Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορούμε να βάλουμε ubuntu ατο κινητό μας???????????

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10116069

 

 

 

 

Τώρα ? Θυμάμαι είχα βάλει από πέρυσι ....έχει την πλάκα του

 

 

Το έχετε δει ? CB chat

https://market.android.com/details?id=com.plugmind.cbtest

 

Πέφτει πολύ βρίσιμο από τους αμερικανούς βέβαια....

 

from THE hd2

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορούμε να βάλουμε ubuntu ατο κινητό μας???????????

Είχα βάλει πριν από ένα χρόνο!!!

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=34069

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

+1000

 

 

 

οχι δεν χανεις τιποτα

 

 

Χρηστο μόλις την πέρασα ( American android ) και πάω να τραβήξω με την κάμερα και ήδη έχω πάρει ένα force close και ενα κώλυμα την ωρα που τραβάω βίντεο(δεν σταματάει η εγγραφή βίντεο με το κλείστρο πάρα με επανεκκίνηση)

μπήκα στο μάρκετ να κατεβάσω εφαρμογές στην 3 ξανά force close.πάμε γι άλλη ....

Μάλιστα.άρα αυτό που αναφέρουν ή θέλει κάποιο κόλπο ή το έγραψαν για εντυπωσιασμό.

Μόλις πήρα ένα βίντεο με την τελευταία energy διάρκειας 11 δευτερολέπτων. Δεν είχα fc, αλλά έπαιζε λίγο αργά. Νομίζω πως θα μείνω αρκετά σε αυτήν την ρομ γιατί με καλύπτει σχεδόν στο 100%. Το μόνο που έχω στο μυαλό μου είναι ότι κάποια φορά το τηλέφωνο δεν άνοιξε από την οθόνη κλειδώματος και ένα δύο κολλήματα αλλά με την προηγούμενη έκδοση. Ότι και αν δοκιμάσω πάντως, σίγουρα εδώ θα γυρίσω.

 

Ακριβώς.γραφει κάπως αργά.αλλά κατά τα αλλά η ρομ είναι άριστη.τρίτη μερα με αυτή την ρομ και θα αλλάξω μόνο όταν στρώσει η ics

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Την ειδατε αυτην σήμερα? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1417472

τι λέει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την sensation από Blueteam και θέλω να βάλω αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119, που βασικά είναι η ίδια αλλά πάει καλύτερα.. Αν κάνω wipe data πριν την φλασάρω τη νέα ROM θα χάσω και το EXT4 1 gb?
Link to comment
Share on other sites

Έχω την sensation από Blueteam και θέλω να βάλω αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119, που βασικά είναι η ίδια αλλά πάει καλύτερα.. Αν κάνω wipe data πριν την φλασάρω τη νέα ROM θα χάσω και το EXT4 1 gb?

 

εγω που το εκανα, δεν το εχασα...και η ρομ που λες ειναι πανέμορφη (κατα την γνωμη μου παντα)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εγω που το εκανα, δεν το εχασα...και η ρομ που λες ειναι πανέμορφη (κατα την γνωμη μου παντα)

 

Ναι, πανέμορφη είναι, απλά έβαλα την Sensation XL από Blueteam (όχι αυτή, ήταν μία παρόμοια, δεν ξέρω πως..) και ενώ είναι πολύ καλή τρώει αρκετά κολλήματα.. ειδικά όταν ανοίγω τον καιρό σχεδόν πάντα.. επίσης πέρασα κάποια παιχνίδια όπως το Hungry Shark 3 ή το Air Attack όχι μέσω market, τα κατέβασα από ένα torrent site και δεν μπορεί να τα τρέξει.. Επίσης όταν ανοίγω την gallery πάλι μου κολλάει.. για αυτό φοβάμαι μήπως τρώω κολλήματα με αυτήν...

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να βαλω linux στο pc μου θα μπορω να "δουλευω" τις αναβαθμισεις μας ή θα εχω προβλήματα?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι ευχαριστημένος με την Sensation ε? Γμτ, μόνο εγώ θα έκανα πατάτα και μου κολλάει τόσο.. Επίσης πέρασες και αυτό που λέει "Flash this also for Stock ROM: .......

This will replace the themed framework accidentaly left in the stock ROM and also fixes force close on the miscellaneous option in the tweaks settings!"??

Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι ευχαριστημένος με την Sensation ε? Γμτ, μόνο εγώ θα έκανα πατάτα και μου κολλάει τόσο.. Επίσης πέρασες και αυτό που λέει "Flash this also for Stock ROM: .......

This will replace the themed framework accidentaly left in the stock ROM and also fixes force close on the miscellaneous option in the tweaks settings!"??

εχω βαλει την themed version και δεν το εχω βαλει...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να βαλω linux στο pc μου θα μπορω να "δουλευω" τις αναβαθμισεις μας ή θα εχω προβλήματα?

Mε linux δε θα μπορείς να αλλάξεις τα partition στον magldr.Κατά τα άλλα δεν έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την themed version και δεν το εχω βαλει...

το έχει και στα link για την themed rom! από κάτω από την stock rom..

Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι ευχαριστημένος με την Sensation ε? Γμτ, μόνο εγώ θα έκανα πατάτα και μου κολλάει τόσο.. Επίσης πέρασες και αυτό που λέει "Flash this also for Stock ROM: .......

