Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την παλεύει χωρίς να παγώσεις εφαρμογές από το sense;

 

Άρχισε να κάνει αρκετά κολλήματα όπως σε ενημέρωση σε εφαρμογές από το μάρκετ ή όταν βάζεις ένα widget στην επιφάνεια εργασίας.

Έβαλα πάλι την energy sensation lol

 

Είναι όμως πραγματικά η πιο smooth ρομ από όσες έχω δοκιμάσει.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για μένα η σταθερή αξία λέγεται cm7 ανεξαρτήτως chef ή η aosp του tytung.Αν δεν παίζεις wind up knight και άλλα τέτοια βαριά παιχνίδια,αυτές οι ρομ ειναι άψογες και ευχαριστιέσαι τη χρήση τους.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα η σταθερή αξία λέγεται cm7 ανεξαρτήτως chef ή η aosp του tytung.Αν δεν παίζεις wind up knight και άλλα τέτοια βαριά παιχνίδια,αυτές οι ρομ ειναι άψογες και ευχαριστιέσαι τη χρήση τους.

 

Αυτό σίγουρα είναι η μόνη αλήθεια. Ένας από τους λόγους που γύρισα στην energy είναι ότι την έχω περάσει με το ίδιο partition που είχα και την nightly. Το μόνο που χρειάζομαι είναι μετατροπή του ext 4 σε ext 3 και μπορώ να επαναφέρω το nandroid backup που είχα κρατήσει σε λίγα λεπτά.

Κάνε μια δοκιμή την energy αν δεν το έχεις κάνει και πες μου την άποψη σου.

Link to comment
Share on other sites

H λύση για γρήγορο re-partition χωρίς χρήση pc λέγεται clk v1.5 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1114053 το είχα μέχρι χθες και λειτούργησε άψογα το re-partition του system.Μετά έκανα κάτι πειράματα :p και δε μπούταρε η ρομ και έτσι έβαλα πάλι magldr.

Μόλις τώρα έβαλα την energy (eu version) και περιμένω να ξεκινήσει.

Link to comment
Share on other sites

.....

Μόλις τώρα έβαλα την energy (eu version) και περιμένω να ξεκινήσει.

Ακόμα να ξεκινήσει;;;:lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με την energy είχα ένα πάγωμα όταν η οθόνη ήταν κλειδωμένη και δεν άνοιγε και μια φορά πριν λίγο όταν προσπάθησα να ενεργοποιήσω το wifi .
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να ξεκινήσει;;;:lol:

:lol: Ηθελα να την δουλέψω λίγο να δω πως πάει.Και πάει απλά άψογα.Πολύ καλύτερα από την άλλη που είχα χαρακτηρίσει "σταθμό".Τελικά αυτό το κινητό δεν έχει πιάσει ακόμη "ταβάνι".Δουλεύεται άνετα και χωρίς πάγωμα sense.Εβαλα επιπλέον τον kernel 0.15 του marc,ενεργοποίησα το zram http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20169960&postcount=3 και το swap http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21329818&postcount=308 που είχα ήδη κάνει όταν έκανα το ext partition και λειτουργεί ακόμη καλύτερα

και επίσης έβαλα τις εφαρμογές που πραγματικά λειτουργώ καθημερινά και όχι όλες όσες έχω στις cm7.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

σε ευρωπάϊκο HD2 αν περάσεις

ρομ αμερικάνικου HD2 τι γίνετε ?

είναι καλύτερα για το κινητό ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καλύτερα.Ανάλογα την ρομ,μπορεί να περαστεί και να μπουτάρει αλλά θα έχεις λιγότερο χώρο για τις εφαρμογές σου.Εγώ βάζω στο t-mobile ευρωπαϊκή ρομ γιατί η nand μνήμη κάποια στιγμή χαλάει και δεν αντικαθίσταται όπως π.χ. μια sd
Link to comment
Share on other sites

σε ευρωπάϊκο HD2 αν περάσεις

ρομ αμερικάνικου HD2 τι γίνετε ?

είναι καλύτερα για το κινητό ?

Η ροm είναι ιδία, το partition αλλαζει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...

Γι αυτή την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1420575 τι γνωμη έχετε?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι. αλλά θα σου έλεγα να δοκιμάσεις αυτήν http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119

Απίστευτη, άψογη ούτε το παραμικρό πρόβλημα μέχρι στιγμής τουλάχιστον, 4η μέρα φουλ χρήση τα πάντα οκ, μάρκετ κ.λ.π.:)

Όσο για ταχύτητα, πετάει !

Έβαλα το HTC Sync και συνεργάζεται άψογα με το Outlook 10.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα πριν λίγο.συνεχίζει να πάει σφαίρα.μέσα στα energy tweaks έχει απίστευτη παραμετροποιηση.είναι η δεύτερη sense Rom που βάζω συνεχομενα...πρέπει να το κοιτάξω αυτό :P
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα πριν λίγο.συνεχίζει να πάει σφαίρα.μέσα στα energy tweaks έχει απίστευτη παραμετροποιηση.είναι η δεύτερη sense Rom που βάζω συνεχομενα...πρέπει να το κοιτάξω αυτό :P

Tα energy tweaks τι κανουν ? αλλαζουν τα χρωματα στην status bar ? Γιατι εχω βαλει την Team blue droid λογω των ωραιων οικονιδιων που εχει....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Tα energy tweaks τι κανουν ? αλλαζουν τα χρωματα στην status bar ? Γιατι εχω βαλει την Team blue droid λογω των ωραιων οικονιδιων που εχει....

