Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω κατεβασει αρκετες φορες απο το installous αλλα και απτο σαιτ το photo αλλα δεν ανοιγει...ενω γινεται η εγκατασταση,βγαινει το εικονιδιο δεν ανοιγει και με πεταει ...Καμια αλλη εφαρμογη δεν τον κανει αυτο...Γιατι μονο στη συγκερκριμενη ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απαντήσετε αλα τέλος πάντον να κανό μια χρήσιμη ερώτηση. Έχω δυο sim και θέλω να τις βάλω να λειτουργούν στο iPhone μαζί ξέρετε πως μπορω

Εγω έχω δει στο Internet ένα πρόσθετο αλα στην Ελλάδα δεν ξέρω που το πουλάνε.

http://www.digitallife.gr/qyg-dual-sim-case-kanei-to-iphone-4-dikarto-23429/

Κοιτα αυτο μηπως σε βοηθησει..

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει αρκετες φορες απο το installous αλλα και απτο σαιτ το photo αλλα δεν ανοιγει...ενω γινεται η εγκατασταση,βγαινει το εικονιδιο δεν ανοιγει και με πεταει ...Καμια αλλη εφαρμογη δεν τον κανει αυτο...Γιατι μονο στη συγκερκριμενη ?

αν εννοεις το iphoto τοτε υπαρχει στο cydia tweak ωστε να μην κρασαρει το iphoto. Νομιζω λεγεται fix iphoto crash..

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις το iphoto τοτε υπαρχει στο cydia tweak ωστε να μην κρασαρει το iphoto. Νομιζω λεγεται fix iphoto crash..

 

Ναι ναι αυτο εννοουσα :p και μολις το κατεβασα και παιζει κανινικα...Σευχαριστω πολυ

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !! ειχα ενα προβλημα με το κουμπι on off κ το πηγαν να το φτιαξουν κ σημερα που το πηρα δεν δουλευει το wi-fi εχει κανεις καμια ιδεα τι πρεπει να κανω ? :(
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !! ειχα ενα προβλημα με το κουμπι on off κ το πηγαν να το φτιαξουν κ σημερα που το πηρα δεν δουλευει το wi-fi εχει κανεις καμια ιδεα τι πρεπει να κανω ? :(

 

Δοκίμασε:

 

General -> Network -> Cellular Data Network ->Reset Settings

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !! ειχα ενα προβλημα με το κουμπι on off κ το πηγαν να το φτιαξουν κ σημερα που το πηρα δεν δουλευει το wi-fi εχει κανεις καμια ιδεα τι πρεπει να κανω ? :(

 

Πρίν το πάς εκεί που σου το "φτιάξανε" δοκίμασε με την σειρά:

α) επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου

β) hard reset

γ) restore- set up as new

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε:

 

General -> Network -> Cellular Data Network ->Reset Settings

 

Πρίν το πάς εκεί που σου το "φτιάξανε" δοκίμασε με την σειρά:

α) επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου

β) hard reset

γ) restore- set up as new

 

σας ευχαριστω πολυ κ τους δυο !!!!!:)

τπτ παλι δεν βρισκει κανενα δυκτιο! :(

restore- set up as new πως κανω ?? δεν θα χασω οτι εχω στο τηλ ? :(

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ κ τους δυο !!!!!:)

τπτ παλι δεν βρισκει κανενα δυκτιο! :(

restore- set up as new πως κανω ?? δεν θα χασω οτι εχω στο τηλ ? :(

 

Για να αφήσουμε το restore ως έσχατη λύση,

έκανες επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, επανεκκίνηση και δέν έφτιαξε

έκανες hard reset, δοκίμασε 2πλο hard reset μήπως και...

 

είναι jailbroken το iPhone σου;

ελληνικό;

σε ποιό iOS είσαι;

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Για να αφήσουμε το restore ως έσχατη λύση,

έκανες επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, επανεκκίνηση και δέν έφτιαξε

έκανες hard reset, δοκίμασε 2πλο hard reset μήπως και...

 

είναι jailbroken το iPhone σου;

ελληνικό;

σε ποιό iOS είσαι;

 

ναι τα εκανα αλλα τπτ !:(

οχι δεν ειναι ! ναι ελληνικο κ εχω την 5.1.1 !:O

παιζει να μου το χαλασαν οπως το ανοιξαν ?:(

για να ξερω με τι υφος θα παω !:p

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

ναι τα εκανα αλλα τπτ !:(

οχι δεν ειναι ! ναι ελληνικο κ εχω την 5.1.1 !:O

παιζει να μου το χαλασαν οπως το ανοιξαν ?:(

για να ξερω με τι υφος θα παω !:p

 

Πρίν του το πετάξεις στο κεφάλι ας δοκιμάσουμε και ένα restore :p

Πρώτα θα βρείς στην αρχή τις σελίδας απο το παρακάτω link πληροφορίες για το πως θα κάνεις backup

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/48333-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%83-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B5%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-jailbreak/page__p__400750?do=findComment&comment=400750

 

Αφού ξεμπερδέψεις με αυτή την απαισία διαδικασία συνδέεις τη συσκευή σου σε itunes και πατάς restore αφού τελειώσει η διαδικασία

θα σου εμφανίσει στο itunes μια επιλογή που θα λέει αν θέλεις να κάνεις Set up as new ή Restore from backup.

επιλέγεις το Set up as new καλό θα είναι επίσης να αφαιρέσεις την επιλογή που έχει από κάτω για αυτόματο συγχρονισμό επαφών.

 

Επηδεί έκαψα ήδη μια κρέπα :mad: και δεν θέλω να μείνω νηστικός πρέπει να κλείσω περιμένω καλά νέα.

