Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το πρόγραμμα spite migrate

υπάρχει και για τα windows και

στο market στα android. παίρνεις

backup με το sprite migrate από τα

windows . το αρχείο image αποθηκεύεται

στη καρτα μνήμης . μετά μπαίνεις με android

και με το πρόγραμμα sprite migrate των android

τρέχεις το αρχείο image από τη κάρτα μνήμης

Συμφωνώ απόλυτα!!! Μόνο που αν διαβάσεις πιο καλά τι ζητάω, θέλω ακριβώς το αντίθετο...!!! Δηλαδή θέλω μεταφορά επαφών, sms κ.λ.π. από Android προς Win mobile για την περίπτωση που από Android μετά από μέρες θελήσω να επιστρέψω σε WM και να έχω τις επαφές μου κ.λ.π. ενημερωμένα...

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίδες δούλεψα σήμερα την mattc EvoLeo v1.0.1 Kernel: 2.6.32.15 #5

είναι απίστευτα γρήγορη και επίσης δεν μου κολλάει καθόλου.τρώει αρκετό ρεύμα όμως και

δεν υπάρχει ελληνική γλώσσα περιβάλλοντος προς το παρόν.

 

*moderated*

Edited by Nikos_s3

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ αυτή δουλεύω σήμερα.Για ελληνικά κατέβασε από το μάρκετ το more locale 2 και επέλεξε ελληνικά.Το πρόβλημα όμως για μένα με αυτή την ρομ είναι ότι δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο αν δε βάλω μπροστά 0030 Σε κάθε άλλη περίπτωση κατά την ώρα που πατάω να γίνει κλήση βάζει μπροστά το 1 και βγαίνει άκυρος αριθμός.

Συμφωνώ απόλυτα!!! Μόνο που αν διαβάσεις πιο καλά τι ζητάω, θέλω ακριβώς το αντίθετο...!!! Δηλαδή θέλω μεταφορά επαφών, sms κ.λ.π. από Android προς Win mobile για την περίπτωση που από Android μετά από μέρες θελήσω να επιστρέψω σε WM και να έχω τις επαφές μου κ.λ.π. ενημερωμένα...

Πιο πάνω έγραψα για export ενός vcf αρχείου.Το αρχείο αυτό στη συνέχεια μπορείς να το εισάγεις στο outlook και να το συγχρονίσεις με τα wm.Το πρόβλημα είναι ότι αν έχεις επαφές με ελληνικούς χαρακτήρες,μπορεί να εμφανίζονται κινέζικα.Αλλη μια λύση είναι ο συγχρονισμός με gmail

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

ναι και σ εμένα έτσι είναι...ξέχασα να το αναφέρω συγνώμη ;)..

θα το διορθώσουν αυτό πιστεύω.ο spimonkey34 την δουλεύει σε

Miris Rom και ελπίζω να μην παίζει κάποιον ρόλο αυτό καθώς δεν την

παλεύω να αποχωριστώ την Omega Rom...

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολη την παρεα..

ειμαι νεος στον κλαδο htc και θα ηθελα τα φωτα σας..

εχθες εβαλα την omega rom cht και ολα ειναι αψογα και ομορφα..

διαβασα οτι γινεται με dual boot να βαλω και android..

θα ηθελα την βοηθεια σας να το επιτυχω αυτο και να βαλω την καλυτερη και

απροβληματιστη εκδοση..

σας ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

για μια σταθερή android ρομ θα σου πρότεινα αυτή που χρησιμοποιώ κι εγώ τώρα αλλά έχει κάποια μικροπροβληματάκια ακόμη μιας και είναι η νέα ρομ του HTC Evo σε kernel linux..

κατεβαίνει από εδώ:

http://www.multiupload.com/2OG2HRRB8S

δεν θα σου πρότεινα να ασχοληθείς με το dual boot προς το παρόν αλλά να το τρέξεις μαζί με το

από τον explorer σου..

