Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

alkis_7,να σου πω την αληθεια,εντυπωσιαστηκα απο την MiniCM9-3.0.1 ως προς την εμφανιση..ΑΛΛΑ η καμερα..τα χαλαει ολα..Αυτο κυριως με χαλασε πολυ.Και οτι το κινητο με αυτον τον κερνελ δεν ειναι σταθερο στα 825 Mhz..H διαφορα στο quadrant advanced ειναι τεραστια.1201 στην CM,1474 στην Shin.Οπως και να το κανουμε,ειναι ενας δεικτης που λεει κατι.Το οτι καποια ρομ+κερνελ εχουν χαμηλοτερες επιδοσεις απο αλλους συνδυασμους,ναι δεν λεει κατι.Γιατι δεν ψαχνουν ολοι επιδοσεις αλλα μπορει εμφανιση,ευχρηστια κ.α.Απλως παραθετω την αποψη μου ως προς τις ρομς και στους κερνελς που δοκιμαζω.:D Εξαλλου κατα την γνωμη μου παλι,δεν χρειαζεται να εχεις 3 μερες μια ρομ για να καταλαβεις τι παιζει:alien: Παντως συνιστω μια επαφη με την MiniCM9-3.0.1 γιατι πιστευω θα σας αρεσει.
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλά κάνεις και παραθέτεις την άποψη σου γιατί βοηθάς και παιδιά που θέλουν να δοκιμάσουν νέες roms. Αλλά πιστεύω ότι το quadrant είναι λίγο λάθος μέτρο σύγκρισης μεταξύ δύο rom. Θα σου δώσω ένα πολύ απλό παράδειγμα. Με τη GDX και Alfs στο Quadrant έπιανα 1390-1400 σταθερά. Με τη Shin και nAa είμαι μεταξύ 1300-1360. Χαμηλότερα αλλά σε απόδοση και ταχύτητα εμένα μου φαίνεται ίδια η Shin με την GDX. Μπορεί μια rom να χτυπάει τρελά σκορ στο Quadrant και στη καθημερινή χρήση να είναι αργή ενώ αντίθετα μια να είναι χαμηλά στο Quadrant και σε καθημερινή χρήση να πετάει. Είναι λίγο πλασματικά τα αποτελέσματα..

Όσο για τις 3 μέρες που είπα, το είπα πιο πολύ για να δεις πως είναι το κινητό γενικά πάνω στη καθημερινότητα γιατί πιστεύω με 1 μέρα ή και λιγότερο δε μπορείς να βγάλεις ένα τόσο ασφαλές συμπέρασμα!!

Λέω να δοκιμάσω πάντως τη CM9 να δω τι παίζει και πως είναι. Αλλά κλασικά, βαριέμαι το στήσιμο...:p

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι μια μερα δεν φτανει για να την ελεγξεις πληρως.Προσωπικα,μολις εγκαταστησω καποια ρομ,το πρωτο που κανω αμεσως ειναι να δω 4 πραγματα:Καμερα,το ποσο smooth ειναι στα 600 mhz,wifi και επιδοσεις στα benchmarks.Επειδη χρησιμοποιω spb launcher αποκλειστικα,η εμφανιση δεν με πολυαπασχολει.Αλλα οπως ειπα πιο πανω,η CM9 απο εμφανιση και λειτουργικοτητα με εντυπωσιασε παρα πολυ.Αλλα εχει προβλημα η καμερα.Και οι επιδοσεις με προβληματισαν,παρ'ολα αυτα αν δουλευε η καμερα θα την κρατουσα χωρις 2η σκεψη για καποιον καιρο ωστε να την δω καλυτερα.Παντως αυτο που μου λες οτι με GDX και Alfs στο Quadrant επιανες 1390-1400 και με nAa+Shin 1300-1360 μου φαινεται υποπτο..Γιατι εμενα συνεβαινε ακριβως το αντιθετο απ'αυτο που περιγραφεις..Δηλαδη ειχα πολυ χαμηλοτερες με GDX+Alfs....:what:
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον τελευταίο καιρό προβλημα με το WiFi .Μόλις κλεισω την οθόνη η το αφήσω για λίγη ώρα απενεργοποιείται και συνδέεται οταν ανοίξει . Άλλαξα και την ρύθμιση αλλα συνεχιζει το ίδιο .
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον τελευταίο καιρό προβλημα με το WiFi .Μόλις κλεισω την οθόνη η το αφήσω για λίγη ώρα απενεργοποιείται και συνδέεται οταν ανοίξει . Άλλαξα και την ρύθμιση αλλα συνεχιζει το ίδιο .

 

Πατάς το αριστερό πλήκτρο, πας σύνθετα, βρίσκεις το πολιτική κατάσταση αδράνειας και επιλέγεις το ποτέ. Αυτό έκανες και δε διορθώνεται;

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το αριστερό πλήκτρο, πας σύνθετα, βρίσκεις το πολιτική κατάσταση αδράνειας και επιλέγεις το ποτέ. Αυτό έκανες και δε διορθώνεται;

 

Ναι αυτήν την ρύθμισή έκανα αλλά δεν αλλάζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτήν την ρύθμισή έκανα αλλά δεν αλλάζει τίποτα.

