Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι το φοιτητικό, τότε είναι σωστό το APN internet, το internet.vodafone.gr είναι για καρτοκινητό ή σύνδεση.

 

Ναι εγώ για cu μιλάω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλες ωρες .............τα καταφερα............ειχε pin η καρτα sim........ετσι απενεργοποιησα το pin και ολα καλα...;)
Link to comment
Share on other sites

Για cu φοιτητικό , σε ποιο αριθμό στέλνω για να μου έρθουν οι ρυθμίσεις για Ιντερνετ? Με τις ρυθμίσεις που έχω τώρα , όταν αλλάζω σε 3G, το δίκτυο αλλάζει από cu-x σε vodafone mobile internet και μερικές φορές δε λειτουργεί.

Νομίζω είχα στειλει κενό μύνημα στο 1392. Υπάρχει κάποιο άλλο νούμερο?

Link to comment
Share on other sites

Για cu φοιτητικό , σε ποιο αριθμό στέλνω για να μου έρθουν οι ρυθμίσεις για Ιντερνετ? Με τις ρυθμίσεις που έχω τώρα , όταν αλλάζω σε 3G, το δίκτυο αλλάζει από cu-x σε vodafone mobile internet και μερικές φορές δε λειτουργεί.

Νομίζω είχα στειλει κενό μύνημα στο 1392. Υπάρχει κάποιο άλλο νούμερο?

 

cu χ ? Τι είναι αυτό ?! Για μένα φτιάξε ένα χειροκίνητο προφίλ και βάλε ως apn internet.vodafone.gr και μπες με αυτό ! Εάν θυμάμαι καλά μπορείς να πάρεις τηλέφωνο το 1392 για να σου στείλουν τις ρυθμίσεις.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εδω και μερικες μερες και μετα το τελευταιο update με Vodafone και 3G στις 5 προσπαθειες την μια μπαινει στο ιντερνετ ενω με GPRS μπαινει κανονικα. Ειναι θεμα δικτυου η συσκευης;

Εκανα και επαναφορα ρυθμισεων δικτυου και restore αλλα τα ιδια.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εδω και μερικες μερες και μετα το τελευταιο update με Vodafone και 3G στις 5 προσπαθειες την μια μπαινει στο ιντερνετ ενω με GPRS μπαινει κανονικα. Ειναι θεμα δικτυου η συσκευης;

Εκανα και επαναφορα ρυθμισεων δικτυου και restore αλλα τα ιδια.

 

 

Επιτελους.. Το ειπε και καποιος αλλος.. Και σε μενα το κανει και μου χει σπασει τα νευρα..

Link to comment
Share on other sites

Κι'εδώ τα ίδια. iPhone 5S 7.1.2 και απο τις 5 σελίδες που θα ανοίξω, στις 4 πρέπει να κάνω 2-3 φορές refresh για να καταφέρει να ανοίξει. Με Wifi όλα ΟΚ.

 

Στην 7.1.1 δεν είχα πρόβλημα. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω restore σε αυτήν? Την υπογράφει ακόμα η Apple?

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε εμένα με Cosmote... Καμιά λύση βρέθηκε; Η εξ. πελατών τι λέει;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει tethering και να παίξει online games; Συγκεκριμένα θέλω να συνδέσω το Nexus 5 με PS3. Γίνεται;

 

Θα έχω πρόβλημα με το NAT Type, λόγω 10άρας IP;

Link to comment
Share on other sites

Κι'εδώ τα ίδια. iPhone 5S 7.1.2 και απο τις 5 σελίδες που θα ανοίξω, στις 4 πρέπει να κάνω 2-3 φορές refresh για να καταφέρει να ανοίξει. Με Wifi όλα ΟΚ.

 

Στην 7.1.1 δεν είχα πρόβλημα. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω restore σε αυτήν? Την υπογράφει ακόμα η Apple?

