Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα την πρώτη φόρτιση για 12 ώρες και κράτησε περίπου 15 με συνεχή χρήση κάμερας, παιχνιδιών, ραδιοφώνου και ψαξίματος στα μενού. Τώρα πρέπει να το φορτίσω πάλι για 12 ώρες ή μέχρι να δείξει ότι είναι οκ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα την πρώτη φόρτιση για 12 ώρες και κράτησε περίπου 15 με συνεχή χρήση κάμερας, παιχνιδιών, ραδιοφώνου και ψαξίματος στα μενού. Τώρα πρέπει να το φορτίσω πάλι για 12 ώρες ή μέχρι να δείξει ότι είναι οκ?

Εγώ προσωπικά το φόρτισα μέχρι να σβήσει το κόκκινο λαμπάκι τη δεύτερη φορά.Για την πρώτη φορά είναι το 12ωρο απ΄όσο ξέρω. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για την τελευταία απορία σου πρέπει να πας Μενού - Ευρετήριο - Επιλογές - Προηγμένες - Αντιγρ. στη SIM :)

 

Ευχαριστωωωωωω :)

Live by the sword,

Die by the sword

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που θα παρω το κινητο θα το δουλεψω με vodafone και θα του κανω και την αναβαθμιση σε ενα SE (δωρεαν με την αποδειξη ε?)...αλλα πολλοι λετε οτι εχετε προβληματα με το καινουργιο firmware το R3k...

 

χμμ...

Link to comment
Share on other sites

Valeria ευχαριστώ για την απάντηση.

Κάτι άλλο τώρα... λίγο πριν αδειάσει εντελώς η μπαταρία δοκίμασα νε βγάλω φωτό αλλά τα χρώματα στην οθόνη ήταν χάλια, ένα μαύρο πράγμα και σχεδόν καμμία λεπτομέρεια δεν φαινόταν. Η οθόνη φωτιζόταν μόνο όταν υπήρχε έντονο φως αλλά από χρώματα πάλι "μαύρα χάλια". Είναι θέμα μπαταρίας ή να αρχίσω να ....ανησυχώ???

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η R3F δεν μου δουλεύει και τόοοοοσο μια χαρά...

 

Έχω μεγάλα προβλήματα με την αντιστοίχιση φώτο και ήχων σε επαφές. Κάθε λίγο και λιγάκι χάνονται οι αντιστοιχίσεις και πρέπει να τις ξαναπεράσω.

 

Επίσης αντιμετωπίζω ένα ακόμη πρόβλημα με τα SMS το οποίο είναι δύσκολο να το εξηγήσω.

 

Εν ολίγοις μερικές φορές ένα SMS που μου στέλνει κάποιος έρχεται επαναλαμβανόμενα (όχι με την ίδια ώρα αποστολής). Το πρόβλημα σταματάει όταν βγάλω την SIM και την βάλω σε άλλο κινητό.

 

Σύμφωνα με την TIM το πρόβλημα συμβαίνει γιατί το κινητό "δείχνει" στο δίκτυο ότι είναι κλειστό με αποτέλεσμα να γίνεται επαναλαμβανόμενα προσπάθεια αποστολής του SMS.

 

Φυσικά το τηλέφωνο δεν είναι κλειστό... αλλά έτσι δείχνει.

 

 

μεσα και εγω μεγιστο μεχρι τωρα 11 φορες ενα μηνυμα.

η λυση ειναι να το κλεισεις, να του βγαλεις τη μπαταρια (δεν ξεκιναει αλλιως) να τη ξαναβαλεις και να το εκκινησεις. λυνεται αυτο με το Ρ3Κ firmware?

Link to comment
Share on other sites

A και κατι αλλο, αν εχει καποιος bluetooth handsfree, μπορει να μου πει ποσο κραταει η μπαταρια με χρηση του? (του S700 οχι του bluetooth... :P)

Εμενα γενικα με χρηση bluetooth φευγει πολυ γρηγορα η μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

A και κατι αλλο (sorry για τα τρια μην στη σειρα...)

μεταφερω μια εφαρμογη σε jar μορφη στο κιν (με το καλωδιο και το handset manager που εχει μαζι του στο πακετο) και αυτο δεν την αναγνωριζει. Απλα καθεται με ενα αρχειο και το μονο που μπορω να κανω ειναι να το στειλω σε καποιον οχι να το τρξω...

τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η R3F δεν μου δουλεύει και τόοοοοσο μια χαρά...

