Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάξε για αρχείο με κατάληξη .vcf. Μάλλον θα ειναι της μορφής 000x.vcf

Επισης αν είχες κρατήσει backup από το recovery,κάτι θα μπορουσε να γίνει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

..., αλλα οσες επαφες δημιουργησα τις περναγα ως unsynced...

τωρα που το λες ομως, πρεπει να ειχα τραβηξει ενα backup των επαφων στην καρτσ...

 

Οι επαφές που προσθέτουμε στο κινητό δε συγχρονίζονται αυτόματα με το gmail, οπότε μετά από καινούρια εγκατάσταση ξανά συγχρονίζονται με το κινητό?:confused:

 

Ασχετο: έχω την εντύπωση ότι η 3.1.6.2 με τοντελευταίο kernel είναι λαίμαργη με τη μπαταρία.

Θα κάνω μερικούς συνδυασμούς με τον kernel 5.8 η τη ρομ 3.1.3 που τα "σπαγαν" και επανέρχομαι.;)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν υπάρχει πια γυρισμός σε cm7 rom.Αποκλειστικά ics με full hwa μιας και τα περισσότερα θεματάκια που υπήρχαν έχουν λυθεί.Mε την εγγραφή video και την αναπαραγωγή 720p υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά προσωπικά δε με ενοχλεί.Το flash πλέον δουλεύει για video streaming αρκετά καλά. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν υπάρχει πια γυρισμός σε cm7 rom.Αποκλειστικά ics με full hwa μιας και τα περισσότερα θεματάκια που υπήρχαν έχουν λυθεί.Mε την εγγραφή video και την αναπαραγωγή 720p υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά προσωπικά δε με ενοχλεί.Το flash πλέον δουλεύει για video streaming αρκετά καλά.

 

πήγα και εγώ να γυρίσω στην typhoon και άλλαξα γνώμη προς το παρόν. Έχει ακόμη δουλειά, τουλάχιστον η ρομ του xylo . Προσπάθησα να δω το βίντεο της παρουσίασης του one x μέσα από το myphone και επειδή ήταν από το YouTube ήταν ένα χάλι. Ανέφερες προηγουμένως το wind up knight. Σου εμφανίζει στο επίπεδο που παίζεις τα tips; Το armory store;.

Μπορεί να γυρίσω στην typhoon και να περιμένω να βγάλει ics rom.

Link to comment
Share on other sites

Τα tips στο wind up knight δεν εμφανίζονται με τον default kernel της rom.Αν βάλεις το fix για youtube που δίνει ο xylograph στο θέμα της ρομ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21313151&postcount=3 και τον σημερινό κερνελ του rick_1995 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=25529266&postcount=38 τα tips θα φαίνονται κανονικά και το youtube μέσω της εφαρμογής θα παίζει κανονικά video και θα εμφανίζονται και τα χειριστήρια.Με τον flash player σίγουρα συνεχίζει να υπάρχει ένα θέμα αλλά οκ.Για το γεγονός και μόνο ότι δεν χρειάζομαι πια το πανβαρο sense για να παίξω ένα παιχνίδι της προκοπής,εγώ μένω με ics. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαρέθηκα την gb 2.3.7 και είδα αυτό του tytung νέο kernel ... έχουμε αξιόλογες βελτιώσεις ;

η milestone 5 είναι η νεότερη έκδοση ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Nαι η milestone ειναι η νεότερη έκδοση.Δες λίγο τι προτείνεται για τα fix στο ποστ 2 του θέματος.Αν δε θες να παιδεύεσαι άδικα,γνώμη μου ειναι να περιμένεις 2-3 μέρες να σταθεροποιηθεί η κατάσταση με τα διάφορα fixes για να έχεις ότι νεότερο κυκλοφορεί.
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο εχεις υποψην καμια σταθερη γρηγορη ρομ??αρχιζει και τα παιζει αυτη που φοραω..το sensation μπορει να το δωσω...υπαρχει κανενας οδηγος για το πως θα φλασαρω μια καλη ρομ γιατι εχω μεινει πολυ πισω και σε mglr και σε ρομ εχω μια παλια..

