Jump to content

Άπαντα Μελαγχολίας


vampyre
 Κοινοποίηση

Πόσο συχνά σας πιάνει μελαγχολία?  

118 members have voted

  1. 1. Πόσο συχνά σας πιάνει μελαγχολία?

    • Κάθε μέρα
      16
    • Αρκετά συχνά
      54
    • Λίγες φορές (όταν χωρίζω ή συμβαίνει κάτι κακό)
      35
    • Ποτέ εώς καθόλου. Είμαι φτιαγμένος/νη από ατσάλι δε σπάω με τίποτα
      13


Recommended Posts

Μήπως σας έπιασε πάλι αυτό το πράγμα που δεν αισθάνεστε όμορφα, όλα σας πιέζουν, δεν σας ευχαριστεί τίποτα πλέον?

 

Μήπως τώρα που διαβάζετε αυτές τις γραμμές, θέλετε να βγείτε στο πραάθυρο και να αρχίσετε να φωνάζετε , να εξαφανιστείτε να μην υπάρχετε πια?

 

Μήπως θέλετε να βάλετε τα κλάμματα ξαφνικά?

 

Θα θέλατε να άλλαζαν τα πράγματα, να είστε άλλιώς, να μην είστε τελικά τόσο ευαίσθητοι?

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμμμμ , τι να πω , περιπου καθε μερα , πολλους και διαφορους λογους
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Καλά οκ. Το θέμα το άνοιξα για να σχολιαστεί κιόλας το θέμα της μελαγχολίας.

 

Μήπως όλη αυτή η επαφή με την τεχνολογία πραγματικά απομονώνει το άτομο και το οδηγεί σε κρίσης συνεχόμενης μελαγχολίας?

 

Οι πόλεις τέρατα που δεν μας αφήνουν αν αναπνέυσουμε από το τσιμέντο μήπως μας οδηγούν σε μελαγχολία?

 

Τελικά είμαστε ευαίσθητοι και μελαγχολούμε/σπάμε έυκολα ή είμαστε τελείως αναίσθητοι?

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre ( 5 Μάρ. 2004 , 21:01)

 

Καλά οκ. Το θέμα το άνοιξα για να σχολιαστεί κιόλας το θέμα της μελαγχολίας.

 

Μήπως όλη αυτή η επαφή με την τεχνολογία πραγματικά απομονώνει το άτομο και το οδηγεί σε κρίσης συνεχόμενης μελαγχολίας?

 

Οι πόλεις τέρατα που δεν μας αφήνουν αν αναπνέυσουμε από το τσιμέντο μήπως μας οδηγούν σε μελαγχολία?

 

Τελικά είμαστε ευαίσθητοι και μελαγχολούμε/σπάμε έυκολα ή είμαστε τελείως αναίσθητοι?

 

 

στείλε μου ξυραφάκια ή χαπάκια με PM.

 

Ευχαριστώ ;)

 

Η απάντησή μου: συχνά - πυκνά

 

@aggelopas: γειά σου ρε HULK ! :lol:

@ hunter: κώνιο δοκίμασες ?

@ vampyre: θα αυτοκτονήσεις τελευταίος, αφού βάλεις φωτιά στην παράγκα μας ή πρώτος για να δώσεις το παράδειγμα :lol: ;)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα καποια κριση σε επασε και ανοιγεις τοσα threads....λοιπον τον τελευταιο καιρο εδω και κανα 4μηνο ξεχασα τι σημαινει χαμογελο....πριν μελαγχολουσα σπανια....

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος miaow ( 5 Μάρ. 2004 , 21:15)

 

@ vampyre: θα αυτοκτονήσεις τελευταίος, αφού βάλεις φωτιά στην παράγκα μας ή πρώτος για να δώσεις το παράδειγμα :lol: ;)

 

 

Πρώτος φυσικά ... για να σας οδηγήσω σε έναν καλύτερο κόσμο :alien:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre ( 5 Μάρ. 2004 , 22:13)

 

Πρώτος φυσικά ... για να σας οδηγήσω σε έναν καλύτερο κόσμο :alien:

 

 

Είσαι Χαρισματικός...υποκλίνομαι...κρέμομαι από τα χείλη σου...αναμένω την υπέρτατη εντολή θυσίας...

 

Ο ΗΛΙΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΙΕΙ...ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΔΙΝΕΙ ΖΩΗ !.. :wacko: :lol:

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

τελευταία τρέχω τόσο πολύ που δεν έχω χρόνο να μελαγχολήσω αν και υπό φυσιολογικές συνθήκες δεν μελαγχολώ συχνά!σπάνια... ακούω λίγη μουσικούλα, βγαίνω με (όμορφη) παρέα και μου περνάει αμέσως!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όχι πολύ συχνά...πήρα την 3η επιλογή...μόνο αμα συμβαίνει κάτι κακό ή πάει κατι λάθος στις σχέσεις μου με άλλους ανθρώπους...
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre ( 5 Μάρ. 2004 , 22:13)

 

Πρώτος φυσικά ... για να σας οδηγήσω σε έναν καλύτερο κόσμο :alien:

 

 

Πειραζει αν δεν ερθω? :p

 

Σοβαρα τωρα...Αρκετα συχνα με πιανει μελαγχολια καθαρα για συναισθηματικους λογους και επειδη καθε φορα που προσπαθω να ξεκινησω την μερα μου ευχαριστα καποιος/κατι θα μου την χαλασει.

