Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω PrimeHD και δεν έχω κανένα παράπονο αλλά θέλω να δω τη νέα GDX. Στα ίδια είναι..

Και εγώ Dolphin έχω και πιστεύω είναι κορυφή..

Link to comment
Share on other sites

Που λέτε έβαλα την GDX με τον alfs και το κινητό πάει σφαίρα

Επειδή όμως πάντα θέλουμε και άλλη ταχύτητα :p ποιο governor και ποιες συχνότητες θεωρείτε καλύτερες; Αυτή τη στιγμή έχω ondemand και 122/600

Link to comment
Share on other sites

Που λέτε έβαλα την GDX με τον alfs και το κινητό πάει σφαίρα

Επειδή όμως πάντα θέλουμε και άλλη ταχύτητα :p ποιο governor και ποιες συχνότητες θεωρείτε καλύτερες; Αυτή τη στιγμή έχω ondemand και 122/600

 

Εγώ το έχω στο smartassV2 για να μην δουλεύει συνέχεια στο full ο επεξεργαστής και min 122-max 748. Το OC εξαρτάται από το κινητό. Σε άλλον πάει μέχρι 868 και σε άλλον μέχρι 748. Κάνε ένα backup από CWM πρίν κάνεις οτιδήποτε για OC σε περίπτωση που το κινητό κολλήσει και επανεκκινεί στο logo της GDX, να μπορείς να φέρεις πίσω το backup και να μην χάσεις τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Ε παιδια πειτε μου τι να κανω κολλαει συνεχεια το κινητο μου και κανει reboot :(

 

Mια και καλή να τελειώνεις. Επαναφορά με SUS και διαδικασία όλη από την αρχή. Αν κάνει πάλι τα ίδια, αναγκαστικά μένεις stock..

Link to comment
Share on other sites

Mια και καλή να τελειώνεις. Επαναφορά με SUS και διαδικασία όλη από την αρχή. Αν κάνει πάλι τα ίδια, αναγκαστικά μένεις stock..

 

Αυτο θα κανω δε γινεται αλλιως με εχει νευριασει :p

 

Πως θα κανω root? τι πρεπει να κανω πρωτα? βοηθεια καποιος :(

 

ακυρο μπηκα εδω και τα βρηκα ολα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=323216

 

τα κανω ολα καλα αλλα μου κολλαει στο σχεδιο του ginger :(

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

τα κανω ολα καλα αλλα μου κολλαει στο σχεδιο του ginger :(

μήπως ξέχασες να κανεις factory reset μετα το back up??

Link to comment
Share on other sites

Ok... Εγκατεστησα το flashtool, ανοιξα και τους φακελους flashtool και drivers και μου εμφανιζει την εφαρμογη flashtool - drivers... δεν εμφανιζει πουθενα το ggsetup-2.2.0.10.exe.... επίσης υπάρχει κανενα αλλο link για το rar με το s1 tool ή πρεπει να κανω εγγραφη στο file serve??
Link to comment
Share on other sites

Ok... Εγκατεστησα το flashtool, ανοιξα και τους φακελους flashtool και drivers και μου εμφανιζει την εφαρμογη flashtool - drivers... δεν εμφανιζει πουθενα το ggsetup-2.2.0.10.exe.... επίσης υπάρχει κανενα αλλο link για το rar με το s1 tool ή πρεπει να κανω εγγραφη στο file serve??

 

γεια σου δες εδω τα εχει ολα θα σε βοηθησει πολυ ο οδηγος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=323216

 

αν δεν τα καταλαβεις σε πιο παλιες σελιδες μου τα ειχε δωσει και εμενα ενα μελος :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σου δες εδω τα εχει ολα θα σε βοηθησει πολυ ο οδηγος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=323216

 

αν δεν τα καταλαβεις σε πιο παλιες σελιδες μου τα ειχε δωσει και εμενα ενα μελος :)

Τον εχω τον οδηγο ευτυχως γιατι χωρις αυτον δεν θα χα κανει τιποτα..... ;) Απλά δεν μπορω να βρω για κάποιο λόγο αυτα που αναφερει στο flashtool.... απ΄οτι ειδα σε προηγουμενες σελίδες ειχες κι εσυ το ιδιο θεμα αλλα τα βρηκες μονη σου....

οκ μέχρι το σημειο των drivers, μετα ανοιγω την εφαρμογη flashtool- drivers κι εχει μια λίστα... από εκεί αυτο που επελεξα ηταν το adp x8 αν θυμαμαι καλα... πάντως το ggsetup-2.2.0.10.exe δεν το βρηκα....

το αρχειο rar που λεει στον οδηγο απο εδω το κατεβασες http://www.fileserve.com/file/65RFy3D/%CE%A3%CF%80%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF_BOOTLOADER_by_iLiaDelo.rar ?????

