Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

α οκ.. τωρα το ειδα

 

να υποθεσω εχεις κανει εγκατασταση msxml.msi.

 

η μονη λυση που βρηκα ειναι να το κανεις απο xp αλλα και εγω απο τα 7 το εκανα και δεν ειχα προβλημα

 

αν ισχυει κατι τετοιο πηγαινε στο προγραμμα>ιδιοτητες>compatibility> στο compatibility mode επελεξε to windows xp sp3

 

ξαναδοκιμαζω τωρα, με compatibility mode και τρεξιμο ως διαχειριστης

Link to comment
Share on other sites

τορα το κατεβαζω και εγω ξανα να δω. το καλο ειναι οτι το κινητο δουλευει μετα. θα ηθελα ομως την 2.2

 

ναι και εγω αυτο θα σου ελεγα. στους αλλους ειχε brick-αρει. τυχερος εισαι. η 2.2 με τις καταλληλες ρυθμησεις ξεπερναει σε επιδωσεις το nexus (συμφωνα με το benchmark παντα)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έβαλα την Swiftdroid 1,7 χθεσινή έκδοση και το κινητό είναι με android 2.3.Είναι όλα εντάξει ακόμα και το ραδιόφωνο λειτουργεί με στερεοφωνικό ήχο χωρίς RDS και με χαμηλότερη ένταση στα ακουστικά αλλά αυτό δεν το θεωρώ μείζον.Κατα τα άλλα με overclocking στα 825mhz πάει σφαίρα αν και είναι λίγο πιο αργό από την 2,2 κατα το άνοιγμα για λίγα δευτερόλεπτα.Wifi aGPS GPS καθώς και το internet on the phone είναι οκ.Έχει ελληνικά εκτός από τις πληροφορίες της Cyanogenmod που είναι στα αγγλικά μιάς που δεν υπάρχουν αυτά στην κανονική έκδοση android :lol:

Με δύο λόγια όσοι γνωρίζουν την διαδικασία προτείνω να προχωρήσουν σε αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

αλλος τροπος δεν υπαρχει ε?

κανει update. εκλεισα το antvirus μαλλον εφτεγε αυτο

μου εβγαλε ολοκληροση 100% το ανοιξα ομως ηταν η παλια μεσα?

Edited by spiros1012
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έβαλα την Swiftdroid 1,7 χθεσινή έκδοση και το κινητό είναι με android 2.3.Είναι όλα εντάξει ακόμα και το ραδιόφωνο λειτουργεί με στερεοφωνικό ήχο χωρίς RDS και με χαμηλότερη ένταση στα ακουστικά αλλά αυτό δεν το θεωρώ μείζον.Κατα τα άλλα με overclocking στα 825mhz πάει σφαίρα αν και είναι λίγο πιο αργό από την 2,2 κατα το άνοιγμα για λίγα δευτερόλεπτα.Wifi aGPS GPS καθώς και το internet on the phone είναι οκ.Έχει ελληνικά εκτός από τις πληροφορίες της Cyanogenmod που είναι στα αγγλικά μιάς που δεν υπάρχουν αυτά στην κανονική έκδοση android :lol:

Με δύο λόγια όσοι γνωρίζουν την διαδικασία προτείνω να προχωρήσουν σε αναβάθμιση.

 

ευχαριστω σκορπιε γτ με την 1.6 ξενερωσα αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

αλλος τροπος δεν υπαρχει ε?

 

για την 2.1 μπορεις να το κανεις μεσω ενος προγραμματος της lg. αλλα μετα δεν θα μπορεις να βαλεις την 2.2 η την 2.3. αυτος ειναι ο μοναδικος

Link to comment
Share on other sites

Swiftdroid 1.8

(+) Full support for memory cards with multiple partitions. Т.е. Ie working swap, ext, and a fully working application porting to flehu in any form, even for a fat, even at ext.

(+) Fix GPS, now the icon is all right.

(+) More correct rendering and display of battery charge

(+) A little more to increase productivity and responsiveness.

(+) Slightly redesigned sensors.

Link to comment
Share on other sites

α ωραια. αυτα θα τα κανεις σε περιπτωση που θελεις να βαλεις την 2.2 η την 2.3 αλλα για να τα κανεις πρωτα πρεπει να βαλεις αλλη ρομ της 2.1 απο αυτη που εβαλες. δηλαδη θα τα κανεις ολα απο την αρχη. εσυ αποφασιζεις. ως προς την 2.1 εισαι καλυμενος. για να περνας εφαρμογες στν sd κατεβασε μια εφαρμογη που λεγεται link2sd αλλα για να ειμαι ειληκρινης απ οτι ειδα δημιουργει καποια προβληματα στην συσκευη. δεν την εχω δουλεψει προσωπικα για να σου πω.

 

να σαι καλα ευχαριστω πολυ για το χρονο σου

Link to comment
Share on other sites

@spiros1012

Η 2.3 έχει λιγότερα bugs είναι πιο σύγχρονη και έχει και το ραδιόφωνο που δουλεύει.

