Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- Μολις τωρα "απατησα" .. το "greek input method", που χρησιμοποιω εδω και 1,5 χρονο ... με το "smart keyboard pro"

- Eχει ενα σωρο ρυθμισεις καθως και 5 προεγκατεστημενα skins και φυσικα ελληνικα ... μεγεθος εγκατεστημενου αρχειου 1,35mb :D

- ... εδω καποια σχολια καθως και κατεβασμα του apk (post #4) ,το οποιο το εκτελειτε με εναν file manager ,αφου πρωτα εχετε τσεκαρει settings/applications/unknown sources

 

 

 

- Πρωτη εντυπωση ... αριστη :)

 

@ Battery

- Η μπαταρια με την 2.2 ειναι απροσμενα ικανοποιητικη ,γινεται πολυ καλη διαχειριση θα ελεγα ;) .. το εχω παρατηρησει απο το build 12332

 

@ wifi

- Η μονη ενσταση προς το παρον ειναι απο τον δεκτη wifi ,οπου εχει μειωθει ενα κλικ η ευαισθησια του ... :(

 

Φιλε μου πολυ καλο το πληκτρολογειο. Μηπος ξερεις αν υπαρχει ελληνικη διορθοση; επισης ο τονος που ειναι;

 

Sent from my Dell Streak using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες καλησπερα.σαν νεος κατοχος εδω κ μια εβδομαδα με τις καλυτερες εντυπωσεις να ρωτησω κ εγω κατι;ποιος μπορει να πει για must have applications;κ λιγο πριν αναφερθηκε για today screen καποιος.Για την αρχικη μας οθονη.εχει να προτεινει κανεις κατι;κατι ομορφο κ πρεκτικο;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πολυ καλο το πληκτρολογειο. Μηπος ξερεις αν υπαρχει ελληνικη διορθοση; επισης ο τονος που ειναι;

 

Sent from my Dell Streak using Tapatalk

- Πατάς παρατεταμενα στο φωνηεν και σου εμφανιζει το γραμμα με τονο.

- Για διορθωση κοιτα στα settings/general ... ψαξτο γιατι εχει ενα σωρο ρυθμισεις :cry:

 

 

@ off topic :X .... to v@gelis

- Ψειρισα το tab σημερα στην vodafone .... οντως η οθονη ειναι αριστη :O ... καποιος μπαγλαμας θα ειχε σκαλισει τις ρυθμισεις και το πηρα στραβά ... ειναι λιγο μεγαλα τα εικονιδια στην επιφανεια εργασιας ... λιγο μικροτερα να ηταν, θα ηταν special :cool:

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Αν το smart keyboard pro είχε ελληνική διόρθωση θα ήταν το τέλειο πληκτρολόγιο. Το μόνο που μου λείπει απτό IOS 4 του iPhone είναι αυτό. Είμαι μεγαλωμένος Καναδά οπότε όπως καταλαβαίνεται η ορθογραφία μου δεν είναι και η καλύτερη. Αν πάντως κάποιος από εσάς βρει κάτι επί του θέματος ας ενημέρωση και τους υπόλοιπους.
Link to comment
Share on other sites

Εχω φέρει για μενα το Docking station, το Car docking, την δερμάτινη θηκη, δεύτερη μπαταρία και αλλα γνήσια accessories του Streak. Eαν ενδιαφερεστε αρκετοί μπορώ να κανονισω να βαλω μια παραγγελία γιατι δεν είναι σιγουρος ποτέ και αν θα τα φέρει επίσημα το συγκεκριμένο τμημα στην Ελλαδα

 

 

 

Απλα να αναφέρω (επειδη δουλευω στην Dell Hellas, και μην με ρωτησετε παραπανω μια και δεν εχω σχεση με το Consumer Division που ειναι υπευθυνο για το συγκεκριμενο προιον) οτι το προιον εχει ολα τα πλεονεκτηματα της Dell στην ποιοτητα κλπ αλλα πασχει οντως στην προωθηση μια και η Dell στην συγκεκριμενη αγορα ειναι ... νεα στην Ελλαδα. Εγω το πηρα ξεκλειδωτο και πραγματικα σαν εργαλειο μου κανει παρα το μεγεθος... βεβαια το non Calendar Outlook synchronization στο νεο Νero tool μου την εχει δωσει και εμενα αλλα αυτο εχει να κανει με politics οπως καταλαβενετε... Dell, Google, Microsoft klp

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

 

