Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα δουλεύει κανονικά.Δoκίμασε αν σου δουλεύει χωρίς κάρτα sim

 

 

Στο igo

 

Χωρίς κάρτα sim για το wifi...? To disable των data κάνει ή μπα?

Επίσης.... έβαλα και την άλλη την EVO (έφαγα κόλλημα με τις ICS) αλλά μόλις πήγαινα στις εφαρμογές για να απεγκαταστήσω κάποια μου έκανε restart.....και μάλιστα όχι reboot της συσκευής αλλά restart της ROM......

Δεν έχω καταλάβει πώς το έκανε αυτό με δεδομένο ότι την έτρεχα από sd μέσα από wm6.5.......:confused::confused:

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Kαλά αν πετύχει είσαι πολύ μπροστά!!! :)))

EDIT: Τώρα που το ξανασκέφτομαι....πετύχει δεν πετύχει και μόνο για το thread είσαι πολύ μπροστά!!! ;) Ευχαριστώωωω :))

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

H Nexus λες είναι πιο ελαφριά από την EVO? και....μια που το πιάσαμε...... αυτό με τα απανωτά restarts της EVO.....έχεις καμιά ιδέα...? Είδα ότι έχει ένα πρόγραμμα υπερχρονισμού.... δεν πρόλαβα να δω τι τιμές είχαν βάλει.... Λες να του είχαν βάλει να ξεκινάει με τίποτα 1300 και για αυτό είχε γίνει φλαμπέ το κινητό και έκανε restarts? :wacko:
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Kάποιες ics έχουν θέμα με restarts ανεξαρτήτως την ταχύτητα του επεξεργαστή

 

ok ok είπα μήπως κάνω εγώ τίποτα λάθος.... οκ πάμε για nexus.... :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Κάνε clear data σε μάρκετ & και download manager μήπως φτιάξει. Είναι χρήσιμη εφαρμογή? Που το χρησιμοποιείς? Σε sms, contacts?

From THE hd2

 

Τελικά το "ξανααγόρασα" και δούλεψε!!:)

Το χρησιμοποιώ στο iGO για μετατροπή κειμένου σε λόγο (TTS=Text To Speech). Εκφωνεί έτσι και τα Ονόματα των Οδών.

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για οποιαδήποτε μετατροπή Κειμένου σε Λόγο (ανάγνωση κειμένου, εκφώνηση ονόματος καλούντος κλπ....εγώ προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει).

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δώσει κάποιος κάποιο link για nand ics nexus μήπως τη δοκιμάσω και εγώ?

 

Όπως είμαι με τη nand TBD_Sensation_XL_Gen3_V3.5a2sd και το 200άρι recovery , κάνοντας wipe all data μπορώ να τη περάσω και εγώ την ics η χρειάζομαι κάτι διαφορετικό?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την περάσεις από την κατάσταση που είσαι τώρα με wipe userdata http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1434860
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου δουλεύει το wifi....... σου δουλεύει οκ?

 

Ναι και σε μένα δεν έχει κανένα πρόβλημα. Και wifi και data, ούτε έχω κάποιο restart ακόμη.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε μένα δεν έχει κανένα πρόβλημα. Και wifi και data, ούτε έχω κάποιο restart ακόμη.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Ναι και σε μενα τωρα που το ξαναεβαλα για να περασω το fix δουλευει μια χαρα...

Δεν ξερω τι σκαλωμα ειχε φαει.....

Με την ευκαιρια... το fix δεν περνιεται σε sd γιατι κατα το copy ο explorer δεν σου δινει δυνατοτητα copy στο system....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Ο default root explorer δεν υποστηρίζει root πρόσβαση.Πρέπει να βάλεις κάποιον άλλο από το market π.χ. es explorer,root browser lite κτλ. Για μένα ο πιο βολικός ειναι ο root browser lite.Στις sd rom για την αντιγραφή αρχείων στο σύστημα μπορείς να φτιάξεις ένα φάκελο root μέσα στο φάκελο ics και εκεί να βάλεις το αρχείο με το μονοπάτι που θέλεις να πάει. π.χ. αν ένα αρχείο πρέπει να ειναι στο /system/ θα το βάλεις στο φάκελο sdcard/ics/root/system/ ... και μετά από reboot θα αντιγραφεί αυτόματα στο σύστημα

Σε περίπτωση που αντέγραψες κάτι και δε μπουτάρει πια η ρομ,αντιγράφεις πάλι από το pc το αρχείο system.ext4 και θα μπουτάρει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω περάσει εδώ και μια εβδομάδα την NexusHD2-ICS-4.0.3-CM9 V1.4 και ενώ όλα πήγαιναν μια χαρά, απο χθές δεν "ακούει" η οθόνη.Δεν ενεργοποιείται τίποτα σε κάθε άγγιγμα της. Να υποθέσω ότι πάω για άλλη οθόνη (αν αξίζει βέβαια) η είναι κάτι που μπορεί να συσχετίζεται με την ROM και μπορεί να αντιμετωπισθεί;
Link to comment
Share on other sites

'Εχω περάσει εδώ και μια εβδομάδα την NexusHD2-ICS-4.0.3-CM9 V1.4 και ενώ όλα πήγαιναν μια χαρά, απο χθές δεν "ακούει" η οθόνη.Δεν ενεργοποιείται τίποτα σε κάθε άγγιγμα της. Να υποθέσω ότι πάω για άλλη οθόνη (αν αξίζει βέβαια) η είναι κάτι που μπορεί να συσχετίζεται με την ROM και μπορεί να αντιμετωπισθεί;

 

