Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα προβληματάκι με τα softkeys έχω. Όταν εγκατέστησα την rom επέλεξα να μην τα έχω. Μετά άλλαξα γνώμη και φλασαρα το zip για τα virtualkeys που έδωσε ο tytung. Όλα μια χαρά έχω τώρα. Μετά φλασαρα το zip για να εμφανίζονται τα softkeys και σε landscape. Επέλεξα από το aroma installer να εμφανίζονται πάντα σε landscape με 32dip. Δεν εμφανίζονται 'όμως. Καμοια λύση ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθω να βάλω την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1930240 κι ενώ δείχνει ότι η εγκατάσταση είναι επιτυχής, στο reboot κολάει στην οθόνη με το δαχτυλίδι του CyanogenMod..
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ελέγξει αν έχεις τον διαθέσιμο χώρο,ανάλογα το είδος της εγκατάστασης που θες να κάνεις; Μήπως έχεις ήδη κάποια παλιότερη έκδοση της ρομ; Αν ναι,δοκίμασε κατά την εγκατάσταση την επιλογή full wipe
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τασκ29, περασα το MAGLDR113, μετά το recovery με

 

misc ya 1M

recovery rrecov|ro|nospr filesize recovery_leo.img

boot yboot|ro 5M

system ya 250M

cache ya 2M

userdata ya|asize|hr allsize

 

και κατά την εγκατάσταση επέλεξα το full wipe.

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της ρομ γράφει

The required system partition size for v1.3a is as follows:

  • Full install 285 MB
  • Minimum Install (i.e. custom install with everything unchecked) 200 MB

Εσυ κατά την εγκατάσταση επέλεξες full install? Γιατί αν το επέλεξες το 250αρι /system που έβαλες,δε φτάνει

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της ρομ γράφει

The required system partition size for v1.3a is as follows:

  • Full install 285 MB
  • Minimum Install (i.e. custom install with everything unchecked) 200 MB

Εσυ κατά την εγκατάσταση επέλεξες full install? Γιατί αν το επέλεξες το 250αρι /system που έβαλες,δε φτάνει

 

Όχι κάνω τη μίνιμουμ με όλα ατσεκάριστα.

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη επιλογή ειναι το data2ext4 που δε λειτουργεί σωστά με όλες τις κάρτες μνήμης.Υποθέτω ότι έχεις ήδη φτιάξει ext4 partition.Λογικά το πρόβλημα σου ειναι ότι δεν μπορεί να γίνει προσάρτηση το ext4 όσο γρήγορα πρέπει, κατά την εκκίνηση.Δοκίμασε την πρώτη επιλογή με minimum install και αν μπουτάρει,κατά πάσα πιθανότητα αυτό είναι το πρόβλημα σου.Η δοκίμασε την τρίτη επιλογή-nativesd
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τη πρώτη... τίποτα δυστυχώς. Τέλος πάντων, θα το ξανακοιτάξω αύριο.

 

Αν πάντως σκεφτείς κάτι άλλο που ίσως βοηθήσει γράψτο και θα το δοκιμάσω.

 

Σ'ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και nativesd-->τρίτη επιλογή.Σιγουρα ειναι κάτι απλό που λείπει αλλά ποιο ειναι αυτό :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

η συσκευή μου ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί. Μετά από μια μέρα άναψε, έμεινε αναμένει και μόλις την έσβησα πάλι δεν ξανανοίγει. Γνωρίζετε κανέναν τεχνικό να του το στείλω να το δει? Κανέναν που να ασχολείται με τέτοιες συσκευές γιατί έχω άσχημη εμπειρία από καταστήματα με service κινητών τηλεφώνων γενικό.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω (γιατι το εσβησα κατα λαθος) software για να κανω ext4 partition, εχετε κατι?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

η συσκευή μου ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί. Μετά από μια μέρα άναψε, έμεινε αναμένει και μόλις την έσβησα πάλι δεν ξανανοίγει. Γνωρίζετε κανέναν τεχνικό να του το στείλω να το δει? Κανέναν που να ασχολείται με τέτοιες συσκευές γιατί έχω άσχημη εμπειρία από καταστήματα με service κινητών τηλεφώνων γενικό.

