Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι πιο καινούρια δεν βγήκε. Αυτή είναι η τελευταία. Και εμένα δεν λειτουργούσε το ιντερνετ δικτύου. Λογικά θα κάνεις νέο APN. δεν είναι τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλα κομπλέ παιδιά , ευχαριστώ.

Το apn ήθελε αλλά μόνος μου δεν τα καταφερα και κατεβασα το Tweakker και μου το έκανε αυτό μόνο του

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κοντεύουμε στα 2 έτη με το εν λόγω κινητό. Δυστυχώς, σε τέτοιες εποχές θα πρέπει να πορευτούμε με ότι έχουμε. Δεν το έχω βαρεθεί σαν σχέδιο το κινητό, αλλά ΔΕΝ είναι καλό κινητό τελικά, κι ας είναι συμπαθητικό. Όσες ΡΟΜ και να έχω βάλει δεν υπάρχει ούτε μία που να έχει πραγματικά απρόσκοπτη λειτουργία...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και εγώ πάνω που ετοιμαζόμουν να δοκιμάσω ΡΟΜΣ και να πειραματιστώ, σπάει η οθόνη(την φτιάχνω) και τωρα δεν διαβάζει την κάρτα μνήμης. Οπότε έχε γεια GT540 και ψάχνω νέο κινητό.

 

Το κινητό χρειαζόταν μια επίσημη 2.2 να πάρει λίγο τα πάνω του τότε στην αρχή αλλα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Χρειαζομαι την βοηθεια σας!!Πως μπορω να περασω την ICS στο κινητο μου;Το δυσκολο ειναι οτι δεν λειτουργει η SD Card slot και το MyPhoneExplorer δεν με ''αφηνει'' να αντιγραψω τον φακελο με την ROM στην εσωτερικη μνημη του κινητου και να την ''τρεξω'' απο εκει..Αυτη τη στιγμη ''φοραω'' custom Rom 2.3.7.Ευχαριστω εκ των προτερων!!:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αυτή εδώ είναι η καλύτερη και ποιο ενημερωμένη έκδοση.. δουλεύουν σχεδόν τα πάντα... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1609200
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Χρειαζομαι την βοηθεια σας!!Πως μπορω να περασω την ICS στο κινητο μου;Το δυσκολο ειναι οτι δεν λειτουργει η SD Card slot και το MyPhoneExplorer δεν με ''αφηνει'' να αντιγραψω τον φακελο με την ROM στην εσωτερικη μνημη του κινητου και να την ''τρεξω'' απο εκει..Αυτη τη στιγμη ''φοραω'' custom Rom 2.3.7.Ευχαριστω εκ των προτερων!!:happy:

Και σένα??:lol:

 

Τι σου βγάζει ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,ολα καλα πλεον!!Την πατησα,την εσπρωξα,την χτυπησα και τελικα την αναγνωρισε την καρτα!!Ετσι μπορεσα και εβαλα την ICS!Μια χαρα!!Πεταει το κινητο!!:cool:
Link to comment
Share on other sites

:angry::angry:

 

Και εγώ την είχα πατήσει, την πίεσα,την άλλαξα τίποτα. Hard reset,ζέσταμα τίποτα..

Κατέληξα να λέω σαν το Τσουκαλά : Αντε γειά!:lol:

Από βδομάδα πάω για xperia Sole

Link to comment
Share on other sites

Στην υποδοχη της καρτας στο κινητο,εχει 6-7 χαλκινα ''αυτακια''.Αυτα,προσπαθησε με μια οδοντογλυφιδα να τα σηκωσεις λιγο ολα.Και μετα κρατα με το δαχτυλο σου πατημενη την καρτα,κανοντας την ταυτοχρονα μπρος-πισω μεχρι να δεις οτι την αναγνωριζει..Εγω ετσι τα καταφερα!Εβαλα κατοπιν την ICS και μετα κανενα προβλημα με την καρτα!!Κανε μια τελευταια προσπαθεια,αξιζει!:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

θελω την βοήθεια αας ρε παιδια

πως μπορω να παρω μπακ απ τα σμσ?