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

για μια σταθερή android ρομ θα σου πρότεινα αυτή που χρησιμοποιώ κι εγώ τώρα αλλά έχει κάποια μικροπροβληματάκια ακόμη μιας και είναι η νέα ρομ του HTC Evo σε kernel linux..

κατεβαίνει από εδώ:

http://www.multiupload.com/2OG2HRRB8S

δεν θα σου πρότεινα να ασχοληθείς με το dual boot προς το παρόν αλλά να το τρέξεις μαζί με το

από τον explorer σου..

 

γιατι υπαρχει περιπτωση με dual boot να παθει κατι η να μην δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=735532 βρηκα και αυτη..

τωρα δεν ξερω ποια να βαλω..τα φωτα σας...

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=735532 βρηκα και αυτη..

τωρα δεν ξερω ποια να βαλω..τα φωτα σας...

 

Αυτη:

mattc Leo + Froyo w/Sense 1.8

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=736545

 

και οι οδηγίες εγκατάστασης:

1. Download zip file.

2. Extract contents of zip file into a folder on your SD card named 'Android'.

3. Using a file explorer in Windows Mobile, inside the 'Android' folder run CLRCAD.exe. Don't worry, it will appear to do nothing, that is normal.

4. Run Haret.exe.

5. Enjoy Android.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν την evoleo του mattc μια λύση για να μπορείς να παίρνεις τηλέφωνο είναι το prefix dialer ή το prefix dial από το market.Μπορούμε να το ρυθμίσουμε να καλεί πριν τον αριθμό το 0030 και έτσι δε βάζει μπροστά τον κωδικό 011 της αμερικής.

Μοναδικό πρόβλημα είναι όταν έχουμε κάποιες επαφές με +30 όπου εκεί γίνεται λίγο μπάχαλο.Προσωπικά αφιέρωσα ένα δεκάλεπτο να αφαιρέσω το +30 από κάποιες επαφές μου και πλέον είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

το έβαλα το πρωί φίλε bbbb...όντως είναι η μόνη λύση ως τώρα..

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=723200

 

ή

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=623792

 

ή

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733752

 

ποιο απο τα τρια ειναι το καλυτερο για το froyo sense και να ξεκιναει και ο ηχος του android..

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω που εχω την mattc Leo + Froyo w/Sense 1.8 εχω δει οτι η ενταση του ηχου κλεισης δεν ειναι και πολυ δυνατη οσο και αν την εχω ριθμηση ενω του κινητου μας με windows ειναι πολυ ποιο δυνατη! και κατι αλλο ειχα κατεβαση κατι live wallpeaper και ενω με την εκδοση froyo sense1.7 μου τα ετρεχε κανονικα με την mattc Leo + Froyo w/Sense 1.8 ενω τα κανω εγκατασταση οταν τα τρεχω μου βγαζει σφαλμα και δεν μου τα τρεχει! τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω που εχω την mattc Leo + Froyo w/Sense 1.8 εχω δει οτι η ενταση του ηχου κλεισης δεν ειναι και πολυ δυνατη οσο και αν την εχω ριθμηση ενω του κινητου μας με windows ειναι πολυ ποιο δυνατη! και κατι αλλο ειχα κατεβαση κατι live wallpeaper και ενω με την εκδοση froyo sense1.7 μου τα ετρεχε κανονικα με την mattc Leo + Froyo w/Sense 1.8 ενω τα κανω εγκατασταση οταν τα τρεχω μου βγαζει σφαλμα και δεν μου τα τρεχει! τι μπορει να φταιει;

 

αδελφε το εχεις με dual boot το froyo?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το εχω με dual boot το τρεχω απο τον explorer!

 

πρεπει να κανω φορματ την sd?

ειναι ευκολο να το περασω..το εχω κατεβασει αλλα δεν ξερω ακριβως τα βηματα..

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα κανεις εγκατασταση το προγραμμα για dual boot μετα τρεχει απο τον explorer τον windows τα android και μετα καθε φορα που θα ανοιγης το κινητο θα σου εμφανιζει αν θες windows η android.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει 4-5 εκδόσεις Android στο HD2. Τις έχω εγκαταλείψει όμως γιατί σε όλες μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα: κολάει εντελώς σε εισερχόμενες κλήσεις που δεν προλαβαίνω πια να μιλήσω καθόλου.