 

Έχω μεγάλα προβλήματα με την αντιστοίχιση φώτο και ήχων σε επαφές. Κάθε λίγο και λιγάκι χάνονται οι αντιστοιχίσεις και πρέπει να τις ξαναπεράσω.

 

Επίσης αντιμετωπίζω ένα ακόμη πρόβλημα με τα SMS το οποίο είναι δύσκολο να το εξηγήσω.

 

Εν ολίγοις μερικές φορές ένα SMS που μου στέλνει κάποιος έρχεται επαναλαμβανόμενα (όχι με την ίδια ώρα αποστολής). Το πρόβλημα σταματάει όταν βγάλω την SIM και την βάλω σε άλλο κινητό.

 

Με την R3K λυνονται ολα τα προβληματα με τις επαφες. πχ αντιγραφονται ολες οι επαφες απο το τηλ στην SIM, βγαζει ονομα και αριθμο κανονικα, και αντιστοιχει κανονικα τις φωτογραφιες χωρις να χανονται. επισης ολοκληρωνει σωστα τον συγχρονισμο με PC. Οσο για το προβλημα με τα μηνυματα μου το εκανε και εμενα παλιοτερα, δεν το ειχαν ομως ολα τα κινητα.

Καρτες MSduo ανω των 128ΜΒ ΔΕΝ προκειται να υποστηριξει με καμια αναβαθμιση για πολλους και διαφορους λογους, αν και ειναι καθαρα θεμα software και οχι hardware οπως πιστευουν μερικοι.

Επισης θελω να τονισω κατι που πολλοι σιγουρα δεν γνωριζουν. Υπαρχει περιπτωση καποιος να κανει αναβαθμιση και να συνεχισει να εχει προβληματα, αυτο οφειλεται σε "κενα" που δημιουργουνται κατα την αναβαθμιση στο λογισμικο πραγμα το οποιο πλεον σπανιζει αλλα εξακολουθει να συμβαινει. Το φαινομενο παλιοτερα ηταν συνηθισμενο (απο Τ68 και πριν).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

A και κατι αλλο (sorry για τα τρια μην στη σειρα...)

μεταφερω μια εφαρμογη σε jar μορφη στο κιν (με το καλωδιο και το handset manager που εχει μαζι του στο πακετο) και αυτο δεν την αναγνωριζει. Απλα καθεται με ενα αρχειο και το μονο που μπορω να κανω ειναι να το στειλω σε καποιον οχι να το τρξω...

τι κανω λαθος?

πιθανοτατα προβληματικο η μη συμβατο πακετο! δοκιμασε καποιο αλλο παιχνιδι (συμβατο με s700) και θα δεις οτι θα δουλευει μια χαρα. επισης δοκιμασε να το μεταφερεις απο τον φακελο "αλλα" στον φακελο "παιχνιδια" αν και δεν νομιζω οτι θα πιασει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πιθανοτατα προβληματικο η μη συμβατο πακετο! δοκιμασε καποιο αλλο παιχνιδι (συμβατο με s700) και θα δεις οτι θα δουλευει μια χαρα. επισης δοκιμασε να το μεταφερεις απο τον φακελο "αλλα" στον φακελο "παιχνιδια" αν και δεν νομιζω οτι θα πιασει.

 

 

Αυτο το κανει γενικα δυστυχως... με οποιοδηποτε jar αρχειο που εχω παει να μεταφερω απο τον υπολογιστη... οτι εχω κατεβασει απο wap δεν ειχε κανενα προβλημα...

τι μπορει να τρεχει??

 

Thanx x8diesel ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανει γενικα δυστυχως... με οποιοδηποτε jar αρχειο που εχω παει να μεταφερω απο τον υπολογιστη... οτι εχω κατεβασει απο wap δεν ειχε κανενα προβλημα...

τι μπορει να τρεχει??

 

polla mporei na trexoun... tha prepei mallon na agoraseis ena bluetooth adaptor, den kserw alla oti kai na steilw me to bluetooth douleyei kanonika. den kostizei kai polla vriskeis kai me €30. epishs elegkse ta arxeia pou stelneis an einai ontws jar etoima gia na paiksoun. an theleis steile sto mail mou ena apo ayta pou prospatheis na valeis gia na sou pw an paizoun sto diko mou. x8diesel@yahoo.com

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μόλις τις επαφές από την παλιά κάρτα στη νέα και τι έκπληξη, γράφτηκαν με αλφαβητική σειρά την οποία εγώ δεν .... γνωρίζω. Τι κάνω για να τις βάλω σε ελληνική αλφαβητική σειρά?