 

Εχω το ιδιο προβλημα και μου εχει σπασει τα νευρα. μιλησα στη vodafone και ειπαν οτι θα το κοιταξουν οι τεχνικοι τους

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι βλεπω προβλημα με την εφαρμογη mobile banking της πειραιως.. βαζω κωδικους κτλ κτλ και απο το κινητο μου λεει αδυνατη η συνδεση... η με συνδεει και μολις παω να δω πχ υπολοιπο οι κινησεις του λογαριασμου με αποσυνδεει... και το κανει μετα το update που εκανα και γω σε iphone 5
Link to comment
Share on other sites

Σημερα δεν μπορουσα να συνδεθω με τιποτα!!! Ειχα φουλ σημα 3G και 4G.. Μιλαω για περιοχη στο Golden Hall Μαρούσι και Μαραθώνα.. 2-3 ωρες το παλευα.. Ζητημα ειναι αν ειχα συνδεση στο ιντερνετ 10 λεπτά και με διακοπές.. Πιστευω θα ναι προβλημα μονο με iPhone αλλιως θα υπηρχε μεγαλο προβλημα.. Μηπως να περιμενουμε κανενα carrier update?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα δεν μπορουσα να συνδεθω με τιποτα!!! Ειχα φουλ σημα 3G και 4G.. Μιλαω για περιοχη στο Golden Hall Μαρούσι και Μαραθώνα.. 2-3 ωρες το παλευα.. Ζητημα ειναι αν ειχα συνδεση στο ιντερνετ 10 λεπτά και με διακοπές.. Πιστευω θα ναι προβλημα μονο με iPhone αλλιως θα υπηρχε μεγαλο προβλημα.. Μηπως να περιμενουμε κανενα carrier update?

Έχεις μιλήσει με την εξ. πελατών της VF; Τι σου έχουν πει;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχει θέμα το iphone

Ναι αλλά το κάνει και σε άλλους και ξεκίνησε όταν έκαναν την αναβάθμιση... Τόσο τυχαίο να χάλασαν μαζικά κάποια iPhone;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχει θέμα το iphone

 

Όχι το δικκό μου συγκεκριμένα.. Όλα τα iphones νομίζω. Ή όσα έχουν την τελευταια εκδοση λογισμικού.. Το κάνει και στον αδερφό μου με iph 5s στην ιδια εκδοση με μενα..

Γενικά πολλοί πρεπει να εχουν προβλημα.

 

Μίλησα με την εξυπηρετηση πριν 10 μερες περιπου. Οταν ξεκινησε το προβλημα. Μου ειπαν να το δοκιμασω σε αλλη συσκευή .. Να περιμενω λιγες μερες και αν συνεχιζει να τους ξανακαλεσω να κανουν έρευνα για τη γραμμή μου.. Τους κάλεσα σημερα αλλά δεν με κάλεσαν πίσω από το τεχνικό τμήμα όπως μου είπαν.. Θα το ξαναπροσπαθήσω τη Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο οτι δεν είναι πρόβλημα της vodafone? Χτες κέντρο Θεσσαλονίκης συνδεόταν οποτε ήθελε και η 3g σύνδεση για γέλια! Η πόλη ηταν άδεια οποτε μην πει κανεις οτι ηταν θέμα υπερφόρτωσης γραμμών.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ολες οι εφαρμογες σχεδον τελικα εχουν θεμα!!! ολες μετα την αναβαθμιση!!!

Καλεσα το τμημα ιντερνετ μου ειπαν οτι γνωριζουν το προβλημα αλλα ειναι θεμα apple και απλα αναμενουμε....καλα κρασια.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ολες οι εφαρμογες σχεδον τελικα εχουν θεμα!!! ολες μετα την αναβαθμιση!!!

Καλεσα το τμημα ιντερνετ μου ειπαν οτι γνωριζουν το προβλημα αλλα ειναι θεμα apple και απλα αναμενουμε....καλα κρασια.

 

τραγικό. εχουν σπασει τα νευρα μου. δεν εχω και ιντερνετ στο σταθερο λογω βλαβης hol αρα ουτε απο εδω ουτε απο εκει.. φανταστικό timing

Link to comment
Share on other sites

Και στην κοσμοτε το κανει?

Ναι δυστυχώς!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Φολα το update του iOS το τελευταιο... αν και σημερα παρατηρησα οτι σαν να πηγαινε καλυτερα δεν ειδα κοληματα σε μερικες εφαρμογες....
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω που δεν εχω το τελευταίο update (εχω το 7.1.1) παρατηρώ προβλήματα με την Vodafone. Το περίεργο ειναι οτι την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν στη νέα Υόρκη, και με AT&T και με t-mobile, δεν παρατήρησα κάποιο τέτοιο προβλημα...
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...