Βασικα αν βρω μια καλη γκομενα και περασω σε καποια καλη σχολη τοτε παρα πολλα προβληματα,αποτελεμα της μελαγχολιας,θα λυθουν...Οσο για το θεμα τεχνολογια δεν με επηρεαζει καθολου....

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να συμβαίνει, όσο άσχημο και να είναι σε όποιον δικό μου ή εμένα τον ίδιο... εγώ είμαι μες την καλή χαρά... Εκνευριστική αναισθησία σε απίστευτο βαθμό που κι εγώ τρομάζω... :o
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

To 1&2. Αλλά δεν νομίζω ότι φταίει η τεχνολογία άμεσα όσο ο τρόπος ζωής που έχει γίνει τρομερά αγχωτικός και πειζόμαστε καθημερινά να αντεπεξέλθουμε σε δυσκολότερες καταστάσεις. Και αναρωτιέμαι μερικές φορές αν αξίζει τον κόπο.

 

Μια βόλτα με τη παρέα είναι η καλύτερη διαφυγή και θεραπεία πάντως :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre ( 5 Μάρ. 2004 , 21:01)

Μήπως όλη αυτή η επαφή με την τεχνολογία πραγματικά απομονώνει το άτομο και το οδηγεί σε κρίσης συνεχόμενης μελαγχολίας?

Εγώ πιστεύω πως ναι η τεχνολογία φαει πολλές φορές νιώθω ότι με αποξενώνει και πολλές φορές αναρωτιέμαι πέρα από μια προσωρινή απόλαυση τι άλλο μου προσφέρει η τεχνολογία :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος anderson ( 6 Μάρ. 2004 , 02:11)

 

Οτι και να συμβαίνει, όσο άσχημο και να είναι σε όποιον δικό μου ή εμένα τον ίδιο... εγώ είμαι μες την καλή χαρά... :o

 

Μια απο τα ιδια και εγω :D

http://www.myphone.gr/banners/myphone/myphone_transparent.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι οι κυκλοθυμίες μας δεν έχουν να κάνουν με το σύγχρονο τρόπο ζωής... Ο κάθε άνθρωπος ενδομυχα κρύβει πράγματα... Είμαι της άποψης λοιπόν ότι όταν κάποιος σκέφτεται και θυμηθεί πάλι αυτά που τον ταλανίζουν "μελαγχολεί"...

 

Για να απαντήσω στο ερώτημα... Εμένα με πιάνει κυκλοθυμία όταν σκέφτομαι και εγώ 2 πολύ συγκεκριμένα πραγματάκια...'Οταν κάποια στιγμή καταφέρω και τα φέρω όπως θέλω , πιστευώ ότι οι κυκλοθυμίες και η πεσιμιστική διάθεση θα είναι σπάνιο φαινόμενο... για να δούμε...

 

Πάντως γενικώς είμαι απίστευτα θετικός. Ολο γέλια κτλ (αλλά ξαναλέω όλοι έχουμε τις δικές μας έγνοιες και στόχους, οπότε όλοι στεναχωριόμαστε λίγο ή πολύ.... )

:X
Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά εγώ,

αλλά βάζω μουσική στην διαπασών και ξεχνιέμαι η πάω για μπάλα αν έχει καλό καιρό :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την ταση να μην σκεφτομαι κατι πολυ ωρα και να το ξεπερνω στα γρηγορα. Οποτε σπανια με πιανει μελαγχολια, αλλα οταν με πιασει ειναι μια γερη δοση...

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

Jeamca

Link to comment
Share on other sites

Όλοι περνάμε τις μαύρες μας μέρες... :p

 

Εχει περάσει αρκετός καιρός από τότε πάντως που ήμουν πραγματικά καλά και χαρούμενος... Μεγάλωσα, γέμισα υποχρεώσεις και δουλειά... και έχασα κάποια άλλα πράγματα... Τώρα πραγματική μελαγχολία με πιάνει όταν σκέφτομαι 2 συγκεκριμένα πράγματα... τα οποία φροντίζω να κρατώ όσο πιο κάτω στις αναμνήσεις μου γίνεται...

 

Το παλεύουμε όμως... ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Mythozz λες και ήσουν στο μυαλό μου και τις σκέψεις μου...same for me..:o

@exmanos: εγώ ίσα ίσα τον τελευταίο καιρό όλο loooool kai :PPPPP σε βλέπω στο chat..:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 6 Μάρ. 2004 , 07:39)

 

Καμιά φορά εγώ,

αλλά βάζω μουσική στην διαπασών και ξεχνιέμαι η πάω για μπάλα αν έχει καλό καιρό :)

 

Όντως έχω παρατηρήσει ότι η δυνατή μουσική βοηθάει. Και δυστυχώς δεν έχω αυτή τη δυνατότητα στην Αγγλία, στην Ελλάδα όμως είναι το πρώτο πράγμα που έκανα μόλις ξύπνησα 2 Σ/Κ πριν που είχα κατέβει ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (gkr41's T610: SonyEricssonT610/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ki emena 2-3 pragmata me kanoun pragmatika sk...a molis ta skeftomai. Kai na peis oti einai tpt duskolo na ta lusw... Ligh prospa8eia 8elei kai molis ta lusw 8a eimai pragmatika eutuxismenos (kati pou exw polu kairo na to niwsw pragmatika).

Se anti8esh pali me tous allous, otan eimai xalia vazw kati ''My Immortal'' kai ta sxetika kai ginomai akoma pio xalia. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...