Τώρα κατεβάζω και την "mattc Leo + Froyo w/Sense 1.8" να δοκιμάσω (αλλά μαλλον τα ίδια θα μου κάνει κι αυτή υποψιαζομαι...) Φταίει μήπως το radio mou ή κάτι άλλο??? Έχει άλλος τέτοια κολλήματα σε εισερχόμενες κλήσεις? για να ξέρω γιατι αν είναι να μη μπορώ να μιλήσω, να εγκαταλείψω τις προσπάθειες για Android...

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Φιλε fpap71 και εγω το ιδιο radio με το δικοσου εχω και εχω και εγω omega rom και η mattc Leo + Froyo w/Sense 1.8 που την εχω στο κινητο μου παιζει πολυ καλα δεν μου κολλαει καθολου!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε fpap71 και εγω το ιδιο radio με το δικοσου εχω και εχω και εγω omega rom και η mattc Leo + Froyo w/Sense 1.8 που την εχω στο κινητο μου παιζει πολυ καλα δεν μου κολλαει καθολου!

Πιο πριν ομως, οι άλλες εκδόσεις (αν έχεις βάλει) σου παρουσιάζανε παρόμοια κοληματα με τα δικά μου σε εισερχομενες κλήσεις???

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα και την 1.7 και δεν ειχα κανενα κολλημα στης εισερχομενες κλησεις! να πω οτι εχω δοκιμασει και αλλες εκδοσεις και σε μερικες ειχα κολληματα γενικα στο τηλεφωνο!
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει 4-5 εκδόσεις Android στο HD2. Τις έχω εγκαταλείψει όμως γιατί σε όλες μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα: κολάει εντελώς σε εισερχόμενες κλήσεις που δεν προλαβαίνω πια να μιλήσω καθόλου.

Τώρα κατεβάζω και την "mattc Leo + Froyo w/Sense 1.8" να δοκιμάσω (αλλά μαλλον τα ίδια θα μου κάνει κι αυτή υποψιαζομαι...) Φταίει μήπως το radio mou ή κάτι άλλο??? Έχει άλλος τέτοια κολλήματα σε εισερχόμενες κλήσεις? για να ξέρω γιατι αν είναι να μη μπορώ να μιλήσω, να εγκαταλείψω τις προσπάθειες για Android...

 

αγορίνα δοκίμασε να φορμάρεις την κάρτα σου με αργή διαμόρφωση για να στηθεί σωστά και μετά κάνε ξανά εκκίνηση του android.πιστεύω πως αυτή η λύση μαζί με την έκδοση mattc EvoLeo v1.0.1 Kernel: 2.6.32.15 #5 και radio 2.10.50.28_2

νομίζω πως θα είναι ότι καλύτερο προς στιγμήν...

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

αγορίνα δοκίμασε να φορμάρεις την κάρτα σου με αργή διαμόρφωση για να στηθεί σωστά και μετά κάνε ξανά εκκίνηση του android.πιστεύω πως αυτή η λύση μαζί με την έκδοση mattc EvoLeo v1.0.1 Kernel: 2.6.32.15 #5 και radio 2.10.50.28_2

νομίζω πως θα είναι ότι καλύτερο προς στιγμήν...

Παίζει να είναι και αυτό... Θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία μόλις βρω χρόνο και ελπίζω να στρώσει.

Αν κάνω format πρέπει να ξαναστήσω win mobile και προγράμματα της storage από την αρχή ή με ένα απλό copy-paste το περιεχόμενο που είχε πριν η storage επιστρέφω στην κατάσταση που είχα προ-format στημένη τη συσκευή???

(Το format θα το κάνω απο τη συσκευή ή μέσω pc?)

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω από χτες αυτή την έκδοση android

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=780525

 

πολύ γρήγορη χωρίς κανένα κόλλημα. για την ώρα απροβλημάτιστο .

θα δείξει

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...