Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπως έτσι θα ειναι το σύστημα με τα partitions.Αν το κινητό δε τρέχει πάνω απ

 

Κάτσε ρε Χρήστο ,δεν κατάλαβα καλά ,στην nand ποια θα είναι ? Οποία θέλουμε ? Και στην sd ? Πάλι όποια θέλουμε ? Μην τρελαθώ !! :thumbup:

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας περιμένουμε να γίνει η υλοποίηση και βλέπουμε.Αν και νομίζω ότι περισσότερο κερδισμένοι από αυτό θα είμαστε όσοι έχουμε το t-mobile με το 1gb rom

Εdit

Αν διαβάσεις στο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24609524&postcount=1032 μεταξύ άλλων λέει

For example, for LEO1024 with 8 Gb card: 1 Gb for WP7, 1 Gb for AndroidSD, 1 Gb WM65SD and 5 Gb as "common region". NAND divided to two regions: 512 Mb for Android and 440 Mb for WM65NAND.

Αρα τα wm θα τρέχουν και από την sd !!!

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε να γίνει η υλοποίηση και βλέπουμε.Αν και νομίζω ότι περισσότερο κερδισμένοι από αυτό θα είμαστε όσοι έχουμε το t-mobile με το 1gb rom

Εdit

Αν διαβάσεις στο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24609524&postcount=1032 μεταξύ άλλων λέει

For example, for LEO1024 with 8 Gb card: 1 Gb for WP7, 1 Gb for AndroidSD, 1 Gb WM65SD and 5 Gb as "common region". NAND divided to two regions: 512 Mb for Android and 440 Mb for WM65NAND.

Αρα τα wm θα τρέχουν και από την sd !!!

Δηλαδή τα WM θα μπορούν να τρέχουν είτε από τη Nand είτε από την SD!!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Και τα wp7, από που ? Να ψάχνω δηλαδή για Tmobile :)

Μάλλον βιάζομαι . Εγκω τελω wm nand , sd τα υπόλοιπα , δεν αφήνω το igo ...:cool:

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Και τα wp7, από που ? Να ψάχνω δηλαδή για Tmobile :)

Μάλλον βιάζομαι . Εγκω τελω wm nand , sd τα υπόλοιπα , δεν αφήνω το igo ...:cool:

 

Δηλαδή αν τα WM τρέχουν από την SD δεν θα τρέχει το iGO;;;:p

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ όλα θα τα τρέχει αλλά o λέοντας μου θα βγάλει καμία μουτζα και θα παραδώσει πνεύμα καμία ώρα .... Αλλά ακόμη δεν τον είδαμε .... σε λίγο θα χρειαζόμαστε 2 hd2 για να τα τρέχουμε όλα όσα θέλουμε ....:beer:

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα το πρωί την Team Blue Droid V3.7 Sensation XL Gen3 EU & Tmobile SonyXloud. Την συνιστώ καθώς πρόκειται για σταθερή και αρκετά γρήγορη ρομ χωρίς κολλήματα.

 

Ερώτηση: Γνωρίζει κανείς πρόγραμμα στο οποίο μπορώ να βλέπω την οθόνη του κινητού στον υπολογιστή (και να το χειρίζομαι απ΄ αυτόν); Το Remote Web Desktop ενώ είχε την συγκεκριμένη λειτουργία, τώρα πλέον δεν συνδέεται ενώ η νεότερη έκδοση του προγράμματος δεν υποστηρίζει καν την απομακρυσμένη διαχείριση του κινητού.

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα ήθελα να ρωτήσω με την εγκατάσταση του android δουλεύουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ:

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

 

Ερώτηση: Γνωρίζει κανείς πρόγραμμα στο οποίο μπορώ να βλέπω την οθόνη του κινητού στον υπολογιστή (και να το χειρίζομαι απ΄ αυτόν); Το Remote Web Desktop ενώ είχε την συγκεκριμένη λειτουργία, τώρα πλέον δεν συνδέεται ενώ η νεότερη έκδοση του προγράμματος δεν υποστηρίζει καν την απομακρυσμένη διαχείριση του κινητού.

 

Το teamviewer δε σε καλυπτει;

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα ήθελα να ρωτήσω με την εγκατάσταση του android δουλεύουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ:

Με τις gingerbread cm7 (dorimanx,ndt,typhoon,nightlies) δουλεύουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Γνωρίζει κανείς πρόγραμμα στο οποίο μπορώ να βλέπω την οθόνη του κινητού στον υπολογιστή (και να το χειρίζομαι απ΄ αυτόν); Το Remote Web Desktop ενώ είχε την συγκεκριμένη λειτουργία, τώρα πλέον δεν συνδέεται ενώ η νεότερη έκδοση του προγράμματος δεν υποστηρίζει καν την απομακρυσμένη διαχείριση του κινητού.

 

Δοκίμασε το AirDroid.

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα όλα, όσα μου προτείνατε και τελικά δουλεύει μόνο, για τη συγκεκριμένη χρήση - να βλέπω δλδ. και να χειρίζομαι real time την οθόνη του κινητού από τον υπολογιστή με το ποντίκι και το πληκτρολόγιο - η εφαρμογή Remote Control Add-on.

 

Όλες οι άλλες απέτυχαν, αλλά νομίζω δεν είναι τόσο θέμα ρομ ή εφαρμογής Android στο κινητό, όσο των Windows 8 beta που χρησιμοποιώ ως λειτουργικό στον υπολογιστή.

