Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Έχω την gingerdx v.19 με το αντίστοιχο Tweak του Jim. Χρησιμοποιώ το WidgetLocker Lockscreen αγορασμένο από το market και από την αρχή μου είχε βγάλει ένα πρόβλημα με το Theme Chooser apk (μου έλεγε ότι υπάρχει θέμα συμβατότητας της εφαρμογής με το Theme Chooser) με αποτέλεσμα να το απεγκαταστήσω και όλα να είναι οκ.

 

Σήμερα όμως αποφάσισα να βάλω αυτό το θέμα και μοιραία χρειάστηκα το Theme Chooser. Στο κινητό δεν υπήρχε, έβαλα από το market αυτό και ενώ ανοίγει κανονικά και μου βγάζει τα διαθέσιμα online θέματα να διαλέξω, δεν έχει το συγκεκριμένο που έχω μέσα στο κινητό από τους xda. Ξεζίπαρα τη rom, έβγαλα το apk για να το εγκαταστήσω σκέτο ώστε να μην ξαναπερνάω όλη τη rom κι ενώ δείχνει ότι "τρέχει" την εγκατάσταση στο τέλος μου γράφει "η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη". :blink:

 

Έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο; Υπάρχει άλλος τρόπος να αλλάξω το θέμα ή anyway μπορώ να βρω κάποια άλλη εφαρμογή που να κάνει αυτό το πράγμα;

Ευχαριστώ.

 

Y.Γ. Πριν βάλω την εφαρμογή που τσίμπησα από το ζιπάκι της rom, είχα πρώτα βγάλει την άλλη από το market για να μην έχω θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με root explorer κάνε copy το theme chooser apk που έβγαλες από την rom, και paste στο system/app/

Πάνε σε μία άλλη εφαρμογή και πάτησε τη παρατεταμένα/θα σου βγάλει λίστα/πάτησε permissions/δες ποια κουτάκια είναι τσεκαρισμενα/κάνε το ίδιο με το theme chooser/set permissions όπως η άλλη/και κάνε ένα reboot

 

Και είσαι έτοιμος...

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Με root explorer κάνε copy το theme chooser apk που έβγαλες από την rom, και paste στο system/app/

Πάνε σε μία άλλη εφαρμογή και πάτησε τη παρατεταμένα/θα σου βγάλει λίστα/πάτησε permissions/δες ποια κουτάκια είναι τσεκαρισμενα/κάνε το ίδιο με το theme chooser/set permissions όπως η άλλη/και κάνε ένα reboot

 

Και είσαι έτοιμος...

 

Όλα ρολόι. Σ' ευχαριστώ πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!εχω ενα μικρο προβληματακι με την καμερα!!συγκεκριμενα οταν τραβαω βιντεο (το εχω στη τελευταια αναλυση) καθε 2-3 δευτερολεπτα κανει ενα κολλημα και μετα συνεχιζει κανονικα..και αυτο δεν βγαινει μονο στην καμερα αλλα και μετα οταν παω να δω το βιντεο φαινονται αυτα τα κολληματα..ξερει κανεις τιποτα??το κανει και σε κανεναν αλλον??

 

το κανει και σε εμενα!δεν ξερω τι φταιει ας μας διαφωτησει καποιος.!!

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

το κανει και σε εμενα!δεν ξερω τι φταιει ας μας διαφωτησει καποιος.!!

 

δοκιμαστε και οι υπολοιποι να τραβηξετε βιντεο στην τελευταια αναλυση και πειτε αν το κανει και σε εσας!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε και οι υπολοιποι να τραβηξετε βιντεο στην τελευταια αναλυση και πειτε αν το κανει και σε εσας!

Το παρατήρησα κι εγώ. Μυστήριο. Φαίνεται κάτι "μαγειρεύτηκε" λάθος στην τελευταία έκδοση. Παρατήρησα νέες αλλαγές στο camera app που δεν υπήρχαν πριν. Το μόνο σίγουρο είναι οτι κάτι παίζει. Τελευταία φορά δοκίμασα να τραβήξω βίντεο τότε που έβαλα στο tweak το fix για τον ήχο. Τότε δούλευε τέλεια κανένα κόλλημα. Άρα μάλλον είναι θέμα της GingerDX. Θα το ερευνήσω και επανέρχομαι ;)

Link to comment
Share on other sites

η κανε εγκατασταση το tweak του jim που τα περιλαμβανει ολα αυτα και κανει πολυ πιο γρηγορο το κινητο η κατεβασε απο εδω τα modules,περνα τα χυμα στην sd και καν τα εγκατασταση με cwm!

