Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον έχεις ενεργοποιημένο και το gprs, κλείστο και ας ανοίγει μόνο του όταν έχεις ή θέλεις να στείλεις mms. Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με βοντα από τη στιγμή που το ενεργοποιησα... ΚΑι δε μπορεί κανεις ουτε στη βοντα ουτε στα καταστήματα να μου πει τι φταίει, ο ένας λέει φταίει το δίκτυο ο άλλος η συσκευή...

 

Λέω για τα sms μηνύματα. Πώς μπορεί να τα εππηρεάσει το gprs. Και πως κλείνει τελοσπάντων.

 

Για να του κάνω αναβάθμιση απο το PC μου τι χρειάζομαι?

 

Σημ. Έχω την R3F008

Ta Electronika einai 8riskeia

skyris homepage

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λέω για τα sms μηνύματα. Πώς μπορεί να τα εππηρεάσει το gprs. Και πως κλείνει τελοσπάντων.

 

Για να του κάνω αναβάθμιση απο το PC μου τι χρειάζομαι?

 

Σημ. Έχω την R3F008

 

 

Για την αναβάθμιση δεν ξέρω, χρειάζεται μια βάση ή κάτι τέτοιο , δεν έχω ασχοληθεί.

 

Για το gprs πας ΣΥΝΔΕΣΗ -> ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ -> ΠΡΟΤΙΜΩΜΕΝΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ / ΠΡΟΣΒΑΣΗ SMS και μαρκάρεις μόνο το gsm και στις 2 επιλογές. Εγώ έτσι έλυσα το προβλημα. Αν σου έλθει κάποιο mms ή θέλεις να στείλεις εσύ, ενεργοποιείται μόνο του και δεν θέλει επιπλέον ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, σχετικά πρόσφατα (πριν από 1,5 μήνα περίπου), στα 30 ευρώ παρά κάτι το είχα δει (και δεν το είχα αγοράσει). Είσαι σίγουρος ότι έχει πέσει στη μισή τιμή;

 

Ξέρει κάποιος αν αυτό το πρόγραμμα παίζει την ταινία fullscreen στο S700i; Επίσης, μπορεί κάποιος να ακούσει τον ήχο από ένα ΒΤ ακουστικό; (Από τα στερεοφωνικά handsfree υποθέτω ότι θα μπορεί.) Και πόσο όγκο (σε ΜΒ) έχει μια μέσης διάρκειας (~90 λεπτών) ταινία, όταν μετατραπεί στο φορμά της εφαρμογής;

 

Και άλλη μια ερώτηση παρακαλώ, άσχετη με το movietomobile. Πώς μπορώ να παίξω τα βιντεάκια που τραβάει το S700i μου σε υπολογιστή; Επειδή είναι σε 3gp μορφή, δεν μου τα παίζει ο Windows Media Player. Χάθηκε ο κόσμος, δηλαδή, να τραβούσε τα βιντεάκια το κινητό σε mpeg μορφή, για να μην έχουμε πρόβλημα;

ναι απολυτα σιγουρος γιατι το ειδα σε εντυπο διαφημιστικο του Γεραμανου μαζι και με αλλα προιοντα σε τιμες πολυ χαμηλες.

επισης μπορεις να τα παιζεις τα βιντεο με το quicktime η να κατεβασεις ενα πακετο με codec ηχου και να μπορεις να τα ανοιγεις με τον wmedia player.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα. Ενώ στην cosmote με τα μηνυματα ολα πάνε καλα. Σε όλα τα υπόλοιπα δίκτυα είτε δεν πάνε τα μηνύματα ποτε, είτε δεν έρχονται αναφορές, είτε έρχοται ολα μαζί καθυστερημένα! Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό? τι να κάνω? (δεν εχω διαβασει ολο thread! sorry αν έχει ειπωθεί ηδη). Ευχαριστώ

Sto meny sindesi --> Epikoinwnia dedomenwn --> prosvasi sms

Prepei na einai epilegmeno to GSM kai oxi ro GPRS

ena xrono me taleporouse ayto... kai mou edwse thn lish texnikos ths TIM

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

exw 1 olokainurgia prosopsi mavri gia to S700. Pou na paw na mou vgaloun tin asimenia na baloun ti mavri? Brika ena how to gia pos na to kanw monos mou ala ine poli berdema afto to kinito. To 9volto ine Pirea , egw ime Vrilissia stin alli akri diladi ara eki de prokite na paw. O germanos kani alages teties kai an nai posa xrewnei?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους (...σαν νέο μέλος που είμαι)...

 

Κάτοχος και εγώ του S.E. S700i ..έχω 8 μνήμες...

...3 από αυτές τις έκανα format από το φορητό Card Reader που έχω..

...λοιπόν,

με αφορμή το ότι πήγα να τις ελέξω στο κινητό μου...επειδή διάβασα κάτι από το φόρουμ...

