Jump to content

Ασταμάτητο τηλεφωνικό spam από την Cosmote


DJDB
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι συνδρομητής Vodafone. Εδώ και σχεδόν 1 μήνα, η Cosmote το έχει παρακάνει με το τηλεφωνικό της spam. Χρησιμοποιώντας τα νούμερα 2103500300, 2108006300 και νομίζω άλλο ένα που δεν έχω κρατήσει, παίρνει συνεχώς για να μου κάνει προσφορές. Συνήθως δεν το σηκώνω ή παίρνω πίσω για να πω πως δεν ενδιαφέρομαι και να με διαγράψουν από την λίστα. Έχω ζητήσει να μην με ενοχλήσουν ξανά 5 φορές (μετρημένες), κάθε φορά η απάντηση είναι πως δεν θα ξαναπάρουν και κάθε φορά ξαναπαίρνουν.

 

Εάν ενοχλήσουν άλλη μια φορά, ετοιμάζω καταγγελίες. Οι εταιρείες το έχουν παραξηλώσει πια.

 

ΥΓ: Ο αριθμός αυτός δεν έχει περάσει ποτέ από την Cosmote ούτε τους έχω δώσει καμία άδεια να με ενοχλούν.

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote και καθε εταιρεια κινητης τηλεφωνιας γνωριζει τους συνδρομητες των αλλων εταιρειων με αποτελεσμα να καλουν και να κανουν συνεχεια προσφορες. Αυτο δεν ειναι κατι το οποιο αντιμετωπιζεις μονο εσυ με την cosmote, αλλα και συνδρομητηες της cosmote με την vodafone και την wind που τους ενοχλουν με προσφορες. Ειναι ολα μεσα στα πλαισια της πολιτικης των εταιρειων για να προσεγκισουν πελατες!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Είχα και συνεχίζω να έχω ενοχλήσεις από άλλο δίκτυο (ιδιέτερα το ένα είναι πολύ επίμονο) σχετικά με προσφορές σε πακέτα. Αλλά και από σταθερά δίκτυα. Μην κατηγορούμε μόνον τους provider κινητής τηλεφωνίας. Ήταν μια περίοδος που η HOL με είχε τρελάνει, ακόμα και σε ακατάληλες ώρες!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Οι αριθμοί που προαναφέρεις δεν είναι της Κοσμοτέ αλλά αντιπροσώπου-εταιρείας που κάνει συνδέσεις για λογ/μό της Κοσμοτέ. Και εμένα σε Wind με έχουν καλέσει πολλάκις αυτά τα νούμερα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε απλά να μή δεχτείτε τη προσφορά. Τα άλλα περι καταγγελιών κλπ. είναι απλά κακίες. Θα πάει κανείς στο δικαστήριο επειδή τον πήραν για προσφορά, κάποιοι που κάνουν τη δουλειά τους? Ή νομίζει κανείς οτι δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο για ότι κάνουν? Εκτός και αν καλούν ώρες κοινής ησυχίας, που απαγορεύεται.

Εγώ απλά κι ευγενικά απαντάω οτι δεν ενδιαφέρομαι για καμία προσφορά. Αυτό αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε απλά να μή δεχτείτε τη προσφορά. Τα άλλα περι καταγγελιών κλπ. είναι απλά κακίες. Θα πάει κανείς στο δικαστήριο επειδή τον πήραν για προσφορά, κάποιοι που κάνουν τη δουλειά τους? Ή νομίζει κανείς οτι δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο για ότι κάνουν? Εκτός και αν καλούν ώρες κοινής ησυχίας, που απαγορεύεται.

Εγώ απλά κι ευγενικά απαντάω οτι δεν ενδιαφέρομαι για καμία προσφορά. Αυτό αρκεί.

Φυσικά και θα τους πάει άμα τον ενοχλεί κάτι τέτοιο.

Θα δηλώσει στην Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων οτι δεν θέλει να ενοχλείται από τηλεπωλήσεις. Το νομικό πλαίσιο επιβάλει οτι οι εταιρείες που κάνουν τηλεπωλήσεις πρέπει να ενημερώνονται μέσω του σχετικού αρχείου της ΑΠΠΔ και να μην καλούν όσους έχουν δηλώσει σχετικά. Εαν πράξουν το αντίθετο τότε επιβάλλεται πρόστιμο.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Οι αριθμοί που προαναφέρεις δεν είναι της Κοσμοτέ αλλά αντιπροσώπου-εταιρείας που κάνει συνδέσεις για λογ/μό της Κοσμοτέ. Και εμένα σε Wind με έχουν καλέσει πολλάκις αυτά τα νούμερα.