 

το έβαλα το tweak αλλά αυτό το ζουμ με το δάχτυλο δεν ξέρω να το ενεργοποιήσω. μήπως μπορώ να έχω την βοήθεια του κοινού; :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Xgin εχει Bug με την καμερα :(

 

Διάβασε σε παρακαλώ το post μου στην προηγούμενη σελίδα

Έχω link για download άλλη camera apk..

Κάνε replace και set permissions όπως ο φίλος katergaris1979

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε σε παρακαλώ το post μου στην προηγούμενη σελίδα

Έχω link για download άλλη camera apk..

Κάνε replace και set permissions όπως ο φίλος katergaris1979

 

οκ!! ευχαριστω!

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

@alkis

Μου το είχε κάνει και 'μένα η GingerDx

Δεν φταίει το tweak του jimdem

Γιατί δεν το είχα...ή το είχα; δεν θυμάμαι...

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

@alkis

Μου το είχε κάνει και 'μένα η GingerDx

Δεν φταίει το tweak του jimdem

Γιατί δεν το είχα...ή το είχα; δεν θυμάμαι...

Έβαλα το camera app απο την gingerd 017 και δουλεύει καλύτερα. Αν θέλετε, δοκιμάστε αυτό που ανέβασε ο φίλος superuser και αν δε σας κάνει πείτε μου να ανεβάσω αυτό της 017

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το camera app απο την gingerd 017 και δουλεύει καλύτερα. Αν θέλετε, δοκιμάστε αυτό που ανέβασε ο φίλος superuser και αν δε σας κάνει πείτε μου να ανεβάσω αυτό της 017

 

Φίλε είναι καλό...

Έχει και εφέ την ίριδα..like iphone..

Δεν ξέρω αν είναι συμβατό με GingerDX..με xgin δουλεύει...

Και πολύ καλά

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!εχω ενα μικρο προβληματακι με την καμερα!!συγκεκριμενα οταν τραβαω βιντεο (το εχω στη τελευταια αναλυση) καθε 2-3 δευτερολεπτα κανει ενα κολλημα και μετα συνεχιζει κανονικα..και αυτο δεν βγαινει μονο στην καμερα αλλα και μετα οταν παω να δω το βιντεο φαινονται αυτα τα κολληματα..ξερει κανεις τιποτα??το κανει και σε κανεναν αλλον??

 

Μια απο τα ιδια και μενα..

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

το έβαλα το tweak αλλά αυτό το ζουμ με το δάχτυλο δεν ξέρω να το ενεργοποιήσω. μήπως μπορώ να έχω την βοήθεια του κοινού; :O

 

πιασε με το ενα δαχτυλο την οθονη πανω δεξια και με το αλλο κατω αριστερα και δοκιμασε να τα κλεισεις προς το κεντρο...

 

@alkis

Μου το είχε κάνει και 'μένα η GingerDx

Δεν φταίει το tweak του jimdem

Γιατί δεν το είχα...ή το είχα; δεν θυμάμαι...

 

Μα δεν ειπα οτι φταιει το tweak του jim!το ειχα ξαναπαρατηρησει αλλα δεν εδωσα σημασια..και τωρα που ηθελα να τραβηξω ενα βιντεο το θυμηθηκα..θα δοκιμασω το μεσημερακι να περασω το camera app που εχεις ανεβασει..

Link to comment
Share on other sites

πιασε με το ενα δαχτυλο την οθονη πανω δεξια και με το αλλο κατω αριστερα και δοκιμασε να τα κλεισεις προς το κεντρο...

ok, όλα καλά, δεν ξέρω γιατί κόλλησα έτσι. πάντως με το tweak το κινητό δείχνει πιο γρήγορο ενώ και η μπαταρία φαίνεται να κρατάει πολύ περισσότερο. jimdem έσκισες! :)