ειναι της κόρης μου το κινητό και εχει σκάσει δεν θελει να χασει το μνμτα με τπτ

ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά αλλαξοπίστησα! Εδώ και 3 εβδομάδες περίπου έχω ένα Sony Ericsson Neo V. Ευχαριστώ όλους όσους έγραψαν εδώ μέσα τις εμπειρίες τους και τις μοιράστηκαν με εμάς για μπορέσουμε να κάνουμε το κινητάκι μας να δουλέψει στα όρια του και ακόμα πιο πέρα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλλαξοπίστησα! Εδώ και 3 εβδομάδες περίπου έχω ένα Sony Ericsson Neo V. Ευχαριστώ όλους όσους έγραψαν εδώ μέσα τις εμπειρίες τους και τις μοιράστηκαν με εμάς για μπορέσουμε να κάνουμε το κινητάκι μας να δουλέψει στα όρια του και ακόμα πιο πέρα!

 

Φαίνεται έπεσε επηδιμία με το Neo V. Το σάββατο που μας πέρασε το αγόρασα και εγώ.Σήμερα πούλησα το LG GT540 Optimus στα 60 ευρώ...:( καλό κινητό δεν μπορώ να πω...Και εγώ θέλω να ευχαριστήσω όσους με βοήθησαν και φυσικά θα συνεχίσω να βοηθώ και άλλους όσο μπορώ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας θελω να με βοηθησετε να μπω στο recovery mode εχω android 2.1 εχω κανει root και εχω κατεβασει το rom manager οταν παταω reeboot in recovery mod κανει κανονικη επανεκινηση και αμα πατησω το home και power απλα μπαινει σε ασφαλη λειτουργια....εχετε να μ προτεινετε κατι??
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πρώτα απ'όλα θα πρέπει να έχεις βάλει κάποια rom με fastboot.Στην συνέχεια θα πρέπει να κατεβάσεις το Fast Boot Flasher όποια version βρεις. Νομίζω η 2 είναι και η τελευταία. Θα βάλεις το κινητό σου σε fastboot mode και θα τρέξεις το Fast Boot Flasher.Απο εκεί θα διαλέξεις το αρχείο recovery το οποίο θα έχεις ήδη βρει και θα στο εγκαταστήσει. Μετά θα μπαίνει κανονικά στο clockwork mode...δηλαδή σε recovery menu.Αν έχεις λίγη υπομονή το βράδυ θα σου κάνω έναν οδηγό να σου στείλώ με όλα τα αρχεία που θα χρειαστείς.Αν δεν κρατιέσαι ακολούθα αυτόν τον οδηγό

http://androidlegend.com/install-clockworkmod-recovery-6-on-lg-optimus-gt540

Αλλά να ξέρεις ότι πρέπει να έχεις βάλει κάποια rom που να έχει και fastboot.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πρώτα απ'όλα θα πρέπει να έχεις βάλει κάποια rom με fastboot.Στην συνέχεια θα πρέπει να κατεβάσεις το Fast Boot Flasher όποια version βρεις. Νομίζω η 2 είναι και η τελευταία. Θα βάλεις το κινητό σου σε fastboot mode και θα τρέξεις το Fast Boot Flasher.Απο εκεί θα διαλέξεις το αρχείο recovery το οποίο θα έχεις ήδη βρει και θα στο εγκαταστήσει. Μετά θα μπαίνει κανονικά στο clockwork mode...δηλαδή σε recovery menu.Αν έχεις λίγη υπομονή το βράδυ θα σου κάνω έναν οδηγό να σου στείλώ με όλα τα αρχεία που θα χρειαστείς.Αν δεν κρατιέσαι ακολούθα αυτόν τον οδηγό

http://androidlegend.com/install-clockworkmod-recovery-6-on-lg-optimus-gt540

Αλλά να ξέρεις ότι πρέπει να έχεις βάλει κάποια rom που να έχει και fastboot.

