Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να αποφασίσω να το πάρω η όχι... :worry: σίγουρα το οτι δεν δέχεται (μάλλον) δύο αριθμους σε μια sim είναι μείον για εμένα που έχω Whats up και συνδεση Cosmote αλλα και στο παρελθόν είχα δύο συσκευες... με χαλάνε λιγό και οι χαζές ελλείψεις του... αναφορά στα sms, οχι mp3, oxi αποστολή αρχείων με bluetooth (εκτος iphone) το ράδιο... αλλά αυτο που με ενδιαφέρει πιό πολύ είναι η πλοήγηση στο ιντερνετ πιστεύω οτι είναι η καλύτερη περίπτωση στην αγορά σωστά? και αλήθεια με ακουστικό BT συνδέεται? γιατί μόνο με ακουστικό μιλάω εδω κ χρόνια...

και τέλος (συγνώμη αν κούρασα αλλά είναι σημαντική αγορά :) )

μπορείτε οι κάτοχοι του να γράψετε τρία συν + και τρία μείον - του, κατα την άποψη σας? Θα βοηθήσετε πολύ... Ευχαριστώ! ;)

Αναφορά σε sms έχεις. Πρέπει να γράψεις *0# πριν το κείμενο για την cosmote. Δουλεύει και στο 4άρι.

MP3 θα έχεις στο pc σου. Όμως θα πρέπει να ξεφύγεις από την λογική του copy-paste. Με τον συγχρονισμό περνάς αρχεία και κάνει μόνο του τις απαραίτητες αλλαγές.

Για το bluetooth θα πρέπει να το σπάσεις.

Το ράδιο είναι όντως θέμα αλλά έτσι και αλλιώς θα έπαιρνα το iphone για τρέξιμο ή στην παραλία, οπότε προσωπικά δεν με πείραξε όσο νόμιζα.

Η εμπειρία στο browsing είναι πάρα μα πάρα πολύ καλή.

Έχει συνδεθεί απροβλημάτιστα με ότι ακουστικό πέρασε από τα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσο πιο πολλές συσκευές δοκιμαζω τόσο περισσότερο επιβεβαιώνεται η ανωτερότητα του iPhone 4 και φυσικά του iOS και των εφαρμογών του.

Η apple δεν αφήνει τίποτα στην τύχη.

Ξεχωρίζει τόσο σε ποιότητα κατασκευής όσο και υλοποίηση, αυτονομία κλπ

Είναι αντικειμενικοτατη η άποψη μου και αποδεικνύεται εύκολα.

 

Βρες μου τότε λύση εδώ και θα σε παραδεχτω! Έχω περάσει στο κινητο ένα σωρό τραγούδια απο το iTunes του υπολογιστή της φίλης μου. Τωρα είμαι σπίτι μου και θέλω να τα κράτησω ολα αυτα αλλα να περάσω ένα επιπλέον άλμπουμ απο τον δικό μου υπολογιστή. Δεν θέλω να τα σβησω όπως με προτρέπει το iTunes! Αυτο το απλό πραματακι πως στο καλο γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Βρες μου τότε λύση εδώ και θα σε παραδεχτω! Έχω περάσει στο κινητο ένα σωρό τραγούδια απο το iTunes του υπολογιστή της φίλης μου. Τωρα είμαι σπίτι μου και θέλω να τα κράτησω ολα αυτα αλλα να περάσω ένα επιπλέον άλμπουμ απο τον δικό μου υπολογιστή. Δεν θέλω να τα σβησω όπως με προτρέπει το iTunes! Αυτο το απλό πραματακι πως στο καλο γίνεται;

 

Δεν είναι η νοοτροπία και η λογική του iTunes να μεταφερεις αρχεία, πάρε ένα στικακι γαι αυτή τη δουλειά ή κατέβασε την κατάλληλη εφαρμογή από το AppStore. Συγνώμη, θες να πως πάντα συχρωνιζες σε άλλο υπολογιστή και όχι στο δικό σου; Γιατί να το κανείς αυτό;

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η νοοτροπία και η λογική του iTunes να μεταφερεις αρχεία, πάρε ένα στικακι γαι αυτή τη δουλειά ή κατέβασε την κατάλληλη εφαρμογή από το AppStore. Συγνώμη, θες να πως πάντα συχρωνιζες σε άλλο υπολογιστή και όχι στο δικό σου; Γιατί να το κανείς αυτό;

 

Γιατί τελευταία δεν μένω κ πολυ σπίτι μου. Άσχετο όμως. Δηλαδη η μονη λύση ειναι να βάλω προγραμματακι που να κάνει το κινητο USB stickακι; Ψιλοακυρο και δεσμεύει σημαντικό χώρο απο το κινητο. Τέλος πάντων με τον καιρο με κέρδισε το iOS αλλα αλλα κάτι τέτοια παρανοϊκα με κάνουν και το ξανασκεφτομαι. Δηλαδη τωρα είμαι σπίτι μου και δεν μπορω να του περάσω ουτε μια φωτογραφία γιατί θα σβηστουν όλες οι άλλες που τοσο καιρο εβαζα! Μάλιστα!

