Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια γεια σας δεν μπορω να δωσω πολλα χρηματα μεχρι 140 ευρω και δεν θελω να φυγω πανω απο 5'' ποιο απο τα 3 λετε οτι αξιζει???

 

http://www.oklot.com/n9770-mtk-6577-android-404-512mb-4gb-dual-core-10ghz-50-inch-smart-phone-black-p-1238.html

 

http://www.oklot.com/g9300-48-inch-mtk6577-dual-core-1g-ram-4g-rom-android-41-smart-phone-blue-p-1387.html

 

http://www.oklot.com/b92m-smart-phone-47-inch-android-40-mtk6577-dual-core-3g-gps-1gb-ram-4gb-rom-120mp-camera-black-p-1270.html

 

Νομίζω το καλύτερο είναι το τρίτο που έχει και HD screen & 1GB RAM

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το καλύτερο είναι το τρίτο που έχει και HD screen & 1GB RAM

λάθος. to chip γραφικών του λαγκάρει λίγο στη HD οθόνη. καλύτερα με QHD . Δες το star n9330

Link to comment
Share on other sites

μια καλύτερη μπαταρία θα τους χάλαγε? αμάν αυτή η UMI ..

Link to comment
Share on other sites

μια καλύτερη μπαταρία θα τους χάλαγε? αμάν αυτή η UMI ..

 

Έχουν αρχίσει τα πρώτα κανονικά video στο youtube του thl w8.. φαίνεται παρα πολυ καλο. Αν και δεν είναι για μένα ανυπομονώ να μου έρθει να το δοκιμάσω.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αρχίσει τα πρώτα κανονικά video στο youtube του thl w8.. φαίνεται παρα πολυ καλο. Αν και δεν είναι για μένα ανυπομονώ να μου έρθει να το δοκιμάσω.

Εγώ περιμένω το ZP810 :D Ανυπομονώ να δω την dual active λειτουργεία, πώς φέρεται όταν μιλάς στην μία σιμ και σε καλούν στην άλλη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω το ZP810 :D Ανυπομονώ να δω την dual active λειτουργεία, πώς φέρεται όταν μιλάς στην μία σιμ και σε καλούν στην άλλη

 

Ανέβασε και βιντεάκι!!

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι μεταξυ των τριων τελευταιων..zp810.....umi x1s.....και thl w8......η αληθεια ειναι οτι μετα απο πολυυυυυυυυυυυυ ψαξιμο κλεινω προς το τελευταιο...αντε πειτε καμια εμπειρια ρε παιδια μπας κ αποφασισουμε!!!!!απο ποιο site λετε να παραγγειλω??
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε και βιντεάκι!!
όταν με το καλό έρθει :p

Εγω ειμαι μεταξυ των τριων τελευταιων..zp810.....umi x1s.....και thl w8......η αληθεια ειναι οτι μετα απο πολυυυυυυυυυυυυ ψαξιμο κλεινω προς το τελευταιο...αντε πειτε καμια εμπειρια ρε παιδια μπας κ αποφασισουμε!!!!!απο ποιο site λετε να παραγγειλω??
zp810 και thl w8 είναι ίδια σε χαρακτηριστικά ,δεν ξέρω αν αξίζει τα 8€ παραπάνω το thl, λόγω brand name και καλά, αλλά θα σου πρότεινα το zopo λόγω υποστήριξης σε roms
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κ εγω αυτη την αμφιβολια για τις roms..αλλα περιμενω λογικα να βγουν αργοτερα για thl w8..για το zp810 εχουν βγει ηδη???

όχι, απλώς η zopo ανέκαθεν παρέχει τις roms, και rooted και αναβαθμίσεις..

Link to comment
Share on other sites

το http://www.pandawill.com θεωρειτε αξιοπιστο site για να παραγγειλει κανεις?

Ναι ΑΛΛΑ πριν παραγγείλεις ρώτα αν έχουν στοκ, κι υπόψιν ότι είναι αργά τα ζα (ακόμη και 6 μέρες για να ταχυδρομήσουν)

Link to comment
Share on other sites

gerstavros2 απο οτι ειδα οντως η zopo ειναι φοβερη και σε service κ σε υποστηριξη σε roms κτλ..σε αυτο κατεληξα..απο που το παρηγγειλες και με ποιο τροπο αποστολης??γιατι απο οτι ειδα στο επισημο site της δ ειναι ακομα in stock..μονο preorder δεχεται..εγω κοιταγα απο εδω http://www.fastcardtech.com/ZOPO-ZP810-Android-phone

 

α κ κατι αλλο..διαβαζα πριν οτι ανυπομονεις γ την dual active λειτουργεια του zp810..στα χαρακτηριστικα του βλεπω οτι υποστηριζει dual standby...δ ξερω αν εχουν διαφορα απλα το αναφερω..

