Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είπα να δώσω άλλη μια ευκαιρία στην aokpa, κυρίως λόγω της ευκολίας εμφάνισης-απόκρυψης της navigation bar και έκανα ότι γράφει ο bbbb σε προηγούμενο τοστ, αλλά με έχει τρελάνει στα reboot. Κάθε τρεις και λίγο ''προσαρτήθηκε νέα κάρτα SIM κάντε reboot'' ή κάτι τέτοιο, πατάω το ''πίσω'' και αυτό πάλι κάνει reboot.

Πάντως ακόμη δεν έχω πετύχει ROM με σταθερή σύνδεση data με cLK. Λέω να περάσω την τελευταία tytung αλλά με magloader αυτή τη φορά, μήπως και στρώσει αυτό το θέμα με τα data.

Κάνει αυτά που υπόσχεται η 2.5 tytung ή μήπως να δω και αυτήν http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1769077 .

 

Του tytung θα τη δοκιμάσω το βράδυ και σίγουρα κάνει αυτά που υπόσχεται,την άλλη που λες την είχε δοκιμάσει ο Χρήστος και αν θυμάμαι καλά δεν την κράτησε και πολύ .

Στην alfa 3 πρεπει να φρασαρουμε και αυτο ? http://j.gs/1Dhp

Securecrt Kernel for Alpha3

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στην alpha 3 ειναι προαιρετικό το φλασάρισμα του securecrt kernel αν και φαίνεται ότι βελτιώνει κάπως την απόδοση

η aokpa τελικά δεν έχει γιατρειά.οτι και να κάνεις κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα θα αρχίσει τα reboot.η orange mix ειναι στην ουσία η tytung v2.3 με άλλο theme.δε βρίσκω λόγο να βάλεις αυτή αντί της tytung v2.5

το recovery μπορείς να το βάλεις.clk και data ειναι στην ουσία μια πονεμένη ιστορία.εμένα μου έχει κάτσει σχετικά καλά αλλά σίγουρα υπάρχουν θέματα

Link to comment
Share on other sites

στην alpha 3 ειναι προαιρετικό το φλασάρισμα του securecrt kernel αν και φαίνεται ότι βελτιώνει κάπως την απόδοση

η aokpa τελικά δεν έχει γιατρειά.οτι και να κάνεις κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα θα αρχίσει τα reboot.η orange mix ειναι στην ουσία η tytung v2.3 με άλλο theme.δε βρίσκω λόγο να βάλεις αυτή αντί της tytung v2.5

το recovery μπορείς να το βάλεις.clk και data ειναι στην ουσία μια πονεμένη ιστορία.εμένα μου έχει κάτσει σχετικά καλά αλλά σίγουρα υπάρχουν θέματα

 

Ο launcher που έχει η Orange, πως λέγεται;

Με ποιον τρόπο μπορώ να περάσω το touch recovery;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως να αναβαθμίσω σε android το htc hd 2;;; βασικα δεν σκαμπαζω και πολλα..... :s αν ειναι ευκολο κατι γινεται... :D
Link to comment
Share on other sites

To HD2 εχει windows mobile τελικά και όχι android ?? :lol: Γιατί ήξερα οτι έχει android

 

Αυτό που θέλω να μάθω αν το κινητό έχει αντοχή μπαταριά ένα 6ωρο σε χρήση την ήμερα το πολλή !

 

Και έχει ακόμα ψωμιά για κινητό του 2010 ?? γιατί θέλω να πάρω μεταχειρισμένο

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

To HD2 εχει windows mobile τελικά και όχι android ?? :lol: Γιατί ήξερα οτι έχει android

 

Αυτό που θέλω να μάθω αν το κινητό έχει αντοχή μπαταριά ένα 6ωρο σε χρήση την ήμερα το πολλή !

