομος.... :o

 

Άλλωστε θα είναι καλύτερο ούτως ή άλλως από το 7250 στην οθόνη...ενώ σε όλα τα άλλα απλά άφθαστο.... ;)

 

Το έλεγα σαν αστείο στους διαξιφισμούς....να ομως που γίνεται αλήθεια.... :o

 

Ολε... :D

Link to comment
Share on other sites

διάλεξα τα πιο σημαντικά από το review και τα παραθέτω:

 

 

- The clips themselves look nicely on the screen, most likely due to the screen’s superb quality. They look even better than those who were recorded on Nokia 6230. Upload of video clip from Sony Ericsson K700 to Nokia 6230 showed that Nokia has worse screen

 

- Basically we face the fact that the phone can be used as file storage for very important files

 

- I do not think that K700’s price will be higher than 350 euros

 

 

- Take a look at the area which is marked with red arrow, in the upcoming T-series model it will be used for expansion card slot (MemoryStick Duo).

 

- In September we will see T-series model, it will be built on the same platform as K700. The improvements will be concluded in presence of exchangeable memory cards (hotswap will be supported), camera will turn into 1.3mpx one. The manufacturer will most likely claim that this model will have around 64mb of memory on board .

 

 

Πολύ θετικά όλα στο review.

Επιβεβαιώνουν όλους μας που έλεγαν ότι η τιμή θα είναι κοντά στα 350 euro και ότι είναι youth phone και όχι high end όπως νομίζανε κάποιοι. Για mid και high end να περιμένετε το T-series που θα έχει και επεκτάσιμη μνήμη και τιμή κοντά στα 450 euro.

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Το οτι απο τα 32 mb στην παρουσα εκδοση του λογισμικου του τηλ ειναι ελευθερα τα 12...το εχω αναφερει τουλαχιστον 2 φορες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=22100&perpage=20&pagenumber=9 καθως και σε αλλο ποστ,αλλα περασε στο "ντουκου" γιατι ασχουλουμασταν με αλλα "σοβαροτερα" θεματα εδω μεσα... :mad:

Το οτι αυτο το τηλ μαλλον ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΗΣ ΤΟΥ Τ610 το εχω αναφερει παλι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=475&perpage=20&pagenumber=13

ΛΟΙΠΟΝ

κατα πασα πιθανοτητα θα υπαρξει και αλλο τηλεφωνο της σειρας Τ αυτη τη φορα που θα εχει οτι λειπει απο το Κ700.δηλ μεμορυ σλοτ και καμερα 1,3 ΜΠ μαλλον.

ΤΙ ΛΕΙΠΕΙ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ Κ700? ΜΝΗΜΗ ....Επαναλαμβανω απο οτι γνωριζω το τηλεφωνο "τρεχει" μια βερσιον του λειτουργικου του Ζ1010 για αυτο ισως μονο 12MB να ειναι ελευθερα...

Αν τωρα ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ 32 ΜΒ ΤΑ 20 ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΒΕΡΣΙΟΝ ΤΟΤΕ Η ΣΕ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΤΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ ΤΗΣ ΩΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ.Τα 12 μβ τωρα δεν ειναι λιγα για την χρηση του ως απλου τηλεφωνου(ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΠ3) σε ανττιστοιχια με το cx -65 της ζημενς ας πουμε.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΣΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΝΗΜΗΣ...ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟ.

Παντως στο white paper toy K700 αναφερετσι αυτολεξει στη σελ 33:

Memory (user free) up to 32mb(depending on software configuration/file content)

Τα συμπερασματα δικα σας...

Επισης ειναι φανερο οτι δεν ειναι φτιαγμενο να χρησημοποιηθει ως MP3 PLAYER... το τηλεφωνο αυτο θα προσπαθησει να γινει το "τ650" των εφηβων ...για την τιμη τωρα τα εχουμε πει.. να μην επαναλαμβανομαστε

Το κ700 ανηκει στη μεση κατηγορια της ΣΕ ..και καλο θα ηταν ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.Aς μην παιζουμε με τις λεξεις απλα η ΣΕ "εισηγαγε" μια νεα κατηγορια που απο πλευρας τιμης θα ανηκει στο χωρο γυρω στα 350ε και απευθυνεται σε νεαροτερους σε ηλικια χρηστες και την ονομαζει "youth".'NOKIA STYLE "ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΔΗΛ Παμε να τα παρουμε περισσοτερο αλλαζοντας μερικα πραγματα σε ενα βασικο σχεδιο...τεσπα δεν ειναι τοσο κατακριτεο..αλλοι το κανουν χρονια.

