Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ειναι η micro sim??δεν παιρνει κανονικη καρτα??

 

Όχι είναι μικρότερη από την κανονική κάρτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σορρυ ομιζα οτι ειπες 2 μερες..:lol:

 

Αν όντως βγει σήμερα.. Γιατί το site της apple στο Ηνωμένο Βασίλειο το άλλαξε και από εκεί που έλεγε για σήμερα λέει όπως και στο αμερικάνικο "coming soon".

 

Απλώς αυτή είναι η ώρα που έχουν βγει όλα τα προηγούμενα update. Aν είναι να βγει σήμερα θα βγει μεταξύ 7-9 το βραδυ....

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν κάνεις JB.

 

αυτο πως γινετε αφου απο οτι εχω ακουσει δεν υποστηριζει drag&drop

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

με συμβουλευετε να αγορασω το κινητο απο την αγγλια οπου θα βρεθω τις επομενες μερες?ειναι περιπου 100ευρω κατω αν δεν κανω λαθος.

θα εχω προβλημα με unlock.παντα υπολογιζοντας οτι θα βγει συντομα το jailbreak για το 4.1

ειναι απλη η ιστορία?

βασικα περιμενω να με "πεισετε" για την ολη διαδικασια.

(φανταζομαι μοναδικο προβλημα το ενδεχομενο του service..)

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

η κανονικη δεν κανει?????:O

 

καμια σχεση η κανονικα με την micro..μα καμια...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αυτο πως γινετε αφου απο οτι εχω ακουσει δεν υποστηριζει drag&drop

 

Με το JB παίρνεις access στο root του file system και μπορείς να πειράξεις μετά ό,τι θέλεις. Το Jailbreak είναι μια διαδικασία ξεκλειδώματος του συστήματος αρχείων της συσκευής:

 

[Οδηγός/FAQ] Τι είναι το Jailbreak;

Link to comment
Share on other sites

με συμβουλευετε να αγορασω το κινητο απο την αγγλια οπου θα βρεθω τις επομενες μερες?ειναι περιπου 100ευρω κατω αν δεν κανω λαθος.

θα εχω προβλημα με unlock.παντα υπολογιζοντας οτι θα βγει συντομα το jailbreak για το 4.1

ειναι απλη η ιστορία?

βασικα περιμενω να με "πεισετε" για την ολη διαδικασια.

(φανταζομαι μοναδικο προβλημα το ενδεχομενο του service..)

Αν θες να πειστεις, απλα διαβασε καμια 10αρια σελιδες πισω. Τα ιδια και τα ιδια λεγονται συνεχεια.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

η κανονικη δεν κανει?????:O

 

Υπάρχει microcut sim απο ebay το παραγγελνεις και καθαρίσες κόβεις την κάρτα και την βάζεις έχει και δύο ανταπτορες για να την βάζεις σε αλλά κινητά που παίρνουνε κανονική σιμ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει microcut sim απο ebay το παραγγελνεις και καθαρίσες κόβεις την κάρτα και την βάζεις έχει και δύο ανταπτορες για να την βάζεις σε αλλά κινητά που παίρνουνε κανονική σιμ

 

ειναι υποχρεωτικο δηλαδη αυτο??η καρτα η κανονικη που εχω εγω της vodafone δεν θα κανει??αν ναι δεν μπορω να παω στην vodafone να μου δωσουν αλλη καρτα??:O:O

Link to comment
Share on other sites

ειναι υποχρεωτικο δηλαδη αυτο??η καρτα η κανονικη που εχω εγω της vodafone δεν θα κανει??αν ναι δεν μπορω να παω στην vodafone να μου δωσουν αλλη καρτα??:O:O

Αν θες να λειτουργει το iphone, θελει micro sim. Ή την αγοραζεις απο το καταστημα ή την κοβεις. Δεν εχει αλλη επιλογη!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ειναι υποχρεωτικο δηλαδη αυτο??η καρτα η κανονικη που εχω εγω της vodafone δεν θα κανει??αν ναι δεν μπορω να παω στην vodafone να μου δωσουν αλλη καρτα??:O:O

