Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μερικα ποστς πιο πανω ειχα γραψει οτι μου εδωσαν ενα iphone αλλα μου εβγαζε σφαλμα στο itunes (-1). το πηγα λοιπον σε πολυ γνωστο καταστημα το οποιο εχει και service μεσα με σκοπο να τους το αφησω και να μου πουν τι εχει.

και μου λεει το παλικαρακι εκει που το επαιζε εξυπνος.

δεν ανοιγει φιλε του λεω, μπορεις να στο αφησω να του ριξεις μια ματια να μου πεις τι εχει?

δεν ανοιγει? εδω ειναι και λιγο σπασμενη η οθονη ειναι και γραντζουνισμενο.

ναι του λεω γιαυτο δεν ανοιγει?

οχι αλλα τι να φτιαξεις απο αυτο δεν αξιζει.

αφου δεν ειδες τι εχει που ξερεις αν αξιζει, το συνδεω του λεω με το itunes και μου βγαζει ενα error.

aa σοy βγαζει error? η πλακετα ειναι, 240ε. μην το φτιαξεις δεν αξιζει.

 

και ρωτω, ειναι συμπεριφορα αυτη σε πολυ γνωστο καταστημα? ελεος δλδ ηθελα να τον βρισω αλλα ηταν ακμ πρωι και δεν ειχα ορεξη. ουτε να με ρωτησει τι error εβγαζε ουτε τιποτα.

τι να κανω τωρα να το παω σε καμια comsote να το στειλουν αυτοι για service? και αν οντως εχει 240ε γιατι δεν αξιζει? καινουργιο ειναι το κινητο αχρησιμοποιητο απλα το ειχε ο θειος μου στο ραφι για 2 χρονια. καινουργιο εχει 500+ απο ελλαδα. τι λετε να κανω?

 

Αυτη η τιμη που λες δεν υπαρχει εκτος και αν πας απο τιποτα αγυρτες να το παρεις οπως plaisio, cosmote, vodafone κλπ. Οντως αν εχει προβλημα η πλακετα απλα μην το σκεφτεσαι πετα το, ειλικρινα δεν αξιζει. Μπορεις να παρεις με 3 κατοσταρικα μεταχειρισμενο σε κατασταση καινουριου! Και με 350 ολοκαινουριο κουτατο!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

help........ θα ήθελα να ρωτήσω στη οθόνη αναζήτηση στο iphone όταν γραφώ μια λέξη να μου βρει σε sms μου βγάζει τα αποτελέσματα και όταν πάω να πατήσω πάνω σε ένα από αυτά με βγάζει πάντα στο τελευταίο sms. Παλιά δεν το έκανε αυτό , πως μπορώ να το φτιάξω ? έχω την έκδοση ios 6.1.3
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να απευθυνθω για να μαθω ακριβως ποιο ειναι το προβλημα του?

αν ξερετε καποιο μαγαζι απο Γλυφαδα μερια?

 

1) σου απάντησα μερικά ποστ πιο πριν ποιο ειναι το πρόβλημα του

2) μεγάλη προσοχή που θα το πας, ειδικά στη Γλυφάδα υπαρχει ενα μαγαζί που ειναι σκέτοι χασάπηδες

3) όπως σου ειπε και ο moderator big, το κινητό κοστίζει πλεον 349 ευρω καινούριο, δεν αξίζει να ασχοληθείς με την επισκευή του παρόντος.

Link to comment
Share on other sites

μερικα ποστς πιο πανω ειχα γραψει οτι μου εδωσαν ενα iphone αλλα μου εβγαζε σφαλμα στο itunes (-1). το πηγα λοιπον σε πολυ γνωστο καταστημα το οποιο εχει και service μεσα με σκοπο να τους το αφησω και να μου πουν τι εχει.

και μου λεει το παλικαρακι εκει που το επαιζε εξυπνος.

δεν ανοιγει φιλε του λεω, μπορεις να στο αφησω να του ριξεις μια ματια να μου πεις τι εχει?

δεν ανοιγει? εδω ειναι και λιγο σπασμενη η οθονη ειναι και γραντζουνισμενο.

ναι του λεω γιαυτο δεν ανοιγει?

οχι αλλα τι να φτιαξεις απο αυτο δεν αξιζει.

αφου δεν ειδες τι εχει που ξερεις αν αξιζει, το συνδεω του λεω με το itunes και μου βγαζει ενα error.

aa σοy βγαζει error? η πλακετα ειναι, 240ε. μην το φτιαξεις δεν αξιζει.

 

και ρωτω, ειναι συμπεριφορα αυτη σε πολυ γνωστο καταστημα? ελεος δλδ ηθελα να τον βρισω αλλα ηταν ακμ πρωι και δεν ειχα ορεξη. ουτε να με ρωτησει τι error εβγαζε ουτε τιποτα.