Κατα τα αλλα φαινεται οκ ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ και για ΑΡΚΕΤΟ κοσμο που ειτε θα περιμενει την εκδοση με το μεμορυ σλοτ ειτε θα παει οπως εγω στο σ700.Αν παραμεινει στην ΣΕ... :p

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει ακουστεί αυτό με τη μνήμη mirage από καιρό είναι αλήθεια αλλά όλοι υποθέσαμε ότι δε θα είναι αλήθεια στη τελικά έκδοση του κινητού και γι' αυτό δε δώσαμε σημασία. Απλά το να μην αναφέρει αυτό και το mobile-review κινεί τις υποψίες ότι μάλλον θα είναι και στο τελικό προϊόν. Πάντως από τη παρουσίαση φαίνεται ότι σαν δυνατότητες, οθόνη κλπ το κινητό απλά δε παίζεται και εάν κυκλοφορήσει στα 350ευρώ και άμεσα (Μάιο) χτυπάει χαλαρά το 6230 μιας και υπερτερεί σε όλους τους τομείς γιατί λίγοι ενδιαφέρονται για το mp3 για το οποίο και χρειάζεται επιπλέον μνήμη, ενώ περισσότεροι ενδιαφέρονται για τα mp3 ringtones και το 6230 δε προσφέρει. Τώρα για τους πιο ψαγμένους η μνήμη θα είναι πολύ λίγη, υπάρχει και το πρόβλημα οι εικόνες να πιάνουν το διπλό χώρο στη μνήμη οπότε εγώ ευχαριστώ αλλά δε θα πάρω αν όντως έχουν έτσι τα πράγματα . Αλλά γενικά σίγουρα το τηλέφωνο πιστεύω θα πουλήσει σαν τρελλό όπως και το Τ610 και περισσότερο αν τελικά βγει στη τιμή των 350ευρώ (πράγμα για το οποίο αμφιβάλλω, υπολογίζω 400-420ευρώ). Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε προς το παρόν είναι να περιμένω.

 

Δυστυχώς για να χρησιμοποιήσω και την έκφραση σου φίλε Christ ένας ξεκάθαρος μονόδρομος στην επιλογή κινητού για τη SE (μιας και μόνο μνήμη έπρεπε να προστεθεί και σίγουρα θα μιλούσαμε όλοι νομίζω για μονόδρομο) έχει γίνει πλέον διασταύρωση μιας και όλο αρνητικά που απωθούν βλέπω.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Φιλε pan82 περα απο τις φημες που κυκλοφορουν και που πολυ σωστα δεν πρεπει να ασχολουμαστε μαζι τους ...νομιζω οτι ο καθενας μας βλεπει τι πρεπει να παιρνει σοβαρα και τι οχι..πιστευω οτι στην φαιναλ βερσιον ΑΥΤΟ ΔΕΝ θα ισχυει.Ειναι καθαρα αυτοκτονια ...καλυτερα ειναι να αφαιρεθουν καποιες -χαζες κατα την αποψη μου- και "μνημοβορες" εφαρμογες οπως ο configuration wizard.

Το θεμα τιμης εχει συζητηθει απειρες φορες και απο μενα και απο αλλους παντως η τιμη του θα ειναι ανταγωνιστικη .Να εισαι σιγουρος.

Το τηλεφωνο αυτο εχει ΕΝΑ βασικο μειονεκτημα... ελλειψη μνημης...κατα τα αλλα ειναι ισαξιο/ανωτερο στο πλειστο των δυνατοτητων απο το επερχομενο 6230.Το λες και συ...

Μην φοβασαι την μεταβαση στη ΣΕ απο νοκια, παντως εχω και 6610 και 7250ι και μπορω να σου πω οτι η χρηστικοτητα -φιλικοτητα των ΣΕ(ιδιως απο τα τ630 ζ600) ειναι ισαξια και πολλες φορες ανωτερη των τελευταιων νοκια.Καμμια σχεση με την τ28 και πριν εποχη..

