Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

ευχαριστώ πολύ! μου φαίνεται οτι το πιο αξιόπιστο είναι η σελίδα της vodafone και σε αυτήν θα ανατρέχω για πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες!!!!

Ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις για mms της vodafone στο HTC magic. *Είναι με το android OS.

Η συσκευή είναι αγορασμένη από Γερμανό.

 

Ευχαριστώ!!!!

The_Apostolos

 

ΑΔΡΑΞΤΕ ΤΗ ΜΕΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες!!!!

Ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις για mms της vodafone στο HTC magic. *Είναι με το android OS.

Η συσκευή είναι αγορασμένη από Γερμανό.

 

Ευχαριστώ!!!!

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2421&menuId=2766

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Δυστυχώς το δοκίμασα αλλά δεν έχει το Magic. Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών αλλά μου είπαν για το android OS δεν έχουν κάποια ενημέρωση:blink:

 

Έβαλα manual τις ρυθμίσεις αλλά δεν μου δουλεύουν...:worry:

The_Apostolos

 

ΑΔΡΑΞΤΕ ΤΗ ΜΕΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και αφού σετάρισα το surf&web της vodafone διαπιστώνω ότι συνδέομαι για κάποιο λόγο με GPRS και όχι με 3G με ταχύτητες που δεν πάνε πάνω από 50kbit/s.

Έχει κανείς ιδέα τι φταίει και τι μπορώ να κάνω για να το φτιάξω και να συνδέομαι με 3G?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

έχω το w715 και θέλω μικρή βοήθεια..

γενικά, συνδέομαι internet μέσω wifi, αλλά για τις περιπτώσεις που δεν υπάρχει ασύρματο δίκτυο, ποιες ακριβώς ρυθμίσεις πρέπει να έχω στο κινητό;

vodafone live ή κάτι άλλο (τι συμφέρει;)

έχω συμβόλαιο στη vf, όχι καρτοκινητό

thanx!!

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Vf Web που δεν περνάει από proxy την κίνηση που κάνεις,ώστε να μην έχεις περιορισμούς σε ταχύτητα/κωδικοποίηση ιστοσελίδων/μέγιστο μέγεθος κατεβάσματος κλπ.

 

Αν θες να μπαίνεις όμως στο Vodafone live πρέπει οπωσδηποτε να αλλάζεις κάθε φορά προφίλ και να επιλέγεις το vf live!Με το προφίλ Vf Web δεν μπαίνει στο live επειδή είναι wap site

Link to comment
Share on other sites

thanx!!

επομένως μπορώ να έχω τις επιλογές στις Ρυθμίσεις Internet και του Vflive και του Vf web, σωστά;

χρειάζεται το ίδιο και στις ρυθμίσεις Streaming;

μάλλον έκανα κάποια βλακεία..

έχοντας επιλέξει ρυθμίσεις vflive και πατώντας το πλήκτρο του, βγαίνει το σηματάκι G...:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω συμβολβιο με δωρεαν ΜΒ δεδομενων για να μην χρεωνομαι πρεπει να χρησιμοποιω μονο vodafone internet κ οχι

wap η κατι αλλο ετσι;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω συμβολβιο με δωρεαν ΜΒ δεδομενων για να μην χρεωνομαι πρεπει να χρησιμοποιω μονο vodafone internet κ οχι

wap η κατι αλλο ετσι;

 

Όποιο προφίλ ρυθμίσεων και αν χρησιμοποιήσεις δεν χρεώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

λίγη βοήθεια...

τα έχω μπερδέψει με τις ρυθμίσεις (live, mms, ...)

το ερώτημα είναι το εξής:

είναι λογικό όταν πατάω τη συντόμευση vodafone live να εμφανίζεται στην οθόνη το εξής εικονιδιάκι: υδρόγειος με 1 G ;; αν θυμάμαι καλά το σηματάκι του Live δεν έχει το G;

επίσης, το ίδιο εικονίδιο εμφανίζεται και κατά την αποστολή MMS...

thanx!:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω internet στο εξοχικό, αλλά δεν με συμφέρουν καθόλου τα τέλη ενεργοποίησης/απενεργοποίησης, και σκέφτομαι τη λύση Web & E-mail 500.

