Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια δν μπορω να κατεβασω τπτ απο το market γτ? αποτυχια ληψης σε ολα? καμια ιδεα?

 

κανε restart κινιτο σου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eχω παρει το κινητο απο το service της LG εδω και μερες και λειτουργει αψογα σε 2g με Voda.

Ομως, δεν μπορει να συνδεσει data σε 3g! Θελει ιδιαιτερες ρυθμισεις;

Με την 1.6 λειτουργουσε αψογα!

 

Επισης, παω να κανω root το κινητο και κολαει εδω για ωρα:

 

Πρεπει να ανοιξω συγκεκριμενη πορτα; Εχω βαλει το USB σε debugging mode!

Link to comment
Share on other sites

Eχω παρει το κινητο απο το service της LG εδω και μερες και λειτουργει αψογα σε 2g με Voda.

Ομως, δεν μπορει να συνδεσει data σε 3g! Θελει ιδιαιτερες ρυθμισεις;

Με την 1.6 λειτουργουσε αψογα!

 

Επισης, παω να κανω root το κινητο και κολαει εδω για ωρα:

 

Πρεπει να ανοιξω συγκεκριμενη πορτα; Εχω βαλει το USB σε debugging mode!

 

Tρεχεις το root απο την επιφανεια εργασιας απο οτι καταλαβα?Δοκιμασε να μεταφερεις το φακελο επευθειας στο c:/ και τρεξτο ξανα....

Link to comment
Share on other sites

τι γινετε με τα πεχνιδια που μπορο να βρο ελεθ8ερα και ποσ το κανο πιτε πεδια παρακαλο εθχαριστο πολυ

 

μιποσ μπορισ να μου στιλισ αναλιτικα ποσ γινετε στο muhael@hotmail.com

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" όταν θες να προσθέσεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Την δευτερα πηρα και εγω το μαυρο μου Gt540... :D

 

Ειναι το πρωτο μου smartphone με android os και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος... Το φορουμ αυτο με βοηθησε παρα πολυ... :)

 

Εχω ομως λιγες ερωτησουλες...:O

 

1. Πως βαζουμε ενα app σε μια απο τις οθονες?

2.Με την 2.1 τι γινεται? Στο lg update tool λεει πως δεν υπαρχει καμια αναβαθμιση..

Γινεται μονο με τις οδηγιες του mixlis?

 

3. Την εφαρμογη app2sd δεν μπορω να την βρω...:O

4.Ποιο navigation ειναι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

http://android.modaco.com/content/lg-gt540-optimus-gt540-modaco-com/318798/android-2-1-update-from-lg/

οταν θα βαλεις τον updater θα σου λεει καπου step complete DLOAD CHANGE μην νομισεις οτι εχει κολησει σε αυτο το σημειο,δουλευει κανονικα :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω mixlis... Θα το επιχειρησω πιο μετα και θα ποσταρω για το αποτελεσμα..:)

 

Μηπως μπορει καποιος να μου απαντησει και τις υπολοιπες ερωτησεις? :O

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά , το πρώτο μου μήνυμα στο φορουμ , παρέλαβα σήμερα το δικό μου gt540 . Να κάνω και μία ερωτησούλα για το καλό

 

Στις "επιλογές ισχύος" που μπορείς να βάλεις ως συντόμευση στις οθόνες το πρώτο εικονίδιο είναι το wifi το δεύτερο το bluetooth το τρίτο το gps και το πέμπτο η φωτεινότητα . Το τέταρτο που είναι ένα κυκλάκι τι είναι???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το κυκλακι ειναι για τις εφαμογες παρασκηνιου και τον συγχρονισμο

Για παραδειγμα να ελεγχει μονο του του κινητο για καινουρια e-mail η updates εφαρμογων οπως το facebook.

