Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να πω οτι ψαχνω την Rom 2.2 η 2.2.1 για να την περασω στο κινητο ????Το Sait το link κατι ,απο που ??

 

στην ίδια περίπτωση είμαστε μεγάλε, εδώ θα βρεις τον τρόπο

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλα εδω γινετε χαμος !!Το διαβασα αυτον το οδηγο !!Θα το παρω βημα βημα και βλεπουμε

 

cool, δεν είναι κάτι τόσο φοβερό

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην καλησπερα.Να ρωτησω και γω ρε παιδια κατι.επισκεπτομαι καθε βραδυ το συγκεκριμενο τοπικ και παρατηρω οτι τις τελευταιες μερες το θεμα κυμαινεται γυρω απο διαφορες ρομ και συγκεκριμενα της cyanogenmod (αν το λεω καλα)Εγω που ειμαι ευχαριστημενος απο την μαμισια το μονο που μου λειπει ειναι ενα app2sd και ειναι επιπονο να ξαναδιαβασω το ολο τοπικ. μηπως ξερει κανενας να μου πει αν υπαρχει καποιος οδηγος που να τα λεει καθαρα και αναλυτικα και συγκεντρομενα να τον κανω και γω;ειναι δυσκολο και μυπως υπαρχει κανα προβλημα να κολλησει το τηλ και μετα να τρεχω;
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην καλησπερα.Να ρωτησω και γω ρε παιδια κατι.επισκεπτομαι καθε βραδυ το συγκεκριμενο τοπικ και παρατηρω οτι τις τελευταιες μερες το θεμα κυμαινεται γυρω απο διαφορες ρομ και συγκεκριμενα της cyanogenmod (αν το λεω καλα)Εγω που ειμαι ευχαριστημενος απο την μαμισια το μονο που μου λειπει ειναι ενα app2sd και ειναι επιπονο να ξαναδιαβασω το ολο τοπικ. μηπως ξερει κανενας να μου πει αν υπαρχει καποιος οδηγος που να τα λεει καθαρα και αναλυτικα και συγκεντρομενα να τον κανω και γω;ειναι δυσκολο και μυπως υπαρχει κανα προβλημα να κολλησει το τηλ και μετα να τρεχω;

 

εάν θες app2sd τότε δες εδώ . επίπονο? που να δεις πραγματικά μεγάλα threads, εάν του ρίξεις μια ματιά θα μάθεις αρκετά που δεν ξέρεις

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Οδηγος:Πως να έχετε app2sd στην 1.6, 2.1 χωρίς script με το Link2SD.

 

Tι χρειάζεστε να έχετε:

Το κινητό να είναι root.

Να κάνετε τήν κάρτα μνήμης του κινήτου partition:

a)Κατεβάστε το "MiniTool Partition Wizard Home Edition" απο εδώ

b)Δημιουργίστε το 10% της κάρτας μνήμης σας Ext2 και το υπόλοιπο FAT32(πχ.Αν έχετε μια κάρτα μνήμης 8GB τοτε το 7.2GB θα είναι FAT32 και το υπόλοιπο Ext2.Προσοχή!! και τα δύο κομμάτια πρέπει να ειναί primary.Αυτό το ρυθμίζετε όταν κάνετε format ενα κομμάτι.

 

Διαδικασία:

Κατεβάστε το πρόγραμμα Link2sd απο το Market.

Κάντε εγκατάσταση και διαλέξτε ποιές εφαρμογές θέλετε να έχετε στην κάρτα μνήμης και πατήστε Create Link.

Εχει και Storage Info για να βλέπετε ποσο ελεύθερο χώρο έχετε στην μνήμη του κινητού αλλα και στην κάρτα μνήμης.

 

Ελπίζω να βοήθησα,Καλή Επιτυχία!!!!

 

Original theard:xda-developers

Δεν φέρω καμία ευθύνη αν πάει κατί στραβά.

Edited by geil
Link to comment
Share on other sites

guyz, για να βάλω 2,2,1 , όταν το κινητό μπει σε fastboot, πως φαίνεται αυτό στο κινητό? είναι μαύρη οθόνη ή λειτουργεί κανονικά ????????????

SOS

 

μετά απο αυτό πείτε μου γιατί oi εντολές του DOS δηλαδή το "cmd" κολλάει στο "waiting for device" , ανανεώνω τους drivers, μου λέει ότι έχω τους πιο σύγχρονους και συνεχίζει να μην βρίσκει το κινητό.

