Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαίνεις σε Fastboot mode και φλασάρεις το recovery της 318.

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν καταλαβα τπτ απο αυτα που ειπες.Ειμαι λιγο ασχετος... :O

 

Μιας κ το εψαξα λιγο καταφερα μεσω ενος οδηγου να μπω σε fastboot mode,κατεβασα ενα αρχειο το recovery-clockwork-streak.img οπου κανωντας διαφορες ενεργειες σε command line εχω φτασει στο σημειο οπου εχω μπει στο Menu του clockworkmod recovery v.2.5.0.1 μπορω να περιηγηθω με τα κουμπια up κ down αλλα δεν μπορω να κανω κατι αλλο.....

Αν στην ουσια τοση ωρα εχω κανει μπουρδες αν μπορεις περιεγραψε μου λιγο την δικη σου λυση για να βαλω επιτελους την official dell android 2.2

EDIT

Εντωμεταξυ οταν βαζω το Usb καλωδιο ενω τα windows μου εμφανιζουν removable disk δεν μπορω να μπω μεσα στα περιεχομενα....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που σου περιγράφω είναι το ίδιο με αυτό που έκανες (με πιο αυτοματοποιημένο flash) αλλά με το recovery.img της έκδοσης 318 (εσύ έβαλες το clockwork...img).

Το official recovery.img σου επιτρέπει να φλασάρεις official roms.

Το clockwork σου επιτρέπει να φλασάρεις custom roms.

 

Άρα πρέπει να βάλεις το official με τον ίδιο τρόπο (τώρα που ξέρεις) και ξεκινώντας με τα volume up & volume down να μπεις στο recovery και να φλασάρεις (με την επιλογή 2) την official που θα έχεις πρωτύτερα αντιγράψει στην SD.

Όπως σου έχω πει Το Streak_318_12821_00.pkg το μετονομάζεις σε Update.pkg και το αντιγράφεις στην SD.

 

Good luck.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Πω πω μου εχουν σπασει τα νευρα δεν βρισκω ακρη με τιποτα

Εντωμεταξυ το συνδεω με usb μου βγαζει το εικονιδιο του removable disk αλλα δεν μπαινει μεσα....

Οποτε πως να μεταφερω το Streak_318_12821_00.pkg στην καρτα μνημης??

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέσεις το κινητό στο pc κανε προς τα κάτω την πάνω μπάρα και επέλεξε σύνδεσή USB ... κάπως έτσι... και θα δεις τα περιεχόμενα της SD.

 

 

Sent from my Dell Streak using Tapatalk

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Freco σε ευχαριστω παρα πολυ

Τελικα τα καταφερα...Σε εκδοση 2.2

Με το που μπηκα μου εβγαλε update

Να το κανω ή οχι??

Κ παλι ευχαριστω (η αληθεια ειναι οτι αυτο με το usb ουτε που θα το εβρισκα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το κάνω το update, γιατί έχει πρόβλημα με τα ελληνικά σε μερικά σημεία πχ internet browser. Έχω δοκιμάσει το 351 που σου λέει και το 354 που δεν έχει ελληνικά.

Βάλε το perfmod (ψάξε στους XDA) και overclock με setcpu στα 1.19. Πετάει το streak.

 

Sent from my Dell Streak using Tapatalk

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Για gps ποιο προγραμμα προτεινετε (να ναι καλο μην τα σακσω τσαμπα.... ) Θελω κυριως κ δινω βαρυτητα σε χαρτες Αθηνας αλλα αν υπαρχει η δυνατοτητα σε καλη τιμη δεν θα ελεγα οχι για ολη την Ελλαδα...

Το Copilot ειναι ψιλοακριβο κ το Sygic απο οτι ειδα εχει μονο χαρτες Αθηνα κ Θεσσαλονικη (πιο φτηνους ομως ειναι η αληθεια στα 20euro)

 

Καμια αξιολογη προταση ή να προχωρησω σε Sygic??

Link to comment
Share on other sites

Για gps ποιο προγραμμα προτεινετε (να ναι καλο μην τα σακσω τσαμπα.... ) Θελω κυριως κ δινω βαρυτητα σε χαρτες Αθηνας αλλα αν υπαρχει η δυνατοτητα σε καλη τιμη δεν θα ελεγα οχι για ολη την Ελλαδα...