Η 2.2 έχει λίγο μεγαλύτερη διάρκεια στην μπαταρία και ένα + στην ταχύτητα σε σχέση με την 2.3.Οπότε λαμβάνοντας αυτά υπόψη αποφάσισε τι θα κάνεις με το κινητό σου.

 

@stefan0s_7

Φίλε όταν πέρασα την 2.1+fastboot για να μπορέσω να φλασάρω στην συνέχεια την νέα swiftdroid 1.8 είδα οτι ενώ φορτώνει στην αρχή δεν ανοίγει ποτέ το κινητό με την 2.1 αυτό συμβαίνει γιατί αλλάξαμε boot για την έκδοση 2.3, ξέρεις?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, το ραδιοφωνο λιγο με νοιαζει, ενω ι διαρκεια μπαταριας ειναι πιο σημαντικο. οποτε μενω στιν 2.2 και μονο που υπαρχει το app2sd απο την αρχη μου φτανει. ηθελα να ρωτησω ελληνικο τ9 πληκτρολογιο υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μια sd card 8gb εάν ξέρει κάποιος να μου πει πως θα την διαμορφώσω για να δουλεύει σωστά θα το εκτιμούσα έχω περάσει την 2.3 v1.8
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.θελω να μπω στο market αλλα δεν μπορω γιατι εχω χασει των κωδικο μου.δημιουργησα καινουργιο αλλα οτι και να εκανα με παραπεμπει στον παλιο.εψαξα αλλα δεν βγαζω ακρη με τιποτα.επισης δοκιμασα hard reset με volume up+home+search αλλα δεν μου δεχεται την εντολη.καποιος να με βοηθησει.:(:(:(:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω όσους έχουν περάσει την rom swiftdroid

το κινητό με το που το βάζω να φορτίσει είτε στο ρεύμα είτε στον υπολογιστή και ενώ είναι κλειστό ανοίγει τι ρύθμιση πρέπει να του βάλω για να ανοίγει μόνο όταν πατήσω το power?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω όσους έχουν περάσει την rom swiftdroid

το κινητό με το που το βάζω να φορτίσει είτε στο ρεύμα είτε στον υπολογιστή και ενώ είναι κλειστό ανοίγει τι ρύθμιση πρέπει να του βάλω για να ανοίγει μόνο όταν πατήσω το power?

 

δεν πρεπει να ειναι θεμα του swriftdroid. εμενα μου το εκανε παντα απο την 1.6. δεν νομιζω να υπαρχει τετιοα επιλογη.

 

παιδια βοηθεια.θελω να μπω στο market αλλα δεν μπορω γιατι εχω χασει των κωδικο μου.δημιουργησα καινουργιο αλλα οτι και να εκανα με παραπεμπει στον παλιο.εψαξα αλλα δεν βγαζω ακρη με τιποτα.επισης δοκιμασα hard reset με volume up+home+search αλλα δεν μου δεχεται την εντολη.καποιος να με βοηθησει.:(:(:(:(:(:(:(:(

 

μπορεις απλα να πας στο site του gmail και εκει που σου ζηταει τα στοιχεια εισοδου να γραψεις το email σου και να πατησεις το "forgot your password?" κανε ενα reset και βαλε εναν νεο.

 

καλημερα, το ραδιοφωνο λιγο με νοιαζει, ενω ι διαρκεια μπαταριας ειναι πιο σημαντικο. οποτε μενω στιν 2.2 και μονο που υπαρχει το app2sd απο την αρχη μου φτανει. ηθελα να ρωτησω ελληνικο τ9 πληκτρολογιο υπαρχει?

 

ελληνικο Τ9 δεν υπαρχει αλλα καλυτερα γτ και το αγγλικο σου εσπαγε τα νευρα.

Link to comment
Share on other sites

Είπα και γω να το αναβαθμίσω σε 2.3...Αλλά τελικά δεν τα κατάφερα...Ακολούθησα τις οδηγίες στο androidforums και ενώ κατάφερα να περάσω την fastboot enabled rom(open europe νομιζω) παρουσιάστηκε πρόβλημα όταν έδινα τις εντολές στο cmd. Με το που έγραψα fastboot.exe -w μου έβγαλε <FAILED command write failed <unknown error>>

 

..Και τώρα οχι μόνο δεν έχω την 2.3 αλλά το κινητό ανοίγει και μου λέει: παρουσιάστηκε αναπάντεχο σφάλμα, χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα.Δοκίμασα να flashάρω τη rom από την αρχή και πάλι τα ιδια. Ούτε το hard reset πιάνει

Οποιαδήποτε ιδέα παιδιά θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.ΒΟΗΘΕΙΑ!!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μπεις σε fastboot?

 

ναι.Δοκίμασα να περάσω την V20a_00 και το κινητό ανοιξε κανονικά.Μετά το flashαρα με την V20b_00+fastboot και μπαίνει σε fastboot αλλά πάλι τίποτα. Ασε που αν το ανοίξω τώρα κολλάει στο android logo..Εχω 6 ώρες που προσπαθώ και ακόμα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...