Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν έχεις γρήγορη κάρτα δεν έχεις πρόβλημα.Για γρήγορη κάρτα σε nand android roms,προτείνω το dataonext και για πιο αργή κάρτα το link2sd.Εννοειται ότι μπορείς να έχεις και nativesd roms στο ίδιο partition που έχεις και το dataonext.

Edit

Bγήκε η πρώτη nexushd2 cm10.1

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η επιλογη NAND with DataOnEXT δεν ειναι μια πολυ καλη λυση για το ευρωπαϊκό HD2 για την βασικη μας ρομ?

Ετσι δεν εχουμε την ταχύτητα της nand με τον άπλετο χωρο της sd για εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ειναι.Αρκει να μην έχεις αργή κάρτα μνήμης γιατι θα σέρνεται η συσκευή

edit

Πρώτες εντυπώσεις από την nexushd2 cm10.1 σε nativesd.Οτι καλύτερο κυκλοφορεί μέχρι σήμερα με android 4.2.2.Ο tytung διόρθωσε κατά 99% το bug που έχουν οι άλλες 4.2.2 android roms με το pinch2zoom και επιτέλους ειναι χρησιμοποιήσιμο.Με ενοχλούσε πάρα πολύ αυτό το θέμα μιας και ήταν πρακτικά αδύνατο να κάνεις pinch2zoom.Μειονέκτημα ότι στις ρυθμίσεις δεν έχει ή δεν βρήκα την ρύθμιση για να ανοίγει η συσκευή απο την αναμονή με τα πλήκτρα φωνής.Οπως πάντα με τις ρομ του tytung,έτσι και τώρα προχώρησε το developing αρκετά βήματα εμπρός

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

H ρύθμιση πρέπει να υπάρχει στο ρυθμίσεις--->προβολή--->wake up options αλλά δεν υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2013-04-07-22-33-28.png

 

To system partition που εχω ειναι 200mb σωστα?

Αρα για να κανω full install στην nand με data@ext πρεπει να το αλλαξω σε 285?

Link to comment
Share on other sites

και για να γινει αυτο θα παω στο 4ext250M που εχω κατεβάσει και θα αλλαξω το flash.cfg με τα παρακατω και το φλασαρω απο την αρχη?

misc ya 1M

recovery rrecov|ro|nospr 5M cwm_recovery_leo.img

boot yboot|ro 5M

system ya 285M

cache ya 2M

userdata ya|asize|hr allsize

 

ή υπαρχει καποιος πιο συντομος δρομος?

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ειναι.Αρκει να μην έχεις αργή κάρτα μνήμης γιατι θα σέρνεται η συσκευή

edit

Πρώτες εντυπώσεις από την nexushd2 cm10.1 σε nativesd.Οτι καλύτερο κυκλοφορεί μέχρι σήμερα με android 4.2.2.Ο tytung διόρθωσε κατά 99% το bug που έχουν οι άλλες 4.2.2 android roms με το pinch2zoom και επιτέλους ειναι χρησιμοποιήσιμο.Με ενοχλούσε πάρα πολύ αυτό το θέμα μιας και ήταν πρακτικά αδύνατο να κάνεις pinch2zoom.Μειονέκτημα ότι στις ρυθμίσεις δεν έχει ή δεν βρήκα την ρύθμιση για να ανοίγει η συσκευή απο την αναμονή με τα πλήκτρα φωνής.Οπως πάντα με τις ρομ του tytung,έτσι και τώρα προχώρησε το developing αρκετά βήματα εμπρός

 

Να ρωτήσω κάτι πριν την περάσω γιατί δεν το βλέπω στη σχετική σελίδα: Τα soft keys είναι ενσωματωμένα ή πρέπει να τα περάσουμε ξεχωριστά όπως στις προηγούμενες roms; Επειδή τα hardware buttons τα έχουν παίξει εντελώς, τα virtual μου είναι απαραίτητα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι πριν την περάσω γιατί δεν το βλέπω στη σχετική σελίδα: Τα soft keys είναι ενσωματωμένα ή πρέπει να τα περάσουμε ξεχωριστά όπως στις προηγούμενες roms; Επειδή τα hardware buttons τα έχουν παίξει εντελώς, τα virtual μου είναι απαραίτητα.
στο ρωταει αν τα θελεις στο aroma οταν βαζεις την ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Bαγγέλη πως σου φαίνεται η ρομ; Προσωπικά ειναι η πρώτη 4.2.2 που έχω κρατήσει πάνω απο μερικές ώρες στη συσκευή μου.
Link to comment
Share on other sites

στο ρωταει αν τα θελεις στο aroma οταν βαζεις την ρομ.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Γεινκά, τη συστήνετε για καθημερινή χρήση, ή είναι νωρίς ακόμη και θέλει βελτιώσεις;

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, θα την δοκιμάσω. Σχετικά με το πρόβλημα που είχα με την οθόνη, τελικά ήταν το digitizer. φίλος που πιάνουν τα χέρια του, το επιδιόρθωσε και δουλεύει ( προς το παρόν) κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Bαγγέλη πως σου φαίνεται η ρομ; Προσωπικά ειναι η πρώτη 4.2.2 που έχω κρατήσει πάνω απο μερικές ώρες στη συσκευή μου.
Ένα θα σου πω ,έχω σβήσει όλες τις άλλες και έχω μόνο αυτήν, δεύτερη μέρα σήμερα λειτούργει άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Ένα θα σου πω ,έχω σβήσει όλες τις άλλες και έχω μόνο αυτήν, δεύτερη μέρα σήμερα λειτούργει άψογα.

