Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθώς είμαι λίγο άσχετος τι είναι το sensify;Απ'οτι καταλαβαίνω έχει σχέση με εμφάνιση;;

 

να το κανω να μοιαζει με το sence..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486..δες κατω απο τα themes πως γινεται..αλλα δεν παει τοσο στο x8...εμενα τουλαχιστον δεν μου αρεσε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

να το κανω να μοιαζει με το sence..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486..δες κατω απο τα themes πως γινεται..αλλα δεν παει τοσο στο x8...εμενα τουλαχιστον δεν μου αρεσε!

 

Ααα το ειχα δει αλλα δε με ενδιεφερε!

ψαχνω μηπως βρω sliding tab οπως ηταν στην 2.1 αλλα δε νομιζω να βρω

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι καλυτερα να κανεις flash tin v014 Με ClockWorkMod? Γιατι με Χrecovery δεν πιανει ? :/
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι καλυτερα να κανεις flash tin v014 Με ClockWorkMod? Γιατι με Χrecovery δεν πιανει ? :/

 

και με xrecovery που το εκανα εγω απο συνηθεια δεν εγινε τιποτα αλλα καλου-κακου καντο με το CMW για να εισαι σιγουρος..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..! γνωριζετε αν υπαρχει εφαρμογη η οποια μπορει να ενεργοποιει αποκλειστικα το led δηλαδη να φωτιζει αν εχω κλησεις μηνυματα κτλ...? ευχαριστωω!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και με xrecovery που το εκανα εγω απο συνηθεια δεν εγινε τιποτα αλλα καλου-κακου καντο με το CMW για να εισαι σιγουρος..

 

τωρα εβαλα την Minicm7 2.0.7 Και ειναι τζετ. :Ρ καμια καλη εφαρμογη εχουμε? Δηλαδη κανα παιχνιδακι?

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..! γνωριζετε αν υπαρχει εφαρμογη η οποια μπορει να ενεργοποιει αποκλειστικα το led δηλαδη να φωτιζει αν εχω κλησεις μηνυματα κτλ...? ευχαριστωω!

 

νομιζω με το μαμα λογισμικο κατι τετοιο μου γινοταν..οταν ειχα κλησεις η μηνυμα αναβοσβηνε το led..για κλησεις δεν ξερω κατι αλλα για τα μηνυματα το handsent sms εχει αυτη την επιλογη με το led..ψαξτο λιγο στο μενου του και θα το βρεις!

 

τωρα εβαλα την Minicm7 2.0.7 Και ειναι τζετ. :Ρ καμια καλη εφαρμογη εχουμε? Δηλαδη κανα παιχνιδακι?

 

drag racing!!κορυφη..αλλιως κοιτα εδω Android - προτάσεις: Παιχνίδια

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

νομιζω με το μαμα λογισμικο κατι τετοιο μου γινοταν..οταν ειχα κλησεις η μηνυμα αναβοσβηνε το led..για κλησεις δεν ξερω κατι αλλα για τα μηνυματα το handsent sms εχει αυτη την επιλογη με το led..ψαξτο λιγο στο μενου του και θα το βρεις!

 

 

 

drag racing!!κορυφη..αλλιως κοιτα εδω Android - προτάσεις: Παιχνίδια

 

το βαρεθηκα ρε.. κανενα αλλο?

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

κοιτα το νημα που σου εβαλα μηπως βρεις κανενα καλο!!

 

το κοιταζω. θελω κανενα με αμαξια .. Αλλα δεν μπορω ν βρω

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα: Δεν δουλεβει το Led Notification sto Mini cm7-2.0.7 δεν αναβοσβηνει π ειναι λοου η μπαταρια κ γνκ δν δουλευει? τι να κανω?

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια!Θέλω να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα μνήμης...έχω την 2.1....υπάρχει καποιό πρόγραμμα για να κάνω την κάρτα μνήμης?Εκεί είναι το πρόβλημα μου...και κατα προτίμηση να μην είναι MiniTool Partition Wizard Home Edition γιατί δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα με το συγκεκριμένο... :D

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια!Θέλω να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα μνήμης...έχω την 2.1....υπάρχει καποιό πρόγραμμα για να κάνω την κάρτα μνήμης?Εκεί είναι το πρόβλημα μου...και κατα προτίμηση να μην είναι MiniTool Partition Wizard Home Edition γιατί δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα με το συγκεκριμένο... :D

 

ρουτ και app 2 sd η link 2 sd...

Link to comment
Share on other sites

και τωρα ισως η πιο κρισιμη και συναπα η πιο επαναλαμβομενη ερωτηση...!!

 

θα υπαρξει αραγε επισημο upgrade σε froyo.....? αν θυμαμαι καλα περσυ η αναβαθμιση ειχε γινει προς το τελος του χρονου...! ειναι κριμα να μην παει 2.2..απο εκει και περα δεν λεω ζηταμε πολλα αλλα μεχρι 2.2 το παιρνει ακομα...!! θετικη σκεψη...!!:p

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και τωρα ισως η πιο κρισιμη και συναπα η πιο επαναλαμβομενη ερωτηση...!!