Το μενου του 7250ι ειναι πιο αργο απο το ζ600 σε πολλες περιπτωσεις και δεν θα μιλησω γιατο "αχρωμο" interface που εχουν τα νοκια.

Αλλα αυτα στα εχουν αναφερει και αλλα παιδια απο οτι θυμαμαι εδω στο φορουμ...

Αυτο που πρεπει να κοιταξεις ειναι αν οντως το Κ700 θα ικανοποιει τις αναγκες σου με βαση την "περιορισμενη" μνημη που διαθετει Η ανηκεις και εσυ στην κατηγορια που αναφερα πριν και που απλα ΔΕΝ του κανει το κ700 σχεδον απο την πρωτη στιγμη που το ειδε...οπως εγω.

Τα πραγματα ειναι απλα ...oσο για τον μονοδρομο..ειναι αληθεια οτι επιτρεπει η νοκια μεχρι 64ΜΒ ΜΜC στο "θεοποιοημενο" 6230? ρωταω.. :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirage ( 1 Απρ. 2004 , 18:19)

 

Φιλε pan82 περα απο τις φημες που κυκλοφορουν και που πολυ σωστα δεν πρεπει να ασχολουμαστε μαζι τους ...νομιζω οτι ο καθενας μας βλεπει τι πρεπει να παιρνει σοβαρα και τι οχι..πιστευω οτι στην φαιναλ βερσιον ΑΥΤΟ ΔΕΝ θα ισχυει.Ειναι καθαρα αυτοκτονια ...καλυτερα ειναι να αφαιρεθουν καποιες -χαζες κατα την αποψη μου- και "μνημοβορες" εφαρμογες οπως ο configuration wizard.

Το θεμα τιμης εχει συζητηθει απειρες φορες και απο μενα και απο αλλους παντως η τιμη του θα ειναι ανταγωνιστικη .Να εισαι σιγουρος.

Το τηλεφωνο αυτο εχει ΕΝΑ βασικο μειονεκτημα... ελλειψη μνημης...κατα τα αλλα ειναι ισαξιο/ανωτερο στο πλειστο των δυνατοτητων απο το επερχομενο 6230.Το λες και συ...

Μην φοβασαι την μεταβαση στη ΣΕ απο νοκια, παντως εχω και 6610 και 7250ι και μπορω να σου πω οτι η χρηστικοτητα -φιλικοτητα των ΣΕ(ιδιως απο τα τ630 ζ600) ειναι ισαξια και πολλες φορες ανωτερη των τελευταιων νοκια.Καμμια σχεση με την τ28 και πριν εποχη..

Το μενου του 7250ι ειναι πιο αργο απο το ζ600 σε πολλες περιπτωσεις και δεν θα μιλησω γιατο "αχρωμο" interface που εχουν τα νοκια.

Αλλα αυτα στα εχουν αναφερει και αλλα παιδια απο οτι θυμαμαι εδω στο φορουμ...

Αυτο που πρεπει να κοιταξεις ειναι αν οντως το Κ700 θα ικανοποιει τις αναγκες σου με βαση την "περιορισμενη" μνημη που διαθετει Η ανηκεις και εσυ στην κατηγορια που αναφερα πριν και που απλα ΔΕΝ του κανει το κ700 σχεδον απο την πρωτη στιγμη που το ειδε...οπως εγω.

Τα πραγματα ειναι απλα ...oσο για τον μονοδρομο..ειναι αληθεια οτι επιτρεπει η νοκια μεχρι 64ΜΒ ΜΜC στο "θεοποιοημενο" 6230? ρωταω.. :D

 

 

Εγώ ποτέ δε συνέκρινα το Κ700 με το 6230 όσον αφορά τις δυνατότητες και όσον αφορά το άχρωμο interface που λες το έχω ζήσει σε τέτοιο βάθμο που κάποιοι άλλοι με θεωρούν παράλογο που επιμένω τόσο στη χαμηλή ποιότητα οθόνης του 6230 αλλά θα με καταλάβουν όταν το πάρουν. Είχα φτάσει σε σημείο να ζηλεύω το s55 που μπορεί να είχε 256χρώματα αλλά τα εκμεταλευόταν στο έπακρο και μπροστά του τα μενού του 7250 μου έμοιαζε άχρωμο.