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

gerstavros2 απο οτι ειδα οντως η zopo ειναι φοβερη και σε service κ σε υποστηριξη σε roms κτλ..σε αυτο κατεληξα..απο που το παρηγγειλες και με ποιο τροπο αποστολης??γιατι απο οτι ειδα στο επισημο site της δ ειναι ακομα in stock..μονο preorder δεχεται..εγω κοιταγα απο εδω http://www.fastcardtech.com/ZOPO-ZP810-Android-phone

Από fastcardtech το παρείγγειλα. Το χει και το geekbuying και το pandawill

α κ κατι αλλο..διαβαζα πριν οτι ανυπομονεις γ την dual active λειτουργεια του zp810..στα χαρακτηριστικα του βλεπω οτι υποστηριζει dual standby...δ ξερω αν εχουν διαφορα απλα το αναφερω..

Τα νέα chipset MTK6589 λένε ότι έχουν dual active λειτουργεία, δηλαδή όταν μιλάς στην μία σιμ, και σε καλούν στην άλλη, δεν δείχνει κλειστή η άλλη, όπως σχεδόν όλα τα dual sim μέχρι τώρα, αλλά χτυπάει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

καλημερα επειδη ψαχνω αλλα δεν εχω βρει κατι,υπαρχει τροπος να περασουμε αλλη rom σε κινεζικο με android ωστε να εχουμε ελληνικα?

υπαρχει καποιος οδηγος καπου?ευχαριστω

 

Μπορεις να μεταφρασεις και την ιδη υπαρχουσα

 

http://www.doctorandroid.gr/2013/01/how-to-build-a-custom-rom-theming-and-translation.html

 

ξεκινοντας απο εδω

http://www.doctorandroid.gr/2013/01/build-youw-own-custom-rom-1.html

 

με λιγη καλη βοηθεια θα τα καταφερεις:cool:

Link to comment
Share on other sites

Από fastcardtech το παρείγγειλα. Το χει και το geekbuying και το pandawill

 

Τα νέα chipset MTK6589 λένε ότι έχουν dual active λειτουργεία, δηλαδή όταν μιλάς στην μία σιμ, και σε καλούν στην άλλη, δεν δείχνει κλειστή η άλλη, όπως σχεδόν όλα τα dual sim μέχρι τώρα, αλλά χτυπάει κανονικά[/Q

 

Ποιο τροπο αποστολης διαλεξες???Ηθελα να μου ερθει λιγο πιο γρηγορα οποτε δ το ψηνω γ free shipment..ποιο προτηνεις??

Link to comment
Share on other sites

Από fastcardtech το παρείγγειλα. Το χει και το geekbuying και το pandawill

 

Τα νέα chipset MTK6589 λένε ότι έχουν dual active λειτουργεία, δηλαδή όταν μιλάς στην μία σιμ, και σε καλούν στην άλλη, δεν δείχνει κλειστή η άλλη, όπως σχεδόν όλα τα dual sim μέχρι τώρα, αλλά χτυπάει κανονικά[/Q

 

Ποιο τροπο αποστολης διαλεξες???Ηθελα να μου ερθει λιγο πιο γρηγορα οποτε δ το ψηνω γ free shipment..ποιο προτηνεις??

 

 

Οχι DHL.Καλυτερα για εμενα EMS.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο τροπο αποστολης διαλεξες???Ηθελα να μου ερθει λιγο πιο γρηγορα οποτε δ το ψηνω γ free shipment..ποιο προτηνεις??