 

cool guyz, έβαλα την 2,2,1 !!! είμαι ευτυχής !!! yeaaaaaaaaaaaaaaah babyyyyyyyyyyyyyy

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οσοι έχετε βάλει την 2.2.1 είστε οκ??χωρις να κάνει reboot όταν ζωρίζεται?? Edited by geil
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, θα ηθελα να μου πειτε πιο απο τα δυο κινητα να αγορασώ LG GT540 ή Xperia X10 mini ?

"I Kneel Only to god - I Don't See Him Here"

John Abruzzi

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οσοι έχετε βάλει την 2.2.1 είστε οκ??χωρις να κάνει reboot όταν ζορίζεται??

 

δεν ζοριζεται καθολου. εμενα μου εκανε reboot συνεχεια οταν του εκανα οβερλοκ στα 900MHz αλλα για τα 600 που εχει αρχικα η συσκευη δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα. ολα ειναι μια χαρα

 

Γεια σας παιδια, θα ηθελα να μου πειτε πιο απο τα δυο κινητα να αγορασώ LG GT540 ή Xperia X10 mini ?

 

προσωπικα η γνωμη μου ειναι πως το Χ10 μινι ειναι πως ειναι μεγαλη πατατα. εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το lg αλλα αν για οποιοδηποτε λογο δεν νιωθεις σιγουρος γι αυτη την συσκευ θα σου προτεινα να κοιταξεις το xperia x8. ειναι στα ιδια οικονομικα μεγεθη

 

Κατ αρχην καλησπερα.Να ρωτησω και γω ρε παιδια κατι.επισκεπτομαι καθε βραδυ το συγκεκριμενο τοπικ και παρατηρω οτι τις τελευταιες μερες το θεμα κυμαινεται γυρω απο διαφορες ρομ και συγκεκριμενα της cyanogenmod (αν το λεω καλα)Εγω που ειμαι ευχαριστημενος απο την μαμισια το μονο που μου λειπει ειναι ενα app2sd και ειναι επιπονο να ξαναδιαβασω το ολο τοπικ. μηπως ξερει κανενας να μου πει αν υπαρχει καποιος οδηγος που να τα λεει καθαρα και αναλυτικα και συγκεντρομενα να τον κανω και γω;ειναι δυσκολο και μυπως υπαρχει κανα προβλημα να κολλησει το τηλ και μετα να τρεχω;

 

 

υπαρχει στο μαρκετ η εφαρμογη ετοιμη χωρις να χρειαστει να κανεις τιποτα ιδιαιτερο. γραψε app 2 sd και θα το βρεις. το μονο που δεν ξερω ειναι το κατα ποσο δουλευει αλλα αξιζει τον κοπο να δοκιμασεις

Edited by stefan0s_7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,για να κάνω install την cyanogen mod rom αυτά ειναι τα βήματα???

1)install clockwork 2.1.5.8

2)install το recovery

3)install cyanogen rom με fastboot

 

Ξέρω πως γίνονται τα install αλλα δεν ξέρω πως πάνε τα βήματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,για να κάνω install την cyanogen mod rom αυτά ειναι τα βήματα???

1)install clockwork 2.1.5.8

2)install το recovery

3)install cyanogen rom με fastboot

 

Ξέρω πως γίνονται τα install αλλα δεν ξέρω πως πάνε τα βήματα.

 

 

oταν λες clockwork εννοεις να το κανεις μεσω του ρομ μανατζερ??? αν το κανεις με αυτο τον τροπο απλα θα βαλεις την ρομ σε ενα φακελο που θα τον ονομασεις backup και μετα θα κανεις το restore.

η γνωμη ειναι παντως να το κανεις με το τουτοριαλ που υπαρχει πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ LG. ΜΕ ΧΡΕΩΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ 2G ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΧΡΕΩΝΕΙ ΤΩΡΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ. ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ. ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ 2G ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ G ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ G ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΒΕΛΟΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ. ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΠΟΩΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΩΝΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ LG. ΜΕ ΧΡΕΩΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ 2G ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΧΡΕΩΝΕΙ ΤΩΡΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ. ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ. ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ 2G ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ G ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ G ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΒΕΛΟΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ. ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΠΟΩΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΩΝΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Για να βγάλεις το G το οποιό ειναι αυτό που σε χρεώνει πήγαινε ρυθμίσεις>Στοιχεία ελέγχου ...>Δίκτυα κινητής>και ξετίκαρε το Περαγώγιση δεδομένων.

Edited by geil
Link to comment
Share on other sites

oταν λες clockwork εννοεις να το κανεις μεσω του ρομ μανατζερ??? αν το κανεις με αυτο τον τροπο απλα θα βαλεις την ρομ σε ενα φακελο που θα τον ονομασεις backup και μετα θα κανεις το restore.

