Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα λειτουργεί κανονικά το wifi και σε αυτό το build.

Υ.Γ. απορώ πως έγραφα τόσο καιρό στο κινητό χωρίς Swype!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έβαλες χειροκίνητα το router ;

το swype το πληκτρολόγιο εννοείς ;

το αγόρασα πριν μέρες αλλά δεν με βόλεψε αρκετά , δεν έχει και καλό ελληνικό λεξιλόγιο

 

edit: κάτσε μπερδεύτηκα ποιό είναι το swype ? το slide it εννοούσα εγώ

 

edit ii : αυτό εννοείς ;

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

To router δεν το έβαλα χειροκίνητα.το Swype ναι αυτό εννοώ αλλά από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313102
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους έχω ένα πρόβλημα με το hd2 από την στιγμή που έβαλα android δεν λειτουργεί το gps φοράει έκδοση android 2.3.7 έκδοση βασικού φάσματος 15.42.50.11u_2.15.50.14 mod version cyanogenmod-7.1.0-desire[typhoon_v3.7.0-magldr] έχω αλλάξει το gps.conf αλλά πάλη τίποτα καμιά ιδέα....

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. απορώ πως έγραφα τόσο καιρό στο κινητό χωρίς Swype!!!

Είναι όντως εκπληκτικό πόσο καλά δουλεύει αυτό το πρόγραμμα.

βοηθησε με όμως σε κάτι. Από το πληκτρολόγιο δε φαίνεται η τελευταία στήλη, δηλαδή το 0, το π, το λ και το backstage. Δε "χωράνε" στην οθόνη μου.

Σαν να θέλει αλλαγή η ανάλυση της οθόνης για να μπορέσουν να χωρέσουν και αυτα μέσα.

Μήπως γνωρίζεις κάτι γι αυτό? Στις ρυθμίσεις δε βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έβαλες; πρέπει να βάλεις την πρώτη που είναι multi resolution

 

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έβαλες; πρέπει να βάλεις την πρώτη που είναι multi resolution

Sent from my NexusHD2 using tapatalk

 

Έπεσες μέσα κύριος! ευχαριστώ...

Εγώ έπεσα έξω και επέλεξα τη δεύτερη...

 

Ασχετο: Κοζάνη μένεις? θυμάμαι το Μαυροδένδρι με -18 στη σκοπιά και....ζεσταίνομαι....

 

Sent from my HD2 using Swype, what is Tapatalk? LoL

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... Μετα απο εγγραφη βιντεο χτες σε νυχτερινο κεντρο με πολυ δυνατο ηχο, πλεον δεν εγγραφεται ηχος στα βιντεο.

 

Ηχογραφηση ομιλιας γινεται κανονικα, αλλα οχι ηχογραφηση ηχου σε βιντεο. Τι κανω; reset σε factory settings; Rom cm7

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

το xda τι στο γερο διαβολο επαθε και δεν δουλευει?:mad:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

το xda τι στο γερο διαβολο επαθε και δεν δουλευει?:mad:

 

Μια χαρά δουλεύει σε μένα:)

 

Πως μπορώ να προσθέσω Ελληνική γλώσσα σ' αυτή τη Rom...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1316632?

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα,

Εχει κανεις το super status bar premium?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα,

Εχει κανεις το super status bar premium?

 

Δεν την έχω αλλά για την δουλειά αυτήν, χρησιμοποίησα την uot kitchen. Τουλάχιστον δεν θα έχεις το πρόβλημα να θες κάτι και να μην μπορείς να το κάνεις λόγω του ότι δεν έχεις την πληρωμένη έκδοση.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Θέλω να περάσω nand rom στο HD2 που έχω και σκεφτόμουν να βάλω μία χωρίς sense μιας και υποθέτω πως η μνήμη θα είναι οριακή για να τρέχει απροβλημάτιστα.

 

Δύο γρήγορες ερωτήσεις όπου πιστεύω ότι είναι και οι απαντήσεις.

 

1)Την κάρτα sd μπορώ να την κάνω format μέσω MAGLDR οπότε θα πρέπει να κάνς και partition? Εϊναι υποχρεωτικό βήμα αυτό?

 

2)Σκεφτόμουν αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951 μιας και είναι non-sense. Την 3.7.5. Την έχει κάποιος? Εϊναι καλή?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Θέλω να περάσω nand rom στο HD2 που έχω και σκεφτόμουν να βάλω μία χωρίς sense μιας και υποθέτω πως η μνήμη θα είναι οριακή για να τρέχει απροβλημάτιστα.

 

Δύο γρήγορες ερωτήσεις όπου πιστεύω ότι είναι και οι απαντήσεις.

 

1)Την κάρτα sd μπορώ να την κάνω format μέσω MAGLDR οπότε θα πρέπει να κάνς και partition? Εϊναι υποχρεωτικό βήμα αυτό?

 

2)Σκεφτόμουν αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951 μιας και είναι non-sense. Την 3.7.5. Την έχει κάποιος? Εϊναι καλή?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Γιατί σε προβληματίζει η δημιουργία partition;. Στις οδηγίες τους οι chef εξηγούν όλη την διαδικασία.