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε για JimdemDroid 20.1 αργότερα σήμερα ;) Περάστε την GingerDX 020 που βγήκε σήμερα (έκανε λάθος ο doixanh και αν και είναι 020 τη δείχνει σαν 019) και αναμείνατε για το tweak ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Μια ερώτηση στα γρήγορα, λιγάκι άσχετη με το συγκεκριμένο θέμα σας, σχετική όμως με το Χ8... Μόλις πρίν λίγο είχα συνδεθεί μέσω wifi με τη συσκευή μου, έκανα τι ήθελα, το απενεργοποίησα και θέλησα να ξαναμπώ μετά από λίγο, αλλά ΔΕΝ κάνει σύνδεση...Το δίκτυο που μπαίνω το βλέπω, όπως και όποιο άλλο δίκτυο υπάρχει γύρω, αλλά παρ'ολα αυτά μου γράφει ανεπιτυχής σύνδεση...Τι μπορεί να είναι;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Μια ερώτηση στα γρήγορα, λιγάκι άσχετη με το συγκεκριμένο θέμα σας, σχετική όμως με το Χ8... Μόλις πρίν λίγο είχα συνδεθεί μέσω wifi με τη συσκευή μου, έκανα τι ήθελα, το απενεργοποίησα και θέλησα να ξαναμπώ μετά από λίγο, αλλά ΔΕΝ κάνει σύνδεση...Το δίκτυο που μπαίνω το βλέπω, όπως και όποιο άλλο δίκτυο υπάρχει γύρω, αλλά παρ'ολα αυτά μου γράφει ανεπιτυχής σύνδεση...Τι μπορεί να είναι;

Ευχαριστώ!

 

Καλημέρα.

Το έχει κάνει και σ' εμένα. Δοκίμασε να διαγράψεις όλα τα δίκτυα από τη λίστα γιατί ίσως κάποιο έχει κολλήσει. Μετά εκ νέου αναζήτηση και προσπάθησε να συνδεθείς κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το έχει κάνει και σ' εμένα. Δοκίμασε να διαγράψεις όλα τα δίκτυα από τη λίστα γιατί ίσως κάποιο έχει κολλήσει. Μετά εκ νέου αναζήτηση και προσπάθησε να συνδεθείς κανονικά.

Θα κάνω αυτό που μου είπες και σε ευχαριστώ:)

Αλλά έκανα κάτι που έπρεπε να έχω κάνει πριν ποστάρω...Δοκίμασα να μπώ με άλλες δύο συσκευές που έχω, αλλά και με άνα λαπτοπ και ΔΕΝ τα κατάφερα...Πιθανή βλάβη στο ασύρματο το ρούτερ....

Πάντως τη συμβουλή σου την κρατάω για κάθε μελλοντικό ενδεχόμενο..Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε για JimdemDroid 20.1 αργότερα σήμερα ;) Περάστε την GingerDX 020 που βγήκε σήμερα (έκανε λάθος ο doixanh και αν και είναι 020 τη δείχνει σαν 019) και αναμείνατε για το tweak ;)

 

ωραια!ρε jim εσυ που εισαι μελος στους xda αν μπορεις ενημερωσε τον για το προβλημα στο βιντεο!!να βγαλει ενα fix να τελειωνει!!

 

Θα κάνω αυτό που μου είπες και σε ευχαριστώ:)

Αλλά έκανα κάτι που έπρεπε να έχω κάνει πριν ποστάρω...Δοκίμασα να μπώ με άλλες δύο συσκευές που έχω, αλλά και με άνα λαπτοπ και ΔΕΝ τα κατάφερα...Πιθανή βλάβη στο ασύρματο το ρούτερ....

Πάντως τη συμβουλή σου την κρατάω για κάθε μελλοντικό ενδεχόμενο..Ευχαριστώ:)

 

το x8 το παθαινει συχνα πυκνα να μην συνδεεται ενω υπαρχει δικτυο!απλα διεγραφε οσα εχεις αποθηκευμενα οπως ειπε και ενας αλλος φιλος και δεν θα εχεις κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω gingerDx 20 εχει bug αυτη παιδια...;

to tweak ti οριτσα καταφθανει...; :D

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω gingerDx 20 εχει bug αυτη παιδια...;

to tweak ti οριτσα καταφθανει...; :D

Όταν θα είναι έτοιμο :p Κάποια στιγμή σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα είναι έτοιμο :p Κάποια στιγμή σήμερα

 

φιλια πολλα να του δωσεις...!!! χαχαχαχ

:p

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...