η γνωμη ειναι παντως να το κανεις με το τουτοριαλ που υπαρχει πιο πανω

 

Clockwork ειναι ενα recovery που οταν το κάνεις install και το κινητό ειναι κλειστό και πατήσεις το κουμπί power on και το home button θα σου εμφανίσει αυτο.

Clockwork recovery on GT540

Edited by geil
Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλεις το G το οποιό ειναι αυτό που σε χρεώνει πήγαινε ρυθμίσεις>Στοιχεία ελέγχου ...>Δίκτυα κινητής>και ξετίκαρε το Περαγώγιση δεδομένων.

 

ΦΙΛΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΕΛΙΚΑ. ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΞΕΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΑΥΤΟ. ΤΟ ΤΣΕΚΚΑΡΑ ΤΟ ΞΕΤΣΕΚΑΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ g ΜΕ ΤΟ ΒΕΛΟΣ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ. ΚΑΜΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις>Στοιχεία ελέγχου ...>και πατα το Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και μετα πάτα απενεργοποιήση
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις>Στοιχεία ελέγχου ...>και πατα το Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και μετα πάτα απενεργοποιήση

 

ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΩΡΑΙΟΣ. ΑΥΤΟ ΗΤΑΝΕ ΤΕΛΙΚΑ. ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΧΩΡΙΣ ΔΙΚΤΥΟ ΚΙΝΗΤΗΣ? ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΩΡΑ?

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΩΡΑΙΟΣ. ΑΥΤΟ ΗΤΑΝΕ ΤΕΛΙΚΑ. ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΧΩΡΙΣ ΔΙΚΤΥΟ ΚΙΝΗΤΗΣ? ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΩΡΑ?

 

Ναι μια χαρα δουλεύει το κινητό ,απλος ειναι κακομεταφρασμένο το κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

Clockwork ειναι ενα recovery που οταν το κάνεις install και το κινητό ειναι κλειστό και πατήσεις το κουμπί power on και το home button θα σου εμφανίσει αυτο.

Clockwork recovery on GT540

 

ξερω τι ειναι το clockwork αδερφε μου απλα ρωτησα αν το εκανες μεσω του rom manager γτ οταν το δοκιμασα δεν ειδα να υπαρχει στην λιστα το gt540

Link to comment
Share on other sites

Οδηγος:Πως να έχετε app2sd στην 1.6, 2.1 χωρίς script με το Link2SD.

 

Tι χρειάζεστε να έχετε:

Το κινητό να είναι root.

Να κάνετε τήν κάρτα μνήμης του κινήτου partition:

a)Κατεβάστε το "MiniTool Partition Wizard Home Edition" απο εδώ

b)Δημιουργίστε το 10% της κάρτας μνήμης σας Ext2 και το υπόλοιπο FAT32(πχ.Αν έχετε μια κάρτα μνήμης 8GB τοτε το 7.2GB θα είναι FAT32 και το υπόλοιπο Ext2.Προσοχή!! και τα δύο κομμάτια πρέπει να ειναί primary.Αυτό το ρυθμίζετε όταν κάνετε format ενα κομμάτι.

 

Διαδικασία:

Κατεβάστε το πρόγραμμα Link2sd απο το Market.

Κάντε εγκατάσταση και διαλέξτε ποιές εφαρμογές θέλετε να έχετε στην κάρτα μνήμης και πατήστε Create Link.

Εχει και Storage Info για να βλέπετε ποσο ελεύθερο χώρο έχετε στην μνήμη του κινητού αλλα και στην κάρτα μνήμης.

 

Ελπίζω να βοήθησα,Καλή Επιτυχία!!!!

 

Original theard:xda-developers

Δεν φέρω καμία ευθύνη αν πάει κατί στραβά.

 

πω πω ρε φιλε με εστειλες τωρα.πραγματικα.αυτο ειναι ακομη καλυτερο ή τουλαχιστον ετσι μου φαινεται εμενα.κατι τετοιο χρειαζομουν.αν οντως ειναι ετσι οπως τα λεει τοτε θα ειμαι πραγματικα πανευτυχης!!!μια ομως ακομη ερωτηση!για το θεμα του root μιας και δεν ειμαι........το z4root κανει δουλεια στο gt 540?

 

πραγματικα ευχαριστω πολυ με εσωσες!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ωραια αλλα ξεχασα να ρωτησω που το βρισκουμε γιατι σε appbrain και androlib που κοιταξα δε μου βγαζει κατι.λεει ''it's no longer available'' εχει κολλησει το μυαλο μου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...