Νομίζω πως το link που δίνεις είναι από την typhoon, σωστά; αν ναι πιστεύω πως είναι από τις καλύτερες.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω αλλά για την δουλειά αυτήν, χρησιμοποίησα την uot kitchen. Τουλάχιστον δεν θα έχεις το πρόβλημα να θες κάτι και να μην μπορείς να το κάνεις λόγω του ότι δεν έχεις την πληρωμένη έκδοση.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Καλησπέρα

αν σου είναι εύκολο δωσε μου πληροφορίες για το uot kitchen

έριξα μια ματιά στο site τους . κάνει λέει παπάδες ποιός ο λόγος να έχει κάποιοος ένα τέτοιο πρόγραμμα (και ασφαλώς θα το δοκιμάσω :D αλλά ας ξέρω και τι κάνω:cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

αν σου είναι εύκολο δωσε μου πληροφορίες για το uot kitchen

έριξα μια ματιά στο site τους . κάνει λέει παπάδες ποιός ο λόγος να έχει κάποιοος ένα τέτοιο πρόγραμμα (και ασφαλώς θα το δοκιμάσω :D αλλά ας ξέρω και τι κάνω:cool::cool:

 

Στην αρχή δυσκολεύτηκα και εγώ μέχρι να το καταφέρω και χρειάστηκε να επαναλάβω την διαδικασία πολλές φορές και περίμενα να ξαναπάρω σειρά.

Διάβασε πολύ προσεκτικά τις οδηγίες που δίνονται.Ανάλογα με την rom που έχεις πρέπει να ανεβάσεις κάποια αρχεία, τα οποία και θα τροποποιηθούν.

Το ''δύσκολο'' της υπόθεσης (τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση) ήταν το file upload. Δες για την δική σου rom ποια αρχεία θα χρειαστείς. Για αρχή θα σου πρότεινα να κάνεις μια απλή αλλαγή, για να δεις πως γίνεται και λειτουργεί η κουζίνα και στην συνέχεια αλλάζεις περισσότερα πράγματα.

 

Δες και ένα βιντεάκι για να πάρεις μια ιδέα http://www.youtube.com/watch?v=aesWuyGCIVQ

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει στο κινητό αυτή την ρομ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119

 

είναι πραγματικά πολύ γρήγορη αν τα πάει καλά και

στην μπαταρία τότε πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο . έχω

όμως ένα πρόβλημα.όταν πάω να κατεβάσω από το

market γράφει λήψη για αρκετή ώρα αλλά δεν κατεβάζει

την εφαρμογή . μόνο μία φορά κατάφερα και κατέβασα

το astro file manager και αφού μου πέταξε και κάποιο

μύνημα στο κινητό μου έκλεισε το μάρκετ . καμιά ιδέα πως

θα το λύσω το πρόβλημα ? όταν την πέρασα έκανα wipe data

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα android στο HD2 που έχω και όλα φάνηκαν να πήγαν καλά. Στο reboot που έκανε έχει μείνει στην οθόνη που λέει android και έχει και το σήμα του android. Πόση ώρα μένει σε αυτό? Πρέπει να είναι κανένα 10λεπτό ήδη σε αυτή την οθόνη. Αργεί να φορτώσει την πρώτη φορά τόσο πολύ?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα android στο HD2 που έχω και όλα φάνηκαν να πήγαν καλά. Στο reboot που έκανε έχει μείνει στην οθόνη που λέει android και έχει και το σήμα του android. Πόση ώρα μένει σε αυτό? Πρέπει να είναι κανένα 10λεπτό ήδη σε αυτή την οθόνη. Αργεί να φορτώσει την πρώτη φορά τόσο πολύ?
ποια ρομ εβαλες ?
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

 

Και είναι ακόμη στην οθόνη αυτή. Δεν ξεκινάει από οτι φαίνεται με τίποτα. Οπότε τώρα?

 

Θα μείνει και από μπαταρία αν πάει έτσι....

 

Πριν περάσω τη ROM έκανα ένα ext partition & swap στην sd κάρτα και ο υπόλοιπος χώρος fat32. Λέτε να πείραξε το συγκεκριμένο? Έπρεπε να είναι μόνο fat32?

 

Να βγάλω την μπαταρία? Δεν βλέπω κάποιο λόγο να το αφήσω ακόμη.

Edited by gvuser
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

 

Και είναι ακόμη στην οθόνη αυτή. Δεν ξεκινάει από οτι φαίνεται με τίποτα. Οπότε τώρα?

 

Θα μείνει και από μπαταρία αν πάει έτσι....

 

Πριν περάσω τη ROM έκανα ένα ext partition & swap στην sd κάρτα και ο υπόλοιπος χώρος fat32. Λέτε να πείραξε το συγκεκριμένο? Έπρεπε να είναι μόνο fat32?

εβαλες partition 150-5 http://www.multiupload.com/1JC969EQ5C
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έκανα όλα αυτά. Απλά έχει μείνει στη οθόνη του android και δεν ξεκινά. Έχει τώρα 1 ώρα και που είναι εκεί. Βγάζω μπαταρία και κάνω πάλι την ίδια διαδικασία???

 

Έβγαλα τη μπαταρία και το ανοίγω αλλά μόλις μπαίνει στο MAGLDR πάει να ξεκινήσει παλι το android. Στο μενού του πως πάω? (άκυρο το βρήκα)..

Edited by gvuser
Link to comment
Share on other sites

To HSPL είναι 2.08?

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πέρασα μέσω του HSPL4 όπου όταν έκανε την εγκατάσταση επέλεξα HSPL 2.08.

 

Να κάνω wipe data μέσα από το Clockwork και μετά πάλι install from sd τη ROM που είναι περασμένη εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...