Επίσης περνώντας μια νέα επαφή μου βγάζει πάντα να γράψω σε Τ9 και πρέπει να το αλλάζω κάθε φορά μια και δεν μου πολυαρέσει το Τ9. Γίνεται να το ρυθμίσω μόνιμα στην "ορθογραφία¨?

Τέλος πως μπορώ να διαγράψω από το λεξικό τις "νέες λέξεις" που καταχωρεί όταν πληκτρολογώ ονοματεπώνυμα?

 

Κάποιος είχε αναφέρει παραπάνω ότι με την R3K χάνεται η δυνατότητα σίγασης του κλείστρου ακόμα και αν το έχεις στο αθόρυβο. Ισχύει πράγματι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και γω πλεον απο σημερα το εχω στα χερια μου...Εχω την εκδοση R3F008...

 

To κινητο ειναι φετες...υπεροχο!Λεω να παω σε κανα SE να κανω αναβαθμιση...

 

Τελικα μετα την αναβαθμιση χανονται τα παντα ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον:Πριν μια εβδομαδα που το πηρα απο ΤΙΜ κατευθειαν το πηγα για αναβαθμιση στην MOBITEL SERVICE στο μαρουσι κηφισιας 62 απεναντι απο το κτιριο του ΟΤΕ.Εκτος του οτι η κυρια που εχουν βαλει στην ρεσεψιον ειναι (ας μην την χαρακτηρισω) παντως καθολου εξυπηρετικη της αναφερω οτι θελω αναβαθμιση απο R4A που ειναι σε R3K.Την ρωταω αν ισχυει αυτο που λεω μου λεει ναι και το αφηνω.Μετα απο 3 μερες που το πηρα χωρις να πληρωσω τιποτα φυσικα ανακαλυπτω τελικα οτι μου εχει κανει αναβαθμιση σε R3F.Σκεφτομαι λοιπον τωρα να το ξαναπαω να το ξανακανει σε R3K.Και ερωτω την γνωμη σας γενικα τι μου συστηνετε να κανω? και επισης αν οσα εχω περασει εικονες ηχους επαφες κ.λ.π χαθουν η μεινουν και φυσικα αν θα πληρωσω που δεν νομιζω γιατι το κινητο και ειναι σε εγγυηση αλλα και αυτοι φταινε που δεν περασαν την τελευταια αναβαθμιση.Αν και το κοστος και λιγο ειναι αλλα και προσωπικα δεν με ενδιαφερει το κοστος αλλα το γ@μωτο που δεν εξυπηρετουμε τελικα.

Ευχαριστω. Γιαννης :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και γω πλεον απο σημερα το εχω στα χερια μου...Εχω την εκδοση R3F008...

 

To κινητο ειναι φετες...υπεροχο!Λεω να παω σε κανα SE να κανω αναβαθμιση...

 

Τελικα μετα την αναβαθμιση χανονται τα παντα ή οχι?

ebgales tin vodafone apo mesa tou .... an nai 8elo na akousi tin gnomi sou ,,, i an elega bourdes :blink: :lol:
Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Lipon, tha prospathiso na apantiso se merikes apo tis erotiseis oson afora to firmware :O

 

H teleftea ekdosi einai h R3K ;)

Me tin anavathmisi (milao apo prosopiki empiria) xanete otidipote den einai apothikevmeno sto memory stick , logiko!!!! :) , opote ksexname tis epafes kai ksexname episis kai tis rithmiseis pou exoume perasei, px mms gprs ktl )

Auto pou ekana ego me tis epafes itan na tis peraso se ena T610 pou exo kai meta tin anavathmisi, na tis ksanaperaso sto S700i me bluetooth!!! ;)

Me tin R3K (toulaxiston sto kinito mou pou den einai vodafonized) o ixos tou klistrou, sto athorivo, den akougete! :rolleyes:

 

Gianni, gia na apantiso stin erotisi sou gia tin R3k (kai pali me vasi tin prosopiki mou empiria) h moni aksiosimioti diafora pou paratirisa itan i diarkia sto video (paei mexri 15 lepta pleon an den kano lathos). Gia tin kamera den ksero na sou po pola (an diorthonete h piotita diladi) giati den tin xrisimopio kai poli kai h taxitita sto menou mou fenete h idia!

