Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπερβολη ρε παιδια το triple sim.

Εγώ έχω τρεις κάρτες. Καθόλου υπερβολή, και μου είναι όντως απαραίτητες σχεδόν καθημερινά. Σε μονόκαρτο έχω το whatsup που συνήθως δεν κουβαλάω μαζί μου, καθώς ευτυχώς μειώνονται οι «κολλημένοι»

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για Android 4.1.2 μόνο -.-

 

Καλούτσικο, αλλά προτίμησε το Mpai S720

 

thanks απο οτι βλεπω δεν υπαρχει στο minideal,μονο antelife kai geekbuying,ειναι αξιοπιστα?

Link to comment
Share on other sites

thanks απο οτι βλεπω δεν υπαρχει στο minideal,μονο antelife kai geekbuying,ειναι αξιοπιστα?

 

το πρωτο ειναι ταλαιπωρια,δοκιμασε το geekbuying αλλα ζητα του να σου βαλουν και θηκη που δινει το πρωτο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τρεις κάρτες. Καθόλου υπερβολή, και μου είναι όντως απαραίτητες σχεδόν καθημερινά. Σε μονόκαρτο έχω το whatsup που συνήθως δεν κουβαλάω μαζί μου, καθώς ευτυχώς μειώνονται οι «κολλημένοι»

 

Πως ειναι απαραιτητες 3 καρτες; Δεν υπαρχει ουτε ενας λογος.

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο ειναι ταλαιπωρια,δοκιμασε το geekbuying αλλα ζητα του να σου βαλουν και θηκη που δινει το πρωτο

 

:thanks: :)

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι απαραιτητες 3 καρτες; Δεν υπαρχει ουτε ενας λογος.

 

...επαγγελματικοί λόγοι (βλέπε π.χ. gerstavros2), γκομενικοί λόγοι...πιθανόν και άλλοι λόγοι που μου διαφεύγουν. :p

Link to comment
Share on other sites

:thanks: :)

 

επισης εχουν τοπικ εδω μιλα του πρωτα για αυτο που θες,αν ειναι διαθεσιμο,οτι το αντελαιφ δινει θηκη,θα στην προσθεσει,απλα να του δωσεις με πμ τον αρι παραγγελιας μετα.

Link to comment
Share on other sites

Και λόγοι κάλυψης κυρίως για 3g ιντερνετ.Εδώ στην επαρχία ακόμη και τόσα χρόνια μετά την ανακάλυψη της κινητής τηλεφωνίας ειναι σημεία που πιάνει μόνο μία από τις 3 εταιρίες 3g ή και καμμία απο τις 3 :lol: και η wind κυρίως έχει πρόβλημα και με το 2g σε σημεία εκτός πόλης...
Link to comment
Share on other sites

Ε που θα πάει... Αργούν οι κινέζοι να βγάλουν και 4-καρτο?

Υπάρχουν φυσικά, αλλά μόνο φθηνά java

thanks απο οτι βλεπω δεν υπαρχει στο minideal,μονο antelife kai geekbuying,ειναι αξιοπιστα?

Μια χαρά και τα 2, κι επίσης

http://www.aliexpress.com/item/Original-M-pai-S720-Android-Smart-phone-MTK6572-Dual-Core-1-2GHz-512MB-RAM-4GB-ROM/1276923378.html

http://www.aliexpress.com/item/5i-Android-smart-Phone-4-Multi-touch-Screen-MTK6577-1-2GHz-Dual-core-3G-WCDMA-GPS/722954554.html

(Το HUAMEI XIONGDI στο πρώτο λινκ είναι εξαιρετικό μαγαζί, μου χει καλύψει εγγύηση σωστά ακόμη και 8 μήνες μετά την αγορά)

Πως ειναι απαραιτητες 3 καρτες; Δεν υπαρχει ουτε ενας λογος.

Μην κρίνεις με βάση τις ανάγκες σου. Χρησιμοποιώ Q (λεπτά προς όλους + μηνύματα όποτε χρειαστώ+δουλειά), CU (ίντερνετ+ φίλοι + κοπέλα), Whatsup (φίλοι, κυρίως νεολαία), κι εκμεταλλεύομαι κ προσφορές κι απ τις 3 εταιρίες

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι απαραιτητες 3 καρτες; Δεν υπαρχει ουτε ενας λογος.

Επειδη σε βλεπω λιγο να απορεις, το φιλαρακι μου που χρησιμοποιει 3 μονοκαρτα, τα εχει για να δεχεται κλησεις απο ολους. Αυτος σπανια καλει, μονο βαζει τα ελαχιστα απαραιτητα λεφτακια στις καρτες (προσπαθει απο προσφορες) για να δεχεται κλησεις απο ολους τους γνωστους του, γιατι ειναι κατι ΣΑΝ.. βουλευτης..:)...