@te_salat Ναι δυστυχώς το έχω καταλάβει αυτο. Ήλπιζα ότι κάτι θα γινόταν με jailbroken λειτουργικό!

Edited by obscurus
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τελευταία δεν μένω κ πολυ σπίτι μου. Άσχετο όμως. Δηλαδη η μονη λύση ειναι να βάλω προγραμματακι που να κάνει το κινητο USB stickακι; Ψιλοακυρο και δεσμεύει σημαντικό χώρο απο το κινητο. Τέλος πάντων με τον καιρο με κέρδισε το iOS αλλα αλλα κάτι τέτοια παρανοϊκα με κάνουν και το ξανασκεφτομαι. Δηλαδη τωρα είμαι σπίτι μου και δεν μπορω να του περάσω ουτε μια φωτογραφία γιατί θα σβηστουν όλες οι άλλες που τοσο καιρο εβαζα! Μάλιστα!

@te_salat Ναι δυστυχώς το έχω καταλάβει αυτο. Ήλπιζα ότι κάτι θα γινόταν με jailbroken λειτουργικό!

 

Αν δεν κάνω λάθος, όταν είσαι JB μπορείς να πάρεις αρχεία απο το documens κάθε εφαρμογής εκτός του iPod.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τελευταία δεν μένω κ πολυ σπίτι μου. Άσχετο όμως. Δηλαδη η μονη λύση ειναι να βάλω προγραμματακι που να κάνει το κινητο USB stickακι; Ψιλοακυρο και δεσμεύει σημαντικό χώρο απο το κινητο. Τέλος πάντων με τον καιρο με κέρδισε το iOS αλλα αλλα κάτι τέτοια παρανοϊκα με κάνουν και το ξανασκεφτομαι. Δηλαδη τωρα είμαι σπίτι μου και δεν μπορω να του περάσω ουτε μια φωτογραφία γιατί θα σβηστουν όλες οι άλλες που τοσο καιρο εβαζα! Μάλιστα!

@te_salat Ναι δυστυχώς το έχω καταλάβει αυτο. Ήλπιζα ότι κάτι θα γινόταν με jailbroken λειτουργικό!

 

Δοκίμασε να κάνεις το εξής με κάθε επιφύλαξη. Εάν η συσκευή σου συγχρονιζόταν στο προηγούμενο iTunes της φίλης σου αυτόματα ( επιλέγοντας δηλαδή την μουσική από την καρτέλα music που εμφανίζεται με την σύνδεση της συσκευής ) τότε δοκίμασε στο δικό σου iTunes να ενεργοποιήσεις την επιλογή "manually manage music and video" στην αρχική καρτέλα info. Κατόπιν δοκίμασε να περάσεις με drag n drop το album που επιθυμείς από την βιβλιοθήκη σου στο iPhone.

 

Εάν δεν δουλέψει και ζητήσει διαγραφή των μουσικών αρχείων από την συσκευή μπορείς να ακολουθήσεις μια διαφορετική μέθοδο η οποία όμως κοστίζει λίγο. Μπορεις να εγκαταστήσεις την εφαρμογη TuneAid και μέσω αυτής να αποθηκευσεις στον υπολογιστή σου όλη την βιβλιοθήκη που είναι περασμένη στην συσκευή σου ( iPod). Στην συνέχεια μπορείς να προχωρήσεις κανονικά σε συγχρονισμό αφού βεβαιωθεις ότι έχεις επιλέξει Όλα τα αρχεία από τον υπολογιστή που θέλεις να βρίσκονται στην συσκευή σου. ;)

 

Ελπίζω να βοήθησα. :)

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις το εξής με κάθε επιφύλαξη. Εάν η συσκευή σου συγχρονιζόταν στο προηγούμενο iTunes της φίλης σου αυτόματα ( επιλέγοντας δηλαδή την μουσική από την καρτέλα music που εμφανίζεται με την σύνδεση της συσκευής ) τότε δοκίμασε στο δικό σου iTunes να ενεργοποιήσεις την επιλογή "manually manage music and video" στην αρχική καρτέλα info. Κατόπιν δοκίμασε να περάσεις με drag n drop το album που επιθυμείς από την βιβλιοθήκη σου στο iPhone.