 

Μιας και το πηρες ειναι σημαντικο να κανεις μια καλη βαθμονομηση του τηλεφωνου , με μια οδοντογλυφιδα για να δουλευει ρολοι η touchscreen

 

Λογικα θα εχεις την 1.6 εκδοση android σου προτεινω να βαλεις την 2.1 απο εδω http://android.modaco.com/content/lg-gt540-optimus-gt540-modaco-com/318798/android-2-1-update-from-lg/

 

αλλα καλυτερα μαθε πρωτα το Κινητο και μετα κανε την αναβαθμιση, γενικα αν εισαι αρχαριος χρηστης δεν θα σου το προτεινα γιατι υπαρχει πιθανοτητα απο ανθρωπινο λαθος να χαλασεις το κινητο σου .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Έκανα βαθμονόμηση με πενάκι φίλου και όλα κομπλέ

Μία από τις επόμενες μέρες θα κάνω το update

 

Edit : κάτι συμβαίνει με το domain του ''http://android.modaco.com'' πιστεύω να το φτιάξουν

Edited by nicknamegt540
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει κανενα κολπο για το πως μπορω να βαλω αριθμους στις οδους του igo ας μου στειλει pm

 

Εδώ είναι το αρχείο για NDRIVE, (αλλάζεις την επέκταση από pdf σε apk) και το τρέχεις από τον browser του κινητού, τον χάρτη δεν μπορώ να τον βάλω γιατί είναι μεγάλος, αλλά αν ψάξεις σε rapidshare θα τον βρείς.;)

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει κανενα κολπο για το πως μπορω να βαλω αριθμους στις οδους του igo ας μου στειλει pm

 

Συγγνώμη, άκυρο!!!:O:O

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση σε 2.1 με τον τρόπο του mixlis!!

Όλα κομπλε αλλά:

1. Ο Opera Mobile (όχι ο μινι) δεν δουλεύει.

2.Το Sims που έχει μέσα ούτε αυτό δουλεύει

3.Χάθηκε το Αγγλικό πληκτρολόγιο και πρέπει να το έχω στα πλάγια για το εμφανίσει.

Αυτά για τώρα!! :)

Επίσης πολλά ευχαριστώ στο mixlis για τον τρόπο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια Χαρα.....

πηρα και εγω το συγκεκριμενο κινητο και ειναι η πρωτη μου επαφη με smartphone....

Τελικα αποδεικνύεται way too smart για μενα μαλλον....

Επειδη είμαι τελειως ασχετος θα ήθελα καποιος να μου απαντήσει αναλυτικα πως εγκαθιστώ το navigon με τον ελληνικο χάρτη για να χρησιμοποιώ το gps χωρίς ιντερνετ.Οταν συνδέω το κινητο στον η/υ εμφανίζεται ως αφαιρούμενος δίσκος αλλα όταν το κλικάρω μου ζητά να τοποθετήσω δισκέτα στη μοναδα......

έχω χασιε τελέιως τη μπάλα.......

Link to comment
Share on other sites

Γεια Χαρα.....

πηρα και εγω το συγκεκριμενο κινητο και ειναι η πρωτη μου επαφη με smartphone....

Τελικα αποδεικνύεται way too smart για μενα μαλλον....

Επειδη είμαι τελειως ασχετος θα ήθελα καποιος να μου απαντήσει αναλυτικα πως εγκαθιστώ το navigon με τον ελληνικο χάρτη για να χρησιμοποιώ το gps χωρίς ιντερνετ.Οταν συνδέω το κινητο στον η/υ εμφανίζεται ως αφαιρούμενος δίσκος αλλα όταν το κλικάρω μου ζητά να τοποθετήσω δισκέτα στη μοναδα......

έχω χασιε τελέιως τη μπάλα.......

οταν βαζεις το κινητο στον υπολογιστη εμφανιζεται στην γραμμη ειδοποιησεων το σημα usb .Κατεβαζεις την μπαρα και πατας μονταρισμα

Μόλις έκανα αναβάθμιση σε 2.1 με τον τρόπο του mixlis!!

Όλα κομπλε αλλά:

1. Ο Opera Mobile (όχι ο μινι) δεν δουλεύει.

2.Το Sims που έχει μέσα ούτε αυτό δουλεύει

3.Χάθηκε το Αγγλικό πληκτρολόγιο και πρέπει να το έχω στα πλάγια για το εμφανίσει.

Αυτά για τώρα!! :)

Επίσης πολλά ευχαριστώ στο mixlis για τον τρόπο!

