Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά για όνομα του Θεού δώσατε 700-800€ για το τηλέφωνο, δώστε και κανένα ευρώ για καμμιά εφαρμογή, δεν θα πάθετε και τίποτα. :p

 

Το αυτό!

 

Συμφωνώ και επαυξάνω! Και μην ξανακούσω για μαγαζάκια έτσι;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή κάποιο δίνουν τα 600-700-800 για μια συσκευή δε σημαίνει ότι θα πρέπει να δώσουν και ανάλογα ποσά για όλες τις εφαρμογές που θέλουν. Αν κάποιοι θέλουν λίγες, μπορούν και χωρίς jb. Κάποιοι άλλοι μπορεί να μην αντέχουν οικονομικά αυτό το παραπάνω. Μπορεί να μάζευε κάποιος για καιρό λεφτά για να πάρει μια καλή συσκευή όπως αυτή, αλλά τώρα να μην μπορεί να δώσει παραπάνω. Αλλά βέβαια είναι και θέμα του τι θέλει ο καθένας. Οπότε και οι μεν έχουν δίκιο με αυτά που θέλουν, και οι δε επίσης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ναι εννοειται οτι θελει ο καθενας το κανει ;) για μενα ηταν πολυ σημαντικο να αλλαζω τραγουδια και δε γινεται στην τσεπη με οθονη αφης... και ελεγα για headset με κουμπι αλλα αυτο ειναι βολικοτερο :)

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι εννοειται οτι θελει ο καθενας το κανει ;) για μενα ηταν πολυ σημαντικο να αλλαζω τραγουδια και δε γινεται στην τσεπη με οθονη αφης... και ελεγα για headset με κουμπι αλλα αυτο ειναι βολικοτερο :)

Δε μιλάμε για αυτό :p

 

Και εγώ είμαι 100% υπέρ του j/b, αλλά όχι για σπασμένες εφαρμογές...

 

Να βάλω μια εφαρμογή όταν δεν έχει LITE έκδοση για demo, ναι, θα το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποιο δίνουν τα 600-700-800 για μια συσκευή δε σημαίνει ότι θα πρέπει να δώσουν και ανάλογα ποσά για όλες τις εφαρμογές που θέλουν.

 

Πρώτα από όλα που τα είδες τα "ανάλογα" ποσά; πενταροδεκάρες άντε το πολύ 1-2€ κοστίζει η πλειοψηφία των εφαρμογών, λιγότερο από έναν καφέ στο χέρι, μην τρελαθούμε τώρα.

Και πέρα από αυτό, σε καμμιά περίπτωση το κόστος δεν δικαιολογεί σπασμένες εφαρμογές και γενικότερα την απαράδεκτη νοοτροπία της αρπαχτής. Κάποια στιγμή θα πρέπει να μάθουμε να πληρώνουμε γι'αυτά που χρησιμοποιούμε εκτιμώντας και όλους αυτούς που έχυσαν αίμα για να τα κατασκευάσουν και να δώσουν αξία στο δίχως αυτά πανάκριβο τούβλο που αγοράσαμε.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320583887900&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Mου ήρθε εχθες και έχω μεινει άναυδος...ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ποιότητα. Ειχα αγορασει και για το 3g παρομοια αλλα εδειχνε πολυ φτηνιαρα. Εχω μεινει κοκκαλο μ αυτη. Λογικα παιζει ρολο οτι ειναι απο usa ενω η αλλη ηταν hong kong. Τελειο σκληρο υλικο...κουμπωνει τελεια και εκτος του οτι το παχαινει λιγα χιλιοστα ειναι σαν να μην εχει θηκη!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα που τα είδες τα "ανάλογα" ποσά; πενταροδεκάρες άντε το πολύ 1-2€ κοστίζει η πλειοψηφία των εφαρμογών, λιγότερο από έναν καφέ στο χέρι, μην τρελαθούμε τώρα.

Και πέρα από αυτό, σε καμμιά περίπτωση το κόστος δεν δικαιολογεί σπασμένες εφαρμογές και γενικότερα την απαράδεκτη νοοτροπία της αρπαχτής. Κάποια στιγμή θα πρέπει να μάθουμε να πληρώνουμε γι'αυτά που χρησιμοποιούμε εκτιμώντας και όλους αυτούς που έχυσαν αίμα για να τα κατασκευάσουν και να δώσουν αξία στο δίχως αυτά πανάκριβο τούβλο που αγοράσαμε.

 

 

Είναι μια νοοτροπία οπως λες, καθολα νόμιμη πλέον, που δεν απαγορεύει σε κανένα να μην την κάνει. Οπότε οποίος θελει είναι ελευθερος να ακολουθήσει οποία τακτική θέλει για το πανάκριβο τουβλο του.