 

Ευχαριστώ όσους βοήθησαν

Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση σε όλους

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να κανω το πληκτρολογιο κλασσικο και οχι qwerty? για να γραφω μηνυματα

υπαρχει τιποτε εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιο πληκτρολόγιο από το play store ή το htc_ime.Νομίζω ότι το go keyboard έχει τέτοια επιλογή
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1441462 από τις καλυτερες ics ρoμ πoυ εχω βαλει.αλλα δεν συνηστατε σε αρχαριoυς.θα σας παιδεψει πoλυ στo play, αλλα αν κανετε oτι γραφει o σεφ τo απoτελεσμα ειναι φανταστικo.

 

Καλλη Ανασταση σε oλoυς.

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Tην έχω από χθες που βγήκε.Την προηγούμενη έκδοση της σε sd build την έχω μόνιμα στην sd για τις περιπτώσεις που κάνω dual boot με wp.Η πρώτη έκδοση της v31 είχε πρόβλημα με το gps που δεν κλείδωνε και δεν είχε data στον clk.Στα υπόλοιπα (εξαιρώντας το γνωστό θέμα με το full hwa) η ρομ ειναι άριστη.Και με ρυθμιζόμενα soft keys στο κάτω μέρος χωρίς να χρειάζεται να φλασάρεις άλλο zip. Στη v2 τα έφτιαξε αυτά και θα την φλασάρω αργότερα σε συνδυασμό με τον dorimanx kernel 6.5b που από ότι φαίνεται δε τα παρατά ακόμη http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24752473&postcount=3733 Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Tην έχω από χθες που βγήκε....Και με ρυθμιζόμενα soft keys στο κάτω μέρος χωρίς να χρειάζεται να φλασάρεις άλλο zip....

Γιατί δεν τα βρίσκω τα Soft Keys οεο???:lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-->rom control-->navigation bar-->enable bar και από κάτω έχει κάποιες ρυθμίσεις για ύψος,πλάτος,χρώμα κουμπιών κτλ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό πάσχα σε όλους. Λέω να δοκιμάσω τα android στο hd2 μου με τη διαδικασία του magldr. Ποια rom μου προτείνετε να του φορέσω. Δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο για δοκιμές γι'αυτό θελω μια δοκιμασμένη rom να τη στήσω και να τελειώνω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις προτάσεις σας.

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

πασχαλιάτικα αποφάσισε να μου κάνει κόλπα!!!!!!!!!!:mad:

με magldr --->recovery κόλλησε στο 12345 GO GO GO

τώρα??

όποιος ξέρει ας μου πει μια συνοτική διαδικασία (από το βήμα Α)πως μπαίνω στην τρικολορ οθόνη έως το βήμα της εγκατάστασης της εκαστοτε ρομ)

ευχαριστώ

καλό Πάσχα χωρίς κολλήματα

 

ΥΓ---> μου το έκανε μετά απο αναβάθμιση του rom manager και παραλλήλα έκανα fixing permisions με το ιδιο προγραμα

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε τον οδηγο μου.αν και πιστευω οτι θα στρωσει με το να φλασαρεις παλι το recovery και μετα την ρομ ή επαναφερεις καποιο nandroid backup

Η δοκίμασε να περάσεις το recovery από την sd με το τερματικό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=987531 μέσα από την ρομ

Sent from my HTC HD2

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε τον οδηγο μου.αν και πιστευω οτι θα στρωσει με το να φλασαρεις παλι το recovery και μετα την ρομ ή επαναφερεις καποιο nandroid backup

Η δοκίμασε να περάσεις το recovery από την sd με το τερματικό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=987531 μέσα από την ρομ

Sent from my HTC HD2

 

Διαβαζοντας το θρεντ απο το λινκ που εδωσες, διαπιστωσα οτι δεν μπαινω στον CLK κρατωντας πατημενο το BACK, μου κολλαει:

[240] udc_start() και γραφει suspend

Κατι βρηκα εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1121043

 

ΟΜΩΣ κρατωντας πατημενο το HOME μπηκα κανονικα στο μενου!

Φιλε bbbb ξερεις μηπως τι μπορει να συμβαινει? Αυτο που ηθελα το εκανα παντος, δηλ. backup.

 

PS: Για να κανω recovery απλα εχω στην SD το φακελο clockworkmod που φτιαχτηκε και περιεχει τα αρχεια του backup?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται γιατί έχεις παλιά έκδοση clk την 1.4 ή και παλιότερη.Ο οδηγός μου αφορά την νέα έκδοση 1.5.Αυτό το μήνυμα που βλέπεις πατώντας το back ειναι το μενού του παλιού clk.Δε κολλάει κάτι,απλά περιμένει να του δώσεις fastboot εντολές.Mε το home μπαίνεις στο clockwork recovery,όπως άλλωστε και με την έκδοση 1.5

Ναι ότι χρειάζεσαι για restore υπάρχει στο φάκελο clockworkmod στην κάρτα

Edit

Για το πρόβλημα πιο πάνω που έχει ο skstelios

Μια λύση που ίσως δουλέψει αν δεν έχεις πάρει ήδη nandroid backup ειναι να κατεβάσεις από http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=898913 ένα recovery απο εκεί που λέει Old Partition Layouts for SD Boot; και βάζεις χύμα στην sd τα 2 αρχεία copy_to_sd_root και μετά από τον magldr επιλέγεις boot ad sd και θα σου ανοίξει το recovery για να κάνεις backup

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...