Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους. Έχω την MiniCM7 2.1.9 με kernel nAa-11 και θέλω να γυρίσω στη 2.1.1.A.0.6 με SE Kernel 2.6.29. Δοκίμασα το PC Companion μερικές φορές πριν κάτι μέρες και εγκαταστάθηκε η ρώσικη 2.1 ROM - όλες τις φορές. Ξαναγύρισα στην 2.3 για το λόγο ότι οι μισές εφαρμογές, ακόμα και της SE είναι στα ρώσικα, ακόμα κι όταν έχω την Ελληνική γλώσσα επιλεγμένη. Μπορείτε να με βοηθήσετε να βρω το firmware 2.1.1.A.0.6 (Greece & Balkan) για να το flashάρω στο κινητό μου? Το μόνο που βρήκα στο Google είναι κάποια dead links από το multiupload. Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κατεβάζουμε το pc companion στο pc

•κλικάρουμε το support zone

•Θα κατεβάσει πρόγραμμα

•Ανοίγουμε το support zone

•Κλικάρουμε ενημέρωση χωρίς να συνδέσουμε το κινητό

•Θα μας πει ότι δεν υπάρχει συσκευή συνδεμένη

•κλικάρουμε επιδιόρθωση

•Απενεργοποίηουμε το κινητό

•Και ακολουθούμε τις οδηγίες

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το Dialer mod του superuser ειναι συμβατο με το tweak του τζημ χωρις να εχω ολη την εκδοση του superuser ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχω το SE X8,και του έχω κάνει root.Αποθηκεύω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης,πολύ καλό!!!!!

Σήμερα μου εμφανίστηκε μια ειδοποίηση να κάνω ενημέρωση λογισμικού.Τι να κάνω?Είναι καλό?Εχει ακούσει κανείς κάτι γι'αυτό?Αν κάνω ενημέρωση,θα χρειαστεί να ξανακάνω root?Τις εφαρμογές μου τις χάνω?Να προχωρήσω ή θα φάω τα μούτρα μου?:!::!::!::worry:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Νέα gingerdx 023 παιδιά με πολλές βελτιώσεις. Enjoy

jim ξερεις αν το dialermod του superuser ειναι συμβατο με το tweak soy?

Link to comment
Share on other sites

jim ξερεις αν το dialermod του superuser ειναι συμβατο με το tweak soy?

 

Δεν έχω ιδέα φίλε. Έχω να δουλέψω x8 απο το 2011 :P Κάνε ένα backup και δοκίμασέ το. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα φίλε. Έχω να δουλέψω x8 απο το 2011 :P Κάνε ένα backup και δοκίμασέ το. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα

 

χμμ οκ σε ευχαριστω φιλε :)

 

 

Edit:φιλε τζιμ κατι αλο ξερεις αν το θεμα της ice cream poy περιεχει η 023 αν επιβαρινει το συστημα?

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια! Επανηλθαμε μετα απο μια μαματη 4ημερη στη Θεσσαλονικη!!

Πολλες βελτιωσεις η 023. Καλο αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια! Επανηλθαμε μετα απο μια μαματη 4ημερη στη Θεσσαλονικη!!

Πολλες βελτιωσεις η 023. Καλο αυτο!!

 

και με πολυ ωραιο θεμα της ice cream sandwitc που θα ηθελα να ξερεις να μου πεις αν οταν βαζ ω αυτο το θεμα αν επιβαρυνετε το συστημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι βάλατε την 023 μετά ρίξατε από πάνω και το tweak του Jim;

 

Εγω ναι και δουλευει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι βάλατε την 023 μετά ρίξατε από πάνω και το tweak του Jim;

 

Oχι ακομα, αλλα θα δουλευει κανονικα..(λογικα!)

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα την ν23 και το lite tweak tou jimm.αλλα οταν παω στις ρι8μισεις δεν εχει το xloud ουτε bravia engine.γιατι?ο dialer mode του superuser δουλευε στην ν22 με το tweak toy jimm.τωρα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν γινετε να συνδεσω το κινιτο με τον υπολογιστη..και να μπορω να χρησιμοποιω το κινητο και να εμφανιζετε η οθονη του κινητου στον υπολογιστη??
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν γινετε να συνδεσω το κινιτο με τον υπολογιστη..και να μπορω να χρησιμοποιω το κινητο και να εμφανιζετε η οθονη του κινητου στον υπολογιστη??

 

Δεν ξέρω αν ψάχνεις κάτι τέτοιο, αλλά εγώ έχω βρει πολύ χρήσιμο το Remote Web Desktop

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα την ν23 και το lite tweak tou jimm.αλλα οταν παω στις ρι8μισεις δεν εχει το xloud ουτε bravia engine.γιατι?ο dialer mode του superuser δουλευε στην ν22 με το tweak toy jimm.τωρα?

 

Υπάρχουν και τα δύο απλά δε μπορείς να τα επιλεξεις. Προφανώς ένα μικρό bugακι του tweak..

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την v23 βάλτε το lite πακέτο του Jim

Αν βάλετε το full θα χάσετε πολλά καλούδια της 7.2 όπως τα rotation animations..

 

@Jim

κανε ένα καινούργιο full για τα παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα αλλά δεν μπορώ. Το x8 είναι εντελώς stock τώρα και δεν είναι στην κατοχή μου.
Link to comment
Share on other sites

Προσφερω για πειραματα το δικο μου. Απομακρυσμενα γινεται τιποτα;;; Η ο Ηλιας αν μπορει...

 

Ναι μεσα!!χαρα μου να βοηθήσω!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αφού υπάρχουν testers μπορεί να βγάλω νέα version αλλά προς το πάσχα γιατί τώρα έχω δουλειές και το πάσχα είναι πιασμένο :P
Link to comment
Share on other sites

Ωραία αφού υπάρχουν testers μπορεί να βγάλω νέα version αλλά προς το πάσχα γιατί τώρα έχω δουλειές και το πάσχα είναι πιασμένο :P

 

Οποτε μπορεις εσυ. Εμεις παντως διαθετουμε κινητα. Ξερεις που μπορεις να μας βρεις!!:);)

Link to comment
Share on other sites

Νέα gingerdx 023 παιδιά με πολλές βελτιώσεις. Enjoy

 

ευχαριστώ.... καλή...!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τη ν023b. Ο καινούργιος developer έκανε δουλεια. Κανένα κόλλημα, κυλάει πολύ καλύτερα το κινητό και το θέμα της ics απλά εκπληκτικό!! Φαίνεται πως ο doixanh είχε τελικά σημαντικότερες δουλειές και κατα τη γνώμη μου καλά έκανε και την άφησε σε άλλο άτομο. Μπράβο στο νέο developer!!

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...