Απο μένα κλείνει εδώ το θέμα γιατί είμαστε σε λάθος τοπικ γι αυτή την κουβεντα. Οποίος θέλει το έχει με jb, οποίος δε θέλει δεν το έχει. Έχουν και οι 2 δίκιο για εμένα.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Είναι μια νοοτροπία οπως λες, καθολα νόμιμη πλέον, που δεν απαγορεύει σε κανένα να μην την κάνει. Οπότε οποίος θελει είναι ελευθερος να ακολουθήσει οποία τακτική θέλει για το πανάκριβο τουβλο του.

Απο μένα κλείνει εδώ το θέμα γιατί είμαστε σε λάθος τοπικ γι αυτή την κουβεντα. Οποίος θέλει το έχει με jb, οποίος δε θέλει δεν το έχει. Έχουν και οι 2 δίκιο για εμένα.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Θα έρθω να συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο Areian0.. άλλωστε εγώ ήμουν ανέκαθεν της νοοτροπίας ότι περνάω στο κινητό μου πολλές σπασμένες εφαρμογές, κρατάω αυτές που θέλω τελικά και είναι πραγματικά καλές και κάνω donate τα χρήματα απευθείας στον εκάστοτε developer μιας και εκείνος τα αξίζει και όχι η apple και η κάθε εταιρεία κινητής τηλεφωνίας για να του δώσει ψίχουλα για την εφαρμογή του.. πράγματι όμως το θέμα δεν έχει νόημα εδώ.. ο καθένας πράττει όπως νομίζει και καλό είναι να μην κατηγορεί έτσι ελαφρά τον καθένα για τα πιστεύω του και τις πράξεις του!

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθω να συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο Areian0.. άλλωστε εγώ ήμουν ανέκαθεν της νοοτροπίας ότι περνάω στο κινητό μου πολλές σπασμένες εφαρμογές, κρατάω αυτές που θέλω τελικά και είναι πραγματικά καλές και κάνω donate τα χρήματα απευθείας στον εκάστοτε developer μιας και εκείνος τα αξίζει και όχι η apple και η κάθε εταιρεία κινητής τηλεφωνίας για να του δώσει ψίχουλα για την εφαρμογή του.. πράγματι όμως το θέμα δεν έχει νόημα εδώ.. ο καθένας πράττει όπως νομίζει και καλό είναι να μην κατηγορεί έτσι ελαφρά τον καθένα για τα πιστεύω του και τις πράξεις του!

 

 

Καλά το 0 στο νικ μου όπως το βαλες στο τέλος με έστειλε. Χαχαχα! Πάντως έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Πιο πολλά θα πάρει ως donate παρά τα λίγα που θα δώσει η apple.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Είναι μια νοοτροπία οπως λες, καθολα νόμιμη πλέον, που δεν απαγορεύει σε κανένα να μην την κάνει.

Να με συγχωρείς αδελφέ αλλά τα έχεις μάλλον λίγο μπερδεμένα στο μυαλό σου. Το ότι δικαιούσαι πλέον να κάνεις jailbrake δίχως να είναι αυτό παράνομο, δεν σημαίνει πως νομιμοποιείσαι ηθικά και νομικά να χρησιμοποιείς σπασμένες και παράνομα αποκτηθείσες εφαρμογές.

 

Αυτό ήταν, είναι και θα συνεχίσει να είναι παράνομο, και σε αυτό νομίζω πως αναφέρθηκα σαφώς πριν. Το αν θα κάνεις JB ή όχι ειίναι άσχετο και φυσικά δικός σου λογαριασμός, η πειρατεία όμως και η αδιαφορία απέναντι στον κόπο άλλων όχι.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Να με συγχωρείς αδελφέ αλλά τα έχεις μάλλον λίγο μπερδεμένα στο μυαλό σου. Το ότι δικαιούσαι πλέον να κάνεις jailbrake δίχως να είναι αυτό παράνομο, δεν σημαίνει πως νομιμοποιείσαι ηθικά και νομικά να χρησιμοποιείς σπασμένες και παράνομα αποκτηθείσες εφαρμογές.

 

Αυτό ήταν, είναι και θα συνεχίσει να είναι παράνομο, και σε αυτό νομίζω πως αναφέρθηκα σαφώς πριν. Το αν θα κάνεις JB ή όχι ειίναι άσχετο και φυσικά δικός σου λογαριασμός, η πειρατεία όμως και η αδιαφορία απέναντι στον κόπο άλλων όχι.

