Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eιναι συνδυασμός της gpu σε συνεργασία με τους drivers που την αξιοποιούν.Στην ics δηλ. cm9 η gpu σαφώς αξιοποιείται καλύτερα σε σχέση με την cm7.Επισης και οι sense 3.5 έχουν πολύ καλή αξιοποίηση της gpu αλλά γενικά η όλη ρομ πιστεύω ότι βαραίνει την συσκευή.

Στην gingerbread ίσως μπορεί κάπως να βοηθήσει και ο chainfire 3d driver

Σε ότι αφορά το oc της cpu,πραγματικά δεν έχω δει ΤΗΝ διαφορά σε σχέση με τα 998mhz που τρέχει κανονικά

Chainfire 3d δεν δουλέυει σε ics?Επειδή τον έχω και στην pro version.Αν δουλέυει πες μου τις ρυθμίσεις για να παίζει "ομαλά" το six guns....και τι image να βάλω πχ qualcomm,nvidia,powervr.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν τον εχω δοκιμασει στην ics.περιμενω τον xylograph να βγαλει την aokpa που θα ειναι συνδυασμος cm9 paranoid με aokp και θα το δοκιμασω τοτε.αν θες δοκιμασε το και γραψε αποτελεσματα.το chip μας ειναι quallcom
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον εχω δοκιμασει στην ics.περιμενω τον xylograph να βγαλει την aokpa που θα ειναι συνδυασμος cm9 paranoid με aokp και θα το δοκιμασω τοτε.αν θες δοκιμασε το και γραψε αποτελεσματα.το chip μας ειναι quallcom

 

Το πέρασα το chainfire 3d pro v3.3 Πες μου τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω ώστε να παίζει πιο ομαλά το six guns και πιο plugin να περάσω από τα τρία.Το ξέρω οτι το δικό μας είναι qualcomm αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι τα plugins είναι για να μπορεί το market να "ξεγελιέται" και να μας δείχνει και τα παιχνίδια που είναι πχ για nvidia chipset.Αν κάνω λάθος με διορθώνεις :).

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος αυτή τη Rom;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1725640

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα δοκιμάζω την AOKPA http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21313141&postcount=2 ελπίζω αυτή η aokp να έχει πάρει εκτός απο τα paranoid settings και την σταθερότητα της paranoid

Το πέρασα το chainfire 3d pro v3.3 Πες μου τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω ώστε να παίζει πιο ομαλά το six guns και πιο plugin να περάσω από τα τρία.Το ξέρω οτι το δικό μας είναι qualcomm αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι τα plugins είναι για να μπορεί το market να "ξεγελιέται" και να μας δείχνει και τα παιχνίδια που είναι πχ για nvidia chipset.Αν κάνω λάθος με διορθώνεις :).

Δεν γνωρίζω για περισσότερες ρυθμίσεις,γιατί δεν εχω την pro έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Ti partition χρειάζεται; Δεν βλέπω να το γράφει κάπου.

 

Edit: Οκ, το γράφει στο 1ο post.

1-5-150-2

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Στην Paranoid 1.5b δεν δουλεύει το Ραδιόφωνο;

Έβαλα το Spirit UL, ακολούθησα τη διαδικασία που χρειάζεται (reboot, bt κλπ) αλλά δεν ανοίγει καθόλου η εφαρμογή!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Στην Paranoid 1.5b δεν δουλεύει το Ραδιόφωνο;

Έβαλα το Spirit UL, ακολούθησα τη διαδικασία που χρειάζεται (reboot, bt κλπ) αλλά δεν ανοίγει καθόλου η εφαρμογή!

Σε έμενα δουλεύει αλλά δεν ξέρω πια έκδοση έχω, δεν το λέει πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν γράφει αν είναι η paranoid v1.5a ή v1.5b; και στην aokpa πάντως μια χαρά δουλεύει το ραδιόφωνο με το "κόλπο" και το spirit fm

Αυτό όμως που με προβληματίζει στην aokpa ειναι ότι δεν είναι για πολλά ζόρια...Aν αρχίσεις και ανοίγεις εφαρμογές,έχεις πολλές πιθανότητες για hot reboot.Mε το supercharger v6 και την επιλογή 7 απο το μενού του supercharger,το "σουλούπωσα" κάπως αλλά την σταθερότητα της paranoid v1.5 δεν την έχει.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

aokp 6 :"η τελευταία" στάση πριν την jelly

 

:rolleyes:

 

(το δικό μας λογικά είναι port από desire ...)

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ γράφει ότι σταματούν την υποστήριξη αυτών των συσκευών...