Εγω εχει καιρο που τον ψηνω για δικαρτο αλλα κλωτσουσε μεχρι τωρα για Κινεζικο, τωρα που εμαθε για το τρικαρτο χοροπηδηξε. Φυσικα, δεν ειναι και λιγο εκει που φορτωνεσαι τσαντακι με 3 κινητα, ξαφνικα να εχεις μονο ενα :lol:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι.Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες.Προσωπικά γνωρίζω άτομο που έχει 3 απλά single sim nokia κινητά και μου έκανε εντύπωση ότι αντί για κανονική θήκη τα βάζει σε 3 μικρά σακουλάκια (σαν αυτά που βάζουν τα ακουστικά στις συσκευασίες των κινητών) γιατί λέει ότι διάβασε ότι έτσι έχει μειωμένη ακτινοβολία το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τρεις κάρτες. Καθόλου υπερβολή, και μου είναι όντως απαραίτητες σχεδόν καθημερινά. Σε μονόκαρτο έχω το whatsup που συνήθως δεν κουβαλάω μαζί μου, καθώς ευτυχώς μειώνονται οι «κολλημένοι»

 

Και απο ακτινοβολια? Λογικα θα υπαρχει προβλημα!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να μιλάει κάποιος ταυτόχρονα με 2 ή 3 κινητά για να έχει πρόβλημα με την ακτινοβολία. Σε κατάσταση idle δεν υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Και απο ακτινοβολια? Λογικα θα υπαρχει προβλημα!

Με ένα dual ή triple sim δεν αλλάζει τίποτα, η ακτινοβολία είναι κανονική, αφού έχει ΕΝΑΝ πομποδέκτη. Αν έχεις 2 κινητά, ναι ανεβαίνει, αλλά το whatsup συνήθως δεν το κουβαλάω έξω, είναι σ ένα nokia N95 :p

Link to comment
Share on other sites

Με ένα dual ή triple sim δεν αλλάζει τίποτα, η ακτινοβολία είναι κανονική, αφού έχει ΕΝΑΝ πομποδέκτη

 

ΕΚΤΟΣ αν ειναι dual active

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΤΟΣ αν ειναι dual active

μακάρι να υπήρχαν ακομη τετοια :p

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αγορασω ενα κινητο μεχρι 200, κοιτούσα τα παρακάτω:

lenovo s750

lenovo s820

jiagu g4

zopo c2

κ οτι αλλο μου πειτε!!!

Θα ήθελα να κρατήσει και να μην έχει προβλήματα, οσο ειναι δυνατον. Σαν ποιότητα κατασκευής ποια εταιρια θα θεωρουσατε καλυτερη στην κίνα?

Link to comment
Share on other sites

δώσε κάτι παραπάνω και πάρε το Thl W8s...
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λετε γι αυτο το site?

http://androidoutlets.com/mini-s4-smartphone-android-42-mtk6572-dual-core-12ghz-43-inch-3g-gps-p-757.html

Αλλα και για το συγκεκριμενο κινητο θα ηθελα να μαθω γνωμες..οι specs του πολυ καλες για την τιμη του δεν ειναι?

(+10$ για China Post)

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Noname και πιθανώς λάθος χαρακτηριστικά, που λόγω έλλειψης site δεν μπορείς να διασταυρώσεις. Την έπαθα με αντίστοιχο και για αυτό το λέω. Είχε μισή μνήμη από αυτήν που έλεγε και δεν είχε GPS. Πήρα πίσω 15$, αλλά το κινητό πήγε σε θεία, γιατί μόνο για εκεί έκανε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λετε γι αυτο το site?

http://androidoutlets.com/mini-s4-smartphone-android-42-mtk6572-dual-core-12ghz-43-inch-3g-gps-p-757.html

Αλλα και για το συγκεκριμενο κινητο θα ηθελα να μαθω γνωμες..οι specs του πολυ καλες για την τιμη του δεν ειναι?

(+10$ για China Post)

 

http://www.geekbuying.com/Search/?keyword=mpai+s720

δεν ξερω αν θες να λενε οτι εχεις το γκαλαξυ και σ αρεσει το συγκεκριμενο,αν θες ενα φθηνο αλλα καλο δες αυτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις. Σιγουρα το site αυτο ειναι ψιλοαγνωστο και οπως μου ελεγε η μαννα μου οταν ημουν μικρος "να μη μιλας σε αγνωστους" :) ετσι λοιπον και εδω..:D

Απλα μου μπηκε λιγο στο ματι με το 1Gb RAM και τις 4,3"..

Το MPai το ξερω, δεν με ενδιαφερει αν εχει δικη του προσωπικοτητα η οχι, ομως το εχω στα υπ οψιν, οπως και το doogee G100 σε κατι μικροτερο.

Ας τα παραλαβουν καποιοι που τα εχουν παραγγειλει να δουμε τι αξιζει ο 6572..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λετε γι αυτο το site?

http://androidoutlets.com/mini-s4-smartphone-android-42-mtk6572-dual-core-12ghz-43-inch-3g-gps-p-757.html

Αλλα και για το συγκεκριμενο κινητο θα ηθελα να μαθω γνωμες..οι specs του πολυ καλες για την τιμη του δεν ειναι?

(+10$ για China Post)

To μοντέλο είναι το Star F9192, κι η RAM του είναι 512ΜΒ

[...]Ας τα παραλαβουν καποιοι που τα εχουν παραγγειλει να δουμε τι αξιζει ο 6572..

Έχω δοκιμάσει κι είναι κορυφή για τα λεφτά τους, γρήγοροι και με πολυ μικρή κατανάλωση, μακάρι να βγουν και με 1GB RAM

Link to comment
Share on other sites

To μοντέλο είναι το Star F9192, κι η RAM του είναι 512ΜΒ

 

Έχω δοκιμάσει κι είναι κορυφή για τα λεφτά τους, γρήγοροι και με πολυ μικρή κατανάλωση, μακάρι να βγουν και με 1GB RAM

 

http://www.pandawill.com/mobile-phone-c1.html?phone_cpu=293&phone_ram=162 1gb εχει αυτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...