Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ω ναι.........

 

Τώρα να υποθέσω ότι το ω ναι είναι έκπληξης και τώρα το θυμήθηκες ότι δε το έχεις ενεργοποιήσει ή ότι το έχεις από πριν; Θα υποθέσω το 2ο και θα σου πω ότι είναι περίεργο που το x8toolbox σου βρίσκει ότι έχεις περασμένη custom rom μέσα. Οι drivers του κινητού είναι εγκατεστημένοι;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να υποθέσω ότι το ω ναι είναι έκπληξης και τώρα το θυμήθηκες ότι δε το έχεις ενεργοποιήσει ή ότι το έχεις από πριν; Θα υποθέσω το 2ο και θα σου πω ότι είναι περίεργο που το x8toolbox σου βρίσκει ότι έχεις περασμένη custom rom μέσα. Οι drivers του κινητού είναι εγκατεστημένοι;

χαχα καλα κανεις και υποθετεις το δευτερο... ειναι απο τοτε που πήρα το κινητο και δεν εχω πειραξει καθολου τον υπολογιστη..... το x8toolbox στην αρχη ξεκινουσε το root κανονικα αλλο που δεν το εκανε..... ξαφνικα μετα απο τοσες προσπαθειες του ρθε φλασια να διαβασει custom rom..... (που τετοια τυχη.....) τους drivers που μπορω να τους βρω για να τους ξαναπερασω??? αν και δεν νομιζω οτι ειναι αυτο το προβλημα..... υπαρχει περιπτωση να χει πειραξει τπτ η se στο λογισμικο για να μη μπορουμε να το πειραζουμε?????? (το πήγα πολυ μακρια ε????:shifty:)

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια του x8 μου πεφτει 10% με ελαχιστη χρηση, καθε περιπου 40-42 λεπτα. εβαλα και την ginger dx 028b.

 

μηπως να παω για καινουρια μπαταρια 1200mAh??

Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

amylee κλείσε το κινητό και συνέδεσε το στο pc κλειστό. Μετά πατά συνεχόμενα το πληκτρο back και θα τους περάσει..

 

ElectroFunk κανε μέσα από το CWM ένα wipe battery stats..

 

Πέρασα την ν028b αλλά στις ρυθμίσεις που λέει ότι έχω την 027. Εσάς τι λέει;

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Άρα τους εχω σίγουρα γιατι εχω κάνει επανειλημμένα αυτή τη διαδικασία... Βέβαια τελικά μπορεί η όλη κατάσταση να οφείλεται στο laptop μου γιατί μετά από κάτι κολληματα τις τελευταίες δύο μέρες σήμερα τεζαρε..... Οπότε είναι για σερβις..... όλα τα καλά μαζί ως συνήθως.... Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια πάντως... Μόλις βγάλω άκρη με τον υπολογιστή θα ξαναδοκιμασω να κάνω root και θ ενημερώσω για τυχών εξελίξεις... (απειλή... :-P )
Link to comment
Share on other sites

ElectroFunk κανε μέσα από το CWM ένα wipe battery stats..

 

το εχω κανει 3-4 φορες. δεν κερδισα και τπτ. ισα ισα, που αναγκαστηκα να το βαλω σε some animations και μαυρο background.

 

http://i482.photobucket.com/albums/rr186/soulnick/screenshot-1340899208024.png

 

028b μου λεει εμενα...

Edited by ElectroFunk
Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου, επειδη ψαχνω και δεν βρισκω ... υπαρχει τροπος, οδηγος για root στο Χ8 ???
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου, επειδη ψαχνω και δεν βρισκω ... υπαρχει τροπος, οδηγος για root στο Χ8 ???

 

Εδώ είσαι:)

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

GingerDX με μικρή διαφορά. Η 028b έχει battery drain...

 

Έχω φάει το κόσμο να βάλω δικό μου ringtone κ δε βρίσκω πως μπορώ να το κάνω σε gdx 26

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει το κόσμο να βάλω δικό μου ringtone κ δε βρίσκω πως μπορώ να το κάνω σε gdx 26

 

:lol:

Στα εύκολα κολλάς εσύ; Εγώ έχω περάσει τον PowerAMP για μουσική. Δυστυχώς η τελευταία έκδοση του δεν ανοίγει με custom rom οπότε βρες αν μπορείς την αμέσως προηγούμενη. Αν δε τη βρεις, πες μου!;)

Μόλις βρεις το κομμάτι που θες, το πατάς παρατεταμένα και έχει επιλογή για ringtone!

Link to comment
Share on other sites

για μας που εχουμε 028β, πως περναμε σε 027 μπας και σωθουμε απο το battery drain?

 

απλα κανουμε update απο custom.zip δηλωνοντας το zip του rom?

Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

Όπως βάζεις όλα τα updates.. Απλά εγκατάσταση μέσω CWM και εγκατάσταση των alfs addons αν έχεις custom rom..
Link to comment
Share on other sites

και δε θελει wipe stats κλπ?! sorry παιδες, ειμαι noob... :lol:

 

Τίποτα. Βέβαια δεν είναι ποτέ κακό μετά την πρώτη φόρτιση να κάνεις ένα wipe battery stats..

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Στα εύκολα κολλάς εσύ; Εγώ έχω περάσει τον PowerAMP για μουσική. Δυστυχώς η τελευταία έκδοση του δεν ανοίγει με custom rom οπότε βρες αν μπορείς την αμέσως προηγούμενη. Αν δε τη βρεις, πες μου!;)

Μόλις βρεις το κομμάτι που θες, το πατάς παρατεταμένα και έχει επιλογή για ringtone!

 

Θυμόμουν οτι έμπαινα στη μουσική παταγα παρατεταμένα κ το έκανα ήχο κλήσεις,πλέον έχει γίνει walkman κ δε μου δίνει επιλογή!βρήκα τη λύση αργά χθες:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες, δοκιμασα να βαλω την 027 αλλα δεν πετυχε (error code 7) και αφου εκανα restore τη 028β, μου κολλαει στο λογοτυπο της sony eicsson...

 

τεσπα το επανεφερα με το sony updater service, αλλα μαλλον ακομα δεν εχω πιασει τη λογικη του custom rom...

Edited by ElectroFunk
Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

guysssssss τι κανετε?????πωωω εχω να ποσταρω μηνες τωρα!!κανενα καλο νεο..το χ8 μου εγω το εχω αφησει εδω και 1μηνα τωρα με την ρομ 2.2 και παει 1χρα..(λιγο κολληματακια αλλα τι να κανουμε με τα 600mhz..ηλια κ αλκη βλεπω ακομα Helparete!;) επισης ο jimdem που χαθηκε ασχολητε ακομα με το αθλημα?:P Edited by mpa3

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

guysssssss τι κανετε?????πωωω εχω να ποσταρω μηνες τωρα!!κανενα καλο νεο..το χ8 μου εγω το εχω αφησει εδω και 1μηνα τωρα με την ρομ 2.2 και παει 1χρα..(λιγο κολληματακια αλλα τι να κανουμε με τα 600mhz..ηλια κ αλκη βλεπω ακομα Helparete!;) επισης ο jimdem που χαθηκε ασχολητε ακομα με το αθλημα?:P

 

Βρε καλώς τον Θανάση!!!Που εξαφανίστηκες;!

Εδώ φλασαρουν τα παλικάρια κάτι prime κάτι gdx:p

Ο Άλκης βοηθάει περισσότερο:p:p

Έχει πάρει μεταγραφή στη nexus ο jimdem!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...