Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχω κανει τη διαδικασια που λεει στο pdf που μου εδωσες, εχω φτασει σε fastboot_mode και ειμαι σε command promt και εδωσα ολες τις εντολες που γραφει και μου εχει βγαλει τη λιστα, τωρα ομως τι κανω?

Τις εντολες που μου εδωσες που τις βαζω και πως φιλε μου?

Οπως ακριβως τις γραφεις?

Πρεπει να κανω κατι αλλο πριν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι εντολές που πρέπει να δώσεις είναι οι δύο παραπάνω που σου έγραψα. Ακριβώς όμως.

Προϋπόθεση βέβαια είναι να υπάρχει το fastboot.exe με αυτό το όνομα (όχι πχ fastboot_win.exe) και το recovery.img.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Α οκ το εκανα και μου εκανε reboot, τωρα για να περασω την ρομ?

EDIT: Νομιζω το βρηκα, πρεπει να ειναι αυτο που μου εδωσες πριν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3527212#post3527212

Edited by moonwalker1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μου σε ευχαριστω πολυ, ηταν πολυ πιο απλο απο οτι φοβομουν στην αρχη με την βοηθεια σου φυσικα. Ολα καλα πλεον.

Να ρωτησω και κατι αλλο, τωρα για να βαλω παλι το ραδιοφωνο πρεπει να το κανω rooted?

Link to comment
Share on other sites

Εδω με πιανεις αδιαβαστο. Εχω στο handsfree ραδιοφωνο και δεν εχω ασχοληθει (MW600).

 

Sent from my Dell Streak (the beast).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Για τις εφαρμογές που δεν παίζουν (Αngry Birds κλπ) φταίει η custom rom. Είναι γνωστό πρόβλημα.

 

 

Εγώ όμως έχω την official rom και δεν κάνει Install(error 18). Επίσης παρατηρώ πολλά κολλήματα σε διάφορα παιχνίδια και δεν μ'αρέσει γιατί ξέρω ότι το hardware του streak δεν έχει θέμα να τα τρέξει.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πως εχουν καποιο προβλημα ορισμενες καρτες μνημης γιατι αυτο συμβαινει σε πολλα τηλεφωνα που πεταει error 18 κατα καιρους.

Μπορεις να το παρακαμψεις αν πας στις ρυθμισεις του και κανεις αφαιρεση sd: ρυθμισεις/ καρτα sd & αποθηκευτικος χωρο/ αφαιρεση καρτας sd, μετα εγκαθιστας την εφαρμογη και με τον ιδιο τροπο κανεις τοποθετηση της sd.

 

Μπορειτε να προτεινετε καποιον καλο media player για το τηλεφωνο να παιζει avi, wmv, flv κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζετε το Aura είναι πολύ καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης (GPS). Έχω και τα δυο Navigon και Aura αλλά προτιμώ το Aura.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί δεν δοκιμάζετε το Aura είναι πολύ καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης (GPS). Έχω και τα δυο Navigon και Aura αλλά προτιμώ το Aura.

 

Είσαι ικανοποιημένος από τις δρομολογήσεις που σου βγάζει το Aura; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πως εχουν καποιο προβλημα ορισμενες καρτες μνημης γιατι αυτο συμβαινει σε πολλα τηλεφωνα που πεταει error 18 κατα καιρους.

Μπορεις να το παρακαμψεις αν πας στις ρυθμισεις του και κανεις αφαιρεση sd: ρυθμισεις/ καρτα sd & αποθηκευτικος χωρο/ αφαιρεση καρτας sd, μετα εγκαθιστας την εφαρμογη και με τον ιδιο τροπο κανεις τοποθετηση της sd.

 

Μπορειτε να προτεινετε καποιον καλο media player για το τηλεφωνο να παιζει avi, wmv, flv κλπ?

 

πράγματι όλα οκ τώρα. Δηλαδή δεν μπορώ να τα μεταφέρω στην κάρτα για να γλυτώσω χώρο? Κρίμα.../

εγώ χρησιμοποιώ το rock player που παίζει τα πάντα και srt αρχεία.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Είσαι ικανοποιημένος από τις δρομολογήσεις που σου βγάζει το Aura; :confused:

 

Ναι είμαι πολύ ευχαριστημένος, νομίζω πως είναι καλύτερο από όλα όσα έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα κλάψω, μια βοήθεια όποιος ξέρει...