Απλά να απαντησω στον εαυτό μου και πιθανότατα να βοηθήσει και αλλους. Γνωρίζουμε οτι το Nero Sync Tool που αντικατέστησε το Dell PC Suite στην 2.2 δεν συνχρονιζε το Calendar απευθειας απο το Outlook αλλα μονο Contacts και αρχεια με αποτελεσμα αν δεν διατηρεις το ημερολογιο σου στο GMail να εχεις προβλημα. Δοκιμασα και εγκατεστησα το MyPhoneExplorer. Aψογο! Συγχρονιζει τα παντα απο το Outlook Και αρκετα γρηγορα. Οποτε οσοι ενδιαφερεστε (και δεν το γνωριζατε οπως εγω) απλα κατεβαζετε τον client απο το Android Market και την εφαρμογη στο PC απο το αντιστοιχο site. Oλα Free :)

Link to comment
Share on other sites

@twitter

"UK Dell Streak O2 update news -great news to all! -OTA updates to 2.2 will begin

Wednesday!"

 

οταν βγει το λινκ θα το ανεβασεις ?ΓΙατι αν καταλαβα τον ιδιο καημο με μενα εχεις ,ο2 me rebel sim?περιμενω το λινκ οπως ολοι

Link to comment
Share on other sites

οταν βγει το λινκ θα το ανεβασεις ?ΓΙατι αν καταλαβα τον ιδιο καημο με μενα εχεις ,ο2 me rebel sim?περιμενω το λινκ οπως ολοι

- Δεν πρεπει να εχεις διαβασει αρκετα το θρεαντ .... εγω εχω τακτοποιηθει, .. καθοτι εχω free device ;)

- Απλως, ποσταρω για ενημερωση ... :) ,παντως μολις το αντιληφθω και δε το εχει κανει καποιος αλλος πρωτα, ... θα αναρτησω το λινκ.

 

EDIT ... :D

 

- "Froyo update for O2 Dell Streak rollout begins on Wednesday, OTA links available now"

 

- ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ τι γινεται με τις REBEL SIM .... οποτε προχωρειτε με δικη σας ευθυνη ....

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Δεν πρεπει να εχεις διαβασει αρκετα το θρεαντ .... εγω εχω τακτοποιηθει, .. καθοτι εχω free device ;)

- Απλως, ποσταρω για ενημερωση ... :) ,παντως μολις το αντιληφθω και δε το εχει κανει καποιος αλλος πρωτα, ... θα αναρτησω το λινκ.

 

EDIT ... :D

 

- "Froyo update for O2 Dell Streak rollout begins on Wednesday, OTA links available now"

 

- ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ τι γινεται με τις REBEL SIM .... οποτε προχωρειτε με δικη σας ευθυνη ....

ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου,αναμενω με ανυπομονισια το link

Link to comment
Share on other sites

- ... Παρτε να'χετε και σεις ... :)

 

- .... αιντε!!! ... και στα δικα σας ... και καλα χριστουγεννα :D

 

----- http://mobileupdate.dell.com/PackageProductionLocations/Streak_319_12792_21.pkg -----

 

- Με το μαλακο!!! ... απο τον browser της συσκευης πατατε στο παραπανω λινκ ...

 

- Για πληροφοριες περαιτερω ... στου MoDaCo το τσαρδι !!!

 

- Δεν γνωριζω τι συμβαινει με τις REBEL SIM .... ψαξτε το :O

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

@ off topic :X .... to v@gelis

- Ψειρισα το tab σημερα στην vodafone .... οντως η οθονη ειναι αριστη :O ... καποιος μπαγλαμας θα ειχε σκαλισει τις ρυθμισεις και το πηρα στραβά ... ειναι λιγο μεγαλα τα εικονιδια στην επιφανεια εργασιας ... λιγο μικροτερα να ηταν, θα ηταν special :cool:

 

Ετσι ειναι. Αυτο ομως δεν εχει καμια σημασια, γιατι απο αυριο (καλως εχοντων των πραγματων) θα ειμαι κατοχος... Dell Streak (για τεταρτη φορα) :whistle::heat::this::lol:

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

- ... Παρτε να'χετε και σεις ... :)

 

- .... αιντε!!! ... και στα δικα σας ... και καλα χριστουγεννα :D

 

----- http://mobileupdate.dell.com/PackageProductionLocations/Streak_319_12792_21.pkg -----

 

- Με το μαλακο!!! ... απο τον browser της συσκευης πατατε στο παραπανω λινκ ...

 

- Για πληροφοριες περαιτερω ... στου MoDaCo το τσαρδι !!!