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Στην Milestone 5 οι συντομεύσεις wifi, data κλπ στην status bar έχουν γίνει τεράστια και πέφτει η μία ένδειξη πάνω στην άλλη. Άλλαξα μια φορά την ανάλυση σε 120 αλλά ξαναγύρισα στην 240. Έχω επιλέξει να φαίνονται τα σύμβολα και η εναλλαγή γίνεται με τις μπλε μπάρες και γραφείο "ενεργοποιημένο" αν το έχω επιλέξει. Πως μπορεί να εμφανιστεί σωστά ; Έχω ψάξει τα πάντα και όμως δεν αλλάζει.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω την άλλη την cm9 leo αλλά αν θυμάμαι καλά πρέπει να πας εκεί που λέει alternative toggle style και να επιλέξεις μόνο εικονίδια,χωρίς κείμενο

Χρηστο εχεις υποψην καμια σταθερη γρηγορη ρομ??αρχιζει και τα παιζει αυτη που φοραω..το sensation μπορει να το δωσω...υπαρχει κανενας οδηγος για το πως θα φλασαρω μια καλη ρομ γιατι εχω μεινει πολυ πισω και σε mglr και σε ρομ εχω μια παλια..

 

Γιώργο δες το λινκ στην υπογραφή μου.Αν θες κάτι σταθερό και δοκιμασμένο βάλε μια typhoon.Αν θες κάτι πιο extreme βάλε dorimanx http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1166948

αλλά από την άλλη σε λίγες μέρες θα αρχίσουν να εμφανίζονται και σταθερότερες ics roms

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω την άλλη την cm9 leo αλλά αν θυμάμαι καλά πρέπει να πας εκεί που λέει alternative toggle style και να επιλέξεις μόνο εικονίδια,χωρίς κείμενο

 

 

Γιώργο δες το λινκ στην υπογραφή μου.Αν θες κάτι σταθερό και δοκιμασμένο βάλε μια typhoon.Αν θες κάτι πιο extreme βάλε dorimanx http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1166948

αλλά από την άλλη σε λίγες μέρες θα αρχίσουν να εμφανίζονται και σταθερότερες ics roms

 

Αλλάζει από εκεί το στιλ αλλά το μέγεθος όχι.

Η πάρω backup και θα την περάσω ξανά.

Edit: Μάλλον είναι bug γιατί μόλις αλλάξεις κάτι από όλα αυτά, χαλάνε αυτόματα όλα τα εικονίδια.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Στο αντίστοιχο νήμα των launchers διαβάζω για τους nova & apex , εσάς τους βγάζει το play ,γιατί εμένα όχι . Μήπως είναι θέμα ROM (2.3.7) ή ασυμβατότητας συσκευής ? Εσάς το βγάζει ?

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι launchers είναι μόνο για ics

 

Αλλάζει από εκεί το στιλ αλλά το μέγεθος όχι.

Η πάρω backup και θα την περάσω ξανά.

Edit: Μάλλον είναι bug γιατί μόλις αλλάξεις κάτι από όλα αυτά, χαλάνε αυτόματα όλα τα εικονίδια.

Εμένα τα δείχνει κανονικά.δε κλείνει όμως αυτόματα η μπάρα μετά την επιλογή ενός στοιχείου,παρόλο που το έχω επιλέξει στις ρυθμίσεις

H ρύθμιση που έχω κάνει ειναι στο rom control-->toggles-->toggle style--->text only και έχω τσεκάρει και το alternate toggles

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι launchers είναι μόνο για ics

 

 

Εμένα τα δείχνει κανονικά.δε κλείνει όμως αυτόματα η μπάρα μετά την επιλογή ενός στοιχείου,παρόλο που το έχω επιλέξει στις ρυθμίσεις

Sent from my HTC HD2

 

Έχεις δοκιμάσει να προσθέσεις ή αφαιρέσεις στοιχεία;

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά λειτουργεί. Πρόσθεσα και μια εικόνα στο προηγούμενο ποστ μου.Αν θες αντι για κείμενο να έχει εικονίδια επιλέγεις το icon only
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά λειτουργεί. Πρόσθεσα και μια εικόνα στο προηγούμενο ποστ μου.Αν θες αντι για κείμενο να έχει εικονίδια επιλέγεις το icon only

 

Μάλλον δεν σου έδωσα να καταλάβεις συγνώμη.

