Jump to content

Samsung SGH-E600


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος keysmith ( 3 Ιαν. 2005 , 08:18)

 

Γνωρίζει κανείς ΑΝ όπως στις πιο πολλές μάρκες ή αντιπρωσωπία (πια είναι αλήθεια στην αθήνα;) αναβαθμίζει δωρεάν το firware όταν ήμαστε ακόμα στην εγγύηση...

 

 

Το κεντρικό σερβις θεωρείται η Ομνιτεκ στην πλατεία Κάνιγκος (οδος Τζορτζ) που εκεί δυστυχώς τα πράγματα είναι τραγικά...Οι υπάλληλοι πιστεύουν πως το κινητό χρειάζεται αναβάθμιση ΜΟΝΟ αν αυτό παρουσιαζει πρόβλημα, διαφορετικά δεν την κάνουν λέγοντας αυθαίρετα πως είναι περασμένη η τελευταία αναβάθμιση...Η υπάλληλος θα ρωτήσει γεμάτη απορία "γιατί θέλετε να κανετε αναβάθμιση;;;" Κανένας δεν την έχει ενημερώσει ότι αναβαθμίσεις δεν γίνονονται μόνο σε κινητά με πρόβλημα....H λογική αυτή ουσιαστικά τελματώνει και θάβει όλα τα samsung, τα οποία είναι καταδικασμένα να λειτουργούν απο την ελληνική αντιπροσωπεία όπως όταν βγήκαν από το εργοστάσιο, ασχετα αν έχουν κυκλοφορήσει διορθωτικές αναβαθμίσεις... :o

 

2. μην έχει ΔΩΝΙΣΗ ΚΑΙ ΗΧΟ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ,,

Ακούστηκε από τον brandon ότι έχει κυκλοφορήσει αναβάθμιση από την samsung που λύνει αυτό το πρόβλημα.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 218
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (29 Δεκ. 2004 , 12:08)

 

Aν θέλεις πες μου πού τα βρήκες και με ποιό τρόπο τα έβαλες στο Ε600... :)

 

Κατ αρχήν καλή χρονιά!

Για ρίξε μια ματιά εδώ και πές μου και μένα... http://www.avi-stuff.de/files.php?catid=13&PHPSESSID=a89a59fe573af951ce243eed1c984235

:alien:

Link to comment
Share on other sites

Nai sta teleutaia firmware ginetai na MIN exei donisi kai firmware mazi !! Sas exo iposxethei ena tutorial to xero ... alla exo merikes doulitses ... me tin proti eukairia tha ton ftiaxo !! :)
Link to comment
Share on other sites

Loipon epeidi me ta updates sto software k me auta de bgazw akrh kai epeidi exw xasei apeires klhseis me to e-600 pou exei melwdia xwris donisi...piga kai pira ena kalwdio metaforas dedomenwn...

Mou eipan pws iparxoun sites pou katebazeis ixous sto pc oi opoioi exoun k donisi mazi me th melwdia kai me to kalwdio tous pernas sto kinito sou....

 

Auto pou thelw na rwtisw an kapoios xserei kapoio site gia melwdies gia to e-600. Tha protimousa to site na mhn exei klassikes melwdies alla tpt house...club kai r+b melwdies ( p.x yeah...satisfaction...tiesto kai tetoia... )

 

euxaristw....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αυτές οι μελωδίες αφορούν τα Ε600 ή ΜΟΝΟ κάποια παλαιώτερα samsung..

Και εμένα με ενδιαφερει αυτό.

Επιπλέον δεν έχω προτιμίσεις ένα ότι να ναι με δώνιση και ήχο μου είναι αρκετό.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι σκέφτομαι πως δεδομένου ότι το χρησιμοποιώ εφεδρικά ως δεύτερο κινητό και δεν μου χρειάζεται το καλώδιο, να πάω στο 9Volto να μου περάσουν την τελευταία αναβάθμιση (και παρεπιπτόντως και την 5.24 στο 6230 μου... :rolleyes: ) και να μου περάσει και μερικές μελωδίες με δόνηση.... :whistle:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Που μπορώ να βρώ καλώδιο για το Ε600; Είναι το ίδιο για όλα τα samsung; π.χ. και για το Ε700; Τιμή;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αποφάσισα να ασχολιθώ και βρήκα άκρη. Με την βοήθεια ενώς προγράμματος του γνωστού PSMpayer (θα το βρείτε παντού) μου επιτρέπει (αφού έβαλα έναν κωδικό στο reg το 181) να δημιουργίσω από midi, smaf αρχεία (αυτά χρησιμοποιεί το sumsung). Εκεί υπάρχει η επιλογή να ενεργοποιήσεις την δόνηση και τον φωτισμό. Τελος μπορέις να μετατρέψεις υπάρχουσες μελωδίες να έχουν δώνηση και φώτησμό (το μπροστά λαμπάκι).