 

- Δεν γνωριζω τι συμβαινει με τις REBEL SIM .... ψαξτε το :O

δεν παιζει με rebel sim v1.2

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι. Αυτο ομως δεν εχει καμια σημασια, γιατι απο αυριο (καλως εχοντων των πραγματων) θα ειμαι κατοχος... Dell Streak (για τεταρτη φορα) :whistle::heat::this::lol:

- .... Αστατη προσωπικοτητα εισαι!! .... :X ... ειχες γινει στοχος με τον ταμπλα;; .... :ninja: :rolleyes:

 

- ..... :lol: ... !!

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- .... Αστατη προσωπικοτητα εισαι!! .... :X ... ειχες γινει στοχος με τον ταμπλα;; .... :ninja: :rolleyes:

 

- ..... :lol: ... !!

 

Αστα να πανε. Δυστυχως δε μπορω να ασχοληθω, πλεον, με οτιδηποτε κατω απο 5 ιντσες. Κι οι σοβαρες επιλογες ειναι ελαχιστες...

Αυτο που μου αρεσει, πλην της οθοναρας του Dell, ειναι η πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης (με χαλανε μονο τα glossy πλαστικα στο ακουστικο και τα softkeys που χαρασσονται ευκολα και μοιαζουν παρατερα) και το design. Ειναι πολυ ομορφα σχεδιασμενο...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε. Δυστυχως δε μπορω να ασχοληθω, πλεον, με οτιδηποτε κατω απο 5 ιντσες. Κι οι σοβαρες επιλογες ειναι ελαχιστες...

...... Ειναι πολυ ομορφα σχεδιασμενο...

- Ετσι ...

 

- ... εγω περιμενω την αναδιπλουμενη οθονη :cool:

- .... φαντασου το streak να ανοιγει στα δυο σαν βιβλιο 180 μοιρες, ή με μηχανισμο slide ,το κατω μερος-οθονη να εφαπτεται στο επανω και ετσι να διπλασιαζεται η επιφανεια της .... φορητοτητα και λειτουργικοτητα κατα περισταση :rolleyes: ... ή μηπως υπαρχει κατι τετοιο στα σκαρια;;

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Ετσι ...

 

- ... εγω περιμενω την αναδιπλουμενη οθονη :cool:

- .... φαντασου το streak να ανοιγει στα δυο σαν βιβλιο 180 μοιρες, ή με μηχανισμο slide ,το κατω μερος-οθονη να εφαπτεται στο επανω και ετσι να διπλασιαζεται η επιφανεια της .... φορητοτητα και λειτουργικοτητα κατα περισταση :rolleyes: ... ή μηπως υπαρχει κατι τετοιο στα σκαρια;;

 

Εγω καλυπτομαι απλα με 768 ΜΒ RAM, εναν απο τους συγχρονους επεξεργαστες (καλυπτομαι με εναν Α8) και οπωσδηποτε αναλυση 1024Χ600... Αρκουντως ρεαλιστικο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ τρια Streak περασαν απο τα χερια μου (σε αυτη τη σελιδα ποσταρουν αλλωστε κι οι τωρινοι κατοχοι τους) και τωρα ειμαι στο τριτο tab, πιστεψε με, μπορω να διακρινω τις διαφορες στην ποιοτητα μιας οθονης, δε χρειαζομαι το βιντεο που παραθετεις :)

Δεν εχει κανενα προβλημα η οθονη του, το αντιθετο. Ειναι ενα κλικ καλυτερη απο αυτη του streak, κι αντιστοιχα ενα κλικ κατωτερη απο την ips του ipad (βεβαια υπερτερει λογω του υψηλοτερου dpi, οποτε αισθητικα ειναι στα ιδια επιπεδα imo).

Το bezel περιμετρικα ουτε εμενα μου αρεσει, αλλα και παλι, εχει κι αυτο την πρακτικοτητα του, καπως θα επρεπε να το πιανεις το ρημαδι :)

 

Φιλε μου εδω θα διαφωνησω με εσενα , το dell δεν το ξερω καλα αλλα η οθονη του ipad ειναι ΑΠΕΙΡΩΣ καλυτερη απο αυτη του tab .... τα ειχα διπλα διπλα ... μιλαμε για καμια σχεση ... οχι και ενα κλικ κατω ... αλλα πολλα κλικ

Αντιθετα η οθονη του dell μου φανηκε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ !!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εδω θα διαφωνησω με εσενα , το dell δεν το ξερω καλα αλλα η οθονη του ipad ειναι ΑΠΕΙΡΩΣ καλυτερη απο αυτη του tab .... τα ειχα διπλα διπλα ... μιλαμε για καμια σχεση ... οχι και ενα κλικ κατω ... αλλα πολλα κλικ

Αντιθετα η οθονη του dell μου φανηκε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ !!!!

 

Ενταξει τωρα παιζουμε με τις λεξεις. Τι παει να παρει απειρως καλυτερη?