τι να κανω τωρα να το παω σε καμια comsote να το στειλουν αυτοι για service? και αν οντως εχει 240ε γιατι δεν αξιζει? καινουργιο ειναι το κινητο αχρησιμοποιητο απλα το ειχε ο θειος μου στο ραφι για 2 χρονια. καινουργιο εχει 500+ απο ελλαδα. τι λετε να κανω?

 

Πιθανόν έχει πρόβλημα το baseband chip δηλαδή πρέπει να το στείλεις για επισκευή. Δεν ξέρω αν σε συμφέρει η όχι.

Πριν όλα αυτά δοκίμασε σε ΑΛΛΟ υπολογιστή με ΑΛΛΟ καλώδιο και την τελευταία έκδοση iTunes να κανεις restore 1-2 φορές και ίσως δουλέψει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα iphone 4 μιας φίλης που μου το είχε δώσει για να το επισκευάσω. Ήθελε οθόνη, γιατί είχε σπάσει. Από τότε που άλλαξα την οθόνη, δεν μπορεί να βρει με τίποτε σήμα, ενώ βρίσκει μερικές φορές τα δίκτυα, δεν μπορεί να συνδεθεί με κανένα. Το γωνστό "No service" ή Searching issue δηλαδή. Έχω επισκευάσει και άλλα iphones και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Τι μπορεί να φταίει; Δοκίμασα και με άλλη κεραία από άλλο iphone. Έχει πλέον την τελευταία έκδοση του iOs.

 

Αφού το τελείωνεις και βάλεις την κάρτα σιμ δοκίμασε να κανεις μια τηλεφωνική κλήση και ας λέει δεν έχει σήμα. Μπορεί να ξεκολλήσει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτε, εξαφανίζει και το μενού του "Φορέα" από τις ρυθμίσεις. Μέχρι και επαναφορά firmware έχω κάνει μέσω itunes, αλλά δεν γίνεται τίποτε.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.έχω βρει ένα iphone4 16gb κλειδωμένο στην orange Ισπανίας.υπάρχει περίπτωση να ξεκλειδώσει και δουλέψει με ελληνική sim?επίσης υπάρχει η δυνατότητα λειτουργίας του με κάποια r-sim και ποια θα είναι αυτή?ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα υπάρχει τρόπος να πληρώσεις όσα χρήματα ζητάει η εταιρεία η ποιος το έχει κλειδώσει.

Ανεπίσημα ανάλογα την έκδοση που φοράει και την baseband επίσης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

help........ θα ήθελα να ρωτήσω στη οθόνη αναζήτηση στο iphone όταν γραφώ μια λέξη να μου βρει σε sms μου βγάζει τα αποτελέσματα και όταν πάω να πατήσω πάνω σε ένα από αυτά με βγάζει πάντα στο τελευταίο sms. Παλιά δεν το έκανε αυτό , πως μπορώ να το φτιάξω ? έχω την έκδοση ios 6.1.3

Σε iPhone 4 με έκδοση λογισμικού 6.1.3 συμπεριφέρεται όπως πρέπει. Δηλαδή, επιλέγοντας το αντίστοιχο αποτέλεσμα στην αναζήτηση σε μεταφέρει στα μηνύματα έχοντας ταυτόχρονα το εν λόγω μήνυμα επισημασμένο μπλε χρώμα.

 

 

Θα σε παρακαλούσα να μην επαναλαμβάνεσαι και ειδικά σε θέματα άλλων συσκευών.

Όταν βρεθεί κάποιος που γνωρίζει, θα σου απαντήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν μου κανει το εν λόγω μήνυμα επισημασμένο μπλε χρώμα τι έχει γίνει ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σς ολους.

Το iPhone οταν δεχομαι μια κληση μου βγαζει το κλασσικο slide για να απαντησω την κληση. Τελευταια και πολυ συχνα μολις παω να κανω slide για να απαντησω μια κληση μου κολαει συνεχεια αλλα μονο οταν παω να απαντησω μια κληση.

Δεν μου κολαει πουθενα παρα μονο οταν παω να απαντησω σε κλησεις.

Εχει καταντησει πολυ εκνευριστικο να παιδευεσαι να απαντησεις την κληση και το slide να πηγαινει μχρι τη μεση και να μη μπορω να απαντησω σε κλησεις.\

Σε τι μπορει να ωφειλεται ρε παιδες αυτο?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σς ολους.

Το iPhone οταν δεχομαι μια κληση μου βγαζει το κλασσικο slide για να απαντησω την κληση. Τελευταια και πολυ συχνα μολις παω να κανω slide για να απαντησω μια κληση μου κολαει συνεχεια αλλα μονο οταν παω να απαντησω μια κληση.