Εμένα με ενδιαφέρει η μνήμη και φυσικά θα προτιμούσα να περιμένω αν ήξερα ότι το Σεπτέμβρη υα έρθει το Κ700i ας πούμε με κάρτα μνήμης από κει και πέρα επειδή το mp3 δε με καίει και τρομερά (είμαι ραδιοφωνικός τύπος) αλλά θέλω να έχω και 7-8 τραγουδάκια για ώρα ανάγκης, στο sl45i έχω μέσα στη κάρτα καμιά 10αριά και πιάνουν γύρω στα 22ΜΒ οπότε αν και το Κ700 είχε 32ΜΒ όπως υποσχέθηκε η ericsson θα με ικανοποιούσε πλήρως αλλιώς bye bye...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί αρκετές φορές, είναι off topic, αλλά ας μου επιτραπεί να το σχολιάσω...Το 7250 και όλα τα υπόλοιπα που χρησιμοποιούνται σαν πρότυπα αναφοράς έχουν οθόνη STN και 4096 χρωμάτων....Γιατί και πώς συγκρίνονται με τις νέες TFT των 65536 χρωμάτων;;; :blink:

 

Η περιγραφή του bigalis δεν πείθει κανέναν σοβαρό και γνώστη του θέματος, γιατί καμιά οθόνη τότε δεν θα περιείχε τα χρώματα τα σωστά και φυσικά δεν θα είχε ούτε κατ' ιδέα το GX30 262K χρώματα....μιας και η ανάλυσή του δεν θα τα χωρούσε!!! :whistle:

 

Ας σοβαρευτούμε λοιπόν κι ας δούμε κατάφατσα την πραγματικότητα που σε μερικές μέρες θα την κρατάμε στα χέρια μας και ας κρατήσουμε στο μυαλό μας το πραγματικά μυθικό φιλικό μενού των ΝΟΚΙΑ, αυτό που κάνει όλο τον κόσμο να ζητά μόνιμα ΝΟΚΙΑ, γιά την απλότητα και τη φιλικότητά του...Πρόσφατα ένας γνωστός πήρε το Τ100 και φυσικά το γράψιμο μιας επαφής ή ενός μηνύματος είναι ένας αγώνας και για τους πιό έμπειρους....Ταχεία κλήση με δύο πλήκτρα κλπ.κλπ...

 

Συγνώμη αν στεναχωρώ τους φίλους της SE, δεν έχω άλλωστε λόγο, αλλά τα πράγματα και τα γεγονότα με αναγκάζουν....Η αλήθεια είναι πως η ΝΟΚΙΑ πάντα είχε τα φιλικότερα και απλούστερα μενού, δεν είχε την αρχική τεχνολογία στα απλά της κινητά σειράς 40, που την ξεπερνούσε η SE, τα πράγματα όμως σήμερα έχουν αλλάξει άρδην και έτσι η ΝΟΚΙΑ βρίσκεται στην κορυφή, ενώ η SE δεν μπορεί ακόμα να ξεπεράσει τις παιδικές της ασθένειες....(δες μνήμη, συμβατότητα ελληνικών χαρακτήρων κλπ....)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k ( 2 Απρ. 2004 , 00:25)

 

Έχει ακουστεί αρκετές φορές, είναι off topic, αλλά ας μου επιτραπεί να το σχολιάσω...Το 7250 και όλα τα υπόλοιπα που χρησιμοποιούνται σαν πρότυπα αναφοράς έχουν οθόνη STN και 4096 χρωμάτων....Γιατί και πώς συγκρίνονται με τις νέες TFT των 65536 χρωμάτων;;; :blink:

 

ας κρατήσουμε στο μυαλό μας το πραγματικά μυθικό φιλικό μενού των ΝΟΚΙΑ, αυτό που κάνει όλο τον κόσμο να ζητά μόνιμα ΝΟΚΙΑ, γιά την απλότητα και τη φιλικότητά του...

