Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προτείνω τότε να βάλεις το 4ext recovery που θα βρεις στο http://goo.im/devs/Xylograph/Various/Recoveries/NAND πολύ καλό επισης και full touch ειναι το twrp
Link to comment
Share on other sites

Έως τώρα πίστευα ότι με το CWM backup είμαι καλυμμένος

Με την επαναφορά της rom στην καινούρια κάρτα διαπίστωσα ότι αυτό δεν υσχύει.

Τα data των εφαρμογών που είναι στην κάρτα δεν παίρνονται backup.

Εάν δηλαδή χαλάσει η κάρτα μου, με ένα CWM backup που έχω κρατήσει στο pc μου δεν επαναφέρω τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εχω την Hyperdroid CM7 2. 3. 7 και εχθές πάτησα καταλαθος στην εφαρμογή της κάμερας την "εναλλαγή κάμερας". Από τότε οπότε παω να ανοίξω την εφαρμογή κρσασαρει. Μπορώ να βρω κάπου την εφαρμογή της κάμερας να την ξαναπερασω;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εχω την Hyperdroid CM7 2. 3. 7 και εχθές πάτησα καταλαθος στην εφαρμογή της κάμερας την "εναλλαγή κάμερας". Από τότε οπότε παω να ανοίξω την εφαρμογή κρσασαρει. Μπορώ να βρω κάπου την εφαρμογή της κάμερας να την ξαναπερασω;

 

Ευχαριστώ

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Φωτογ.Μηχανή κάνε Εκκαθάριση δεδομένων, και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ δουλεύει μια χαρά τώρα.

 

Τελικά έχασα τις φωτογραφίες.. ενώ την πρώτη φορά τις εμφάνισε τώρα δεν υπάρχει Τπτ άδειος ο φάκελος :-(

Χάθηκαν για τα καλά;

Edited by Bictor
Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασα και εγώ τώρα και δεν έχασα καμμία φωτογραφία.Μήπως οι φωτογραφίες υπάρχουν στο φάκελο στην κάρτα αλλά δεν εμφανίζονται στη "συλλογή" ;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια no sense rom για το κινητάκι μου, μιας και τους τελευταίους μήνες δεν παρακολουθούσα το forum. Αυτή τη στιγμή έχω μία nexus sense, από την οποία είμαι ευχαριστημένος, με μόνο ελάττωμα κάποιο λαγκάρισμα που κάνει, φαντάζομαι επειδή είναι sense. Θέλω να πάω σε no sense για να βάλω android 4 και να έχω πιο smooth αίσθηση. Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Λίγο μια ερώτηση πρώτα, καθώς λίγο έχω μείνει πίσω με τις τελευταίες εξελίξεις. Βλέπω ότι αυτές οι εκδόσεις είναι nativesd, εγώ αυτή τη στιγμή τρέχω από nand. Τι είναι καλύτερο το nativesd (που δεν ξέρω και πολύ καλά τι είναι) ή nand. Να πω επίσης ότι έχω το αμερικάνικο leo με τα 1024Mb και τα πολύχρωμα πλήκτρα...

Link to comment
Share on other sites

Οι εκδόσεις αυτές εγκαθίστανται και στην nand και σαν nativesd, επιλέγεις εσύ τι θες.

Εγώ έχω την nexushd2 στην nand και πάει μια χαρά.

Edited by jkap
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς.Aρκετές από τις καινούριες ρομ ics/jb ειναι "dual installer".Επισης για την nativesd μέθοδο o securecrt προτείνει την sandisk ultra-1 class10 δηλαδή αυτή
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μία ερώτηση

 

Έχω το superuser αλλά δεν βλέπω να λειτουργεί ....

 

Πάω μέσα και βλέπω στις εφαρμογές αλλά δεν υπάρχει τπτ ....

 

Πριν όλα ήταν μια χαρα τώρα που άλλαξα sdcard και έκανα recover δεν υπάρχει καμία εφαρμογή μέσα στο superuser

 

υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω ξανα μέσα τις εφαρμογές ???

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις clear data στο su και βέβαια "γεμίζει" με το που ανοίγεις εφαρμογές που ζητούν root. Αλλιώς κάνεις ubdate στο su ή κατεβάζει το su ubdate fixer, (αν δεν κάνω λάθος έτσι λέγεται)

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να επαναφερω το πορτοκαλί φωτακι όταν έρχεται μήνυμα ή εχω αναπάντητη κλήση κλπ? Γιατί ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί...

Μπας κ κάηκε να το αλλάξω με φθοριου? :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργοποιημένο το "φωτεινός παλμός ειδοποίησης" στις ρυθμίσεις /προβολή;

Αλλιώς πετα το το σαράβαλο :-) ή βάλε φθορίου 40cm γιατί το εξηνταρι θα εξέχει πολύ. Επίσης μπορείς να βγάλεις δύο καλωδιακια να βάλεις από χριστουγεννιατικο δέντρο...

Δεν ξέρω αν δουλεύει επίσης και το led me now

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα... έγραψες..

Το συγκεκριμένο κινητό δεν υπάρχει περίπτωση να πεταχτεί, μέχρι να λιώσει.

Είχε πάει ψόφιο μετά από μπάνιο με χυμό πορτοκαλί για service, με ειδοποίησαν ότι το κόστος επισκευής ήταν 505, 70 (!!??!!) ευρω και εννοείται τους είπα να μου το στείλουν πίσω "ανεπισκευαστο".

Αναστήθηκε μετά το ταξίδι και από τότε (εδώ κ 1, 5 χρόνο) δουλεύει πιο καλά κ από καινούριο!

 

Είναι ενεργοποιημενο αυτό που είπες.

Έκανα κ τεστ κ άναψε... ευτυχώς τη γλίτωσα τη φθοριου..

Οταν όμως έρχεται μήνυμα ή αναπάντητη δεν αναβοσβηνει καθώς η οθόνη είναι κλειστή.

Πάλι για επαναφορά backup ή καθαρή εγκατάσταση παω....... *&%$6&&88? #@4:-) [^}£{>^[

Link to comment
Share on other sites

παιδια μία γρήγορη ερώτηση

 

θέλω να εγκαταστησω την [30-SEP-2012][ROM][JB][4.1.1] CMTight Leo v1.0 [CM10][NativeSD][sMALL]

 

στην εγκατάσταση υπάρχει να επιλέξω το obex rom και το low voltage script τι είναι αυτά ????

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Ακόλουθα το ρητό "εγκατέστησε και μη ερεύνα".

Σάμπως θα σου κάνει διαφορά αν επιλέξεις όχι obex πως το πες ρύθμιση ή high voltage script? :p

Συνήθως τα default είναι οκ.... δοκίμασε, τι έχεις να χάσεις.... το πολύ πολύ να την ξαναπερασεις.

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Διαφορά μεταξύ odex και deodex rom http://www.doctorandroid.gr/2012/09/easy-odex-your-rom.html ο xylograph λέει ότι με την odex rom βλέπει καλύτερη απόκριση.Εγώ προσωπικά για να είμαι ειλικρινής δεν είδα ΤΗΝ διαφορά που θα με κάνει να πω wow το odexed σύστημα ειναι πιο γρήγορο
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ποια ειναι αυτή που λες μιας και δεν έχεις λινκ αλλά αν εννοείς την cmtight που συζητάμε 2 ποστ πιο πάνω,δεν λειτουργεί κανένα από τα 2 που ανέφερες.Για wifi tether μπορείς να χρησιμοποιήσεις το barnacle wifi tether που ειναι ήδη εγκατεστημένο στη ρομ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...