Εννοώ στα αντίστοιχα εικονίδια να επιλέξεις alternative toggles.Ενώ στην αρχή είναι μια χαρά και ταιριάζουν όλα στην μπάρα, μόλις πειράξεις κάτι απο αυτά σαν να χαλάει η ανάλυση και γίνονται τεράστια και άσχημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν επιλέξω το alternate toggles,τότε γίνονται μεγάλα και δυσδιάκριτα.

 

Ακριβώς αυτό. Αν θυμάσαι όλα αυτά τα toggles στην αρχή ήταν κανονικά, εμφανιζόντουσαν σωστά.

Εντάξει μικρό το πρόβλημα, έτσι κι'αλλιώς όλα αυτά τα μικρά, κάποια στιγμή θα διορθωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ποια ειναι;;που εχει στο notificasion ta toggle? ?

Δεν ξερω, λες να περιμενω την 4αρα;;οδηγιες στα ελληνικουλια;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ποια ειναι;;που εχει στο notificasion ta toggle? ?

Δεν ξερω, λες να περιμενω την 4αρα;;οδηγιες στα ελληνικουλια;

 

Είναι η milestone 5.0 του Xylograph και είναι 4.0.4 με hwa.

Οδηγίες στο πρώτο ποστ του ανάλογο θέμα στο xda και κάποια συμπληρωματικά στο τρίτο. Δεν είναι πολύ δύσκολο να τα βρεις. Partition 5/160/5 και ό kernel που έχω εγώ είναι μερικά ποστ πιο πάνω σε ένα ποστ του bbbb. Δεν ξέρω αν υπάρχει καινούργιος.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Τώρα δοκιμάζω την έκδοση για sd άλλα με τον κερνελ του Rick που έδωσα λίνκ σε προηγούμενο ποστ μου . Μου φαινεται λίγο πιο αργή από την nand έκδοση στο άνοιγμα των εφαρμογών άλλα πιο γρήγορη από οποιαδήποτε άλλη gingerbread sd

 

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δοκιμάζω την έκδοση για sd άλλα με τον κερνελ του Rick που έδωσα λίνκ σε προηγούμενο ποστ μου . Μου φαινεται λίγο πιο αργή από την nand έκδοση στο άνοιγμα των εφαρμογών άλλα πιο γρήγορη από οποιαδήποτε άλλη gingerbread sd

 

Sent from my HTC HD2

 

Οκ ,θα κάνω χώρο στην κάρτα ,και να βρω λίγο χρόνο να την περάσω . Δε μου λες τι LCD density βάζεις για να χεις συμβατότητα με τις εφαρμογές ή έχει λυθεί . Εγώ όλα τα δουλεύω με 240

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ με 240 το δουλεύω.Κάποια στιγμή το είχα βάλει στα 120 για να δω το tablet ui αλλά παραήταν μικρά όλα και ξαναγύρισα στα 240
Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο σας δουλεύει στην milestone 5.0 του Xylograph;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο σας δουλεύει στην milestone 5.0 του Xylograph;

 

Δεν έχω ραδιόφωνο στις εφαρμογές τις ρομ και ούτε θυμάμαι να υπήρχε στον aroma installer στην εγκατάσταση.

Ούτως ή άλλως δεν χρησιμοποίησα πότε αυτήν την εφαρμογή.

 

Αν υπήρχε τρόπος να υπάρχουν τα tablet tweaks όπως στις cm7 θα ήταν πολύ βολικό. Με την notification bar δεν βολεύει πολύ γιατί αλλάζει την ανάλυση της οθόνης και το tabletUI δεν είναι και τόσο βολικό.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...