 

Δυστυχώς μια μελωδία ή θα έχει ή όχι δώνηση. Έτσι αν θες να την έχεις και με τις δύο εκδχές θα πρέπει να την σώσεις δύο φορές ( με δύο διαφορετικά ονόματα)μία με και μία χωρίς δόνηση.

 

Υπάρχει σχετικό threat για μελωδίες που το εξηγέι.. και έχει links σε site με έτιμες μελωδίες.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Χρειάζεσαι το λογισμικο του κινητου για να επικοινωνησει με τον υπολογιστη,κατεβασε το απο το samsungmobile.com.Τα mms τα ενεργοποιει η εταιρεια στην οποια είσαι αφου τους ενημερωσεις βέβαια και παραλληλα σου στλενουν τις ρυθμίσεις
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
@κατόχους Ε600: Μήπως ξέρει κάποιος σε ποιά ανάλυση πρέπει να σταλλούν φωτογραφίες στο Ε600 για να καταλαμβάνουν ολόκληρη την οθόνη; Συγκεκριμένα στέλνω σε μια φίλη μου που έχει το Ε600 φωτογραφίες με mms σε ανάλυση 128Χ128 αλλά πάντα είναι πιο μικρές από την οθόνη. :blink: Δοκίμασα και σε 320Χ320 με το ίδιο αποτέλεσμα... Μήπως ξέρει κάποιος τι φταίει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια εχει βρει κανεις πως ξεκλειδωνουν οι υπερυθρες? Δεν γινεται να υπαρχουν και να μη ξεκλειδωνουν με τιποτα. Δε νομιζω οτι συμφερει και πολυ να πρεπει να το παω σε καποιο μαγαζι για να μου τις ξεκλειδωσουν...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
Μόλις σήμερα πήρα το Ε600 και μέσα στο κουτί έχει 2 μπαταρίες,μια standard και μια slim!Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω ποια να βάλω για να φορτίσω!Μήπως ξέρει κανένας από εσάς παιδιά;Please απαντήστε μου αν ξέρετε όσο πιο νωρίς γίνεται,ευχαριστώ πολύ..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις σήμερα πήρα το Ε600 και μέσα στο κουτί έχει 2 μπαταρίες,μια standard και μια slim!Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω ποια να βάλω για να φορτίσω!Μήπως ξέρει κανένας από εσάς παιδιά;Please απαντήστε μου αν ξέρετε όσο πιο νωρίς γίνεται,ευχαριστώ πολύ..

 

Απλά, όποια σε βολεύει.........:lol:

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εκανες ισως την πο ευκολη ερωτηση που θα μπορουσες να κανεις,οπως λεει κι ο φιλος παραπανω μπορεις να φορτισεις οποια απο τις 2 θελεις εσυ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω καλώδιο σύνδεσης με pc (USB), θα μπορέσω να μεταφέρω sms στο pc?

 

Τα καλώδια σύνδεσης πωλούνται με σχετικό software cd. Μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτό ή προτείνεται κάποιο συγκεκριμένο software (πχ. κάποιο της Samsung)?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τί λογισμικό προτείνετε για μεταφορά sms από κινητό σε pc?

Είναι δυνατή η μεταφορά sms σε pc για τα μοντέλα Ε-600 και Ε-700?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

@κατόχους Ε600: Μήπως ξέρει κάποιος σε ποιά ανάλυση πρέπει να σταλλούν φωτογραφίες στο Ε600 για να καταλαμβάνουν ολόκληρη την οθόνη; Συγκεκριμένα στέλνω σε μια φίλη μου που έχει το Ε600 φωτογραφίες με mms σε ανάλυση 128Χ128 αλλά πάντα είναι πιο μικρές από την οθόνη. :blink: Δοκίμασα και σε 320Χ320 με το ίδιο αποτέλεσμα... Μήπως ξέρει κάποιος τι φταίει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Η ανάλυση τελικά των wallpapers είναι 128*96...

Link to comment
Share on other sites

Τί λογισμικό προτείνετε για μεταφορά sms από κινητό σε pc?

Είναι δυνατή η μεταφορά sms σε pc για τα μοντέλα Ε-600 και Ε-700?

 

Ρίξε μία ματιά στο Ελληνικό επίσημο site της samsung για το E700 και το E600 ή πάρε τηλ στο 801 11 64000.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Έχει καταφέρει κανείς να κατεβάσει το Samsung PC studio? Εμένα κόβεται πάντα στη μέση μόνο του... :mad:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω ένα samsung E600 και έχω τραβήξει φωτογραφίες από υπολογιστή,μετά από αυτό παρατήρησα ότι κάνει η οθόνη κάποια κυματάκια όταν την κουνάω.Λέτε να χάλασε επειδή τράβαγα φωτογραφίες από τον υπολογιστή;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...