Ειναι ανωτερη, σαφως, το επεσημανα κι εγω χρωματικα, και βεβαια με καλυτερες γωνιες θεασης, αλλα κι αυτη του tab ειναι μια κορυφαια lcd. Φυσικα δεν τιθεται θεμα. Τα 1024Χ600 στην οθονη του tab φαινονται πολυ πιο ομορφα απο τα pixelιασμενα της 10αρας του ipad.

Η ips του ipad, σε καθε περιπτωση θα ειναι για καιρο η καλυτερη οθονη σε ταμπλετα, προτιμω ομως στο ipad 2 να δουμε καμια νεα αναλυση (αν και δε το βλεπω, με την ιδια θα πορευθει και το 2011).

Πλεον σετταρω το τεταρτο κατα σειρα Streak που περνα απο τα χερια μου...

(Βλεποντας πισω, ειδα οτι το πρωτο Streak περασε απο τα χερια μου πριν 4,5 ολοκληρους μηνες - κι ομως ακομα κανει πλακα στον ανταγωνισμο) :)

Link to comment
Share on other sites

εχει πουσαρει κανεις το strhk του στα ορια?? βλεπω κατι lag fix στο modaco και xda και αν ηταν ευκολο να μας καποιος τα σκορ στα benchmark???

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

εχει πουσαρει κανεις το strhk του στα ορια?? βλεπω κατι lag fix στο modaco και xda και αν ηταν ευκολο να μας καποιος τα σκορ στα benchmark???

 

Το σαββατοκυριακο θα ασχοληθω εγω Χρηστο και θα σου πω εντυπωσεις :)

Link to comment
Share on other sites

μόλις το παρέλαβα σήμερα και εγώ και πραγματικά είναι εντυπωσιακό κινητό

έχω το iphone 4 το οποίο και το εγκαταλείπω για το streak

έχω ενα πρόβλημα όμως , το καπάκι του δεν μου κάθεται καλά και σαν αποτέλεσμα έχει να μου σβήνει συνέχεια και μόλις πάω να το ανοίξω μου βγάζει μήνυμα να βάλω καλά το καπάκι :worry:

Link to comment
Share on other sites

μόλις το παρέλαβα σήμερα και εγώ και πραγματικά είναι εντυπωσιακό κινητό

έχω το iphone 4 το οποίο και το εγκαταλείπω για το streak

έχω ενα πρόβλημα όμως , το καπάκι του δεν μου κάθεται καλά και σαν αποτέλεσμα έχει να μου σβήνει συνέχεια και μόλις πάω να το ανοίξω μου βγάζει μήνυμα να βάλω καλά το καπάκι :worry:

 

Ειναι μυστηριο το κουμπωμα του. Δοκιμασε να το κανεις slide οσο πιο πολυ μπορεις, μεχρι που να μη διακρινεται κενο αναμεσα στο καπακι και το σωμα του κινητου (φυσικα απο την πλευρα του ηχειου, θα υπαρχει μεγαλο κενο... για τον ηχο).

Ειναι ζορικο, αλλα ετσι δουλευει... Καλοριζικο.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μυστηριο το κουμπωμα του. Δοκιμασε να το κανεις slide οσο πιο πολυ μπορεις, μεχρι που να μη διακρινεται κενο αναμεσα στο καπακι και το σωμα του κινητου (φυσικα απο την πλευρα του ηχειου, θα υπαρχει μεγαλο κενο... για τον ηχο).

Ειναι ζορικο, αλλα ετσι δουλευει... Καλοριζικο.

 

άρα δεν έχει πρόβλημα ε? να μην ανησυχώ ? να σου πω την αλήθεια την πρώτη φορά πού το κούμπωσα μου έκατσε καλά , τόση ώρα το παλεύω και τίποτα

 

ευχαριστώ !!! το σερφαρισμα ειναι απόλαυση πραγματικά !!

 

edit: το εβαλα :) thanks!!!!!!!!!!!!!

Edited by stigmes
Link to comment
Share on other sites

άρα δεν έχει πρόβλημα ε? να μην ανησυχώ ? να σου πω την αλήθεια την πρώτη φορά πού το κούμπωσα μου έκατσε καλά , τόση ώρα το παλεύω και τίποτα

 

ευχαριστώ !!! το σερφαρισμα ειναι απόλαυση πραγματικά !!

 

Οχι, δυστυχως επειδη ειναι μεταλλο και πραγματικα μεγαλο part της πλατης της συσκευης γινεται αυτο. Με λιγη προσοχη θα το βαλεις καλα.

Πολλα πραγματα σε τετοια οθονη ειναι απολαυστικα, οχι μονο το σερφαρισμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...