 

Μάλιστα. Το έχω υπόψιν μου και αυτό. Δυστυχώς, αυτό που λες είναι ακόμα χειρότερο. Όχι μόνο δηλαδή με ενοχλούν χωρίς να έχουν πάρει την συγκατάθεση μου, αλλά δίνουν/πωλούν τα στοιχεία μου και σε τρίτες εταιρείες για να με ενοχλούν ("Τμήμα Προώθησης Προϊόντων Cosmote" έλεγε πάντως, ή κάπως έτσι. Αν ήταν Cosmote-genuine ή όχι, λίγο με νοιάζει στην τελική).

 

Μπορείτε απλά να μή δεχτείτε τη προσφορά. Τα άλλα περι καταγγελιών κλπ. είναι απλά κακίες. Θα πάει κανείς στο δικαστήριο επειδή τον πήραν για προσφορά, κάποιοι που κάνουν τη δουλειά τους? Ή νομίζει κανείς οτι δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο για ότι κάνουν? Εκτός και αν καλούν ώρες κοινής ησυχίας, που απαγορεύεται.

Εγώ απλά κι ευγενικά απαντάω οτι δεν ενδιαφέρομαι για καμία προσφορά. Αυτό αρκεί.

 

Μάλιστα και σε αυτό. Πόσο μας έχουν πείσει πως αυτό που κάνουν είναι κάτι νόμιμο και "ανεκτό" και μπορούμε απλώς να το βάλουμε κάτω από το χαλάκι, λέγοντας απλά "όχι, ευχαριστώ" (νόμιμο και ηθικό δεν έλεγε ο άλλος; Χμμμ); Καταρχάς, νομικό πλαίσιο υπάρχει, αν έχω δώσει όμως την συγκατάθεση μου. Σε μια εταιρεία που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, δεν νομίζω να έδωσα την συγκατάθεση μου. Όσον αφορά τις ώρες κοινής ησυχίας που αναφέρεις, ναι, όταν ξεκίνησα αυτό το topic, με ενοχλούσαν και μεσημέρι. Και αυτό που με ενόχλησε κυρίως ήταν η επιμονή τους και το ότι παρότι ζητούσα να με διαγράψουν και να μην με ξαναενοχλήσουν, αυτοί συνέχιζαν.

 

Όπως διαβάζουμε κι εδώ, στην σχετική Αρχή, "Άρα οποιαδήποτε τηλεφωνική επικοινωνία με σκοπό εμπορική προώθηση προϊόντων ή υπηρεσιών πραγματοποιείται χωρίς εσείς να έχετε ρητά δώσει τη συγκατάθεσή σας, δεν επιτρέπεται !". Όταν λοιπόν σε παίρνουν από την X εταιρεία για να σου πουν να σου κάνουν σύνδεση, αυτό δεν είναι νόμιμο αν δεν έχεις δώσει την συγκατάθεση σου. Τώρα, από που την παίρνουν, ένας Θεός ξέρει. Επίσης, ένας Θεός ξέρει από που παίρνουν την άδεια οι μεγαλοεταιρείες να δώσουν/πουλήσουν τα δεδομένα σου.

 

Όσον αφορά αυτό που αναφέρεις για "κάποιους που κάνουν την δουλειά τους" , παρότι δεν τα βάζω με τον απλό ωρομίσθιο που τον έχουν εκεί και του δίνουν ψίχουλα για να παίρνει τηλέφωνα, έχει και αυτός μερίδιο ευθύνης, όταν πάει να δουλέψει σε μια τέτοια εταιρεία, όπου του ζητούν να πείσει τον κόσμο για το προϊόν που προωθεί, παίρνοντας bonus από κάθε πελάτη και ενοχλώντας στις 4 το μεσημέρι (αν και αυτό είναι το λιγότερο).

 

Κάποια στιγμή, σε κάποια θέματα, θα πρέπει να δούμε και την δική μας ευθύνη και να μην τα βάζουμε μόνο με μεγαλοεταιρείες/επιχειρήσεις/πολυεθνικές/πολιτικούς/κόμματα (άσχετα και σχετικά τα δύο τελευταία).