Το Copilot ειναι ψιλοακριβο κ το Sygic απο οτι ειδα εχει μονο χαρτες Αθηνα κ Θεσσαλονικη (πιο φτηνους ομως ειναι η αληθεια στα 20euro)

 

Καμια αξιολογη προταση ή να προχωρησω σε Sygic??

 

Don't panic με 39 ευρω απο καταστηματα Forthnet. Οι καλυτεροι χαρτες για τη χωρα μας (GI, με δωρεαν αναβαθμισεις).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για gps ποιο προγραμμα προτεινετε (να ναι καλο μην τα σακσω τσαμπα.... ) Θελω κυριως κ δινω βαρυτητα σε χαρτες Αθηνας αλλα αν υπαρχει η δυνατοτητα σε καλη τιμη δεν θα ελεγα οχι για ολη την Ελλαδα...

Το Copilot ειναι ψιλοακριβο κ το Sygic απο οτι ειδα εχει μονο χαρτες Αθηνα κ Θεσσαλονικη (πιο φτηνους ομως ειναι η αληθεια στα 20euro)

 

Καμια αξιολογη προταση ή να προχωρησω σε Sygic??

 

Απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

ή εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291854

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει γίνει τίποτα με Radio FM, τελευταία δεν έχω διαβάσει τίποτε για ράδιο, δεν ενδιαφέρεται κανείς ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στο BT Handsfree ραδιόφωνο, οπότε δεν με ενδιαφέρει. Από περιέργεια δοκίμασα 2 φορές το σχετικό apk αλλά δεν δούλεψε. Οπότε...
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στο BT Handsfree ραδιόφωνο, οπότε δεν με ενδιαφέρει. Από περιέργεια δοκίμασα 2 φορές το σχετικό apk αλλά δεν δούλεψε. Οπότε...

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι: η μπαταρία ποσό σας κρατάει;εγώ με ελάχιστα έως 5 τηλ την ημέρα κ με μέτρια χρήση internet wi fi κτλ μου κρατάει 3 ημέρες το πολυ.Εσας ποσο σας κραταει μεσο ορο;Λέτε να πάρω καινούρια;(Το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο κ δεν ξέρω τι χρήση έχει κάνει ο προηγούμενος... )
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πάνο, τόσο κρατάει. Γενικά στα smartphones η μπαταρία συνήθως κρατάει 1-2 μέρες με "κανονική smartphone" χρήση. Κατά τη γνώμη μου με τέτοια οθονάρα και πολύ κρατάει.

 

Παίδες το πούλησα. Όχι ότι είχα κανένα παράπονο. Ήταν τέλειος σύντροφος. Ελλείψει καλών μαγείρων (rom themes κλπ), ξαναγύρισα στην HTC. Μετακομίζω στο Sensation thread.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους. Τα λέμε... τριγύρω.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε Πάνο, τόσο κρατάει. Γενικά στα smartphones η μπαταρία συνήθως κρατάει 1-2 μέρες με "κανονική smartphone" χρήση. Κατά τη γνώμη μου με τέτοια οθονάρα και πολύ κρατάει.

 

Έτσι ακριβώς. Μια συσκευή με αυτή την οθόνη αν βγάζει 2 ημέρες είναι επιτυχία.

 

Παίδες το πούλησα. Όχι ότι είχα κανένα παράπονο. Ήταν τέλειος σύντροφος. Ελλείψει καλών μαγείρων (rom themes κλπ), ξαναγύρισα στην HTC. Μετακομίζω στο Sensation thread.

 

Χμ... μέχρι να ξεκλειδωθεί δεν θα έχεις όχι καλούς μάγειρες, αλλά ούτε root στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...

Χμ... μέχρι να ξεκλειδωθεί δεν θα έχεις όχι καλούς μάγειρες, αλλά ούτε root στη συσκευή σου.