Όπως έχω ξανά αναφέρει για κάποιο λόγο για κάποια διαστήματα (3-4 βδομάδες) μου βγάζει το wi-fi μου στο σπίτι ως εκτός εμβέλειας, τελευταίες 2 βδομάδες ήταν οκ, σήμερα το πρωί ήταν εντάξει και το μεσημέρι που γύρισα ξανά τα ίδια....θα με τρελάνει....εμφανίζει 10 δίκτυα από τους διπλανούς εκτός από το δικό μου.... ΕΛΕΟΣ:(

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα κλάψω, μια βοήθεια όποιος ξέρει...

Όπως έχω ξανά αναφέρει για κάποιο λόγο για κάποια διαστήματα (3-4 βδομάδες) μου βγάζει το wi-fi μου στο σπίτι ως εκτός εμβέλειας, τελευταίες 2 βδομάδες ήταν οκ, σήμερα το πρωί ήταν εντάξει και το μεσημέρι που γύρισα ξανά τα ίδια....θα με τρελάνει....εμφανίζει 10 δίκτυα από τους διπλανούς εκτός από το δικό μου.... ΕΛΕΟΣ:(

 

Μάλλον πρέπει να ελέγξεις το router σου και όχι το κινητο. Δκίμασε και άλλη συσκευή αν συνδέεται με το router.

Link to comment
Share on other sites

ο αδερφός με το iphone μπαίνει κανονικά...το ρουτερ η αλήθεια είναι για πέταμα(αλλά δεν είναι δικό μου για να το πετάξω:mad:) αλλά και ο αδερφός μου μπαίνει και εγώ με το λαπτοπ, μόνο το streak μου κάνει τρέλες..
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

ο αδερφός με το iphone μπαίνει κανονικά...το ρουτερ η αλήθεια είναι για πέταμα(αλλά δεν είναι δικό μου για να το πετάξω:mad:) αλλά και ο αδερφός μου μπαίνει και εγώ με το λαπτοπ, μόνο το streak μου κάνει τρέλες..

έλεγξε τα πρωτόκολλα, b/g/n να δεις μήπως κάτι από αυτά το κολάει...

Link to comment
Share on other sites

έλεγξε τα πρωτόκολλα, b/g/n να δεις μήπως κάτι από αυτά το κολάει...

 

που και πως?στο streak δεν βρήκα κάτι?στο ρούτερ?

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αρνείται να παίξει. Όσες φορές το δοκίμασα, όσες εκδόσεις κι αν έβαλα F..C (Force Close εννοώ ε... :lol:).
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις --->γλωσσα κ πληκτρολογιο---->τικαρε αυτο που θες και παιζει κανονικα

 

Το τικαρα αλλα επιμενει να βγαζει το swype.

Link to comment
Share on other sites

Το τικαρα αλλα επιμενει να βγαζει το swype.

 

Πάτα παρατεταμένα μέσα στο πεδίο που θέλεις να γράψεις μέχρι να σου βγάλει "Μέθοδος Εισόδου" και επέλεξε το HTC IME.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Πάτα παρατεταμένα μέσα στο πεδίο που θέλεις να γράψεις μέχρι να σου βγάλει "Μέθοδος Εισόδου" και επέλεξε το HTC IME.

 

Eισαι τελειος ,επιασε , ευχαριστω πολυ .

Αλλα μου βγαζει error ,περασα την HTC_IME v27 High resolution version (Froyo/2.2) ,μηπως να βαλω την Low resolution version for Android 1.6 and up

ή παιζει κατι αλλο ?

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρω πιο πάνω, σε μένα δεν έπαιξε ποτέ το HTC IME. Σε όποια rom κι αν το δοκίμασα στο Streak. Δεν το πολυέψαξα.

 

Και μια ενημέρωση.

Σήμερα άνοιξε το AppStore του Amazon. Δίνει λοιπόν προσφορά free το νέο Angry Birds Rio.

Μετά από μισή ώρα εγγραφών, download της επίσημης εφαρμογής κλπ, μου βγάζει ότι το AppStore δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα :chair:

Μου πήραν τα στοιχεία κανονικά, και στο τέλος μου ρίχνουν πόρτα.:dash:

Το γ.... κύριε πρόεδρε ή δεν το γ....

 

Χάρηκα κι εγώ που θα μπορώ να αγοράζω εφαρμογές αφού το market δεν με αφήνει.

ΟΥΣΤ. Πάω να το ψάξω αλλού :whistle:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eισαι τελειος ,επιασε , ευχαριστω πολυ .

Αλλα μου βγαζει error ,περασα την HTC_IME v27 High resolution version (Froyo/2.2) ,μηπως να βαλω την Low resolution version for Android 1.6 and up

ή παιζει κατι αλλο ?

 

Εγκατέστησες και το δεύτερο apκ (Clicker_hi.apk) που συνοδεύει το HTC IME;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...