...βρέθηκα προ εκπλήξεως!...το κινητό μου δεν τις αναγνώριζε!...

 

...μετά μου ήρθε η ιδέα να κάνω το Format από FAT32 που ήτανε σε FAT ... και ευτυχώς ήρθε η ανακούφιση...αφού δούλεψαν και οι τρεις :) :cool:

(άρα το FAT32 θα έφτεγε) :rolleyes:

 

'Eλπις

HTC Desire HD + ZTE Blade AMOLED + Canon D-SLR EOS 30D :ninja:
Link to comment
Share on other sites

epidi den prokite na katsw na psaxo 125 pages gia na vrw apadisi ....ksanarotaw: :)

 

ginete videakia sto S700 na pezode full screen ?

 

να ρωτήσω και εγώ κάτι....:rolleyes:

γίνεται βιντεάκια τραβηγμένα από το W900i να μας τα στήλουν στο S700i?

μπορεί να τα διαβάσει το S700i?....επειδή τα βιντεάκια έχουν ανάλυση 240x320

 

'Eλπις

HTC Desire HD + ZTE Blade AMOLED + Canon D-SLR EOS 30D :ninja:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι....:rolleyes:

γίνεται βιντεάκια τραβηγμένα από το W900i να μας τα στήλουν στο S700i?

μπορεί να τα διαβάσει το S700i?....επειδή τα βιντεάκια έχουν ανάλυση 240x320

 

'Eλπις

με οποιο προγραμμα converter και να προσπαθησα, δεν καταφερα να παίξει full screen, οποτε μαλλον δεν γίνεται.

Ta Electronika einai 8riskeia

skyris homepage

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι δεύτερο... :D

 

γιατί δεν μπορώ να αποθηκεύσω τα παιχνίδια σε .jar file πάνω στην κάρτα μνήμης μου?...παρά μόνο στην μνήμη του κινητού?:blink: :worry:

 

όταν κάνω τα παιχνίδια download από τον υπολογιστή στο κινητό... η κάρτα δεν δέχεται τα .jar files....μόνο το κινητό:worry:

 

'Ελπις

HTC Desire HD + ZTE Blade AMOLED + Canon D-SLR EOS 30D :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι δεύτερο... :D

 

γιατί δεν μπορώ να αποθηκεύσω τα παιχνίδια σε .jar file πάνω στην κάρτα μνήμης μου?...παρά μόνο στην μνήμη του κινητού?:blink: :worry:

 

όταν κάνω τα παιχνίδια download από τον υπολογιστή στο κινητό... η κάρτα δεν δέχεται τα .jar files....μόνο το κινητό:worry:

 

'Ελπις

 

Tα παιχνίδια και οι εφαρμογές εγκαθιστώνται στην μνήμη του κινητου και μπορείς να τα στείλεις μονο με υπέρυθρες ή bluetooth απο υπολογιστή ή αλλο κινητό.

Ta Electronika einai 8riskeia

skyris homepage

Link to comment
Share on other sites

....εμένα σπάει το κεφάλι μου να καταλάβω....

 

...τόσο δύσκολο είναι να αλλάξεις ο ίδιος την πρόσοψη του S700i?...

...δεν έχει ειδικό εργαλείο?....το ειδικό αυτό εργαλείο δεν μπορούμε να το προμηθευτούμε οι ίδιοι?

 

...γιατί πρέπει να πάω να πληρώσω για να αλλάξω πρόσοψη στο κινητό μου?:blink: :confused:

 

'Ελπις

HTC Desire HD + ZTE Blade AMOLED + Canon D-SLR EOS 30D :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Thanx:cool:

 

 

κάτι άσχετο να ρωτήσω....

...σε προηγούμενες σελίδες υπάρχουν κάτι Link για free download παιχνίδια..(για 3D παιχνίδια και κάτι άλλα..)

...γιατί όμως τα παραπάνω παιχνίδια είναι demo? (εννοώ κλειδωμένα σε κάποια πράγματα)?:( :worry:

 

'Ελπις

HTC Desire HD + ZTE Blade AMOLED + Canon D-SLR EOS 30D :ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα s700 που μου βραχηκε.

η μονη λυση ειναι να αλλαξω οθονη

μηπως κανενας γνωριζει που μπορω να το κανω? (εκτος επισημης αντιπροσωπιας)

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα s700 που μου βραχηκε.

η μονη λυση ειναι να αλλαξω οθονη

μηπως κανενας γνωριζει που μπορω να το κανω? (εκτος επισημης αντιπροσωπιας)

 

ευχαριστω

Δεν ξέρω για το πόσο αξιόπιστο είναι , αλλά το 9v0lto νομίζω οτι έχει οθόνες για κινητα , αν θυμάμαι καλά , για το Κ750 την έχει γύρω στα 75-80 ευρώ. Πάντως ρίξε μια ματιά στο http://www.9volto.gr .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΧΩ ΕΝΑ S700i ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ.

 

ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...