 

Ρε Γιάννη... αμέσως να μου χαλάσεις το όνειρο.:lol:

Μέχρι στιγμής είναι... καινούργιο κοσκινάκι μου. Αν σε κανένα τρίμηνο δεν έχουμε ένα βουνό roms... ε... θα πάρει το δρόμο του φαντάζομαι :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδιά, καινούργιος με Dell streak5 έχει ξανά ποσταριστει πριν αλλα δεν είδα απάντηση, μιλάω για τα ακαταλαβίστικα ελληνικα που βγαζει στον browser, όχι στην σελίδα αλλα στις ρυθμησεις του browser, υπάρχει κάποια λύση η το αφήνουμε έτσι;

Σας ευχαριστω Πολυ καλο απόγευμα

Edited by manos_1966
Link to comment
Share on other sites

Εχθές πήγα να το φορτίσω και άρχισε να βγάζει παλαβά ότι φτάει ή η μπαταρία η ο φορτιστής.

 

Βασικά διαπίστωσα ότι ο κονεκτορας ήταν πιο χαλαρός.

 

Το πήγα στο σατουρν και λένε ότι θα το στείλουν στη ντελλ η οποία θα ελέγξει αν δεν έχει πάρει κάποιο υγρό, πχ. υγρασία ή αν δεν έχει κάτι σπασμένο (δεν ξέρω τι μπορεί να είναι σπασμένο) θα μου το αλλάξουν με κανούριο επειδή η ντελλ δε τα φτιάχνει.

 

Τι λέτε; θα μου δώσουν καινούριο ή μετα; τι θα κάνω; πάει για πέταμα αν για παράδειγμα έχει χαλάσει ο κονέκτορας (απο εμένα που δεν το πιστευώ γιατί δεν είδα να έχει σπάει/στραβωσει κάτι)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα προβλημα με το Dell mini10 που εχω και η εξυπηρετηση της Dell Greece ηταν αψογη. Νομιζω ομως οτι το streak ειναι διαφορετικο τμημα για service.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν μου άναβε το ένα LED φλασάκι της κάμερας, πήρα τηλέφωνο, αγκομάχισα λίγο με τον ινδό αλλά τελικά ήρθαν το πήραν και σε μια εβδομάδα μου το επιστρέψανε έτοιμο. Απ'οτι είδα έχει περασμένη την 2,2 ενώ εγώ του είχα την 2,2,2. Δεν ξέρω αν άλλαξαν και το φλας ή τελικά έφταιγε η νέα rom. Πάντως το τελευταίο καιρό πριν το στείλω έιχα αρκετά θέματα με την απόδοση, κολλήματα και λαγκαρίσματα. Πχ κόλλαγε το android system στο 92% και δεν κουνιόταν τίποτα. Τώρα αν και το χω λίγες ώρες βλέπω πάει άψογα. Μάλλον μούφα η 2,2,2. Πάντως το service της DELL άψογο. Το Service για το streak είναι στην Ουγγαρία και το department λέγεται DELL STREAK PROJECT.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν μου άναβε το ένα LED φλασάκι της κάμερας, πήρα τηλέφωνο, αγκομάχισα λίγο με τον ινδό αλλά τελικά ήρθαν το πήραν και σε μια εβδομάδα μου το επιστρέψανε έτοιμο. Απ'οτι είδα έχει περασμένη την 2,2 ενώ εγώ του είχα την 2,2,2. Δεν ξέρω αν άλλαξαν και το φλας ή τελικά έφταιγε η νέα rom. Πάντως το τελευταίο καιρό πριν το στείλω έιχα αρκετά θέματα με την απόδοση, κολλήματα και λαγκαρίσματα. Πχ κόλλαγε το android system στο 92% και δεν κουνιόταν τίποτα. Τώρα αν και το χω λίγες ώρες βλέπω πάει άψογα. Μάλλον μούφα η 2,2,2. Πάντως το service της DELL άψογο. Το Service για το streak είναι στην Ουγγαρία και το department λέγεται DELL STREAK PROJECT.

 

Δηλαδή το streak Μου θα ταξιδέψει στην Ουγγαρία; Όχι τίποτε άλλο, αλλά επειδή μου είπαν για 7-10 εργάσιμες....

Edited by vasim
Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με ένα τηλέφωνο που έκανα στο saturn μου είπαν ότι τελικά η συσκευή θα αντικατασταθεί (βάσει εγγύησης να φανταστώ) διότι δεν επισκευάζεται από τη dell.

 

Μπράβο στη DELL και στο customer support της!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...