This will replace the themed framework accidentaly left in the stock ROM and also fixes force close on the miscellaneous option in the tweaks settings!"??

 

εχω βαλει την themed version και δεν το εχω βαλει...

και εγω αυτήν έβαλα (themed).δεν το έχω βάλει ούτε εγώ και δεν εχω προβλήματα μετά την ολοκλήρωση του στησίματος .είναι όντως πολύ ωραία ρομ αρκετά γρήγορη, μόνη καθυστέρηση το μενού που ανοίγει όταν πας να προσθέσεις ενα πρόγραμμα κτλ στην οθόνη. η κάμερα αρκετά καλή,μόνο που πρέπει να τραβάς με το κινητό στα πλάγια γιατί αλλιώς βλέπεις το βίντεο wide οτι ρύθμιση και να έκανα(μικρότερη ανάλυση ,οχι wide,κτλ). εχει κανείς καμιά ιδέα?περισσότερα μετά από χρήση....

Εσύ είσαι ευχαριστημένος με την Sensation ε? Γμτ, μόνο εγώ θα έκανα πατάτα και μου κολλάει τόσο.. Επίσης πέρασες και αυτό που λέει "Flash this also for Stock ROM: .......

This will replace the themed framework accidentaly left in the stock ROM and also fixes force close on the miscellaneous option in the tweaks settings!"??

όταν πήγα να μπω πάντως on the miscellaneous optio πείρα ενα ωραιότατο force close.μάλλον το θέλει.τώρα για τα κωλύματα μάλλον κάτι δεν έχεις κάνει καλά.

edit:το πέρασα και είναι όλα οκ τώρα

Edited by sisferas_sax

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πιο γρήγορη από την προηγούμενη.Ο camcorder πλέον υπολειτουργεί.Το ραδιόφωνο παίζει με την εφαρμογή spirit fm.Το button savior δούλεψε κανονικά και έτσι δε χρειάστηκε να βάλω τα soft keys.Moναδικό μείον για μένα ειναι ότι συνεχίζει να μην μπορεί να παίξει flash video.Ετσι ξαναγύρισα στην energy.
Link to comment
Share on other sites

Πιο γρήγορη από την προηγούμενη.Ο camcorder πλέον υπολειτουργεί.Το ραδιόφωνο παίζει με την εφαρμογή spirit fm.Το button savior δούλεψε κανονικά και έτσι δε χρειάστηκε να βάλω τα soft keys.Moναδικό μείον για μένα ειναι ότι συνεχίζει να μην μπορεί να παίξει flash video..
Σιγά σιγά αγγίζουμε την τελειότητα:)
Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει κι αυτό. :D

Αν και εγώ όσες ICS έχω δοκιμάσει δεν τις έχω κρατήσει περισσότερο από μερικές ώρες.:rolleyes:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αχα.. Δλδ εγώ έχω κάνει την πατάτα.. καλώς.. θα ξαναδοκιμάσω.. Αν δοκιμάσω να βάλω την themed, πρώτα θα βάλω την themed, θα την σετάρω και μετά θα βάλω το theme που θέλω?
Link to comment
Share on other sites

Με την energy έχω πρόβλημα με τη σύνδεση USB. Από κάποια στιγμή και μετά ενώ επιλεγω τρόπο σύνδεσης "μονάδα δίσκου" ο Υπολογιστής δεν βλέπει το κινητό. Έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα?

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Με την energy έχω πρόβλημα με τη σύνδεση USB. Από κάποια στιγμή και μετά ενώ επιλεγω τρόπο σύνδεσης "μονάδα δίσκου" ο Υπολογιστής δεν βλέπει το κινητό. Έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα?

 

Μόλις τώρα έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα!!!

Ποια Sense να βάλουμε τώρα;:rolleyes:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Aπό ποια στιγμή και μετά υπάρχει το πρόβλημα; Πριν λίγο αντέγραψα αρχεία μεγέθους 1,5gb και όλα πήγαν καλά.Εχετε την 4/1 ή την 13/1 έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία 13-1 και τόσες μέρες δεν είδα κάποιο πρόβλημα. Τώρα μόλις το παρατήρησα:confused:
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ την 13/1 έχω.Βέβαια από την άλλη ίσως δεν το έχω παρατηρήσει γιατί με το που το συνδέω,αντιγράφω τα αρχεία που θέλω και το πολύ 1 λεπτό μετά,κάνω εξαγωγή της κάρτας.Το κινητό το αφήνω κάποιες φορές να φορτίζει αλλά την κάρτα την κάνω ασφαλή εξαγωγή,αφού τελειώσω την αντιγραφή των αρχείων
Link to comment
Share on other sites

Την January 13th, 2011 (1.13.2012.SensationXL) έχω κι εγώ. Την έβαλα χθες το βράδυ και μέχρι σήμερα το μεσημέρι όλα καλά. Σήμερα παρουσίασε το πρόβλημα. Μέχρι χθες το βράδυ, που έβαλα να δοκιμάσω την Galaxy S II, πάλι την energy είχα και μετά από αρκετές μέρες μου παρουσίασε πάλι αυτό το πρόβλημα!

 

Πριν από λιγο έβαλα να δοκιμάσω (μέσω magldr) την SD Version της ics. Το button savior δεν δουλεύει και από ταχύτητα δεν λέει!!!

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...