 

 

Και το jb παράνομο ήταν και νομιμοποιηθηκε. Μέρος του jb είναι και οι σπάσμενες εφαρμογές. Εξάλλου αυτό βοηθά το jb. Είναι σα να λες ότι θα υπάρχει Ίντερνετ χωρίς να υπάρχουν πειρατικα τραγούδια. οσο υπάρχει το ενα υπάρχει και το άλλο. Οσο νόμιμο είναι το jb και κανείς δεν μπορεί να σου πει κάτι, άλλο τόσο είναι και για τα σπασμένα. Καλως ή κακώς έτσι έχει.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο θεμα στα forum οσον αφορα τη μπαταρια του για να το συγκρινω με το δικο μου ? 'Εχω την εντυπωση οτι με τις πρωτες τρεις 18ωρες φορτισεις που του εκανα του αλλαξα τα φωτα..Καθε 2η μερα με μετριοτατη χρηση θελει φορτιση και με βλεπω να αλλαζω μπαταρια :(
Link to comment
Share on other sites

Και το jb παράνομο ήταν και νομιμοποιηθηκε. Μέρος του jb είναι και οι σπάσμενες εφαρμογές.

Άστο καλύτερα μην το συνεχίσουμε γιατί σου είπα πως δεν το κατέχεις το θέμα, και στο λέω εντελώς φιλικά. Να θυμάσαι απλά πως το JB νομιμοποιήθηκε ως απόκτηση δικαιωμάτων root στο λειτουργικο και τίποτα περισσότερο.

 

Αλλοίμονο αν αυτό σήμαινε νομιμοποίηση της χρήσης κλεψίτυπων εφαρμογών. Κάτι τέτοιο ούτε ισχύει φυσικά και πέραν της παρανομίας, ειδικα μάλιστα όταν τα ποσά είναι τόσο ευτελή, αποκτά το θέμα και μια επιπλέον διάσταση ηθικής και λογικής που μάλλον δεν θα ήταν ιδιαίτερα ευχάριστο για όλους μας να την αναλύσουμε. Πάντως να σου θυμίσω πως εκτός του νόμου και της κοινής λογικής, η χρήση των παρανόμων εφαρμογών απαγορεύεται ως θέμα συζήτησης και από τους κανόνες του forum, οπότε ας το αφήσουμε καλύτερα έξω από την κουβέντα.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σχεδόν Κάθε μέρα το φορτιζο του βγάζω την πίστη όλοι μέρα το σκαλιζο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο θεμα στα forum οσον αφορα τη μπαταρια του για να το συγκρινω με το δικο μου ? 'Εχω την εντυπωση οτι με τις πρωτες τρεις 18ωρες φορτισεις που του εκανα του αλλαξα τα φωτα..Καθε 2η μερα με μετριοτατη χρηση θελει φορτιση και με βλεπω να αλλαζω μπαταρια :(

 

 

Όταν λες 18ωρες, το αφηνες 18 ώρες σερί;;; Και εγω καθε μέρα το φορτιζω, και μάλιστα 2 φορές κάποιες μέρες αν κάνω χρήση βαριά. Μπαταρία απ οσο ξέρω δεν αλλάζει.

@fox Ο καθένας είναι υπεύθυνος του κινητού του, των πράξεων του και των απόψεων του. Το πως ορίζεται το ηθικό είναι επίσης προσωπική άποψη. Το νόμιμο είναι νόμιμο και γραμμένο. Το ηθικό όμως έχει πολλές διαστάσεις. Και όπως προειπα, το τι θα κάνει ο καθένας με τα λεφτά του, αφού λεφτά του είναι το κινητό του, είναι αποκλειστικά δικό του θέμα. Τέλος της όλης κουβέντες απο μένα και σορρυ για όσους ζαλισα.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι κάτοχος μόνο ipad, έχω άποψη για τις εφαρμογές. Αρχικά να πω ότι οι πιο πολλές που έχω βάλει κοστίζουν ένα ποσό και όχι δωρεάν. Αν θυμάμαι καλά ο μέσος όρος που έχω δώσει ειναι 3-4 ευρώ αλλά μια εφαρμογή που την ήθελα είχα δώσει κοντά 12 ευρώ. Για την εφαρμογή για gps όχι δεν θα έδινα 75 ευρώ. Σχετικά με το άλλο μαγαζί, οι εφαρμογές που πουλάει είναι παράνομες? Εγώ που έχω πληρώσει θεωρείται κακό? Αυτό που κάνει το apple store καλό σχετικά με το άλλο είναι ότι έχει πολύ καλή οργάνωση (στο μαγαζάκι χάθηκα και το βαρέθηκα για να είμαι ειλικρινής) και η ενημέρωση για αναβαθμίσεις με εξιτάρει με το πόσο συχνά βγαίνουν. Πιστεύω ότι έχω δώσει σίγουρα πάνω από 70 ευρώ σε εφαρμογές αλλά δεν θα έδινα πολλά για μια εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