 

Εάν δεν δουλέψει και ζητήσει διαγραφή των μουσικών αρχείων από την συσκευή μπορείς να ακολουθήσεις μια διαφορετική μέθοδο η οποία όμως κοστίζει λίγο. Μπορεις να εγκαταστήσεις την εφαρμογη TuneAid και μέσω αυτής να αποθηκευσεις στον υπολογιστή σου όλη την βιβλιοθήκη που είναι περασμένη στην συσκευή σου ( iPod). Στην συνέχεια μπορείς να προχωρήσεις κανονικά σε συγχρονισμό αφού βεβαιωθεις ότι έχεις επιλέξει Όλα τα αρχεία από τον υπολογιστή που θέλεις να βρίσκονται στην συσκευή σου. ;)

 

Ελπίζω να βοήθησα. :)

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

 

Για το πρώτο χλωμο το βλέπω. Με το που πάω να πατησω apply θελει να τα σβήσει ολα! Το tuneaid απο την άλλη φαινεται να ειναι προς τη σωστή κατεύθυνση. Να' σαι καλα!

Μηπως υπάρχει και τρόπος να περάσω καμια φωτογραφία χωρίς να σβησω όλες τις άλλες που έχω ήδη στο κινητο; Για ταινία το κατάφερα χάρη στον buzz player!

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο χλωμο το βλέπω. Με το που πάω να πατησω apply θελει να τα σβήσει ολα! Το tuneaid απο την άλλη φαινεται να ειναι προς τη σωστή κατεύθυνση. Να' σαι καλα!

Μηπως υπάρχει και τρόπος να περάσω καμια φωτογραφία χωρίς να σβησω όλες τις άλλες που έχω ήδη στο κινητο; Για ταινία το κατάφερα χάρη στον buzz player!

 

Θα Βοηθούσε ιδιαίτερα εάν μας έλεγες το λειτουργικό σύστημα που χρησιμοποιείς. Σε γενικές γραμμές θα πρέπει να ακολουθήσεις μια παρόμοια διαδικασία, διασφαλίζοντας δηλαδή την ύπαρξη των φωτογραφιών σου στον υπολογιστή και τον μετέπειτα συγχρονισμό τους μέσα από το iTunes. ;)

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα σχετικά με το VS iOS, android, iPhone και άλλων συσκευών μεταφέρθηκαν εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=254257&page=1045
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αναφορά σε sms έχεις. Πρέπει να γράψεις *0# πριν το κείμενο για την cosmote. Δουλεύει και στο 4άρι.

 

σωστος με προλαβες

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια καλησπερα μηπως ξερη καπιως να μου πει οταν θελω να κοψω την πιστωτικη καρτα που εχω για το app store μπορω να βγαλω χρεοστικη ?? με τι τροπω περναω τα κενουρια στιχεια της καρτας στο app store ?? σας παρακαλω ασ μου πει καπιως βημα βημα τι να κανω ευχαριστω πολυ....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω τη συσκευη σχεδον μια βδομαδα. τις 2-3 τελευταιες μερες με το που μπαινω στα μηνυματα μερικες φορες μου βγαζει μπροστα "δεν ηταν δυνατη η ενεργοποιηση του κινητου δικτυου δεδομενων- δεν ειστε συνδρομητης σε υπηρεσια κινητου δικτυο δεδομενων" ενω τις πρωτες μερες που εμπαινα στα μηνυματα δε το εβγαζε. ξερει κανεις τι παιζει?

 

δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα οταν το πηρα δοκιμασα να στειλω mms (εχω βονταφον) και δε σταλθηκε πηρα στη βονταφον μου ειπανε να κανω επαναφορα ρυθμισεων στο κινητο δικτυο δεδομενων στις ρυθμισεις..μετα εστειλα mms ολα οκ. επισης οταν το φορτίζω μετα από λίγο ότι κ να πατήσω δεν δείχνει τίποτα πως θα καταλάβω ότι φόρτισε;

Edited by Gog7
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια υπάρχει κάποιο πρόγραμμα (η κάποιος τρόπος γενικά) για να έχουμε

κάρτα 2 in 1? (δύο νούμερα σε μία sim), πχ και στο android υποτίθεται οτι δεν δουλεύει αλλα αν μετά την εναλλαγή μπείς στις προωθήσεις και τις απενεργοποιήσεις όλες είναι όλα οκ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια γεια σας μηπως ξερη καπιως να μου πει οταν θελω να κοψω την πιστωτικη καρτα που εχω για το app store μπορω να βγαλω χρεοστικη ?? με τι τροπω περναω τα κενουρια στιχεια της καρτας στο app store ?? σας παρακαλω ασ μου πει καπιως βημα βημα τι να κανω ευχαριστω πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια γεια σας μηπως ξερη καπιως να μου πει οταν θελω να κοψω την πιστωτικη καρτα που εχω για το app store μπορω να βγαλω χρεοστικη ?? με τι τροπω περναω τα κενουρια στιχεια της καρτας στο app store ?? σας παρακαλω ασ μου πει καπιως βημα βημα τι να κανω ευχαριστω πολυ..