Καλή επιτυχία :)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Πρίν του το πετάξεις στο κεφάλι ας δοκιμάσουμε και ένα restore :p

Πρώτα θα βρείς στην αρχή τις σελίδας απο το παρακάτω link πληροφορίες για το πως θα κάνεις backup

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/48333-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%83-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B5%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-jailbreak/page__p__400750?do=findComment&comment=400750

 

Αφού ξεμπερδέψεις με αυτή την απαισία διαδικασία συνδέεις τη συσκευή σου σε itunes και πατάς restore αφού τελειώσει η διαδικασία

θα σου εμφανίσει στο itunes μια επιλογή που θα λέει αν θέλεις να κάνεις Set up as new ή Restore from backup.

επιλέγεις το Set up as new καλό θα είναι επίσης να αφαιρέσεις την επιλογή που έχει από κάτω για αυτόματο συγχρονισμό επαφών.

 

Επηδεί έκαψα ήδη μια κρέπα :mad: και δεν θέλω να μείνω νηστικός πρέπει να κλείσω περιμένω καλά νέα.

Καλή επιτυχία :)

 

:O:( χρωσταω μια κρεπα λοιπον !!!:p σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια !!! δεν βλεπω να αποφευγω παντως να του το πεταξω στο κεφαλι !!!:D καλο μαγειρεμα !!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω μεσω wi-fi και καποιας δωρεαν εφαρμογης να περναω κατευθειαν mp3 απο το pc μου στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω μεσω wi-fi και καποιας δωρεαν εφαρμογης να περναω κατευθειαν mp3 απο το pc μου στο κινητο?

 

Χρειάζεσαι το iTunes και από οτι ξέρω, μέσω wifi sync αυτό γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να σου λεει ποιοι απο αυτους που ακολουθεις στο twiter σε ακολουθουν?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να σου λεει ποιοι απο αυτους που ακολουθεις στο twiter σε ακολουθουν?

 

Φαίνεται αυτό από το προφίλ σου .

 

Followers ;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει μηπως καποιος που ασχολειται με την μουσικη να μου πει αν μπορουμε να κανουμε download απο το soundcloud κατευθειαν στο iphone? η τουλαχιστον μεσω καποιας downloader εφαρμογης που να εχει δοκιμασει και να λειτουργει?με ενδιαφερει να αποθηκευω τα κομματια σαν mp3 στο κινητο οχι τα url link τους..
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια ερωτηση για κατι που αναρωτιεμαι καιρο τωρα.. αφου οταν παρουσιαστηκε το 4αρι ο Jοbs ειπε πως οριακα χωρεσαν ολα μεσα! μεχρι και τιν σιμ κουτσουρεψαν για να χωρεσουν και οτι το μυστικο της συσκευης ηταν ο μικρος σε μεγεθος επεξεργαστης που επιτρεπει μεγαλυτερη μπαταρια, στο 4S πως χωρεσαν ολα εφοσον ο Α5 εχει διπλασιο μεγεθος απο τον Α4..??? :worry: :confused:
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια ερωτηση για κατι που αναρωτιεμαι καιρο τωρα.. αφου οταν παρουσιαστηκε το 4αρι ο Jοbs ειπε πως οριακα χωρεσαν ολα μεσα! μεχρι και τιν σιμ κουτσουρεψαν για να χωρεσουν και οτι το μυστικο της συσκευης ηταν ο μικρος σε μεγεθος επεξεργαστης που επιτρεπει μεγαλυτερη μπαταρια, στο 4S πως χωρεσαν ολα εφοσον ο Α5 εχει διπλασιο μεγεθος απο τον Α4..??? :worry: :confused:

 

Ε προφανώς βελτιώθηκε και η τεχνολογία. Εδώ και ο ξάδερφος μου που είχε το mac mini το παλιό είχε ένα τροφοδοτικό όπως τα συνηθισμένα. Δηλαδή ένα μακρουλό μαύρο τετράγωνο όπως έχουν και τα άλλα laptops με windows κλπ. Ε και μου είπε ότι στο καινούριο mac mini (αν θυμάμαι καλά) ότι ή δεν υπάρχει καθόλου ή ότι είναι πολύ μικρό. Επομένως εκσυγχρόνιζεται και η τεχνολογία και έχουμε αυτά τα αποτελέσματα. Εδώ το καινούριο ipad υπερισχύει σε δύναμη του nintendo wii που είναι ολόκληρη κονσόλα. Θα μου πεις ότι το wii ήταν του 2006 αλλά δεν παίζει ρόλο. Αυτά κάθε χρόνο βελτιώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια !!! Μια ερωτηση !! στο fb οταν μας ερχεται μηνυμα μας το πεταει στην οθονη εχει επιλογη να μας δειχνει οτι εχουμε μηνυμα κ απο ποιον χωρις να φαινεται το κειμενο στην οθονη ??
Link to comment
Share on other sites

Χτες μου συνεβη το εξης παραδοδοξο στο jb iphone 4 ios 5.1.1: ενω ειχα εγκαταστησει διαφορες apps μεσω installous, οι οποιες δουλευαν κανονικα για καιρο, αποφασισα να εγκαταστησω το airblue sharing ωστε να μπορω να χρησιμοποιω το bluetooth του κινητου μου και με αλλες συσκευες. H διαδικασια που ακολουθησα ηταν η κλασσικη μεσω ιphone explorer, αφου κατεβασα το deb αρχειο και το εβαλα στο autoinstall folder του Cydia, εκανα restart το κινητο. Το airblue sharing εγκατασταθηκε κανονικα ωστοσο πολλες απο τις apps που ειχα κατεβασει μεσω installous χαθηκαν απο το κινητο. Εχει κανεις καμμια ιδεα γιατι συνεβη αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...