 

Δοκίμασε να του κάνεις μια επανεκκίνηση και ξαναμπες να δεις τι γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να του κάνεις μια επανεκκίνηση και ξαναμπες να δεις τι γίνεται..

 

Το έχω κάνει και αυτό φιλέ μου.Θα δοκιμάσω να περάσω την ρομ από πάνω να δω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..Θελω να ενημερωσω οτι βγηκε η Dark Shin Engine (mode 4)..Κατι το οποιο με καραφλιασε ειναι οτι στα screenshots το παλικαρι δειχνει οτι εχει παει τον cpu στα 864 mhz....Tην εγκαθιστω επιτοπου...

Το link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1551522

Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω και εγώ..!!

 

Την πέρασα. Πρώτες εντυπώσεις καλές. Δε θα σβήσω τίποτα για να δω πως θα πάει φορτωμένο..

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Tαχυτατη και χωρις οverclock..H καμερα λειτουργει αψογα.Το ιδιο και το wifi.Περιεργο αρχικο Theme.Aλαξτε το και βαλτε iceCream sandwich theme.Τελειο..

Εκανα overclock στα 844..Aλλα μετα απο 2+λεπτα brickaρε.. :(

Edited by AndroX
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

Tαχυτατη και χωρις οverclock..H καμερα λειτουργει αψογα.Το ιδιο και το wifi.Περιεργο αρχικο Theme.Aλαξτε το και βαλτε iceCream sandwich theme.Τελειο..

 

Eμένα το ICS theme μου εμφανίζει μαύρη τη notification bar και δε δείχνει τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου την δειχνει μια χαρα και με τα 3 theme.Εχει ανεβασει και ενα patch.Το κατεβασα και θα το βαλω τωρα.
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου την δειχνει μια χαρα και με τα 3 theme.Εχει ανεβασει και ενα patch.Το κατεβασα και θα το βαλω τωρα.

 

Που το είδες; Δε το βρίσκω...

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1551522&page=18 αλλα δεν ξερω αν ειναι για την ρομ που μολις βαλαμε.Απο τα λιγα που διαβασα με μπερδεψε λιγο.
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1551522&page=18 αλλα δεν ξερω αν ειναι για την ρομ που μολις βαλαμε.Απο τα λιγα που διαβασα με μπερδεψε λιγο.

 

Δε νομίζω να είναι για την 4. Για την 3 είναι..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Χρησιμοποιω το sony ericsson update servise για να επαναφερω στο xperia x8 μου το android 2.1 Tην τελευταια φορα που το ετρεξα μου λεει οτι διαθετω το πιο ενημερωμενο λογισμικο και δεν μπορω να κανω format, καθως εβαλα ρομ που δεν υποστιριζει το cpu. Οποιος γνωριζει πως μπορω να επαναφερω στη λειτουργια το κινητο μου να με βοηθησει.

 

χρειαζεται να αλλαξεις kernel για να την εγκαταστησεις?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την stornmix 2.3.7 .. Λογικα φταιει ο kernel.. δεν ηταν συμβατος με το δικο μου..Αλλα το θεμα εινια οτι ουτε με το seus δεν επιστρεφει στο 2.1 Μου λεει οτι διαθετω το πιο ενημερωμενο λογισμικο.. Το τρεχω και με pc companion τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Οχι. το xrecovery εχω αλλα τπτ.. μονο το logo φαινετε και απλα μενει εκει.. δεν μπορω να καταλαβω γιατι το seus δεν μου κανει format και μετα install το 2.1 οπως εκανε παλιοτερα..εκει ειναι το θεμα..
Link to comment
Share on other sites

Οχι. το xrecovery εχω αλλα τπτ.. μονο το logo φαινετε και απλα μενει εκει.. δεν μπορω να καταλαβω γιατι το seus δεν μου κανει format και μετα install το 2.1 οπως εκανε παλιοτερα..εκει ειναι το θεμα..

 

Σελ 489, πρώτο πόστ superuser_78.

Ακολουθείς φλασάρισμα με flashtool..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε johnniak,ειπες οτι το sony ericsson update (SEUS) σου λεει οτι εχεις εγκατεστημενη την πιο τελευταια εκδοση firmware 2.1.1.Παρ'ολα αυτα,μπορεις να ξαναπερασεις την 2.1.1.Σου εχει την επιλογη το SEUS.Απλως τρεξε παλι το SEUS και κοιτα προσεκτικα που ειναι αυτη η επιλογη και πατα την για να σου ξαναπερασει την ρομ.
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

Φιλε johnniak,ειπες οτι το sony ericsson update (SEUS) σου λεει οτι εχεις εγκατεστημενη την πιο τελευταια εκδοση firmware 2.1.1.Παρ'ολα αυτα,μπορεις να ξαναπερασεις την 2.1.1.Σου εχει την επιλογη το SEUS.Απλως τρεξε παλι το SEUS και κοιτα προσεκτικα που ειναι αυτη η επιλογη και πατα την για να σου ξαναπερασει την ρομ.

 

Με το flashtool που του είπα, δε θα έχει κανένα πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...