EMS. 5-15 ημέρες (μου χει έρθει και σε 5, μου χει έρθει και σε 20, με τα ελτα εδώ αλλά τέλος πάντων:p )

Link to comment
Share on other sites

EMS. 5-15 ημέρες (μου χει έρθει και σε 5, μου χει έρθει και σε 20, με τα ελτα εδώ αλλά τέλος πάντων:p )

 

Φίλε gerstavros πληρώνεις κάτι επιπλέον εδώ στο Ελλάντα? Δηλαδή αν επιλέξω να μου το στείλουν με EMS θα πληρώσω μόνο το σύνολο που γράφει το site, ή έχουμε και επιπλέον κόστος όταν το παραλάβουμε? Επίσης, έρχεται στην πόρτα σου ή το παραλαμβάνεις απο τα ΕΛΤΑ? Sorry αλλά είμαι άσχετος, πρώτη φορά θα παραγγείλω!

 

Εγώ λοιπόν κατέληξα στο zp950+ απο Pandawill, αύριο το παραγγέλνω με paypal.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε gerstavros πληρώνεις κάτι επιπλέον εδώ στο Ελλάντα? Δηλαδή αν επιλέξω να μου το στείλουν με EMS θα πληρώσω μόνο το σύνολο που γράφει το site, ή έχουμε και επιπλέον κόστος όταν το παραλάβουμε? Επίσης, έρχεται στην πόρτα σου ή το παραλαμβάνεις απο τα ΕΛΤΑ? Sorry αλλά είμαι άσχετος, πρώτη φορά θα παραγγείλω!

 

Εγώ λοιπόν κατέληξα στο zp950+ απο Pandawill, αύριο το παραγγέλνω με paypal.

 

Στην πορτα σου θα το παραλαβεις.

Δεν πιστευω να σου πιασουν ενα κινητο.Μονο αν ειχες ποσοτητα,τοτε θα πληρωνες παραπανο λογο τελωνειου,αλλα για ενα ειναι παρα πολυ δυσκολο να στο πιασουν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε gerstavros πληρώνεις κάτι επιπλέον εδώ στο Ελλάντα? Δηλαδή αν επιλέξω να μου το στείλουν με EMS θα πληρώσω μόνο το σύνολο που γράφει το site, ή έχουμε και επιπλέον κόστος όταν το παραλάβουμε? Επίσης, έρχεται στην πόρτα σου ή το παραλαμβάνεις απο τα ΕΛΤΑ? Sorry αλλά είμαι άσχετος, πρώτη φορά θα παραγγείλω!

 

Εγώ λοιπόν κατέληξα στο zp950+ απο Pandawill, αύριο το παραγγέλνω με paypal.

όχι, απίθανο να σε χρεώσουν στο τελωνείο. Εμένα δεν μ έχουν χρεώσει ποτέ πάντως. Έναν γνωστό μου που φερε 6 πακέτα κινητών, των χρέωσαν περίπου 10€ για το καθένα, δηλαδή σύνολο 60€.

Επίσης έρχεται στη πόρτα σου, κι αν λέιπεις αφήνουν ειδοποιητήριο και το παιρνεις απ το πρακτορία ελτα κουριερ στη περιοχή σου.

ZP950+ ε? Ωραίος, με γειά ;) Αλλά πριν το παραγγείλεις ρώτα οπωςσδήποτε το pandawill αν το χουν όντως. Είναι λίγο ηλήθιοι εκεί, μπορεί να σου πουν μετά από 4-5 μέρες να περιμένεις άλλη μια βδομάδα για να το στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

όχι, απίθανο να σε χρεώσουν στο τελωνείο. Εμένα δεν μ έχουν χρεώσει ποτέ πάντως. Έναν γνωστό μου που φερε 6 πακέτα κινητών, των χρέωσαν περίπου 10€ για το καθένα, δηλαδή σύνολο 60€.

Επίσης έρχεται στη πόρτα σου, κι αν λέιπεις αφήνουν ειδοποιητήριο και το παιρνεις απ το πρακτορία ελτα κουριερ στη περιοχή σου.

ZP950+ ε? Ωραίος, με γειά ;) Αλλά πριν το παραγγείλεις ρώτα οπωςσδήποτε το pandawill αν το χουν όντως. Είναι λίγο ηλήθιοι εκεί, μπορεί να σου πουν μετά από 4-5 μέρες να περιμένεις άλλη μια βδομάδα για να το στείλουν.

 

Τη προηγούμενη δεύτερα στις 18/2 έφυγε από geekbuying το thl w8 με απλό δωρεάν ταχυδρομείο σήμερα το πρωί έφτασε στο σπίτι. Ουτε ems ουτε τίποτα.. εντυπώσεις όταν παω σπίτι και μπορέσω να ασχοληθώ μαζί του!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...