 

 

Εδώ και μερικές μέρες, δεν έχουν ξαναπάρει. Την επόμενη φορά πάντως, οποιοσδήποτε με ενοχλήσει, θα μπω εδώ, το ίδιο θα συμβούλευα να κάνετε κι εσείς. Κακός ή όχι, αυτή η ιστορία με το τηλεφωνικό spam πρέπει να σταματήσει.

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχουν αγοράσει από κάπου τις λίστες οι συγκεκριμένοι (άλλοι το κάνουν κανονικά) απλά παίρνουν στην τύχη νούμερα με πρόθεμα ανταγωνιστικού δικτύου.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα! Καί τί εγινε που πηραν τηλ; Στο κάτω κάτω αν δε ξέρετε τον αριθμό μή τα σηκώνετε! Με δικαστήρια δεν αξίζει να μπλέξει κανείς γι αυτό το λόγο! Αν πάλι ενοχλείται κανείς τόσο πολύ απλά ζητάς το προιστάμενο και του λές να σε σβήσει απτη λίστα! Όμως διαβάστε και τα ψιλά γράμματα σε αυτά που υπογράφετε κατα καιρούς!
Link to comment
Share on other sites

Να σε πάρουν μια φορά και δυο δεν είναι τίποτα. Πριν κανα 5-6μηνο με καλούσαν κάθε μέρα από 2-5 φορές από τα 2 αυτά νούμερα για 3-4 βδομάδες. Καταλαβαίνεις πόσο σπαστικό είναι έτσι;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχουν αγοράσει από κάπου τις λίστες οι συγκεκριμένοι (άλλοι το κάνουν κανονικά) απλά παίρνουν στην τύχη νούμερα με πρόθεμα ανταγωνιστικού δικτύου.

 

Όμως, τα τηλέφωνα 2103500300, 2108006300 επιμένουν (δεν απαντάω) σε έναν αριθμό από 6972 ο οποίος είναι WIND.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ τι να σου πω... μπορεί να έχουν αγοράσει λίστες...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Όμως, τα τηλέφωνα 2103500300, 2108006300 επιμένουν (δεν απαντάω) σε έναν αριθμό από 6972 ο οποίος είναι WIND.

 

Δώσε € 1 για να πάρεις το bonus εισερχομένων τότε :D:D

 

Είμαι σίγουρος ότι ξέρουν ότι οι αριθμοί που καλούν δεν είναι Cosmote και πιστεύω ότι αυτό δείχνει και μια ποιότητα στη δουλειά τους.

Πάντως από ότι έχω μάθει οι τηλεφωνικές προσφορές είναι καλύτερες από το να πας σε κατάστημα για νέα σύνδεση ως επι το πλείστον

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα! Καί τί εγινε που πηραν τηλ; Στο κάτω κάτω αν δε ξέρετε τον αριθμό μή τα σηκώνετε! Με δικαστήρια δεν αξίζει να μπλέξει κανείς γι αυτό το λόγο! Αν πάλι ενοχλείται κανείς τόσο πολύ απλά ζητάς το προιστάμενο και του λές να σε σβήσει απτη λίστα! Όμως διαβάστε και τα ψιλά γράμματα σε αυτά που υπογράφετε κατα καιρούς!

 

Μα ποιος μίλησε για δικαστήρια; Υπάρχουν και οι σχετικές Αρχές. Επίσης, όσον αφορά τον προϊστάμενο, δες το αρχικό post. Ζήτησα ευγενικότατα 5 φορές να σταματήσουν κι αυτοί συνέχιζαν. Όπως είπα, κάποια στιγμή σταμάτησαν. Απ' ότι βλέπω όμως, ενοχλούν κι άλλους, συνδρομητές κι άλλων εταιρειών. Για τα συμβόλαια: ο αριθμός που έχω είναι φορητότητα από Wind σε Voda. Δεν θυμάμαι να έδωσα άδεια σε κανέναν να τον δώσει πουθενά (ούτε καν σε κατάλογο δεν άφησα να μπει).

 

Δεν πειράζει όμως, έχεις την γνώμη σου. Ελπίζω ποτέ να μην σου τύχει κάτι παρόμοιο, να τους ζητάς να σταματήσουν κι αυτοί να συνεχίζουν. Στην 5-6 φορές θα είσαι το ίδιο ευγενικός; Το αν θα το σηκώνεις ή όχι, το να θα βάλεις blocker ή όχι, δεν έχει σημασία. Δεν πρέπει να παίρνουν χωρίς άδεια. Τέλος.