Ναι μπορείς να αλλαξεις τα χρώματα,αυτά που θα βλέπεις στη notification bar κτλ.στην ουσία είναι τα tweaks της rcmix team που νομίζω ότι τα έχει και η ρομ που έβαλες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καλύτερα.Ανάλογα την ρομ,μπορεί να περαστεί και να μπουτάρει αλλά θα έχεις λιγότερο χώρο για τις εφαρμογές σου.Εγώ βάζω στο t-mobile ευρωπαϊκή ρομ γιατί η nand μνήμη κάποια στιγμή χαλάει και δεν αντικαθίσταται όπως π.χ. μια sd

 

Σκέφτομαι κι εγώ να βάλω την energy. Μετά από 3 μήνες με hyperdroid αρχίζει να μου κάνει κόλπα στις τελευταίες αναβαθμίσεις. Χρειάζεται να αλλάξω το partition στην sd? Έχω ext4. Είχα δοκιμάσει την tmous έκδοση παλαιότερα αλλά δεν την πάλευα με τον μικρό ελεύθερο χώρο και με χάλια camcorder.

Edited by anothersunnyday
Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις καλή κάμερα για βίντεο μην δοκιμάσεις την energy.όλες οι sense 3.5 έχουν lag στην εγγραφή βίντεο.η τελευταία American android αναφέρει ότι γραφει 720p video
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω ταινιες στο κινητο (ανδροιδ) απο εξωτερικο usb flash drive? (32gb)

εχω ολα τα καλωδια αλλα δε το βλεπει το κινητο με τιποτα.

 

Γινεται ?

:X
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται.οι kernel που έχουμε δεν υποστήριζουν usb host.γινεται στα wm με custom driver απο τον cotulla και νομιζω γινεται αν του βαλεις ubuntu
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει, αν αλλάξω splash screen με αρχείο nbh από bootloader, χάνω τίποτα από την ρομ του τηλεφώνου;
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος αυτή; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1420575

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η σταθερή αξία λέγεται cm7 ανεξαρτήτως chef ή η aosp του tytung.Αν δεν παίζεις wind up knight και άλλα τέτοια βαριά παιχνίδια,αυτές οι ρομ ειναι άψογες και ευχαριστιέσαι τη χρήση τους.

+1000

 

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει, αν αλλάξω splash screen με αρχείο nbh από bootloader, χάνω τίποτα από την ρομ του τηλεφώνου;

 

οχι δεν χανεις τιποτα

Αν θέλεις καλή κάμερα για βίντεο μην δοκιμάσεις την energy.όλες οι sense 3.5 έχουν lag στην εγγραφή βίντεο.η τελευταία American android αναφέρει ότι γράφει 720p video

 

Χρηστο μόλις την πέρασα ( American android ) και πάω να τραβήξω με την κάμερα και ήδη έχω πάρει ένα force close και ενα κώλυμα την ωρα που τραβάω βίντεο(δεν σταματάει η εγγραφή βίντεο με το κλείστρο πάρα με επανεκκίνηση)

μπήκα στο μάρκετ να κατεβάσω εφαρμογές στην 3 ξανά force close.πάμε γι άλλη ....

Edited by sisferas_sax

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

+1000

 

 

 

οχι δεν χανεις τιποτα

 

 

Χρηστο μόλις την πέρασα και πάω να τραβήξω με την κάμερα και ήδη έχω πάρει ένα force close και ενα κώλυμα την ωρα που τραβάω βίντεο(δεν σταματάει η εγγραφή βίντεο με το κλείστρο πάρα με επανεκκίνηση)

μπήκα στο μάρκετ να κατεβάσω εφαρμογές στην 3 ξανά force close.πάμε γι άλλη ....

 

Μόλις πήρα ένα βίντεο με την τελευταία energy διάρκειας 11 δευτερολέπτων. Δεν είχα fc, αλλά έπαιζε λίγο αργά. Νομίζω πως θα μείνω αρκετά σε αυτήν την ρομ γιατί με καλύπτει σχεδόν στο 100%. Το μόνο που έχω στο μυαλό μου είναι ότι κάποια φορά το τηλέφωνο δεν άνοιξε από την οθόνη κλειδώματος και ένα δύο κολλήματα αλλά με την προηγούμενη έκδοση. Ότι και αν δοκιμάσω πάντως, σίγουρα εδώ θα γυρίσω.

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται.οι kernel που έχουμε δεν υποστήριζουν usb host.γινεται στα wm με custom driver απο τον cotulla και νομιζω γινεται αν του βαλεις ubuntu

μπορούμε να βάλουμε ubuntu ατο κινητό μας???????????

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...