Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιώργο εμένα μου τύχαινε συχνά με την 32αρα sandisk κόκκινη-γκρι και δεν είχε λυθεί ούτε με φορμάτ....
Ωχχχ! Κι εγώ την ίδια έχω. Μπορείτε να μου προτείνεται κάποια συγκεκριμένη κάρτα την οποία να την έχετε δοκιμάσει;

Πάντως ξεκίνησα να κάνω αυτό που μου πρότεινε ο Γιώργος. Εγκατέστησα την PacMan χωρίς να βάλω τίποτα (πλην του ES Explorer), για να δω πως θα τα πάει...

Edited by kastel71
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιώργο εμένα μου τύχαινε συχνά με την 32αρα sandisk κόκκινη-γκρι και δεν είχε λυθεί
η 32αρα δυστυχώς είναι προβληματική ,την πάτησε και ένας φίλος μου με SE neoV, αν ψάξετε στα forum θα δείτε ότι έχουν πάρα πολλοί πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την παραπάνω 32αρα δεν έχω πρόβλημα ούτε με κολλήματα, ούτε με ταχύτητα...
Καλού κακού κράτησε ένα αντίγραφο τον αρχείων σου γιατί δεν ξέρεις ποτέ θα κτυπήσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλού κακού κράτησε ένα αντίγραφο τον αρχείων σου γιατί δεν ξέρεις ποτέ θα κτυπήσει.

 

Συμφωνώ με τον από πάνω, είχα και έχω την ίδια αλλά η πρώτη χτύπησε και μου έστειλαν δεύτερη.

Link to comment
Share on other sites

ok, το έκανα Edited by Barfly
fixed
Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Νέα jelly bean 4.1.2 από τον tytung http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1930240

Και bug fixes για την ics έκδοση της rom του.

Link to comment
Share on other sites

Νέα jelly bean 4.1.2 από τον tytung http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1930240

Μόλις την έβαλα και τέλειωσα το στήσιμο, ένα μεγάλο ευχαριστώ στον τεράστιο tytung.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το hd2 μου τα έφτυσε...

 

αφού δουλεύει μόνο όταν βρίσκεται στο καλώδιο και φορτίζει. Την στιγμή που η μπαταρία είναι στο 100% και μία δεύτερη που έβαλα στο 62%.

Το φαινόμενο παρατηρήθηκε πρώτη φορά μετά την εγκατάσταση της νέας ρομ του tytyng (1.4 σε NativeSD). Έκανα full wipe και εγκατάσταση της 1.3 - τα ίδια. Τελευταία μου προσπάθεια πριν λίγο (μπας και είναι η sdcard) εγκατάσταση της 1.4 στη Ναντ.

Το πρόβλημα παραμένει: Το κινητό δουλεύει μόνο όταν βρίσκεται συνδεδεμένο με το καλώδιο του στο ρεύμα... :mad:

 

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το hd2 μου τα έφτυσε...

 

αφού δουλεύει μόνο όταν βρίσκεται στο καλώδιο και φορτίζει. Την στιγμή που η μπαταρία είναι στο 100% και μία δεύτερη που έβαλα στο 62%.

Το φαινόμενο παρατηρήθηκε πρώτη φορά μετά την εγκατάσταση της νέας ρομ του tytyng (1.4 σε NativeSD). Έκανα full wipe και εγκατάσταση της 1.3 - τα ίδια. Τελευταία μου προσπάθεια πριν λίγο (μπας και είναι η sdcard) εγκατάσταση της 1.4 στη Ναντ.

Το πρόβλημα παραμένει: Το κινητό δουλεύει μόνο όταν βρίσκεται συνδεδεμένο με το καλώδιο του στο ρεύμα... :mad:

 

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Λογικά δεν είναι θέμα ρομ, αλλά την εγκατάσταση που την έκανες στη nand πάλι κάποια αρχεία πάνε στην κάρτα .

Τώρα για να αποκλείσουμε θέμα ρομ και κάρτας

( αν και δεν το πιστεύω)

θα πρέπει να βάλεις 6.5 και ας πούμε μια άλλη κάρτα αν σου το κάνει ξανά τότε έχει πρόβλημα η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ πάνω από την 1.3α, έβαλά και ένα πρόγραμμα από το xda το seeder και έπαθα πλάκα με την ταχύτητα του κινητου!!!

Επίσης βγήκε και η 1.4α που διορθώνει ένα πρόβλημα στην εγγραφή βιντεο (το έβγαλε και σε patch για να μην ξαναπερνας την ρομ)

Link to comment
Share on other sites

έπαθα πλάκα με την ταχύτητα του κινητου!!!