 

@LYCABETTUS & Panagioths: Σας παίρνουν/έπαιρναν σε Wind απ'ότι κατάλαβα. Από που σας έλεγαν ότι είναι όμως; Αυτό έχει σημασία. Από την Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα δεν κάνουν προσφορές για φορητότητες πέρα από αυτές που κάνει το δίκτυο γενικά. Οι outsiders κάνουν γιατί τους δίνει το δίκτυο ειδικά προνόμια γιαυτό και οι ιδιοκτήτες franchise και των 3 δικτύων τα έχουν πάρει στο κρανίο γιατί από την αρχή της χρονιάς οι τηλεφωνικές φορητότητες σχεδόν μονοπώλησαν τη μετακίνηση συνδρομητών και το airtime.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγράφω, γιατί μπορεί να χαθεί στο τελευταίο post της προηγούμενης σελίδας:

 

@LYCABETTUS & Panagioths: Σας παίρνουν/έπαιρναν σε Wind απ'ότι κατάλαβα. Από που σας έλεγαν ότι είναι όμως; Αυτό έχει σημασία. Από την Cosmote, σωστά;

 

Επίσης, πήρα τώρα τηλ και στα δύο νούμερα. Ο αυτόματος τηλεφωνητής λέει "Σας ευχαριστούμε που καλέσατε το τμήμα τηλεφωνικής προώθησης προϊόντων και υπηρεσιών της Cosmote" Άρα, δεν υπάρχει αμφιβολία πως είναι της Cosmote (ή συνεργαζόμενοι, αδειοδοτημένοι από την ίδια).

 

Η Cosmote πρέπει να αλλάξει στρατηγική και να ξανακοιτάξει το πόσο ενοχλητική γίνεται...

 

Να σε πάρουν μια φορά και δυο δεν είναι τίποτα. Πριν κανα 5-6μηνο με καλούσαν κάθε μέρα από 2-5 φορές από τα 2 αυτά νούμερα για 3-4 βδομάδες. Καταλαβαίνεις πόσο σπαστικό είναι έτσι;

 

Όμως, τα τηλέφωνα 2103500300, 2108006300 επιμένουν (δεν απαντάω) σε έναν αριθμό από 6972 ο οποίος είναι WIND.

 

Συνήθως δεν το σηκώνω ή παίρνω πίσω για να πω πως δεν ενδιαφέρομαι και να με διαγράψουν από την λίστα. Έχω ζητήσει να μην με ενοχλήσουν ξανά 5 φορές (μετρημένες), κάθε φορά η απάντηση είναι πως δεν θα ξαναπάρουν και κάθε φορά ξαναπαίρνουν.

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Μα ποιος μίλησε για δικαστήρια; Υπάρχουν και οι σχετικές Αρχές. Επίσης, όσον αφορά τον προϊστάμενο, δες το αρχικό post. Ζήτησα ευγενικότατα 5 φορές να σταματήσουν κι αυτοί συνέχιζαν. Όπως είπα, κάποια στιγμή σταμάτησαν. Απ' ότι βλέπω όμως, ενοχλούν κι άλλους, συνδρομητές κι άλλων εταιρειών. Για τα συμβόλαια: ο αριθμός που έχω είναι φορητότητα από Wind σε Voda. Δεν θυμάμαι να έδωσα άδεια σε κανέναν να τον δώσει πουθενά (ούτε καν σε κατάλογο δεν άφησα να μπει).

 

Δεν πειράζει όμως, έχεις την γνώμη σου. Ελπίζω ποτέ να μην σου τύχει κάτι παρόμοιο, να τους ζητάς να σταματήσουν κι αυτοί να συνεχίζουν. Στην 5-6 φορές θα είσαι το ίδιο ευγενικός; Το αν θα το σηκώνεις ή όχι, το να θα βάλεις blocker ή όχι, δεν έχει σημασία. Δεν πρέπει να παίρνουν χωρίς άδεια. Τέλος.