 

 

λοιπον μια φορα το αναβαθμισα με το kdz δεν εχω κανει κατι με fastboot εμενα με ενδιαφερει γενικα να το αναβαθμισω με οποιοδηποτε τροπο ειτε fastboot ειτε με recovery...θα προσπαθησω να δω πως γινεται με fastboot.....ευχαριστω για την βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μπορεις να μ στειλεις αναλυτικα οποτε μπορεσεις εναν οδηγο αλλα και τα λινκ με οτι χρειαζομαι για να κανω fastboot ?? βρηκα κατι παλιους οδηγους αλλα δεν βγαζω ακρη και τα λινκ δεν δουλεβουν για να κατεβασω οτι χρειαζομαι ευχαριστω εκ των προτερων.....
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ένα link να κατεβάσεις τον οδηγό που σου ετοίμασα (δεν είναι δικός μου).Περιέχει και τα αρχεία που θα χρειαστείς οπότε δε χρειάζεται να τα κατεβάσεις.Όπου κολλάς μην κάνεις του κεφαλιού σου,απλά ρώτα γιατί μπορεί να brickάρεις το κινητό σου.Ότι κάνεις είναι ύπο ευθύνη σου. Θα ακολουθήσεις τον οδηγό ως το βήμα που λέει. Έχετε πλέον στο κινητό σας τη 2.1 με Fastboot. Μετά με ξαναρωτάς να σου πω τι να κάνεις για να βάλουμε το clockwork mode και να βάζεις άλλες ROM μέσω του clockwork mode που είναι πανεύκολο. όπως επίσης παίρνει και backup ΌΛΟ το κινητό...οπότε πειραματίζεσαι όσο θέλεις και αν κάτι δε λειτουργεί μπάινεις στο clockwork mode και επαναφέρεις το κινητό σου με το backup που είχες πάρει....Ορίστε το Link

 

http://www.sendspace.com/file/kb6446

Link to comment
Share on other sites

σε προλαβα και βρηκα ειδη μια εκδοση 2.1 με φαστμπουτ προσπαθησα να κανω και αυτο με τις εντολες που γραφει στον πρωτο οδηγο π μ ε στειλες αλλα δεν τις δεχεται.....μ λεει οτι δεν αναγνωριζεται η εντολη...
Link to comment
Share on other sites

Στο είπα ξεκάθαρα....''Θα ακολουθήσεις τον οδηγό ως το βήμα που λέει. Έχετε πλέον στο κινητό σας τη 2.1 με Fastboot.'' . Γιατί προχώρησες σε εντολές??? Έχω κάτι πιο εύκολο να σου προτείνω απο εντολές γι'αυτό σου είπα να ακολουθήσεις τον οδηγό μου ως εκείνο το σημείο...Θέλω να μου πεις αν έβαλες την rom με fastboot.Δοκίμασε να κλείσεις το κινητό σου και όταν το ανόιξεις θα κρατάς πατημένο το κουμπί της κάμερας και θα πατήσεις απλά το power μια φορά να ανοίξει το κινητό χωρίς όμως να αφήσεις το camera πληκτρο.Αν δείχνει μια μαύρη οθόνη και είναι ανοιχτό το κινητό τότε είσαι σε fastboot.Αν τα έχεις όλα αυτά τότε πες μου να σου πω τι θα κάνεις παρακάτω.Και μην κάνεις μόνος σου πράματα γιατί θα κλαίς αμα σου brickάρει το κινητό.Τα είδα και απο άλλους βιαστικούς γι'αυτό σε ενημερώνω...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να μην πριζω και πλ καταφερα με τα βηματα π μ πες στο πρωτο ποστ να βαλω μια ρομ με ρεκοβερι το φταξα κανονικα απλα εβαλα την cyanogen 9 και ειναι στα ρωσικα και δεν ξερω πως αλλαζει θα θελα μια σταθερη σχετικα και με ελληνικα εστω αγγλικα... Edited by kostasmel
Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ βασικα υπαρχει ετσι με το παλιο περιβαλον π να ειναι σταθερη και να χει και για το μηνυμα το κανονικο πληκτρολογιο οχι το querty??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...