 

Μ' αυτό ακριβώς λέω Χρήστο ότι θα καταλάβεις όταν τελικά πάρεις nokia, δυστυχώς η nokia παρόλο που άλλαξε οθόνη και την αναβάθμισε στα 65000χρώματα δεν άλλαξε παρά ελάχιστα την εμφάνιση των μενού, πέρα από μια μικρή βελτίωση στο μενού-πλέγμα σε σύγκριση με το άθλιο του 7250i. Κατα τ' άλλα η διαφορά στην οθόνη θα φανεί μόνο στις φώτο και στα παιχνίδια αλλά όχι στο μενού αφού ούτως ή άλλως δεν εκμεταλεύεται καθόλου το χρώμα, όλα τα μενού είναι απλά σε λευκό φόντο. Εγώ ίσως να είμαι παράλογος αλλά αυτή η απλότητα του μενού είναι που με κούρασε στο νόκια, δεν έχει τίποτα να ανακαλύψεις μετά από λίγες ώρες χρήσης, είναι τόσο τετριμένο που το βαριέσαι πια, είναι θέμα του τι αρέσει στο καθένα, εμένα μ΄άρεσαν πάντα τα siemens μενού που θεωρούνταν πάντα ότι πιο πολύπλοκο απ' όλους. Κι όμως μ' αρέσει αυτή η διαρκής εξερεύνηση, λέτε να είμαι άρρωστος;;;Θα το κοιτάξω...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Re file christ-k sovara milas?? sigrinete kanena menu Nokia me to menu tou t610-630........o kosmos protima nokia gia allous logous....kai kirios logo sinithias.Nai exei pedikes asthenies i SE alla ola diorthononte.pantos gia pare ena 7600 kai vale ena mp3 na pe3ei xoris akoustika na deis pos akouete.san psithiros.gia kane klisi me 7600 na deis oti ores ores eine xirotero to vouito sto akoustiko tou 7600 apoti sta prota t610.I nokia tha kiriarxei gia polla xronia akoma.exei plirotita se ola ta target group kai kirios sta entry level kinita......alla protimo xilies fores ena t610 apo ena 7250 i ena t630 apo 6220 kai sigoura ena k700 apo to 6230.parolo pou tha paro kai ta dio(k700-6230).
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε διάλογο στο λεωφορείο σήμερα μιας κυρίας και ενός κυρίου εκεί γύρω στα 50. Αν και δε κολλάει εδώ απλά επειδή μίλησαμε γιατί προτιμάει ο κόσμος nokia. Λέει αυτός αν πηγαίνει το λεωφορείο κάπου και του λέει αυτή τι είναι εκεί και λέει ένα service νοκια, α λέει αυτή και μετά από μισό λεπτό του λέει, εγώ πάλι είχα δύο nokia και δεινοπάθησα κάθε λίγο και λιγάκι για service και δε μου κάνανε τίποτα με κοροιδεύανε κι εγώ λέει ο άλλος όλο το τρέχω κι εχω βαρεθεί και νόμιζα ότι τα nokia ήταν τα καλύτερα, αμ εγώ του λέει εκείνη άκουγα κι εγώ για nokia κι έλεγα ε θα ναι καλά για νά έχουν όλοι τέτοια και μου το έλεγε ο γιος μου που ήξερε από αυτά να πάρω ericsson αλλά εγώ τίποτα και αυτός έχει το κινητό σκυλί 3 χρόνια τώρα κι εγώ ένα χρόνο και όλο τρέχω. Μπορώ να πω ότι πλέον έχω κατανοήσει γιατί όλοι θέλουν νόκια, αυτό κυκλοφορεί σα φήμη ότι είναι τα καλύτερα και όλι πέφτουν στη παγίδα. Πάντως για πιο σκυλιά κινητά για μένα είναι τα siemens, μακράν.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Z600: SonyEricssonZ600/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Na jeka8aristoun kapoia pragmata.Den mporw en eth 2004 na akouw gia to filiko menou twn okia.Prokalw -proskalw opoiondhpote se ena test metaxy enos series40 opoio 8elete kai tou z600 mou ,polla apo auta pou nomizoun kapioi peri filikothtas ktlp 8a katarif8oun amesa.Mou 8ymhzei auto kapoious asxetous me thn texnologia pou ema8an na doulevoun ena nokia kai ola ta alla tous fainontai la8os.Sygrinoyme yparxoxta montela pou kykloforhsan peripoy thn idia xronikh periodo.An h nokia emeine gia poly kairo sta 4096

Link to comment
Share on other sites

Πάλι off topic kai sory, αλλά και εγώ όταν είχα πάρει το 3310 βρέθηκε ένας ανάγωγος κύριος στο ταμείο να μου πει πως θα μετανιώσω γιά την επιλογή μου...Αποδείχτηκε τότε η καλύτερη και ανθεκτικότερη...3310 γνωστών μου μέχρι και στη θάλασσα είχαν πέσει και λειτουργούσαν επι μήνες...ενώ το δικό μου 8310 έπεσε από τον πρώτο όροφο καταστήματος στο δάπεδο (μωσαϊκό) και παρά το κρότο δεν έπαθε τίποτα πουθενά....