 

1) Ανοίγεις το itunes..

2) Πατάς στο λογαριασμό σου πάνω δεξιά

3) Βάζεις το κωδικό σου και πατάς view account

4) Μόλις ανοίξει πατάς Edit Payment Information

 

5) Και βάζεις τα καινούργια στοιχεία

 

DONE!!

:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω καρτα twinsim της cosmote .αν το παρω μπορω να την βαλω ; απ οτι διαβασα παιρνει micro sim .πρεπει να παω στην cosmote να μου δωσουν μια αλλη η την ιδια θα πρεπει με καποιο τροπο να τεμαχισω ;
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

η θα κοψεις τη μια οπως το καναμε πολλοι,η θα πρεπει να βγαλεις καινουργιες twin μια micro και μια κανονικη,υπαρχουν οδηγοι πολλοι στο net,εγω ειχα κοψει λιγο παραπανω αποσο ελεγαν και την εφερα με λιμα νυχιων και οδηγο το tray

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

1) Ανοίγεις το itunes..

2) Πατάς στο λογαριασμό σου πάνω δεξιά

3) Βάζεις το κωδικό σου και πατάς view account

4) Μόλις ανοίξει πατάς Edit Payment Information

 

5) Και βάζεις τα καινούργια στοιχεία

 

DONE!!

:)

 

Σ ευχαριστω πολυ θα το προσπαθισω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω τη συσκευη σχεδον μια βδομαδα. τις 2-3 τελευταιες μερες με το που μπαινω στα μηνυματα μερικες φορες μου βγαζει μπροστα "δεν ηταν δυνατη η ενεργοποιηση του κινητου δικτυου δεδομενων- δεν ειστε συνδρομητης σε υπηρεσια κινητου δικτυο δεδομενων" ενω τις πρωτες μερες που εμπαινα στα μηνυματα δε το εβγαζε. ξερει κανεις τι παιζει?

 

δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα οταν το πηρα δοκιμασα να στειλω mms (εχω βονταφον) και δε σταλθηκε πηρα στη βονταφον μου ειπανε να κανω επαναφορα ρυθμισεων στο κινητο δικτυο δεδομενων στις ρυθμισεις..μετα εστειλα mms ολα οκ.

 

το ελυσα το προβλημα μου απενεργοποιησα τα mms και τα δεδομενα

 

μια αλλη απορια που εχω ειναι οτι οταν το φορτίζω και το απενεργοποιω μετα από λίγο ότι κ να πατήσω δεν δείχνει τίποτα πως θα καταλάβω ότι φόρτισε; κ ο μετρητης της μπαταριας μετα τις τελευταιες πληρης φορτησεις δεν μηδενιστηκε οπως εγινε την πρωτη φορα...

Link to comment
Share on other sites

χρειαζομαι την βοηθεια σας . επειδη ψαχνω για iphone 4 .πως μπορω να καταλαβω αν ειναι κλωνος η το κανονικο ;ενα που σκεφτηκα ειναι απο την αποδειξη αγορας .

απο που αλλου ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καμια σχεση ο κλωνος με το κανονικο.πηγαινε δες ενα απο κοντα και δεν παιζει με τπτ να το μπερδεψεις.μερα με την νυχτα ειναι.
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

χρειαζομαι την βοηθεια σας . επειδη ψαχνω για iphone 4 .πως μπορω να καταλαβω αν ειναι κλωνος η το κανονικο ;ενα που σκεφτηκα ειναι απο την αποδειξη αγορας .

απο που αλλου ;

 

το γνησιο ειναι γυαλινο μπρος-πισω.οι μαιμουδες ειναι φθηνες πλαστικουρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια γεια σας μηπως ξερη καπιως να μου πει οταν θελω να κοψω την πιστωτικη καρτα που εχω για το app store μπορω να βγαλω χρεοστικη ?? με τι τροπω περναω τα κενουρια στιχεια της καρτας στο app store ?? σας παρακαλω ασ μου πει καπιως βημα βημα τι να κανω ευχαριστω πολυ..

 

Ναι γινεται εφοσον η χρεωστικη ειναι με το σημα visa.πχ alphabank . μπορεις να αλλαξεις τα στοιχεια σου μεσω itunes στο iphone πας στην προβολη λογαριασμου και μπορεις να αλλαξεις τα στοιχεια ολα εκει

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς πρόβλημα με τα ακουστικά (εαν χρησιμοποιεί κανείς ) ? Τα βάζω γιατί μιλάω αρκετά και κάνουν ένα θόρυβο και οι συνομιλητές μου δεν με ακούν ή με ακούν με διακοπές. Όσο κι αν κουνήσω το φισάκι αυτό δεν φτιάχνει. Κανείς άλλος το πρόβλημα αυτό ?
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...