 

θα υπαρξει αραγε επισημο upgrade σε froyo.....? αν θυμαμαι καλα περσυ η αναβαθμιση ειχε γινει προς το τελος του χρονου...! ειναι κριμα να μην παει 2.2..απο εκει και περα δεν λεω ζηταμε πολλα αλλα μεχρι 2.2 το παιρνει ακομα...!! θετικη σκεψη...!!:p

 

δυστυχως οχι..η σονυ ερικσον ανακοινωσε οτι δεν θα αναβαθμισει παραπανω το συγκεκριμενο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

πικρα...!..!

 

Γι'αυτο:root-->xrecovery-->custom rom και δεν εχεις αναγκη τη S.E!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο:root-->xrecovery-->custom rom και δεν εχεις αναγκη τη S.E!

 

πολυ σωστος...! αλλα ειμαι πρωταρης για να προχωρησω σε κατι τετοιο...! :/ ειναι ρισκο οπως και να το κανεις... :/ ευχομαι να μν φτασω στο σημειο οπου η μνημη του τηλεφωνου θα ασφυκτια απο το πληθος των εφαρμογών.:(.

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστος...! αλλα ειμαι πρωταρης για να προχωρησω σε κατι τετοιο...! :/ ειναι ρισκο οπως και να το κανεις... :/ ευχομαι να μν φτασω στο σημειο οπου η μνημη του τηλεφωνου θα ασφυκτια απο το πληθος των εφαρμογών.:(.

 

πλεον ο κινδυνος να παθει κατι το κινητο εχει ελαχιστοποιηθει..οποτε θες μπορεις να το κανεις και μεσα σε μιση ωρα!!

Link to comment
Share on other sites

Το νόημα και συνάμα το πλεονέκτημα ενός smartphone (και μάλιστα ενός android smartphone που αφενός είναι ανοιχτό λειτουργικό και αφετέρου έχει τόση κοινότητα από πίσω) είναι ότι δεν έχεις ανάγκη την εκάστοτε εταιρεία.

 

Πρωτάρηδες ήμασταν όλοι. Αν ήταν έτσι ούτε format στον υπολογιστή μας δεν θα κάναμε! Μην φοβάστε λοιπόν και δοκιμάστε. Στην χειρότερη να μην σας δουλέψει και να περάσετε ξανά την επίσημη με το SEUS.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το νόημα και συνάμα το πλεονέκτημα ενός smartphone (και μάλιστα ενός android smartphone που αφενός είναι ανοιχτό λειτουργικό και αφετέρου έχει τόση κοινότητα από πίσω) είναι ότι δεν έχεις ανάγκη την εκάστοτε εταιρεία.

 

Πρωτάρηδες ήμασταν όλοι. Αν ήταν έτσι ούτε format στον υπολογιστή μας δεν θα κάναμε! Μην φοβάστε λοιπόν και δοκιμάστε. Στην χειρότερη να μην σας δουλέψει και να περάσετε ξανά την επίσημη με το SEUS.

 

Ακριβώς! Επίσης επειδή πολλοί την έπαθαν πρόσφατα, μην επιχειρήσετε να αναβαθμίσετε το busybox σε οποιαδήποτε rom και αν είστε γιατί αφού κάνετε επανεκκίνηση θα κολλήσει στο "Sony-Ericsson" και θα πρέπει να βάλετε την 2.1 απο το update service. Ούτε σε xrecovery μπαινει ούτε πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

Το νόημα και συνάμα το πλεονέκτημα ενός smartphone (και μάλιστα ενός android smartphone που αφενός είναι ανοιχτό λειτουργικό και αφετέρου έχει τόση κοινότητα από πίσω) είναι ότι δεν έχεις ανάγκη την εκάστοτε εταιρεία.

 

Πρωτάρηδες ήμασταν όλοι. Αν ήταν έτσι ούτε format στον υπολογιστή μας δεν θα κάναμε! Μην φοβάστε λοιπόν και δοκιμάστε. Στην χειρότερη να μην σας δουλέψει και να περάσετε ξανά την επίσημη με το SEUS.

 

Σωστος!

κ γω ετσι ημουν στην αρχη(ο ΖΧR ξερει)σιγα σιγα θα μαθεις,θα κανεις λαθη στην αρχη αλλα απο αυτα θα μαθεις,εγω προσωπικα εκανα πατατα κ χρειαστηκε να περασω παλι τη στοκ κ τωρα ειμαι οκ!

τωρα ειμαι σε φαση να πειραματιστω με το bootloader,θα δειξει!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

που μπορω ναα βρω to root explorer δωρεαν....?! το θελω για να ολοκληρωσω τα βημασα σε αναβαθμιση 2.2.9!!!!!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nα υπενθυμίσω (και για να προλάβω τυχόν post) ότι συζητήσεις για παράνομα λογισμικά ή μη νόμιμους τρόπους απόκτησης λογισμικών δεν επιτρέπονται. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

που μπορω ναα βρω to root explorer δωρεαν....?! το θελω για να ολοκληρωσω τα βημασα σε αναβαθμιση 2.2.9!!!!!

 

Sorry δε μπορω να βοηθησω:-(

δε ξερω αν μπορεις με αλλο τροπο να ολοκληρωσεις τη διαδικασια.Π.χ με αλλο root explorer ισως;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...