Δηλ.ολα δουλευουν κανονικα ουτε κολληματα ουτε τιποτα?Με το θεμα του σηματος ολα οκ?Τα δεδομενα λειτουργουν?η καμερα?

πολλες ερωτησεις μαζι μα μιας και την δοκιμασες ομως θα το υποστεις και αυτο:)

Λιγο ακομα ψησιμο θελω και φλασαρω αμεσως :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Με το θεμα του σηματος ολα οκ?Τα δεδομενα λειτουργουν?η καμερα?

πολλες ερωτησεις μαζι μα μιας και την δοκιμασες ομως θα το υποστεις και αυτο:)

Λιγο ακομα ψησιμο θελω και φλασαρω αμεσως :shifty:

βαλτην άφοβα ,όσα γραφείς λειτουργούν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την gingerbread 2.3.7 και όπως είπε και ο φίλος παραπάνω έχω πρόβλημα με τα buttons (κολλάει και δεν ανταποκρίνεται) και ως εκ τούτου χρησιμοποιώ το button savior για να έχω τα virtual κουμπιά.

 

Παρ' όλα αυτά δεν έχω καταφέρει να βρω ακόμα αν και πως ξυπνάμε το τηλέφωνο με τα πλήκτρα φωνής... παίζει τέτοια δυνατότητα ή να βάλω άλλο πρόγραμμα ;

 

Επίσης είμαι σε φάση να περάσω android 4 ics.

Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμένη ρομ που έχεις τωρα πρέπει να απενεργοποιήσεις το κλείδωμα της οθονης για να ανοιγει με τα πλήκτρα της φωνής με κάποια εφαρμογή όπως το no lock

Σε cm rom μπορεις να έχεις και το κλειδωμα οθόνης και να ανοιγει απο τα πλήκτρα φωνης.Δυστυχως όμως στην 4.2.2 που συζητάμε ο tytung δεν έχει προσθεσει αυτη την επιλογή,οπότε και εδώ η λύση προς το παρον ειναι να απενεργοποιήσεις το κλειδωμα της οθονης

Link to comment
Share on other sites

 

Παρ' όλα αυτά δεν έχω καταφέρει να βρω ακόμα αν και πως ξυπνάμε το τηλέφωνο με τα πλήκτρα φωνής... παίζει τέτοια δυνατότητα ή να βάλω άλλο πρόγραμμα ;

 

Επίσης είμαι σε φάση να περάσω android 4 ics.

Θα σου προτείνω να βάλεις 4.2.2 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2208626 Αυτή η ρομ έχει την επιλογή που λέει ο Χρήστος και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα όσο χρόνο την είχα .
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να φλασαρω το καινουριο CWM για να εχω 290Μ system partition αλλα οταν τρεχω το DAF.exe πεταει το παρακατω μηνυμα

 

An error has occurred

Read below for more information

 

Error Description: Config load failed.

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (725)

 

Error Description: CONFIG: file not exist

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (359)

 

Εχω WIN8

 

EDIT: Τελικα κατι εκανα λαθος στο flash.cfg οταν προσπαθησα να το κανω απο 200->285, κατεβασα το 290 του bbbb και ολα καλα τελικα!

 

EDIT2: H ρομ ειναι εμφανως πιο γρηγορη απο την 4.1.2 αλλα εχει καποια bugs.

Η καμερα μου κανει κατι περιεργα αλλα μετα απο 2 ρεσταρτ δειχνει να εχει στρωσει, το πιο σημαντικο ομως ειναι οτι δεν εχω mobile data και δειχνει να τρωει πολυ μπαταρια!

Edited by Bictor
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να φλασαρω το καινουριο CWM για να εχω 290Μ system partition αλλα οταν τρεχω το DAF.exe πεταει το παρακατω μηνυμα

 

 

 

Εχω WIN8

 

EDIT: Τελικα κατι εκανα λαθος στο flash.cfg οταν προσπαθησα να το κανω απο 200->285, κατεβασα το 290 του bbbb και ολα καλα τελικα!

 

EDIT2: H ρομ ειναι εμφανως πιο γρηγορη απο την 4.1.2 αλλα εχει καποια bugs.

Η καμερα μου κανει κατι περιεργα αλλα μετα απο 2 ρεσταρτ δειχνει να εχει στρωσει, το πιο σημαντικο ομως ειναι οτι δεν εχω mobile data και δειχνει να τρωει πολυ μπαταρια!

 

Έχεις magldr ή clk; επελεξες κατα την εγκατάσταση σύνδεση data ppp ή rmnet; ξανακανε εγκατάσταση απο πανω με την αλλη επιλογή data απο αυτή που εβαλες αρχικά.για την κάμερα είναι γνωστό bug.επίσης υπάρχει και ένα θέμα με την σωστη εμφάνιση της έντασης του σήματος κινητής αλλά δεν επηρεάζει την σύνδεση data

Link to comment
Share on other sites

Εχω magldr και ξανα εκανα φρεσκια εγκατασταση με ΡΡΡ αυτη την φορα και ειναι μια χαρα τωρα!

Οντως εχει ενα θεμα με την σωστη εμφάνιση της έντασης του σήματος αλλα διορθώνεται μεσα απο το build.prob οποτε ολα καλα και εκει.

Τωρα εχω αρχίσει και την στήνω για everyday use να δουμε πως θα τα παει.

 

Για το greenify πρεπει να εγκαταστησουμε το SuperSU?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...