Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για χρεωσεις δεδομενων δεν εχει να κανει με το τηλεφωνο αλλα με τον παροχο που εχεις...προσωπικα μονο με wi fi μπαινω ιντερνετ απο το κινητο μεσω κινητης τηλεφωνιας απλα δε συμφερει!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά ρωτάω περίπου κάτι διαφορετικό.... :)

 

ρωτάω αν κάποιος που έχει καρτοσυμβόλαιο ή καρτοκινητό (Vodafone, Cosmote, Wind) μπορεί να μου πει αν οι υπηρεσίες που σου προσφέρει το Android OS όπως Gmail και Gtalk δουλεύουν καλά χωρίς να χρειάζεται συμβόλαιο με δεδομένα, κι επίσης αν σε καρτοσυμβόλαιο ή καρτοκινητό φεύγουν σφαίρα οι "μονάδες" σε σύγκριση με συμβόλαιο κανονικό...

 

δεν με ενδιαφέρει ο browser τόσο πολύ και εννοείται ότι οι χρεώσεις είναι σχετικές με το δίκτυο...;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά ρωτάω περίπου κάτι διαφορετικό.... :)

 

ρωτάω αν κάποιος που έχει καρτοσυμβόλαιο ή καρτοκινητό (Vodafone, Cosmote, Wind) μπορεί να μου πει αν οι υπηρεσίες που σου προσφέρει το Android OS όπως Gmail και Gtalk δουλεύουν καλά χωρίς να χρειάζεται συμβόλαιο με δεδομένα, κι επίσης αν σε καρτοσυμβόλαιο ή καρτοκινητό φεύγουν σφαίρα οι "μονάδες" σε σύγκριση με συμβόλαιο κανονικό...

 

δεν με ενδιαφέρει ο browser τόσο πολύ και εννοείται ότι οι χρεώσεις είναι σχετικές με το δίκτυο...;)

 

Μια χαρά λειτουργούν όλες οι υπηρεσίες με μια wifi σύνδεση με τον ασύρματο ρούτερ του σπιτιού σου ή της δουλειάς σου είτε σε οποιοδήποτε ανοιχτό ασύρματο δίκτυο συνδεθείς. Αρκεί ένας καλός browser ) επιλέγεις όποιον σου αρέσει, και αν θέλεις εγκαθιστάς και κάποιο από τα προγράμματα που εξειδικεύονται σε συγκεκριμένη σελίδα κοινωνικής δικτύωσης ή φόρουμ. Πχ το tapatalk είναι για τα φόρουμ, υπάρχει το facebook για κινητά. Το μόνο που δεν έχει λειτουργήσει σε μένα είναι το πρόγραμμα για το MSN και δεν ξέρω γιατί.

Όσο για τον αν μπορείς να μπαίνει στο ίντερνετ μέσω κινητής τηλεφωνίας, σίγουρα μπορείς αλλά ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ (με καμία Παναγία)!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, πρώτη φορά στο forum και κάτοχος του GT540 Optimus. Έχοντας διαβάσει και τα σχετικά threads στο forum του modaco.com πιστεύω οτι θα αργήσουμε να δούμε επίσημη ROM με 2.1 eclair για την ελληνική έκδοση. Εδώ ακόμα βγάζουν updates με την 1.6 όπως πχ σήμερα η Πολωνική V10b και πουθενά δεν υπάρχει ούτε φωτό ούτε βίντεο με την 2.1 εκτός απο την Ρωσική version.

 

Εγώ προτίθεμαι να περιμένω πάντως μια και βλέπω και αναφορές για bugs στα widgets και άλλα μικροπροβλήματα. Επίσης δε με παίρνει να το brickaρω γιατί το πορτοφόλι ειναι σφιχτό. Καλή μας υπομονή για την επίσημη!

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Οταν εννοεις brickαρεις?

 

Διαδεδομένος όρος στα αγγλόφωνα forum κινητών τηλεφώνων, σημαίνει απλά οτι το κάνω τούβλο (brick), κοινώς το αχρηστεύω.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Όχι, καμία χώρα εκτός των χωρών τις βαλτικής δεν την έχει ακόμα επίσημα. Υπομονή, σε μερικές βδομάδες η και κανα μήνα.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει κανει την αναβαθμιση και εχει vodafone εχουν διορθωθει τα διαφορα προβληματα?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει κανει την αναβαθμιση και εχει vodafone εχουν διορθωθει τα διαφορα προβληματα?

 

Ένας έλληνας χρήστης ονόματι max-greece στα forum του modaco.com αναφέρει οτι τα προβλήματα με Vodafone παραμένουν, καμία βελτίωση.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα σήμερα στην Lg και μου είπανε πως δεν ξέρουνε για την ακριβή ημερομηνία του ελληνικού update . Δηλαδή για να καταλάβω το μοναδικό μείον με την παρούσα αναβάθμιση είναι ότι το μενού θα είναι στα αγγλικά ; Να γράφεις ελληνικά λύνεται με το greek ime?
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα σήμερα στην Lg και μου είπανε πως δεν ξέρουνε για την ακριβή ημερομηνία του ελληνικού update . Δηλαδή για να καταλάβω το μοναδικό μείον με την παρούσα αναβάθμιση είναι ότι το μενού θα είναι στα αγγλικά ; Να γράφεις ελληνικά λύνεται με το greek ime?