Δεν μου κολαει πουθενα παρα μονο οταν παω να απαντησω σε κλησεις.

Εχει καταντησει πολυ εκνευριστικο να παιδευεσαι να απαντησεις την κληση και το slide να πηγαινει μχρι τη μεση και να μη μπορω να απαντησω σε κλησεις.\

Σε τι μπορει να ωφειλεται ρε παιδες αυτο?

Μήπως το έχεις πειράξει (jailbreak);

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Το κανει και σε εμενα (4s) χωρις τζειλμπρεικ
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Το εχω με jailbreak αλλα δεν εχω περασει τιποτα μεσα. Περιεργο!
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται να διαγραφεί τελείως απο τη συσκευή το emoji ( πληκτρολόγιο με emoticons ) ? το διαγραφώ απο τη λίστα με τα πληκτρολόγια αλλα είναι ακόμα διαθέσιμο για προσθήκη . Θέλω να περάσω ένα άλλο αντίστοιχο αλλα όταν το κατεβάζω έχει διαθέσιμο για προσθήκη στο πληκτρολόγιο μόνο το παλιο emoji.
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται να διαγραφεί τελείως απο τη συσκευή το emoji ( πληκτρολόγιο με emoticons ) ? το διαγραφώ απο τη λίστα με τα πληκτρολόγια αλλα είναι ακόμα διαθέσιμο για προσθήκη . Θέλω να περάσω ένα άλλο αντίστοιχο αλλα όταν το κατεβάζω έχει διαθέσιμο για προσθήκη στο πληκτρολόγιο μόνο το παλιο emoji.

 

Φίλε μου δεν νομίζω να μπορείς να βάλεις δικό σου πληκτρολόγιο σε συσκευή της apple.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν νομίζω να μπορείς να βάλεις δικό σου πληκτρολόγιο σε συσκευή της apple.

 

Διαγραφη γινεται μεσω ssh και command line εντολων. Αλλα πρεπει το κινητο να ειναι jailbroken. Τωρα για την προσθηκη του αλλου πληκτρολογιου δεν γνωριζω κατι. Μια φορα[url=(http://dailyiphoneblog.com/2012/02/07/remove-unnecessary-languagekeyboard-files-to-increase-system-memory/) να ενας οδηγος[\URL]που σου λεει πως να αφαιρεσεις οτι πληκτρολογια δεν θες. Τα emoji συμπεριλαμβανονται με το ιαπωνικο πληκτρολογιο συνεπως θα πρεπει να το απεγκαταστησεις εντελως το ιαπωνι

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν νομίζω να μπορείς να βάλεις δικό σου πληκτρολόγιο σε συσκευή της apple.

Και γω μονο για το emoji ξερω ..

Διαγραφη γινεται μεσω ssh και command line εντολων. Αλλα πρεπει το κινητο να ειναι jailbroken. Τωρα για την προσθηκη του αλλου πληκτρολογιου δεν γνωριζω κατι. Μια φορα[url=(http://dailyiphoneblog.com/2012/02/07/remove-unnecessary-languagekeyboard-files-to-increase-system-memory/) να ενας οδηγος[\URL]που σου λεει πως να αφαιρεσεις οτι πληκτρολογια δεν θες. Τα emoji συμπεριλαμβανονται με το ιαπωνικο πληκτρολογιο συνεπως θα πρεπει να το απεγκαταστησεις εντελως το ιαπωνι

Ταλαιπωρία μαλλον οποτε ας περιμενω μεχρι να το κανω φορματ :) Σευχαριστω πολυ φιλε μου παντως

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα λινκκ για το πως κάνω jailbreak το κινητό στο iOS 6.1.3; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα λινκκ για το πως κάνω jailbreak το κινητό στο iOS 6.1.3; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

στην 6.1.3 δε γινετε jb και ουτε θα γινει ποτε, περιμενε το ios7

Link to comment
Share on other sites

στην 6.1.3 δε γινετε jb και ουτε θα γινει ποτε, περιμενε το ios7

 

downgrade μπορώ να κάνω;

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

στην 6.1.3 δε γινετε jb και ουτε θα γινει ποτε, περιμενε το ios7

 

μια χαρά γίνεται στο 4αρι, απλώς ειναι tethered.

 

downgrade μπορώ να κάνω;

 

 

ήσουν με jailbreak πιο πριν; εχεις κρατημένα shsh της 6.1.2; αν ναι, μπορ εις με το snowbreeze

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά γίνεται στο 4αρι, απλώς ειναι tethered.

 

 

 

 

ήσουν με jailbreak πιο πριν; εχεις κρατημένα shsh της 6.1.2; αν ναι, μπορ εις με το snowbreeze

 

Όχι δεν ήμουν με jailbreak. Επίσης τι είναι tethered;

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...