To mono pou exo na sou protino einai na rikseis ena tilefono prota sto service pou theleis na pas mipos kai den exoun akoma tin R3K kai katalikseis na pas adika! :cry:

Link to comment
Share on other sites

ebgales tin vodafone apo mesa tou .... an nai 8elo na akousi tin gnomi sou ,,, i an elega bourdes :blink: :lol:

 

Δυσυχως δεν μπορεσα να παω Πειραια αλλα πηγα στη sony λεωφ.Αλεξανδρας.....τσαμπα αφου δεν κανουν εκει αναβαθμιση :mad:

Μπορειτε να μου πειτε καποα μαγαζια που κανουν κοντα στην Κηφησια?

 

Ασχετο το κινητο ποση μνημη εχει?

Link to comment
Share on other sites

Δυσυχως δεν μπορεσα να παω Πειραια αλλα πηγα στη sony λεωφ.Αλεξανδρας.....τσαμπα αφου δεν κανουν εκει αναβαθμιση :mad:

Μπορειτε να μου πειτε καποα μαγαζια που κανουν κοντα στην Κηφησια?

 

Ασχετο το κινητο ποση μνημη εχει?

 

Stin Leoforo Aleksandras, noumero 63 sto Gizi, iparxei ena vodafone shop pou kanei service/anavathmiseis se SonyEricsson kinita, original kai vodafonized!!! :confused:

Esi se pio piges?!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Έχω αγοράσει bluetooth adaptor για να συνδέω το τηλέφωνο με τον υπολογιστή. Θέλω να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα διαχείρισης των επαφών του τηλεφώνου μιας και αυτό που έχει το cd της SE δεν μου δουλεύει. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Lipon paidia, paratirisa to eksis koulo me tin siskevi kai ipa na to mirasto me esas (firmware R3K) !!!

 

Pao "Diax. Arxeion" - "Video" , markaro to videaki pou thelo na paikso (asxeta an to exo traviksei ego h to exo perasei sto kinito apo alou) patao "epiloges" (kato aristera) kai meta "Se litourgia provolis"

Moy emfanizei tin othoni se landscape mode kai pano deksia exei mia epilogi grizarismeni "Prob. ol." (sas leei kati auto?!!!!!)

Isos Provoli Olokliro :!: (leo tora ego :confused: )

Ela omos pou opote pao na to epilekso mou grafei "Prosorina mi diathesimo" :angry:

 

Akouo idees h apopseis!!!!!

 

(edit: ) An kapios to exei anaferei idi h auto simenei kati allo zitao ek ton proteron signomi!!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Stin Leoforo Aleksandras, noumero 63 sto Gizi, iparxei ena vodafone shop pou kanei service/anavathmiseis se SonyEricsson kinita, original kai vodafonized!!! :confused:

Esi se pio piges?!!!!

 

Σοβαρα?Το ειδα και λεω σιγα μην κανει αναβαθμισεις...

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα?Το ειδα και λεω σιγα μην κανει αναβαθμισεις...

 

Kai omos!!!!!! :)

Malista exoune kai poli kali eksipiretisi!!!! ;)

 

Kala den sto ipane apo ekei pou piges?!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Lipon paidia, paratirisa to eksis koulo me tin siskevi kai ipa na to mirasto me esas (firmware R3K) !!!

 

Pao "Diax. Arxeion" - "Video" , markaro to videaki pou thelo na paikso (asxeta an to exo traviksei ego h to exo perasei sto kinito apo alou) patao "epiloges" (kato aristera) kai meta "Se litourgia provolis"

Moy emfanizei tin othoni se landscape mode kai pano deksia exei mia epilogi grizarismeni "Prob. ol." (sas leei kati auto?!!!!!)

Isos Provoli Olokliro :!: (leo tora ego :confused: )

Ela omos pou opote pao na to epilekso mou grafei "Prosorina mi diathesimo" :angry:

 

Akouo idees h apopseis!!!!!

 

(edit: ) An kapios to exei anaferei idi h auto simenei kati allo zitao ek ton proteron signomi!!!! :O

 

 

To idio kanei kai me tis photografies kai uparxei kai se paliotera firmware.

Egw exw kataferei (tropos tu legein mono tu to epaixe:P) na paixei video diastasewn 320*240. Mono pu o @$@#%#@@^ player de to afhnei na paixei fullscreen alla se analysh 240*240 (megalyterh apo auth pu travaei video h syskeuh kai apo autes twn video 3gp)

Live by the sword,

Die by the sword

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...