 

Έτσι το μόνο που μένει είναι η εχθρικότητα των "αντιπάλων" και τίποτε περισσότερο....Ποτέ δεν πρόκειται να συγκρίνω τα αχνά μενού του 610 ακόμα και με αυτά του 3510i μου....ή έστω με αυτά του alcatel 535....Τέλος πάντων, μόνο όσοι ζήσουν ένα SE μπορεί να εκφράσουν άποψη, εκτός κι αν είναι πορωμένοι.... :o

 

Πάντως ο καλύτερος είναι ο φίλος millis....Eυγε, θα έχουμε την καλύτερη σύγκριση....Και στο τέλος χτύπα τα και τα δύο στον τοίχο να δούμε πιό θα σπάσει περισσότερο.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Z600: SonyEricssonZ600/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Kai stis stn o8ones den ths ftaei kaneis.Alla to 8ema opws poly swsta eipe kai o pan82 den einai mono sthn poiothta kai thn analysh pou akoma kai sto 6230 einai tragikh se sxesh me to k700 alla sto pws xrhshmopoihtai to xrwma sto interface.Opoios exei s40 katalavainei..oso gia to ti anaferoun kapoioi peri fwtografiwn pou ypoti8etai oti fainetai h o8onh tou 6230 na exei 4096 xrwmata den ta pernw sta sovara.egw lew allo pragma opoios katalavei exei kalws.Gia poiothta hxou na milhsoume ekei enai to vaterlw

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Z600: SonyEricssonZ600/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

gia th nokia.tespa pantws ka8e etairia exei ta + kai - ths.Jefygame ligo apo ta tou k700 alla den peirazei.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirage ( 2 Απρ. 2004 , 02:11)

 

Wirelessly posted (Z600: SonyEricssonZ600/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Gia poiothta hxou na milhsoume ekei enai to vaterlw

 

Δεν θα μπορούσα παρά να παραδεχτώ πως εδώ η ΝΟΚΙΑ χάνει, παρά τις φιλότιμες προσπάθειές της...(από τρεις πολυφωνικούς ήχους σε 24 στο 6230)

 

Όμως πώς να μη πω και εδώ πως η εμμονή της SE στο χαμηλό ήχο στα πρώτα δευτερόλεπτα, παρά τις έντονες αντιδράσεις όλων των διεθνών φόρουμ, μόνο "ανθρωπιστικές" επιδράσεις μπορεί να έχει....γιατί εκτός από τα αυτιά που "προστατεύει", φαίνεται πως εχει κουφάνει και τους αρμόδιους οι οποίοι αδιαφορούν χρόνια τώρα παντελώς γιά το θέμα αυτό...., όπως και για την συμβατικότητα της γλώσσας στις καταχωρήσεις και τα μενού και φυσικά και του τελικού ς (αν κι αυτό είναι μόνο το κερασάκι στη τούρτα....) :confused:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Z600: SonyEricssonZ600/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

PALI ta idia peri glwssas(doulevei h anazhthsh me ellhnika sto pane kai alloi) kai to klassiko kerasaki sth toyrta to teliko Ο(pws to evala twra egw o atimos e?)an kai s afto paradexomai oti exeis dikio.Alla afou sygrineis ta eikonidia kai to meou tou t610 me afta pou aneferes kai to vgazeis kai eleipes den mporw para na sou efxh8w na nhn apokthseis jana ena toso kako thledwno opws ta Se.. Kalytera meine sthn nokia kai sto fovero kai xwris bugs 8310 kai 3310..idiws to prwto htan o orismos tou buggy thl.lol

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Z600: SonyEricssonZ600/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Xe to teliko s mphke alla den fainetai sto board giati eimai wirelessly..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Off topic] Sony Ericsson K700
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...