 

@LYCABETTUS & Panagioths: Σας παίρνουν/έπαιρναν σε Wind απ'ότι κατάλαβα. Από που σας έλεγαν ότι είναι όμως; Αυτό έχει σημασία. Από την Cosmote;

Ναι έλεγαν οτι σας καλούμε από τα κεντρικά της Κοσμοτέ μπλα μπλα μπλα. Και όταν τους έλεγα οτι καλείται από την Κοσμοτέ ή εκ μέρους της Κοσμοτέ απαντούσαν το 2ο ;-)

 

Γνωρίζετε όσοι έχετε συμβόλαιο οτι στο συμβόλαιο που υπογράφουμε υπάρχει σχετική επιλογή σχετικά με τη μεταβίβαση των προσωπικών μας δεδομένων σε τρίτες εταιρίες με τις οποίες συνεργάζεται το δίκτυό μας και σε περίπτωση που δεν έχουμε τικάρει την επιλογή που λέει οτι ρητά ΔΕΝ συμφωνούμε με τη μετάδοσή τους σε τρίτους τότε είμαστε εκτεθιμένοι ε;

 

Π.χ. στη wind το έχει στη 2η στήλη στο μέσον περίπου:

http://www.wind.com.gr/Images/Kiniti-(1)/Idiwtis/Simvolaia/00001939_Contract_Flat_REVISED.aspx

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ναι έλεγαν οτι σας καλούμε από τα κεντρικά της Κοσμοτέ μπλα μπλα μπλα. Και όταν τους έλεγα οτι καλείται από την Κοσμοτέ ή εκ μέρους της Κοσμοτέ απαντούσαν το 2ο ;-)

 

Γνωρίζετε όσοι έχετε συμβόλαιο οτι στο συμβόλαιο που υπογράφουμε υπάρχει σχετική επιλογή σχετικά με τη μεταβίβαση των προσωπικών μας δεδομένων σε τρίτες εταιρίες με τις οποίες συνεργάζεται το δίκτυό μας και σε περίπτωση που δεν έχουμε τικάρει την επιλογή που λέει οτι ρητά ΔΕΝ συμφωνούμε με τη μετάδοσή τους σε τρίτους τότε είμαστε εκτεθιμένοι ε;

 

Π.χ. στη wind το έχει στη 2η στήλη στο μέσον περίπου:

http://www.wind.com.gr/Images/Kiniti-(1)/Idiwtis/Simvolaia/00001939_Contract_Flat_REVISED.aspx

 

Δηλαδή είναι κάτι τύποι μέσα στα κεντρικά της Cosmote, που καλούν εκ μέρους της αλλά δεν είναι η Cosmote. Περιπλανώμενοι είναι; :P

 

Όσον αφορά τα συμβόλαια, εγώ σου λέω ακόμη και να μην το έχεις τικάρει. Όταν μετά τους ζητάς να σταματήσουν, πρέπει να σταματάνε ;). Άλλωστε, παρόμοια επιλογή υπήρχε και όταν έκανα το συμβόλαιο για το σταθερό τηλέφωνο μου (Forthnet). Και για κατάλογους κτλ. Τίκαρα το σχετικό κουτάκι αλλά δεν παύουν ανά τακτά χρονικά διαστήματα να με καλούν από άλλες εταιρείες (On, Vivodi, Hol κτλ) για να μου πουν τι υπέροχα που είναι τα προϊόντα τους. Μάλιστα, πολλοί απο αυτούς με παίρνουν για να μου πουν πως μπορώ να φύγω από τον ΟΤΕ και να μην πληρώνω πια το πάγιο του. Άντε να τους εξηγείς :p. Βέβαια, στο σταθερό, έχω ενεργοποιήσει το μπλοκάρισμα κλήσεων με απόκρυψη που προσφέρει η 4net και έτσι οι περισσότεροι τρώνε πόρτα (κάτι παρόμοιο έχω κάνει και στο κινητό).

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχουν 2 λύσεις για το τηλεφωνικό spamming:

 

1. βάζετε αθόρυβο ringtone για το συγκεκριμένο αριθμό που σας παίρνει. Έτσι δεν θα το ακούτε μεν όταν σας καλεί αλλά πιθανότατα να συνεχίσουν να παίρνουν ες αεί.

 

2. Το σηκώνετε και λέτε "Αστυνομικό τμήμα (+περιοχή)" (Ισχύει η μεταφορά αριθμ. κινητ. για επείγουσες ανάγκες ---> υπηρεσιακό τηλέφωνο τμ. Ασφάλειας). Εάν δεν σας το κλείσουν με το που ακούσουν Α.Τ. και τους εξηγήσετε ότι το τηλ. είναι υπηρεσιακό (βλπ. παραπάνω), ΔΕΝ θα ξαναπάρουν ποτέ, τουλάχιστον από το συγκεκριμένο νούμερο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eμένα μόλις χτύπησε το κινητό μου πριν 5 λεπτά (3:20μμ) , θεωρώ ότι μιλάμε για ώρα κοινής ησυχίας.