1.δεν δουλευει , σιγουρα μαλλον γιατι δεν ειναι συμβατο ακομα με το τυπο επεξεργαστη.αλλωστε ειναι beta

2. ουτε αυτο δουλευει αλλα αμα κατεβασεις αλλο sims 3 θα παιξει .

Μπορεις να το κανεις απεγκατασταση για να μην ειναι εκκει.Αλλα καλυτερα μην σκαλιζεις πολλα ακομα .

3.ψαξε στο market "greek keyboard" Κατεβασε το και μετα πανε στις ρυθμισεις>Τοπικες ρυθμισεις και κειμενο και επελεξε το greek keyboard.Μετα πανε καπου να γραψεις κατι πχ στα μηνυματα και πατα παρατεταμενα εκει που γραφεις >μεθοδος εισαγωγης>Greek keyboard----Voila !

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στο μάρκετ και βγάζει 2 προγράμματα έβαλα και τα 2 άλλα δεν μου εμφάνισε τίποτα στις ρυθμίσεις>Τοπικές ρυθμίσεις και κείμενο.

Επίσης να πω ότι έχω ελληνικό πληκτρολόγιο το αγγλικό θέλω χωρίς να πρέπει να περάσω όλα τα ελληνικά γράμματα πχ για να πάω στο αγγλικό α πρέπει να πατήσω 6 φόρες το "2"

Με λίγα λογία θέλω να είναι όπως στην 1.6 :p

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στο μάρκετ και βγάζει 2 προγράμματα έβαλα και τα 2 άλλα δεν μου εμφάνισε τίποτα στις ρυθμίσεις>Τοπικές ρυθμίσεις και κείμενο.

Επίσης να πω ότι έχω ελληνικό πληκτρολόγιο το αγγλικό θέλω χωρίς να πρέπει να περάσω όλα τα ελληνικά γράμματα πχ για να πάω στο αγγλικό α πρέπει να πατήσω 6 φόρες το "2"

Με λίγα λογία θέλω να είναι όπως στην 1.6 :p

λαθος μου ψαξε για greek ime

Link to comment
Share on other sites

Thanks αλλά δεν είναι ακριβός αυτό που ζητάω :P Αυτό είναι σε qwerty!

Τεσπα θα κάνει δουλειά και αυτό!!

Ευχαριστώ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια Χαρα.....

πηρα και εγω το συγκεκριμενο κινητο και ειναι η πρωτη μου επαφη με smartphone....

Τελικα αποδεικνύεται way too smart για μενα μαλλον....

Επειδη είμαι τελειως ασχετος θα ήθελα καποιος να μου απαντήσει αναλυτικα πως εγκαθιστώ το navigon με τον ελληνικο χάρτη για να χρησιμοποιώ το gps χωρίς ιντερνετ......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Έπειτα από την αναβάθμιση σε 2.1 κατέβασα το z4root κι έκανα root το κινητό και μετα έβαλα το titanium για να ξεφορτωθώ κάποιες εφαρμογές του firmware

απεγκατέστησα το sims3 και κάτι άλλα(δεν θυμάμαι). Δεν μπορώ όμως να βρω το facebook και το twiter για να τα απεγκαταστήσω:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα τέλη Ιουλίου το LG με την έκδοση 1.6 (V10d). Το κινητό αγοράστηκε από Multirama (κ όχι Vodafone) κ χρησιμοποιώ κάρτα Wind. Κατά τη σύνδεσή μου με το λογισμικό αναβάθμισης παίρνω το μήνυμα ότι δεν υπάρχει καινούριο firmware για τη συσκευή μου. Το ερώτημα είναι: να flashάρω την 2.1??? Κάρτα Voda δεν έχω κ ούτε πρόκειται να αποκτήσω στο άμεσο μέλλον. Θα δουλέψει άραγε με τη SIM της Wind...? Αν έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία στο θέμα ας βοηθήσει πριν κάνω την απόπειρα ώστε να μην αποκτήσω κ εγώ ένα τούβλο...Επαναφορά στην 1.6 γίνεται αν κάτι πάει στραβά...?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...