 

Και έχει ακόμα ψωμιά για κινητό του 2010 ?? γιατί θέλω να πάρω μεταχειρισμένο

 

εχει windows το δικο μου!!!! το εχω 3 χρονια αν θυμαμαι καλα... οποτε... καταλαβαινεις :wacko:

ειναι τελειο!!!! αλλα το εδωσα σε ενα καταστημα γερμανου πριν κανενα εξαμηνο για αναβαθμιση και μ βαλανε νεοτερη εκδοση windows αντι για android...

αναλογα τι χρονολογιας θα παρεις. αν αυτος που το ειχε πριν απο εσενα το ειχε αγορασει προσφατα θα εχει android... αν το αγορασε πριν 3-4 χρονια θα εχει windows. δικιμασε το πριν το παρεις. αν πας και το αγορασεις τωρα καινουριο, android θα εχει!!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έξι ώρες συνεχώς ανοιχτή οθόνη;

 

με 3G+ φαντάζομαι γιατι και το Ν97mini με σάπια μπαταριά κρατάει 6 ώρες μα ανοιχτή οθόνη :lol:

 

εχει windows το δικο μου!!!! το εχω 3 χρονια αν θυμαμαι καλα... οποτε... καταλαβαινεις :wacko:

ειναι τελειο!!!! αλλα το εδωσα σε ενα καταστημα γερμανου πριν κανενα εξαμηνο για αναβαθμιση και μ βαλανε νεοτερη εκδοση windows αντι για android...

αναλογα τι χρονολογιας θα παρεις. αν αυτος που το ειχε πριν απο εσενα το ειχε αγορασει προσφατα θα εχει android... αν το αγορασε πριν 3-4 χρονια θα εχει windows. δικιμασε το πριν το παρεις. αν πας και το αγορασεις τωρα καινουριο, android θα εχει!!!!

 

Κάπου διάβασα στο GSMarena οτι μπορεί να δεχτεί και wp7 ..

Δηλαδή υπάρχει με wm6.5 για παλιές και android με νεότερες

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

με 3G+ φαντάζομαι γιατι και το Ν97mini με σάπια μπαταριά κρατάει 6 ώρες μα ανοιχτή οθόνη :lol:

 

 

 

Κάπου διάβασα στο GSMarena οτι μπορεί να δεχτεί και wp7 ..

Δηλαδή υπάρχει με wm6.5 για παλιές και android με νεότερες

 

ετσι!!!! το πως αλλαζει απο w6.5 σε android ειναι το θεμα... γιατι να παω να το αγορασω παλι για να το εχω με android... το βλεπω χλομο :p

ειναι και πανακριβο το ατιμο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ετσι!!!! το πως αλλαζει απο w6.5 σε android ειναι το θεμα... γιατι να παω να το αγορασω παλι για να το εχω με android... το βλεπω χλομο :p

ειναι και πανακριβο το ατιμο!!!!!!!

Δες τον Οδηγό στην υπογραφή του Χρήστου (bbbb)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

εχει windows το δικο μου!!!! το εχω 3 χρονια αν θυμαμαι καλα... οποτε... καταλαβαινεις :wacko:

ειναι τελειο!!!! αλλα το εδωσα σε ενα καταστημα γερμανου πριν κανενα εξαμηνο για αναβαθμιση και μ βαλανε νεοτερη εκδοση windows αντι για android...

αναλογα τι χρονολογιας θα παρεις. αν αυτος που το ειχε πριν απο εσενα το ειχε αγορασει προσφατα θα εχει android... αν το αγορασε πριν 3-4 χρονια θα εχει windows. δικιμασε το πριν το παρεις. αν πας και το αγορασεις τωρα καινουριο, android θα εχει!!!!

καταρχην δεν κυκλοφορει το κινητο 3-4 χρονια.κυκλοφορησε οκτωβριο του 2009

αν πας και το αγορασεις τωρα καινουριο,παλι windows mobile θα εχει. o γερμανος δε θα σου βαλει ανεπισημο λειτουργικο που αναπτυσσεται στο xda.και με 3g κραταει το πολυ 2.30 ωρες.6 ωρες συνεχους τετοιας χρησης δυσκολα κραταει καποιο android phone

Και ναι παλι ανεπισημα παιρνει και windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

Περνάω το chainfire 3d σε cm9 κ μου λέει οτι δεν έχω χώρο στο /system.....??Πως γίνεται αυτό?Αφού έχω εσωτερική 130mb free και external 700mb free.