 

Εχω ένα Samsung Z720 3g. Να το συνδέσω με το laptop ή να πάρω ένα stick hsdpa;

Link to comment
Share on other sites

Μπαινωντας στο live, παρατηρησα οτι υπαρχει νεο πακετο με 5 ευρω που δινει:

 

Απεριοριστη προσβαση στο live

Απεριοριστα μουσικα κομματια

100 Mb internet.

Link to comment
Share on other sites

Μπαινωντας στο live, παρατηρησα οτι υπαρχει νεο πακετο με 5 ευρω που δινει:

 

Απεριοριστη προσβαση στο live

Απεριοριστα μουσικα κομματια

100 Mb internet.

 

Δεν λέει τι χρέωση έχει εάν ξεπεράσεις το όριο των 100ΜΒ. 5ευρώ είναι μόνο για Ιούλιο/Αυγουστο. Κανονικά έχει 7.99ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα

Μου έστειλε ένα μήνυμα να πάω δωρεάν στην σελίδα http://live.vodafone.com/imu και να το αγοράσω από κεί

Μόλις μπήκα μου είπε ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή με το musik και δεν με άφησε να το αγοράσω .

Τελικά μπήκα με το k800 που είναι συμβατό και έτσι το αγόρασα

Εγώ απλά ενδιαφερόμουν για τα 100 ΜΒ

τώρα έβαλα πάλι την κάρτα στο κανονικό μου κινητό και όλα μια χαρά.

 

 

Συμβατές συσκευές με την εφαρμογή Vodafone Music:

 

Sony Ericsson: W980, W715, W910, W890, W880, W850, W760, W660, W595, V640, V630, K850, K800, K770, K610, C905, C902

 

Nokia: N95 8GB / 2x, N95 / 21x, N85 V.11.047, N85, N78, E71, 6124c, 6210 V 04.12

 

Samsung: L810

Link to comment
Share on other sites

Βλακεία αν υποστηρίζεται μόνο από ορισμένα κινητά... Ας το δώσουν σε όλα τα κινητά και όποιος θέλει και την υπηρεσία μουσικής, την χρησιμοποιεί...
Link to comment
Share on other sites

Αν το ενεργοποιήσω στην κάρτα μου μέσω ενός συμβατού κινητού ενός φίλου και έπειτα βάλω την κάρτα σε ένα μη συμβατο κινητό θα μπορώ άραγε να χρησιμοποιώ(από το μη συμβατο) τα 100mb internet;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται!Η εφαρμογή Vodafone Music υφίσταται μόνο για την επιλογή και το κατέβασμα κομματιών!Για surfing επιλέγεις το ΠΡΟΦΊΛ Ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς (πρακτικά) δεν υφίσταται κανένας περιορισμός όσον αφορά τα μοντέλα κινητών που μπορούν να ενεργοποιήσουν την προσφορά. Ξέρεις μήπως αν από το ίδιο τηλέφωνο μπορώ να ενεργοποιήσω πολλές κάρτες σιμ;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν ανανεώνεται αυτόματα, και αν ναι πως απενεργοποιείται; Τα 100ΜΒ είναι καθαρό ιντερνετ ή θέλει proxy;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν ανανεώνεται αυτόματα, και αν ναι πως απενεργοποιείται; Τα 100ΜΒ είναι καθαρό ιντερνετ ή θέλει proxy;

Ανανεωνεται αυτοματα καθε μηνα

Για να το απενεργοποιησεις ¨γινεται η

με την αποστολή (χωρίς χρέωση) μηνύματος ''STOP'' στο 1328 αλλά και μέσω VF Live My Vodafone / Ενεργές Συνδρομές

Ενεργοποιηση με την αποστολή (χωρίς χρέωση) μηνύματος 1328

 

 

 

Τα τραγούδια δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως ringtones ή Welcome Tones, καθώς και να αντιγραφούν σε CD επισης δεν αφαιρείται επιπλέον όγκος δεδομένων κατά το κατέβασμα των μουσικών κομματιών

 

Παντως παιζει σε συγκεκριμενεσ συσκευες ,ετσι αν δεν τηρείςτην παραπάνω προυπόθεση και επιχειρήσεις να αποστείλεις το παραπάνω κενό sms για την ενεργοποίησή της θα λάβεις ενημέρωση η οποία σεπαραπέμπει να ενεργοποιήσεις το πακέτο Surf&mail 30.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...