Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@soiramik

στις πληροφορίες, ποια έκδοση του "φορέα" σου βγάζει?

εμένα είναι vf GR 10.0

 

Ναι κ εμένα. Είσαι jailbroken;

Έκανες restore και set as new ή update;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ήμουν jb στην 4.2.1

Έκανα restore & update, και επειδή δεν μου έβγαζε το Personal Hotspot, ξαναέκανα restore και μετά το έστησα από την αρχή.

Δεν γνωρίζω και πως να κάνω ένα re-install στα carrier settings μόνο. Ή δεν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν jb στην 4.2.1

Έκανα restore & update, και επειδή δεν μου έβγαζε το Personal Hotspot, ξαναέκανα restore και μετά το έστησα από την αρχή.

Δεν γνωρίζω και πως να κάνω ένα re-install στα carrier settings μόνο. Ή δεν γίνεται?

 

Νομίζω πως γίνεται.

Δε θυμάμαι που μπορείς να τα βρεις όμως...

Μετά μέσω του iTunes νομίζω τα περνάς μόνο αυτά.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια, κατα λαθος εσβησα κατι sms και θα ηθελα να τα επαναφερω, εχω κανει προσφατο sync με το itunes, πια διαδικασια θα πρεπει να ακολουθησω?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια, κατα λαθος εσβησα κατι sms και θα ηθελα να τα επαναφερω, εχω κανει προσφατο sync με το itunes, πια διαδικασια θα πρεπει να ακολουθησω?

 

Ευχαριστω.

 

Restore from backup μέσω του itunes.. Κάνοντας δεξί κλικ στο εικονίδιο του iphone..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.3 που πέρασα και με μετρητή χαρακτήρων στα μηνύματα τσεκαρισμένο, δεν μου εμφανίζει τους 160 χαρακτήρες..έχω Cosmote. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Σήμερα αλλάζει η ώρα και θα ήθελα να μάθω αν το iPhone αλλάζει μόνο του αυτόματα την ώρα η' οχι??

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Σήμερα αλλάζει η ώρα και θα ήθελα να μάθω αν το iPhone αλλάζει μόνο του αυτόματα την ώρα η' οχι??

Αν έχεις επιλέξει την αυτόματη ενημέρωση ώρας τότε θα πρέπει να αλλάξει από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κινητά πλέον αν το έχει στο αυτόματο παίρνουν την ώρα έτσι όπως την εκπέμπει ο πάροχος.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

πως μπορω να ρυθμισω το iphone 4 να δεχεται mms?τι πρεπει να κανω???εχω vodafone και στο site της εταιρειας εχει ειδικο λινκ για να βαζεις τον αριθμο του κινητου σου και την μαρκα/τυπο και να σου αποστελλονται αυτοματα ομως δεν εχει ρυθμισεις για κινητα τηλεφωνα της apple.τι μπορω να κανω?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Λογικά της παίρνει αυτόματα τις ρυθμίσεις. Δοκίμασε να στείλεις μια φωτό στον εαυτό σου. Αν τησ στείλει και τη λάβεις κιόλας τότε ... Οπερ εδει δείξαι που έλεγε κι ένας δάσκαλος μου!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω το iphone 4 4.2.1 την κυριακη δεν αλλαξε η ωρα παρολο που το ειχα αυτοματο..Το εκανα μη αυτοματο και παει σωστα αν το αυτοματο παει λαθος :S
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

πως μπορω να ρυθμισω το iphone 4 να δεχεται mms?τι πρεπει να κανω???εχω vodafone και στο site της εταιρειας εχει ειδικο λινκ για να βαζεις τον αριθμο του κινητου σου και την μαρκα/τυπο και να σου αποστελλονται αυτοματα ομως δεν εχει ρυθμισεις για κινητα τηλεφωνα της apple.τι μπορω να κανω?

 

Οριστε:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222251

Ψαχνουμε και λιγο ομως...:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω το iphone 4 4.2.1 την κυριακη δεν αλλαξε η ωρα παρολο που το ειχα αυτοματο..Το εκανα μη αυτοματο και παει σωστα αν το αυτοματο παει λαθος :S

 

εγω το εχω στο αυτοματο απο "παντα!" και χτυπαει κανονικα...:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω στο αυτοματο απο "παντα!" και χτυπαει κανονικα...:X:X:X

 

Και εγω στο αυτοματο το ειχα παντα αλλα παρατηρησα οτι δεν αλλαξε η ωρα..Και για να μου δειχνει σωστα την ωρα πρεπει να το εχω μη αυτοματο..Το ιδιο κανει σε μια φιλη(iphone4 4.1) αλλα σε εναν φιλο(iphone4 4.2.1) μου αλλαξε κανονικα..Υπαρχει εξηγηση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο thread για να κανω 2 ερωτησεις.