Edit:Βρήκα την λύση...όλα οκ!

Edited by leuteris23
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι δυνατόν, δεν έχω σύνδεση data ούτε με magldr, βλέπω το ανάλογο σύμβολο αλλά στην ουσία δεν υπάρχει μεταφορά δεδομένων.
Link to comment
Share on other sites

Με ποια Rom;

Εγω ειχα τετοιο προβλημα με την Alpha 3. Ξαναγυρισα στη Paranoid και ειμαι οκ τωρα.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα χρόνο που σταμάτησε ο :up: ioathe :up:να μαγειρεύει για το HD2 λέω να πάω στο ANDROID.

TyphooN CyanogenMod 7 και

[July 17th] [sense 3.5] Energy™

Είναι οι επιλογές μου. Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις στους παλιούς.

1. Μπορώ να περάσω τις επαφές από το outlook στο android, αν ναι πως και αν όχι ποιος άλλος τρόπος υπάρχει, γιατί το πέρασμα από το outlook είναι παιχνιδάκι στα WinMob 6.5 η επαναφορά από το PimBackup.

2. Είχα πειραματιστεί παλιά με Android από SD και έκανε κάτι «κουλά». Πχ. Μπέρδευε τις φωτογραφίες από την κάμερα με εικόνες από το Destinator και στα αρχεία μουσικής έβαζε τους ήχους από ήχους κλήσεις και Destinator.

Η μπαταρία κρατούσε μισή μέρα, θερμαίνονταν πολύ κτλ.

Θεωρώ ότι είχε παιδικές ασθένειες και ελπίζω να τις πέρασε.

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτην εχω τωρα με clk και ειμαι ενταξει.

 

Περασα τωρα την paranoid 1.5b, αν κανει τα ιδια και παλι θα περασω παλι cLK.

Link to comment
Share on other sites

Περασα τωρα την paranoid 1.5b, αν κανει τα ιδια και παλι θα περασω παλι cLK.
εγώ θα δοκιμάσω πρώτα την paranoid JB alfa 1 για να δώ πώς πάει και μετά την orange, ο τύπος λέει ότι πάει σφαίρα. σήμερα έχω χρόνο για δοκιμές.
Link to comment
Share on other sites

......Μπορώ να περάσω τις επαφές από το outlook στο android, αν ναι πως και αν όχι ποιος άλλος τρόπος υπάρχει,

 

 

GOContactSyncSetup για τις επαφές (αν και υπάρχει κ άλλο, αλλά δε θυμάμαι) και

GoogleCalendarSync για το ημερολόγιο....

Κοίτα να χεις κρατήσει ένα καλό backup και από τα δύο πριν κάνεις οποιοδήποτε συγχρονισμό ;).

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να χεις κρατήσει ένα καλό backup και από τα δύο πριν κάνεις οποιοδήποτε συγχρονισμό ;).

 

Εννοείτε πως θα κρατήσω καλό back up.

Όσο αφορά τα προβληματάκια που είχε λύθηκαν? Έχεις να προτείνεις τίποτα καλύτερο?

Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ραδιο βερσιον 2.06.51.04 και θελω να το αναβαθμισω σε ρομ Greek: (ELL) 3.14.482.2 (μαζι με την ρομ λεει θα αναβαθμιστει και το ραδιο σε 2.08.50.xx) για να ξεκινησω μετα να του βαλω το android. πηγα λοιπον και τν κατεβασα και εστειλα τν εφαρμογη μεσα στην micro sd του κινητου και οταν ξεκινησα να την τρεχω στην συσκευη μου βγαζει ενα μηνυμα που λεει "δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη του ποκετ πισι" κατι κανω στραβα ε? :blink: ειπα οτι ειμαι ασχετη?? το ειπα,ε?? :p Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...