Κατ αρχάς δοκίμασε με διαφορετικές roms ή sd builds αν είσαι από κάρτα . Δοκίμασε να φλασαρεις wm ξανά ,προφανώς αν το φαινόμενο είναι καθολικό είναι hardware πρόβλημα . Εκτός της περίπτωσης του sod δεν έχω ακούσει τέτοιο software πρόβλημα

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ο default root explorer δεν υποστηρίζει root πρόσβαση.Πρέπει να βάλεις κάποιον άλλο από το market π.χ. es explorer,root browser lite κτλ. Για μένα ο πιο βολικός ειναι ο root browser lite.Στις sd rom για την αντιγραφή αρχείων στο σύστημα μπορείς να φτιάξεις ένα φάκελο root μέσα στο φάκελο ics και εκεί να βάλεις το αρχείο με το μονοπάτι που θέλεις να πάει. π.χ. αν ένα αρχείο πρέπει να ειναι στο /system/ θα το βάλεις στο φάκελο sdcard/ics/root/system/ ... και μετά από reboot θα αντιγραφεί αυτόματα στο σύστημα

Σε περίπτωση που αντέγραψες κάτι και δε μπουτάρει πια η ρομ,αντιγράφεις πάλι από το pc το αρχείο system.ext4 και θα μπουτάρει κανονικά.

 

Πολύ καλός!! Δεν ήξερα αυτή την αυτόματη αντιγραφή!! Πολύ βολικό! :)

Ευχαριστώ πολύ για άλλη μια φορά!!! :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ τη NexusHD2-ICS-CM9_V1.5 και όλα δουλεύουν μια χαρά μέχρι στιγμής.Wifi, bleutooth, φωτογραφική δουλεύουν μια χαρά, το βίντεο έχει το γνωστό πρόβλημα του lag και επίσης αναπαραγωγής (κολάει η εικόνα σε ασπρόμαυρο αρνητικό εφέ και ακούς μόνο ήχο).Πέρασα και το swype πληκτρολόγιο και έτσι έχω και ελληνικά τώρα στη γραφή.

 

Το μόνο που δε μπορώ να βρώ είναι να δω τις επαφές μου της κάρτας sim, πάω στις επαφές/εμφάνιση επαφών και δε βλέπω κάτι για κάρτα sim παρά μόνο τις επαφές του google μου.Απο την εισαγωγή/εξαγωγή μπορώ να κάνω εισαγωγή απο τη κάρτα sim αλλά προς το παρον δε το χω κάνει.Κάποια ιδέα?Έχω διαχωρίσει κάποιες επαφές για what's up στη κάρτα sim και θα ήθελα να το δουλεύω κατα αυτό το τρόπο!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

bbbb@ στην NexusHD2-ICS-CM9_V1.5 εδω λεει Hardware Acceleration (Hacked).Βρέθηκε λύση για το πρόβλημα που έλεγες για τις ICS ρομ ?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι....στην Nexus ics τα leds δουλεύουν ως notifications? Αν χάσει κανείς δηλαδή μια κλήση...ή έχει κάποιο άλλο notification σας ανάβει το led??? :confused:
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

'Εχω περάσει εδώ και μια εβδομάδα την NexusHD2-ICS-4.0.3-CM9 V1.4 και ενώ όλα πήγαιναν μια χαρά, απο χθές δεν "ακούει" η οθόνη.Δεν ενεργοποιείται τίποτα σε κάθε άγγιγμα της. Να υποθέσω ότι πάω για άλλη οθόνη (αν αξίζει βέβαια) η είναι κάτι που μπορεί να συσχετίζεται με την ROM και μπορεί να αντιμετωπισθεί;
Ενός φίλου μου είχε το ίδιο πρόβλημα και το στείλαμε στο servise, είχα δοκιμάσει τα πάντα δεν έστρωνε με τίποτα. Ευτυχώς ήταν ακόμη στην εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι....στην Nexus ics τα leds δουλεύουν ως notifications? Αν χάσει κανείς δηλαδή μια κλήση...ή έχει κάποιο άλλο notification σας ανάβει το led??? :confused:

 

Δεν δουλευουν

 

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρτη απο εδω http://www.sendspace.com/file/vaizar

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

τελικά αναγκάστηκα να βάλω την έκδοση που μου είπες --- Viber_2.1.2.116554.apk

σε ευχαριστώ:)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι πιο καινούριες δε πρόκειται να δουλέψουν για εισερχόμενες κλήσεις.Οσες το φορές το δοκίμασα,αν καλέσω εγώ ειναι οκ.Αν με καλέσουν κρασάρει και μαζί με το viber,όλο το σύστημα τηλεφώνου της συσκευής

Kαι η απάντηση της viber team http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23604903&postcount=9

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχάς δοκίμασε με διαφορετικές roms ή sd builds αν είσαι από κάρτα . Δοκίμασε να φλασαρεις wm ξανά ,προφανώς αν το φαινόμενο είναι καθολικό είναι hardware πρόβλημα . Εκτός της περίπτωσης του sod δεν έχω ακούσει τέτοιο software πρόβλημα

 

Πέρασα εκ νέου τα wm και το πρόβλημα της οθόνης δυστυχώς εξακολουθεί. Γνωρίζει κάποιος το κόστος αντικατάστασης;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εκ νέου τα wm και το πρόβλημα της οθόνης δυστυχώς εξακολουθεί. Γνωρίζει κάποιος το κόστος αντικατάστασης;

 

Φίλε Θανάση (αν δεν κάνω λάθος) νομίζω ότι είναι ασύμφορο. Είχα αλλάξει κι εγώ, αλλά εντός εγγύησης.

Ρώτα εδώ...http://www.teleservice.com/teleservice_departments_greece.php

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...