To start, I’m officially announcing the retirement of the following devices as supported

οπότε αυτό ήταν ήδη γνωστό ανεπίσημα μιας και επίσης αυτές οι συσκευές ειχαν πολυ καιρό να δουν σταθερή έκδοση aokp και ο xylograph έκανε την δικιά μας έκδοση από το source + κάποια αρχεία κοινά που έχουμε σε όλες τις ρομ μας

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ μια από τα ίδια και δυστυχως λύση,εκτός του να τρέχεις μια εφαρμογή κάθε φορά (δηλαδή να είσαι με τον task manager ανα χείρας ή από την σχετική ρύθμιση στις ρυθμισεις--->επιλογες για προγραμματιστές) δεν υπάρχει.Και αυτό πάλι δε θα δουλέψει πάντα. Ολες οι τελευταίες aokp μετά το build35 έχουν προβλήματα με συσκευές σαν την δική μας.Γιαυτό άλλωστε και η aokp team σταμάτησε την επίσημη υποστήριξη του desire.αναλυτική ανακοίνωση 3-4 ποστ πιο πάνω στο λινκ που δίνει ο mimo

Οπότε για ics πάμε είτε σε paranoid,ειτε σε tytung.To "πρόβλημα" όμως ειναι ότι στην aokpa δουλεύει ο flash player και για video πάνω από 240p,ενώ στις paranoid/tytung v2.4 όχι.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ μια από τα ίδια και δυστυχως λύση,εκτός του να τρέχεις μια εφαρμογή κάθε φορά (δηλαδή να είσαι με τον task manager ανα χείρας ή από την σχετική ρύθμιση στις ρυθμισεις--->επιλογες για προγραμματιστές) δεν υπάρχει.Και αυτό πάλι δε θα δουλέψει πάντα. Ολες οι τελευταίες aokp μετά το build35 έχουν προβλήματα με συσκευές σαν την δική μας.Γιαυτό άλλωστε και η aokp team σταμάτησε την επίσημη υποστήριξη του desire.αναλυτική ανακοίνωση 3-4 ποστ πιο πάνω στο λινκ που δίνει ο mimo

Οπότε για ics πάμε είτε σε paranoid,ειτε σε tytung.To "πρόβλημα" όμως ειναι ότι στην aokpa δουλεύει ο flash player και για video πάνω από 240p,ενώ στις paranoid/tytung v2.4 όχι.

 

Αφού λειτουργούσα στην aokpa σύντομα πιστεύω θα το "φτιάξουν" και στις paranoid/tytung! :)

Αλήθεια παιδιά.....πια από τις δύο για σας είναι καλύτερη για cm9? paranoid ή tytung ???

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η paranoid λόγω της δυνατότητας της αλλαγής του dpi,ξεχωριστά σε κάθε εφαρμογή και των softkeys στο κάτω μέρος που μπαινο-βγαίνουν "on the fly".Aν δε σε ενδιαφέρουν αυτά,δεν υπάρχει λόγος να μπλέκεις με το "περίεργο" στήσιμο της paranoid και πας στην tytung
Link to comment
Share on other sites

Για μένα η paranoid λόγω της δυνατότητας της αλλαγής του dpi,ξεχωριστά σε κάθε εφαρμογή και των softkeys στο κάτω μέρος που μπαινο-βγαίνουν "on the fly".Aν δε σε ενδιαφέρουν αυτά,δεν υπάρχει λόγος να μπλέκεις με το "περίεργο" στήσιμο της paranoid και πας στην tytung

Η αλλαγή του dpi που χρειάζεται;

Επίσης πως μπορούμε να κλείνουμε τις εφαρμογές ώστε να μην κολλάει το κινητό όταν τρέχουμε πολλές.

Εχω βάλλει στις ρυθμίσεις της navigation bar με το x να κάνει kill apllication αλλά μάλλον δεν κλείνει την εφαρμογή.

Γιατί μου κολλάει συχνά τελευταία. Έχω την aokp 35.

Τέλος μου παρουσίασε το εξής:

Κολλάει το widget του ρολογιού (πιθανόν όταν το βάζω για φόρτιση) και δεν αλλάζει η ώρα και ταυτόχρονα δεν χτυπάει το ξυπνητήρι που είναι και το πιό σοβαρό.

Έχει κανείς καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Το κόλλημα με το ρολόι,το παρατήρησα και εγώ στην aokp.Γιαυτό δεν βάζω widget με ρολόι.Εγώ στην navigation bar στο back button,έχω βάλει στο παρατεταμένο πάτημα,το "kill app" και κλεινει κανονικά την εφαρμογή.Τουλάχιστον αυτό γινεται στις νεότερες aokp.Eπισης τσέκαρε και στις ρυθμίσεις--->rom control--->general ui--->hold back to kill.Επισης οι εφαρμογές κλείνουν και απo το μενού "recents" της ics με swipe δεξιά ή αριστερά.

H αλλαγή του dpi χρησιμεύει ώστε σε μια εφαρμογή να έχεις περισσότερη πληροφορία στην οθόνη.π.χ. εγώ βάζω στον apex 192 dpi γιατί έχω διάταξη στις οθόνες 7*5 και με το dpi στο 240,κάτι τέτοιο δεν φαίνεται ωραίο.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Για μένα η paranoid λόγω της δυνατότητας της αλλαγής του dpi,ξεχωριστά σε κάθε εφαρμογή και των softkeys στο κάτω μέρος που μπαινο-βγαίνουν "on the fly".Aν δε σε ενδιαφέρουν αυτά,δεν υπάρχει λόγος να μπλέκεις με το "περίεργο" στήσιμο της paranoid και πας στην tytung

 

Εχω περάσει ήδη την tytung και με softkeys.Οντως αυτό με το dpi δεν με πολύ απασχολεί......Με το antutu χωρίς υπερσυχρονισμό μου βγάζει σκορ 2860 :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...