Εχθες πηρε ο αδερφος μου το iphone4 και θελω να ρωτησω

1.πως μπορουμε να παρουμε backup τις επαφες στον υπολογιστη (εκτος απο το store που τις ειχε κρατησει εκει απο το προηγουμενο του iphone)

2.αν υπαρχει τροπος να <σπασουμε> το λειτουργικο (το οποιο του εβγαλε update μολις το συνδεσαμε στο store) και αν ναι με ποιο τροπο?

ζητω συγγνωμη αν ειμαι σε λαθος thread

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο thread για να κανω 2 ερωτησεις.

Εχθες πηρε ο αδερφος μου το iphone4 και θελω να ρωτησω

1.πως μπορουμε να παρουμε backup τις επαφες στον υπολογιστη (εκτος απο το store που τις ειχε κρατησει εκει απο το προηγουμενο του iphone)

2.αν υπαρχει τροπος να το λειτουργικο (το οποιο του εβγαλε update μολις το συνδεσαμε στο store) και αν ναι με ποιο τροπο?

ζητω συγγνωμη αν ειμαι σε λαθος thread

 

Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα το πρώτο σκέλος της ερώτησης σου.

Που βρίσκονται αποθηκευμενες οι επαφές; Για να μην απαντήσω υποθετικά, διευκρίνισε το καλύτερα.

 

Για να γίνει jailbreak θα πρέπει να βρίσκεται στο iOS 4.2.1 διαφορετικά πρέπει να περιμένει το JB της τρέχουσας έκδοσης 4.3.1

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα το πρώτο σκέλος της ερώτησης σου.

Που βρίσκονται αποθηκευμενες οι επαφές; Για να μην απαντήσω υποθετικά, διευκρίνισε το καλύτερα.

 

Για να γίνει jailbreak θα πρέπει να βρίσκεται στο iOS 4.2.1 διαφορετικά πρέπει να περιμένει το JB της τρέχουσας έκδοσης 4.3.1

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γεια σου φιλε Κωστα!!Βλεπω εγινες και mod,συγχαρητηρια!!

Λοιπον,θελουμε τις επαφες που ειχε αποθηκευμενες στο store να τις κρατησουμε και στον υπολογιστη για καθε ενδεχομενο,γινεται?Δεν εχω ασχοληθει καθολου με το συγκεκριμενο λειτουργικο γιατι ειμαι fun της παλιας σου γειτονιας :lol: και δεν ξερω τιποτα απο εδω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε Κωστα!!Βλεπω εγινες και mod,συγχαρητηρια!!

Λοιπον,θελουμε τις επαφες που ειχε αποθηκευμενες στο store να τις κρατησουμε και στον υπολογιστη για καθε ενδεχομενο,γινεται?Δεν εχω ασχοληθει καθολου με το συγκεκριμενο λειτουργικο γιατι ειμαι fun της παλιας σου γειτονιας :lol: και δεν ξερω τιποτα απο εδω

 

Στο store σίγουρα δεν είναι αποθηκευμένες....:O

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Στο store σίγουρα δεν είναι αποθηκευμένες....:O
αφου μολις του εκανα συγχρονισμο τις κατεβασε και τις φορτωσε :blink:

 

edit: (λεγοντας store εννοω το itune,λαθος λεξη χρησιμοποιησα)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

αφου μολις του εκανα συγχρονισμο τις κατεβασε και τις φορτωσε :blink:

 

edit: (λεγοντας store εννοω το itune,λαθος λεξη χρησιμοποιησα)

 

 

Tώρα μάλιστα μπήκαμε!!!!:p

Αν έχεις win είναι στο outlook και όχι στο iTunes!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Tώρα μάλιστα μπήκαμε!!!!:p

Αν έχεις win είναι στο outlook και όχι στο iTunes!!!

 

καταλαβα,οποτε λογικα πρεπει να εχει επιλογη για συγχρονισμο με outlook ειτε μεσω itunes ειτε απο το τηλεφωνο,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...