 

Ένας γνωστός μου είναι πολύ ευχαριστημένος από εδώ..όχι όμως από επισκευή αλλά σχετικά με ένα ελαττωματικό καινούριο κινητό HTC..

http://www.teleservice.com/teleservice_departments_greece.php

Πάρε να ενημερωθείς.

Αν βέβαια το κόστος είναι το ίδιο με το να πάρεις καινούριο, ε, πάρε καινούριο ...... :p ....... :lol: ......

Link to comment
Share on other sites

Ένας γνωστός μου είναι πολύ ευχαριστημένος από εδώ..όχι όμως από επισκευή αλλά σχετικά με ένα ελαττωματικό καινούριο κινητό HTC..

http://www.teleservice.com/teleservice_departments_greece.php

Πάρε να ενημερωθείς.

Αν βέβαια το κόστος είναι το ίδιο με το να πάρεις καινούριο, ε, πάρε καινούριο ...... :p ....... :lol: ......

 

Aυτοι ειχαν το επισημο σερβις μεχρι πριν κανενα χρονο....

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την άμεση ενημέρωση. θα τους πάρω να δω τι θα μου πούνε. θα το στείλω πάντως να το δούνε και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Επιλεγεις την πρωτη επιλογη στον aroma ή την δευτερη;

Αν επιλέξω την πρώτη επιλογη NAND INSTALL με partition 200mb ,minimum install και το link2sd για μεταφορα ολων των εφαρμογων στην καρτα θα εχω προβλημα μνήμης?

Επειδη δεν την εχω δουλέψει ακομα , η full install τι προσφέρει παραπανω? Αν περασω αυτην με 285mb partition ως ανωτερω τι γινεται με τη μνημη?

πως βλεπω τι partition εχω ηδη, σε magldr?

ευχαριστω!

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή terminal emulator και δώσε την εντολή df

νασαι καλά για τα υπόλοιπα να υποθέσω η απαντηση ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο το ποσες εφαρμογες και τι μεγεθος θα εχουν,αυτες που θα βαλεις
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο το ποσες εφαρμογες και τι μεγεθος θα εχουν,αυτες που θα βαλεις

με το link2sd δεν μεταφερονται ολες στην καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Mε το link2sd επιλέγει ο χρήστης ποιες απο τις εφαρμογές που έχει βάλει, θέλει να μεταφέρει στο sd-ext partition.Επισης μπορείς να μεταφέρεις και δεδομένα εφαρμογών με κολπάκι.Τα γράφω αναλυτικά στον οδηγό για το πως ρυθμίζουμε το link2sd
Link to comment
Share on other sites

Mε το link2sd επιλέγει ο χρήστης ποιες απο τις εφαρμογές που έχει βάλει, θέλει να μεταφέρει στο sd-ext partition.Επισης μπορείς να μεταφέρεις και δεδομένα εφαρμογών με κολπάκι.Τα γράφω αναλυτικά στον οδηγό για το πως ρυθμίζουμε το link2sd

το εχω εφαρμοσει σε προηγούμενη ρομ -εξαιρετικός οδηγος by the way!συνεπως λύνεται το προβλημα τησ μνημης

Link to comment
Share on other sites

το έβαλα στο γενικό φόρουμ, θα το ποστάρω κι εδώ (αν δεν ενοχλεί)

 

Άλλαξα αριθμό τηλεφώνου και πρέπει να ενημερώσω τις επαφές μου τις οποίες έχω κατηγοριοποιήσει σε ομάδες (φίλοι, πελάτες, συνάδελφοι, κ.ο.κ.). Αγόρασα πακέτο sms, αλλά δεν ξέρω πως να κάνω την μαζική αποστολή σε κάθε ομάδα ξεχωριστά :confused:

 

η ρομ που φοράω ειναι η... [Dec. 9, 2012][ROM][720p] NexusHD2-JellyBean-4.1.2-CM10 V1.3a [NativeSD]

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...