 

Φυσικά , να είναι καλά ο advanced call manager, έφαγε ένα block όλο δικό του, αλλά το θέμα είναι ακριβώς ότι και σε ώρα κοινής ησυχίας τηλεφώνησαν, και δεν είναι η πρώτη φορά.

 

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Ο σεβασμός είναι κάτι που κερδίζεται , η ευγένεια δεν ειναι απαιτούμενη όταν ο άλλος δεν σε σεβεται (κοινώς, αν τηλεφωνούν 3:30μμ σημαίνει οτι δεν ενδιαφέρονται αν θα σε ξυπνήσουν για παράδειγμα, άρα μηδενικός σεβασμός), τέλος φυσικά υπάρχει η επιτροπή προσωπικών δεδομένων και η υπαγωγή στη λίστα. Μετά από αυτή την ενέργεια αν υπάρξει παραμικρή ενόχληση, πρέπει να υπάρχουν οι δέουσες ενέργειες.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

εμενα με παιρνανε απο την cosmote για να μου κανουν προσφορα ενω ειμαι ηδη συνδρομητης της!

:P

και ξαναπερνανε....και ξαναπερνανε....και ξαναπερνανε....

μετα το 5ο τηλεφωνημα και εφοσον τους ενημερωσα και παλι πως δεν ενδιαφερομαι γιατι ειμαι ηδη συνδρομητη της, τους εβαλα στην blacklist του κινητου και δεν ξανασχοληθηκα.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Μαλλον δεν εχετε αναγκη απο τις προσφορες και θελετε να πληρωνετε περισσοτερα!!! εχω κανει συνδεση απο αυτα τα τηλεφωνα καποια στιγμη που με καλεσανε πληρωνω συνολο για 2 γραμμες 25€ λιγοτερα απο οτι αν εκανα τη συνδεση σε καταστημα ( ειχα ρωτησει φυσικα και εκει τι δινουν) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αυτους τους 8 μηνες που εχω συμβολαιο. Το αν ειναι cosmote η κατι αλλο δεν με απασχολει απο τη στιγμη που στα χερια μου εχω συμβολαια που αναγραφει cosmote. Οσο για το αν φταινε και οι υπαλληλοι για τις κλησεις σε ωρες κοινης ησυχιας και το οτι φταινε που διαλεξανε αυτη τη δουλεια μαλλον δεν εχετε αναγκη ουτε απο δουλεια ή δεν εχετε δουλεψει ποτε γι' αυτο τα λετε. Οι μεγαλυτεροι σε ηλικια θα με καταλαβουν....
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μην αγχώνεστε χωρίς λόγο. Εγώ έχω βρει καλύτερη λύση.

1ο τηλεφώνημα λέω δεν ενδιαφέρομαι

2ο τηλεφώνημα λέω δεν ενδιαφέρομαι

στο 3ο έχω 2 σενάρια που πιάνουν ΠΑΝΤΑ τουλάχιστον για 2-3 μήνες

α) Μόλις έκανα συμβόλαιο με την ΧΧΧ εταιρία και δεν μπορώ να το διακόψω

β) Στο πρόγραμμα μου μπλα μπλα μπλα η ΧΧΧ εταιρία που είμαι τώρα μου δίνει 50 ευρώ πάγιο (στην πραγματικότητα είναι 120). Αν μου δώσετε 40Ε και δώρο το IPHONE4, πολύ ευχαρίστως...

Σε κάθε περίπτωση μου λένε, καλά θα ήταν να μείνετε στον πάροχο σας, γιατί η προσφορά που έχετε δεν μπορεί να γίνει από εμάς.

 

Την τελευταία φορά μάλιστα χωρίς να ζητήσω αντιπρόταση στην β περίπτωση, ο πωλητής ο ίδιος άρχισε να μασάει τα λόγια του και να μου λέει ότι μάλλον μόλις κάνατε το πρόγραμμα και δεν μπορείτε να φύγετε ακόμα και καλά θα ήταν να μείνετε στον πάροχο σας..

 

Νομίζω ότι το έχω και ηχογραφημένο κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...