 

Και αυτό μπορείς να το κανείς. Όταν πας ζητά να σου δώσουνε ένα ανταπτορα μαζι

Link to comment
Share on other sites

ειναι υποχρεωτικο δηλαδη αυτο??η καρτα η κανονικη που εχω εγω της vodafone δεν θα κανει??αν ναι δεν μπορω να παω στην vodafone να μου δωσουν αλλη καρτα??:O:O

 

Εαν θες να χρησιμοποιησεις το iphone 4, ναι ειναι υποχρεωτικο...:) 'Η κοβεις την σιμ που εχεις συμφωνα με καποιους οδηγιες που μπορεις να βρεις ευκολα Ή αγοραζεις το εργαλειο που ειπε ο φιλος πιο πάνω Ή πας στην vodafone και με το αναλογο αντιτιμο παιρνεις μια micro-sim.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό μπορείς να το κανείς. Όταν πας ζητά να σου δώσουνε ένα ανταπτορα μαζι

 

κ μου δινουν αμεσως την καρτα??ξερεις ποσο κοστιζουν αυτα???

Link to comment
Share on other sites

κ μου δινουν αμεσως την καρτα??ξερεις ποσο κοστιζουν αυτα???

 

Νομίζο 2€ παντός λογικά η μεταφορά θα θέλει μια ωρίτσα να γίνει

Link to comment
Share on other sites

Νομίζο 2€ παντός λογικά η μεταφορά θα θέλει μια ωρίτσα να γίνει

 

α ωραια!!!σε ευχαριστω παρα παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

καμια ιδεα για να μεταφερω τις επαφες της «παλιας» sim στην microsim;

 

κ εγω την ιδια απορια εχω ξερει καποιος να μας πει??:D

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Με τον κλασσικο πατροπαραδοτο τροπο... Εκτος και αν τις περασετε απο την παλια σιμ στο τηλεφωνο που εχετε, απο εκει με τον ανταπτορα να περαστουν στη micro και μετα να μπει η νεα σιμ στο κινητο...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Με τον κλασσικο πατροπαραδοτο τροπο... Εκτος και αν τις περασετε απο την παλια σιμ στο τηλεφωνο που εχετε, απο εκει με τον ανταπτορα να περαστουν στη micro και μετα να μπει η νεα σιμ στο κινητο...

 

ποιος ειναι ο πατροπαραδοτος τροπος?:)

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο πατροπαραδοτος τροπος?:)

Ανοιχτο το παλιο κινητο και περασμα μια μια στο χερι....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εν αναμονή της άφιξης του 4 μου την Πέμπτη, θα κάνω μια ερώτηση η οποία είμαι σίγουρος οτι σε πολλούς θα φανεί χαζή, αλλά ειλικρινά δεν ξέρω, παρόλο που πιστεύω οτι ξέρω αρκετά πράγματα, έχοντας το 3G δυόμιση χρόνια !

Λοιπόν, εξυπακούεται οτι θέλω να περάσω τα πάντα απο το 3G στο καινούργιο 4ρι και να είναι ίδιο με αυτό που έχω. Θα κάνω restore from backup μόλις το βάλω και όλα καλά. Η απορία μου είναι η εξής. Επειδή παντού διαβάζω οτι είναι καλύτερα για το κινητό να το κάνεις Set up as new, μπορώ ας πούμε την πρώτη φορά να το κάνω set up as new και μετά να το ξανασυνδέσω να κάνω restore from backup του 3G ??? ΄Η με το set up as new σβήνονται τα backup προηγούμενης συσκευής ??

Sorry αν η ερώτηση είναι ηλίθια ή αν έχει ξανασυζητηθεί, αλλά επειδή εδώ και πολύ καιρό που μπάινω σε φόρουμς δεν έχω δεί κάτι σχετικό, όποιος μπορεί να δώσει τα φώτα του θα με υποχρεώσει !

 

Κάποιος να μου δώσει τα φώτα του ρε παιδιά ;;;

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το επίσημο update για την 4.1.0

Όσοι πιστοί προσέλθετε μέσω iTunes! :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...