το να λέτε πως να βάζετε εφαρμογές που κανονικά θα έπρεπε να πληρώνετε, στο κινητό σας απλά απαγορεύεται από τους κανονισμούς του φορουμ και τέτοιες συζητήσεις θα τις σβήσουν οι moderators :D

 

Επίσης jailbreak σίγουρα δεν σημαίνει παίρνω την δουλειά του άλλου (την εφαρμογή του) και την βάζω στο iphone μου τσάμπα. Αυτό ήταν και είναι παράνομο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες 18ωρες, το αφηνες 18 ώρες σερί;;; Και εγω καθε μέρα το φορτιζω, και μάλιστα 2 φορές κάποιες μέρες αν κάνω χρήση βαριά. Μπαταρία απ οσο ξέρω δεν αλλάζει.

 

Συγνώμη που επεμβαίνω,αλλά η αντικατάσταση μπαταρίας μπορεί να γίνει άνετα από κάποιον που "πιάνουν" τα χέρια του.

Παραθέτω ένα link που μου είχε δώσει παλιότερα ο Θάνος.

http://www.geek.com/articles/mobile/iphone-4-teardown-easy-battery-replacement-and-less-dropped-calls-20100623/

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επεμβαίνω,αλλά η αντικατάσταση μπαταρίας μπορεί να γίνει άνετα από κάποιον που "πιάνουν" τα χέρια του.

Παραθέτω ένα link που μου είχε δώσει παλιότερα ο Θάνος.

http://www.geek.com/articles/mobile/iphone-4-teardown-easy-battery-replacement-and-less-dropped-calls-20100623/

 

 

Κοιτά. Ότι γίνεται έτσι, γίνεται. Αλλά νομίζω πως αν πάθει κάτι άλλο και σταλεί στην apple, και δουν ότι έχει ανοιχτεί απο κάποιον που δεν είναι δικό τους, γιατί λογικά κάπως θα φαίνεται, νομίζω δε σε καλύπτει μετά.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά. Ότι γίνεται έτσι, γίνεται. Αλλά νομίζω πως αν πάθει κάτι άλλο και σταλεί στην apple, και δουν ότι έχει ανοιχτεί απο κάποιον που δεν είναι δικό τους, γιατί λογικά κάπως θα φαίνεται, νομίζω δε σε καλύπτει μετά.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μάλιστα...

Πάντως γίνεται εύκολα ακόμα και στο service.

Δεν έχω γνώμη για τα 3G(S) κτλ,αλλά πιστευω ότι είναι πιο εύκολη η αντικατάσταση στο 4...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...

Πάντως γίνεται εύκολα ακόμα και στο service.

Δεν έχω γνώμη για τα 3G(S) κτλ,αλλά πιστευω ότι είναι πιο εύκολη η αντικατάσταση στο 4...

 

 

Ναι δείχνει πιο εύκολη μάλλον γιατί η κεραία είναι στο πλάι και οχι κάπου μέσα. Αλλά και παλι έχει τους κινδύνους αν δεν πιάνουν τα χέρια κάποιου.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

http://www.connection.gr/eblog/connection-blog/anagnorisi-tautotitas-xristi.html Για τα οσα ακουστηκαν παραπανω παρακαλω ριξτε μια ματια στο λινκ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι , το iphone 4 δεν μπορει να κανει βιντεοκλιση ? γιατι κατι διαβασα απο iphone4 σε iphone4 μονο, ή ειναι κατι αλλο αυτο?
theodoros
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι , το iphone 4 δεν μπορει να κανει βιντεοκλιση ? γιατι κατι διαβασα απο iphone4 σε iphone4 μονο, ή ειναι κατι αλλο αυτο?

 

Καλά διάβασες. Μόνο από iphone σε iphone/ ipod touch, μέσω wifi, μέσω της εφαρμογής facetime.

Σύντομα θα πάει και σε ipad, και ενδεχομένως να βγει και εφαρμογή για pc/mac.

Link to comment
Share on other sites

Καλά διάβασες. Μόνο από iphone σε iphone/ ipod touch, μέσω wifi, μέσω της εφαρμογής facetime.

Σύντομα θα πάει και σε ipad, και ενδεχομένως να βγει και εφαρμογή για pc/mac.

 

Τηλεφωνο 600 +ευρω και δεν μπορει να κανει βιντεοκληση σε αλλο κινητο αυτο ειναι για γελια:lol::lol:

theodoros
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...