 

Ναι λυνεται...απλα τα μενου θα ειναι στα αγγλικα...:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι λυνεται...απλα τα μενου θα ειναι στα αγγλικα...:)

 

Επίσης μπορείς να κατεβάσεις και το MoreLocale 2 από το market για περισσότερες ρυθμίσεις στα ελληνικά.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

πηγα στο site της lg Ελλας , ( http://www.lg.com/gr/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp ) στο support και στο πεδιο αναζητηση ονοματος μοντελου , εδωσα GT540 , και μου εβγαλε οτι η αναβαθμιση ειναι διαθεσιμη , και οταν δινω LG GT540 μου βγαζει οτι δεν ειναι διαθεσιμη .... ξερει κανεις κατι γι' αυτο ? (ισως να εχει προβλημα το site τους ) !!!
Link to comment
Share on other sites

πηγα στο site της lg Ελλας , ( http://www.lg.com/gr/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp ) στο support και στο πεδιο αναζητηση ονοματος μοντελου , εδωσα GT540 , και μου εβγαλε οτι η αναβαθμιση ειναι διαθεσιμη , και οταν δινω LG GT540 μου βγαζει οτι δεν ειναι διαθεσιμη .... ξερει κανεις κατι γι' αυτο ? (ισως να εχει προβλημα το site τους ) !!!

εδω αναφερει ποια μοντελα εχουν την δυνατοτητα να αναβαθμιστουν οχι αν βγηκε αναβαθμιση για καποιο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!! μετα απο μια 8ετια στην sony ericsson το γυρισα στο LG GT540. Δεν το εχω παρει ακομα στα χερια απο τεταρτη - πεμπτη πρωτα ο θεος. η πρωτη μου εμπειρια με touch και Android θα ειναι το GT540. οποτε εχω να προτεινω ολες τις ενδιαφερουσες εφαρμογες να τις μαζευαμε ολες μαζι οπως επισης και ολα τα προβληματα για το πως λυνοντε. δεν ξερω κατα ποσο συμφωνειτε Edited by VickNick

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!! μετα απο μια 8ετια στην sony ericsson το γυρισα στο LG GT540. Δεν το εχω παρει ακομα στα χερια απο τεταρτη - πεμπτη πρωτα ο θεος. η πρωτη μου εμπειρια με touch και Android θα ειναι το GT540. οποτε εχω να προτεινω ολες τις ενδιαφερουσες εφαρμογες να τις μαζευαμε ολες μαζι οπως επισης και ολα τα προβληματα για το πως λυνοντε. δεν ξερω κατα ποσο συμφωνειτε

 

το πρωτο πραγμα ειναι οταν το ανποξεις και σου πει για calibrate να χρησιμοποιησεις ενα πενακι η μια οδοντγλυφιδα αν δεν εχεις .

Ειναι πολυ σημαντικο να πατησεις με το πενακι ακριβως πανω στην κιτρινη κουκιδα

 

εφαρμογες

nimbuzz

rockplayer

advanced task killer

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε Vodafone μείνετε μακριά απο την 2.1 rom, αναφορά χρήστη στο modaco.com λέει οτι πλέον δεν έχει internet μέσω 3G η GPRS παρόλο που έχει τις σωστές ρυθμίσεις APN. Περιμένετε την επίσημη αναβάθμιση, όταν κάποτε βγεί.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο πραγμα ειναι οταν το ανποξεις και σου πει για calibrate να χρησιμοποιησεις ενα πενακι η μια οδοντγλυφιδα αν δεν εχεις .

Ειναι πολυ σημαντικο να πατησεις με το πενακι ακριβως πανω στην κιτρινη κουκιδα

 

αν δεν τα πατισεις ακριβως τι γινετε??

Link to comment
Share on other sites

αν δεν τα πατισεις ακριβως τι γινετε??

 

Απλα αλλου θα πατας την οθονη και παραδιπλα θα *πιανει*.....το ξανακανεις βαθμονομηση δεν ειναι τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο 3 μερες στα χερια μου! αν και ειναι η πρωτη μου εμπειρια απο touch screen και anroid μπορω να πω πως ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του! βεβαια δεν εχω με τι να το συγκρινω! εχω να κανω 2 ερωτησεις:

απο που βαζεις αποκρυψη στο κινητο;

τι πρεπει να κατεβασω για να συνδεθει το κινητο με τον υπολογιστη;

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο 3 μερες στα χερια μου! αν και ειναι η πρωτη μου εμπειρια απο touch screen και anroid μπορω να πω πως ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του! βεβαια δεν εχω με τι να το συγκρινω! εχω να κανω 2 ερωτησεις:

απο που βαζεις αποκρυψη στο κινητο;

τι πρεπει να κατεβασω για να συνδεθει το κινητο με τον υπολογιστη;

τιποτα απλως οταν το βαζεις στον υπολογιστη ττραβας την γραμμη καταστασης και πατας μονταρισμα

Link to comment
Share on other sites

τιποτα απλως οταν το βαζεις στον υπολογιστη ττραβας την γραμμη καταστασης και πατας μονταρισμα

 

οκ..σε ευχαριστω! θα το προσπαθησω και θα σου πω αν πετυχε..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...