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στον media player οταν ακουω μουσικη μου εμφανιζει μια απο τις φοτωγραφιες μου. Πωσ μπορω να την βγαλω η να την αλαξω?

 

Είναι bug του android γενικά. Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια λύση...

 

Όσοι θέλουν τα αρχεία για να ξεκλειδώσουν τον bootloader και να περάσουν kernel, θα ανεβάσω το βραδάκι τα αρχεία σε ένα δικό μου μέρος και θα σας δώσω τα links για να τα κατεβάσετε όλα...

Link to comment
Share on other sites

Είναι bug του android γενικά. Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια λύση...

 

Όσοι θέλουν τα αρχεία για να ξεκλειδώσουν τον bootloader και να περάσουν kernel, θα ανεβάσω το βραδάκι τα αρχεία σε ένα δικό μου μέρος και θα σας δώσω τα links για να τα κατεβάσετε όλα...

 

:thanks: Να ρωτήσω και κατι ακόμη ομως? Αφού ξεκλειδώσουμε τον bootloader και περασουμε και τον kernel θα πρεπει να ξαναπερασουμε τη Jingerdx v026 και το tweak απο Jimdem? Δεν χρειαζεται να περασουμε τα addons ομως γτ δεν τρεχει καποιο bug με Alfs kernel σωστα? :O

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου τα επαιξε τελειως...στο ακυρο διαγραφτηκε μονο του το handcent sms και οταν παω να κανω εγκατασταση κανει επανακινηση το κινητο
Link to comment
Share on other sites

:thanks: Να ρωτήσω και κατι ακόμη ομως? Αφού ξεκλειδώσουμε τον bootloader και περασουμε και τον kernel θα πρεπει να ξαναπερασουμε τη Jingerdx v026 και το tweak απο Jimdem? Δεν χρειαζεται να περασουμε τα addons ομως γτ δεν τρεχει καποιο bug με Alfs kernel σωστα? :O

 

Δε χρειάζεται το tweak του Jim αν βάλεις custom kernel. Το μόνο που πρέπει να περάσεις όπως λες, είναι τα addons. Τα ανεβάζω από κάτω και θα γράψω και κάποιες οδηγίες..

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ τον zxr να μην ενώσει αυτό το ποστ με το από πάνω για να ανανεωθεί το θέμα...

 

 

Λοιπόν. Τα παρακάτω αρχεία είναι απαραίτητα για το ξεκλείδωμα του bootloader και εγκατάσταση custom kernel..

S1tool--->Εδώ

msm7227--->Εδώ

Flashtool--->Εδώ

Ακολουθούμε τις οδηγίες από εδώ. Είναι πολύ αναλυτικές και εύκολος ο τρόπος.

Να τονίσω ότι για να ξεκινήσετε τη διαδικασία πρέπει να δείτε την ημερομηνία παραγωγής του κινητού σας. Κλείστε το κινητό, ανοίξτε το πίσω καπάκι, βγάλτε τη μπαταρία και κοιτάξτε στο πίσω μέρος για να βρείτε μια ημερομηνία. Θα έχει μορφή 11W29. Αν το κινητό σας έχει ημερομηνία μετά από αυτή (πχ 11W30) μην προσπαθήσετε τη διαδικασία γιατί μπορεί να brickαρει το κινητό σας.. Καλή επιτυχία

Φυσικά δε φέρω καμία ευθύνη για ότι πάθει το κινητό σας. Εγώ απλά δίνω τα αρχεία για τη διαδικασία (να το τονίσουμε και αυτό!:p)

Link to comment
Share on other sites

αλκη αν μπορεις σε παρακαλω δες αυτο που ανεφερα παραπανω να μου πεις αν ξερεις τιποτα...

 

Δυστυχώς δε ξέρω κάποια λύση...:wacko:

Το μόνο που έχω να προτείνω είναι να ρίξεις τον επεξεργαστή στα 600 και να ξαναδοκιμάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε ξέρω κάποια λύση...:wacko:

Το μόνο που έχω να προτείνω είναι να ρίξεις τον επεξεργαστή στα 600 και να ξαναδοκιμάσεις...

 

θα το κανω αλλα με τι σκεπτικο?που κολαει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

θα το κανω αλλα με τι σκεπτικο?που κολαει αυτο?

 

Εγκαθιστώντας ένα πρόγραμμα ο επεξεργαστής λογικά δουλεύει στο μέγιστο δυνατό. Μπορεί εκεί που το έχεις ανεβάσει να κολλάει και να κάνει επανεκκίνηση μετά από λίγο. Δοκίμασε το πάντως. Ποτέ δε ξέρεις..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...