Οι πλάκες που έχουμε πάθει με αυτό το τηλέφωνο είναι αμέτρητες, η μεγάλη πλάκα όμως θα είναι όταν φτιάξουν το wifi στα 4.2.2 που είναι ακόμα ποιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το hd2 μου τα έφτυσε...

 

αφού δουλεύει μόνο όταν βρίσκεται στο καλώδιο και φορτίζει. Την στιγμή που η μπαταρία είναι στο 100% και μία δεύτερη που έβαλα στο 62%.

Το φαινόμενο παρατηρήθηκε πρώτη φορά μετά την εγκατάσταση της νέας ρομ του tytyng (1.4 σε NativeSD). Έκανα full wipe και εγκατάσταση της 1.3 - τα ίδια. Τελευταία μου προσπάθεια πριν λίγο (μπας και είναι η sdcard) εγκατάσταση της 1.4 στη Ναντ.

Το πρόβλημα παραμένει: Το κινητό δουλεύει μόνο όταν βρίσκεται συνδεδεμένο με το καλώδιο του στο ρεύμα... :mad:

 

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

 

Λογικά δεν είναι θέμα ρομ, αλλά την εγκατάσταση που την έκανες στη nand πάλι κάποια αρχεία πάνε στην κάρτα .

Τώρα για να αποκλείσουμε θέμα ρομ και κάρτας

( αν και δεν το πιστεύω)

θα πρέπει να βάλεις 6.5 και ας πούμε μια άλλη κάρτα αν σου το κάνει ξανά τότε έχει πρόβλημα η συσκευή.

 

Και ξαφνικά όλα είναι εντάξει... :X :blink: δουλεύει μακριά από το καλώδιο εδώ και δύο ώρες!!! (φτου φτου)

Δεν ξέρω πως και γιατί...

δεν έκανα κάτι διαφορετικό από το να ξαναπεράσω την ρομ με καθαρή εγκατάσταση :ninja:

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά όλα είναι εντάξει... :X :blink: δουλεύει μακριά από το καλώδιο εδώ και δύο ώρες!!! (φτου φτου)

Δεν ξέρω πως και γιατί...

Είπαμε έχεις αγροτικό μηχάνημα στα χέρια σου και να κολλήσει στις λάσπες ξεκόλλαει.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ανεξήγητο και τελείως απίστευτο...

Παρεμπιπτόντως..., κατά τη γνώμη μου, η Nexus JB 1.4 του tytyng, πρέπει να είναι η μέχρι στιγμής καλύτερη ρομ που έχει βγει για το HD2

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω παρατηρησει ενα προβληματακι εδω και καιρο στην Nexus JB που εχω περασμενη ως nand στο hd μου..

μπαινοντας στο dailymotion και πατωντας να ανοιξει ενα βιντεακι (οχι καποιο συγκεκριμενο) δεν μου ανοιγει ,με λιγα λογια ειναι σαν να μην διαβαζει flash videos οπως στα windows mobile... γνωριζει κανεις κατι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δεν διαβάζει flash video και δυστυχώς δε δουλεύει σωστά ο flash player λογω του ότι υπάρχει πρόβλημα στο αρχεία που αναλαμβάνουν το video decoding στη συσκευή.Μόνη λύση στην jb ειναι κάποιος browser που παίζει flash στον server του όπως ο photon και ο puffin
Link to comment
Share on other sites

μετα την εγκατασταση της nexus jb 1.4a δεν μου ανοιγει το google play store μου βγαζει το εξης μνμ: δυστηχως η εφαρμογη google play store εχει σταματησει... τι μπορουμε να κανουμε ,μολις την εστησα....τι μπορει να φταιει
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει τούτος; Με κάρτα class 2 και είναι πιο γρήγορη από οποιαδήποτε 4.1.2!!!!

 

EDIT: Την έβαλα, δεν πήρα κανένα μήνυμα λάθους στην ολοκλήρωση της εγκατάστασης, μπούταρε σε 4 λεπτά, το WIFI ενεργοποιήθηκε και συνδέθηκε και προχωράω στις ρυθμίσεις!!!:)

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

πριν κανα μήνα περασα στο HTC HD 2 μου το "NexusHD2 Android 4.0.4 v2.9" σε NAND ολα τρέχουν αψογα μέχρι σήμερα το απόγευμα... ξαφνικα δεν μπορει να κατεβασει τιποτα ουτε να κανει update απο το Google Market.

γραφει δηλαδη οτι κανει downloading αλλα μένει εκεί.

 

εχετε καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει η πώς μπορο να το φτιαξω ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει γεμίσει ο αποθηκευτικός σου χώρος;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...